Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ankava
12. dub 2010

hrůzy nehledám... a nečtu 🙂
ale máš pravdu, že nejvíc informací jsem fakt našla na netu a o to víc stoupnul můj strach

tak ať je chlapečkovi v bříšku blaze🙂 🙂 🙂

nadis.h
12. dub 2010

Právě. Já je taky nevyhledávám úmyslně..Ale občas to člověku do oka padne. 🙄 Já jsem za net vděčná. Je to často velký pomocník.

Kájovi je v bříšku asi dobře. Občas mi ani nedocvakne, že jsem těhu.

ankava
12. dub 2010

jé, ty budeš mít Káju? to super, mám jednoho skvělýho kamaráda Káju , na kterýho nikdy nedám dopustit 🙂
tak se opratrujte 🙂

nadis.h
12. dub 2010

Ankav ano Kája po tatínkovi. 🙂

Tobě přeji příjemné těhulkování bez potíží!! Pa pa 🙂

barce
14. dub 2010

ahoj holky, tak sem byla vcera pro leky na stimulku na IUI a bohuzel sem kapla na voborila 😠 . uz sem u nej byla, ale nastesti jen 2x a ted vcera po dlouhe dobe a doufam, ze zas dlouho na nej nenatrefim. strcil mi leky se slovy vy uz to znate, pak sem se ho zeptala jak dopadla krev na stitnou zlazu, kterou mne tam brali minule. vysledky mne vytisknul se slovy, vam tam vsechny ty hodnoty hrajou cervene, lecite se ? a ja nejsem endokrynolog, takze vam k tomu nemam co rict........ radsi sem vzala leky, rozpis a vypadla. jako nejaky nazor jestli to ma treba vubec smysl ted zkouset, jaky vliv ty rozhasene hodnoty stitky maji na snazeni, nic! hlavne ze tam nechame prachy, tak mi to prislo! jak rikam, nemela sem s nim dobrou zkusenost ani minule 😠 !! normalne chodim vzdy ke slamovy, ale vcera to bohuzel neslo.

salopa
14. dub 2010

ahojky holky
barce: asi byl včera nějakej blbej den, či co. Já teda teď mám štěstí na Slámovou, ale taky včera nebyla moc sdílná.

ankava
14. dub 2010

ahoj holky,
barce, já měla Vobořila u ultrazvuku při IVF a byla jsem z něho taky dost vyřízená, já měla málo folikulů a on mi to celý podal jak housky na krámě, takže jsem šla domů jak opařená... vůbec mě nepodpořil, spíš jsem měla pocit, jako kdyby si myslel, jo holka, to vůbec nemá cenu.... možná jsem to tak cítila i tím, že jsem měla v sobě tolik hormonů. Pak mě dělal OPU a to byl zase úplně bezvadnej... Asi fakt jak se vyspí.
V pondělí jsem jsem zase narazila na tu partu sester na ambulanci, který mě moc nesedí.. chtěla jsem vzít tu krev a ony nechtěly, že se to přece normálně nedělá.... s kecama, ale vzala mi jí. Dodnes tam mám modřinu jako prase... měla jsem jí od ní i minule a přítel taky....a když mi píchala hormony do břicha, tak mě tahle jediná injekce bolela. Tak si myslím, že práce se stříkačkou asi nebude zrovna její doména.

Jsem zvědavá, koho budu mít v pondělí na tom UTZ...

boruvkova
14. dub 2010

ahoj holky,

voborila nemam rada. Koukala jsem ted na jejich nove brozury na recepci a zjistila jsem, ze je primar.. takto me fakt dostalo.
Nam rekl na prvni konzultaci kvuli pritelove varikokele, ze stejne i po operaci nemam sanci na otehotneni, ze nema cenu cekat. Ze sance na prirozene tehu neni zadna a ted 6 mesicu po operaci mame spermio temer v norme... tak asi tak..

salop: mas ode me taky IP🙂

ankava: ja jsem tam v pondeli taky byla na akutni ambulanci, tak jsem se mozna videli. To rano tam bylo fakt otresny...

ankava
14. dub 2010

boruvkova a v kolik jsi tam byla??
já od 8 do 8:30,
no jak se ti zdají ty sestry? jedna je taková velká silná a ta druhá blondýnka s takovým důležitým výrazem....

boruvkova
14. dub 2010

ja jsem tam byla od osmi a prisla jsem na radu az v devet. Ja si ty sestry moc nematuju, protoze je moc neregistruju, spis se vzdycky soustredim na doktora/rku.. Ja jsem byla na konzultaci a ne na odberu, tak jsem nemela se sestrama moc "zazitku".
Jen se silnejsi blondynou, a pak s takovou tmavovlasou, tkera mi ukazovala jak pichat, tak byla faj a pak takova blondyna na kratko a ta mi taky neprisla spatna. V podstate jsem je mela jen jako prisedici. Me tam spis sejri, ze nas pozvou na nejakou hodinu a cekame hodinu a pul, to me vytaci strasne.

boruvkova
14. dub 2010

ankava: mozna budes vedet, ktera jsem byla, mela jsem totiz celou dobu ve tvari prinasr...j vyraz 😉

barce
14. dub 2010

tak sestry mne tam nevadi, asi sem mela stesti na same fajn, na sale byly vzdy uplne super! a vcera byla prijemna dokonce i recepce 😎 . fakt je primar?? tak to mam dost!! jako jeho vysetreni sou taky zazitek! UTZ a IUI od nej byli fakt "setrny".... to je proste nesikovnost a necitlivost, to mi nikdo nevymluvi. kdyz sem byla u slamovy nebo zelenkovy, tak sem o tom skoro nevedela, uplne super! ale od nej me to vylozene bolelo. ja jim tam snad priste reknu, ze proste k voborilovi nejdu 😝 !

ankava
14. dub 2010

a kdepak jste seděli... a to je fuk, prostě se známe a hotovo 🙂 🙂
My když byli na protokolu, tak jsme taky čekali přes hodinu. Ale když jsem chodila na dohody, tak jsem nečekala nikdy. To bylo fakt na čas.
Ale musím říct, že oproti čekání u mý zubařky, jdeš v pronatalu na řadu hned.... tam se taky čeká dvě a víc... a to si tě pozve taky na čas. Nejvíc mě u ní drtí, že si pozve na osmou pacienta a přijde do práce ve čtvrt na devět a to musí jít přes tu čekárnu.

Ale upřímně, když nám to přinese to vytoužené mimčo, tak bych tam čekala třeba celý den... 🙂

boruvkova
14. dub 2010

🙂 no my jsme byli takovi dva velky.. pritel uplne oholenou hlavu a ja na kratko, tmavovlasa, "par" kilo navic 😉

boruvkova
14. dub 2010

barce: to ja rikam rovnou, kdyz se objednavam, ze k voborilovi nee. No prave jsem koukala, zeje primar, hlavne aby nebyl vzorem....

ankava
14. dub 2010

blbý je, že když tam člověk potřebuje co nejrychleji, tak si moc vybírat nemůže. 🙂
Ale holky, jestli to ty mý vložený embryjka fakt vybojují, tak ať je vobořil jakej je, tak mu budu děkovat, že ty folíky pěkně nasál a Slámový líbat ruce, jak je do dělohy pěkně dala.

u mě je momentálně jasná, že těhotná jsem... HCG 19 den po ET přes 3 tisíce hovoří za své, ale teď mám šílenpu hrůzu, aby mě zase nepotkal zamlklý potrat a revize.

salopa
14. dub 2010

ankava: nestraašššš...prostě to bude o.k. a hotovo 😉 žádný negativní myšlenky, ju.

ankava
14. dub 2010

rozkaz... budu se mooooc snažit myslet jen pozitivně....
jen mi řekni, jak to mám dokázat 😉

m.aa.b
14. dub 2010

Ahojky kočičky, tak vám všem děkuji za podporu, ale nezvývá mi než doufat že příště už to opravdu vyjde 😒 dneska jsem dostala ms, takže je to naprosto jasné... V8m všem těhu držím palečky 😵 😵 😵 😵

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS ☹
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 15.4.
Salopa
Sedmitečka
Boruvkova
Barce

ankava
14. dub 2010

m.aa.b, to je mi tak líto, ach jo.....drž se, určitě to vyjde příště

salopa
14. dub 2010

ankava: máš tu nás a my tě nenecháme bejt smutná 😉

salopa
14. dub 2010

maab: to mě mrzí ☹ ale nebooojjjj...příště to vyjde. A kdy jdeš na KET?

salopa
14. dub 2010

jinak se teda dopisuju, ale stále nejni nic spejšl
kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 15.4.
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, stále čekáme na KET 😒
Sedmitečka
Boruvkova
Barce

ando
14. dub 2010

ahoj holky,
m.aa.b mrzí mě, že to nevyšlo ☹ ..... půjdeš teď na KET? jak říká ankava, příště to už klapne
Teda fakt zajímavý zážitky máte jak s doktorem Vobořilem, tak se sestrami...... už se opravdu začínám těšit co nás čeká 🙂 . Nám když sestra brala krev (ani jsem nevnímala, jak vypadá), tak to bylo v pohodě a bez modřin.

m.aa.b
14. dub 2010

Sal ještě nevím, chci se zkusit domluvit jestli ještě není nějaké vyšetření které mi nedělali a které bymohlo objasnit ty mé pocity když to skončí. tak uvidíme ...

m.aa.b
14. dub 2010

Jinak co se týčr Vobořila tak já si stěžovat nemůžu prostě normálka 🙂

ankava
14. dub 2010

tak to mám na tuhle super sestru asi fakt štěstí...
ale fakt se mi to s tou její šikovností nezdá, protože já mám na levý ruce super žílu a nikdy jsem žádnou modřinu od nikoho neměla a od téhle už podruhý a tentokrát fakt modřina tak 3x7 cm.
V pondělí, jestli tam bude, tak před ní asi uteču..

salop a jaký jsou důvody čekání na KET, já myslela, že tak měsíc stačí

salopa
14. dub 2010

maab: tak se ptej a ptej...to je dobře 😉 a neboj, zrmzlinky jsou, tak to bude lepší. te´d to vyjde
ankava: prvně díky tomu OHSS, tak tam mi dávali 1- 3 měsíce čekání. to jsem chodila na kontrolní UTZ. mno a pak se mi opozdila mrcha jedna , tak jsem musela opět na kontrolu, to mi řekla, že mám počkat, že se sama objeví.do 14 dnů. taky se objevila, ale se spožděním 3 týdny a teď jsem byla na UTZ jako před KET..už posunutej z 11. dne cyklu na 15. den , ale stále to tam nevypadá dobře uvnitř 😒 tak jdu ještě v pátek a tak uvidím co mi řekne. jen jsem se včera nějak nestačila nadechnout a zeptat se co se děje.

ankava
14. dub 2010

aha,
mě právě dali po tom potratu brát utrogestan, takže jsem měla mrchu na čas, ale já i normálně jí mívám jak hodinky...
ani ti včera neřekli, jestli třeba nemáš nízkou sliznici nebo tak?
mě právě posunovali OPU kvůli sliznici....
tak držím pěsti, ať to vyjde 🙂 to čekání je fakt na draka

boruvkova
14. dub 2010

Tak holky taky se pripisuju do tabulka.
maab - je mi to lito, ale hlavni je, ze mate mrazacky, kdyz nebudou problemy, vetsinou se chodi hned za mesic 😉
ankava - zadny smutek.... ja mela modrinu na brise, kdyz mi ukazovali pichani, sama jsem si za cely tyden neudelala zadnou...
salop - aby ses nedivila a zitra ti nerekli, ze jdes na to 😀

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 15.4.
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, stále čekáme na KET
Sedmitečka
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo☹ za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce