Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

anna2802
30. čer 2011

@sedmitecka ☹ ☹ ☹ to je mi líto a to ti k tomu nic neřekly?Přece mají nějaký zkušenosti tak by mohly aspon něco navrhnout ne?

eyael
30. čer 2011

@sedmitecka -to je mi líto! držím pěsti pro štěstí, aby se alespoň jeden bojovníček udržel 😉

sedmitecka
30. čer 2011

@anna2802 ty dvě embryoložky byly na houby, jsme rozčilená hlavně z nich, jednání hodně zvláštní, každou podrobnost jsme z nich museli páčit 😝 😝 😝 ani nevím, jestli to teda byla náhoda, nebo mám vadná a stará vejce nebo co vlastně ...ten odpad mi připadá neúměrně velký a špatný je, že nejsem úplně přesvědčená o kvalitách těch emryologů.....SI BUDEM MĚNIT CAR.....tedy když to nedopasdne, ale rozhodla jsem se těm dvěma bobkům věřit, že se umoudří 😉

sedmitecka
30. čer 2011

@eyael děkuju 🙂

bruni
30. čer 2011

@sedmitecka přesně vím jak se cítíš 😝 , zažila jsem si to při prvním i druhém IVF, však víš. Mě dokonce zbylo jen jedno embrio a pak nic. Můj gynekolog mi říkal, že čím déle se kultivuje, tak to znamená že kvalita vajíček není nejlepší proto se čeká co bude. Pokud není potřeba PK, tak to znamená, že se dobře a rychle dělí. Na druhou stranu jsi na tom podobně jako já, tedy že jste oba zdraví a nevíte příčinu proč se nedaří. Možná že právě ta příčina je v těch vajíčkách, že spermio normo nedokážou oplodnit vajíčko a přes ICSI je kvalita různá. Věř že je to o náhodě a vůbec předem nemůžeš vědět zda zrovna ty dva to dokážou. Četla jsem tady na diskuzích už všelijaké příběhy a je až s podivem co vše může skončit zdárným těhu a naopak co se tváří jako ukázkové skončí ničím. Takže držím pěsti ať to jsou bojovníci 😉 My jdeme příště do PICSI a AH. Víc už proto udělat nemůžeme.

petula22
30. čer 2011

@sedmitecka Tak to je mazec, vypadalo to tak úspěšně, budu držet palce at se vyvíjejí dál u tebe.

sedmitecka
30. čer 2011

@bruni my jsme PK chtěli, takže nechávali všechny na PK, ale prý je vyřadili až včera, a já mylsela, že když přežijou úspěšně prvni dva dny, to nejdůležitější dělení, že už je vyhráno ☹ ☹ ☹

sedmitecka
30. čer 2011

@sedmitecka o AH uvažuji, ale kdybychom si dali teď PICSI tak nám možná nezbyde nic....

sedmitecka
30. čer 2011

@petula22 děkuju moc 😉

anna2802
30. čer 2011

holky mě je zle, od odpoledne jenom zvracim 😝
@sedmitecka a tobě to přeju taky 😀 😀

barce
1. črc 2011

@sedmitecka sedmi neda mi ti nenapsat, ja mela presne stejny scenar jako ty! nateseny jak mame oplodneno vsech 12vajec sme jeli na transfer a tam nam rekli, ze zustala 2 super hned na zavedeni a at si jeste dalsi den rano zavolam jestli 2 nam zamrazi, ze se jeste rozhodujou. tak nam je zamrazili, ja stastna, a kdyz sem mela jit po 3mesicich na KET, neb ET nedopad, s velkou nadeji v dusi, tak mi suse rano pred KET po telefonu rekli, ze rozmrazeni neprezilo zadne a tim padem nic ☹ . hlavne, ze sme vyplazli 7 500,- za zamrazeni. takze taky co me hned napadlo bylo, ze za kazdou cenu pokud to jen trochu jde musi vytahnout z lidi co nejvic prachu a jestli vubec melo smysl je mrazit..... embryolozka nam taky poradne nic kloudnyho nerekla. jen ze se proste postupne prestaly vyvijet, ale proc a nejaky zaver z toho pro nejakou pripadnou diagnozu nula. u nas idiopatek 😉 je to fakt o stesti a nahode, moc ti preju aby si je mela!!!

sedmitecka
1. črc 2011

@anna2802 děkuji, to bych brala 🙂

@barce taky pěkný, to jednání je někd fakt bezcitný a tak bez zájmu......jsme holt anonymní zdroje financí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale je fakt, že zase můžem být rádi, že to nezamrazili jen proto, aby z ná s vytáhli další peníze a pak z toho nic nebylo.....jenže čekala jsme, že když dělají PK a je 12 vajuch, zbyde jich aspoň 5......no, věřím, že se pochlapí ty dva kousky v bříšku 😉 ale je to těžký.....

bruni
1. črc 2011

@sedmitecka držím pěsti 😉 , ať to dobře dopadne. Opravdu je možné že právě proto že se nám špatně vyvíjejí embria nám nejde přirozeně otěhotnět. Třeba právě toto je ten důvod ale chyba je embriologů že to nedokáží citlivě a dobře vysvětlit co a jak se děje a jaké mohou být příčiny. Nám to minule taky nikdo vůbec nevysvětlil. Prostě jen suše řekli že se to tak stává. U PICSI se taky bojím že bude menší počet embrií ale i kdyby jen jedno ale kvalitní tak to bude lepší než to co do teď.

barce
1. črc 2011

@sedmitecka sedmi, to sem ti prave chtela naznacit, abys nebyla smutna ze nemate nic na zamrazeni. ja byla stastna jak blecha, upinala se k tomu, bylo to 3.IVF, a pak se ti behem 30s tel.hovoru zhrouti svet. pozdejc jsem byla fakt nasr....., ze to vubec nemeli zamrazovat a ze to udelali jen kvuli prachum 😠 . kdyz neprezilo ani jedno, tak to je asi divny ne....
no nic. ja uz v pronatalu dam jen nativ jestli vubec neco. drz se.

petula22
1. črc 2011

Ahojte, tak máme po poslední kontrole UZ a v pondělí jdeme na OPU, máme jen ty 4 vajce, na jedné straně jsou už veliký přes 20 mm a na druhé jsou jen 14 mm, tak počítám, že z toho moc nebude ☹

bruni
1. črc 2011

@petula22 neboj něco najdou, většinou není na utz vše vidět 😉 , vypadá že máš asi opravdu PCO nebo něco podobného když moc nereaguješ na stimulku. Jak ti vyšel hormonální profil? Vše ok? Myslím že se právě PCO dá poznat i z horm. profilu. Ale tady na koníku je spousta holek co měly jen dvě vejce a pak z toho byly těhu 🙂 a některé co měly 30 vajec a nic, několik KETů a nic. To je taky hrůza a těch peněz. Já jsem se za ten půlrok naučila že nic není pravidlem a nic se nedá předpokládat. Je to hop nebo trop 😒

saraher79
1. črc 2011

@sedmitecka Tedy, to je celkem velká úmrtnost, ale hlavní je, že máš 2 u sebe, tak je hezky opatruj. Teď víc nepotřebuješ a pak až budete chtít sourozence pro ty 2 rošťáky, tak si ho buď vyrobíte sami nebo budete mít čerstvý 😉 Takže bez ICSI zase nic? Stejně jako Bruni, to snad není možné.
Opatruj ty mrňousky 🙂

ankava
1. črc 2011

@sedmitecka je to sice naprd, ale musíš věřit, že ty, co máš u sebe jsou v pohodě a že z jednoho bude krásný mimi, tak se nerozčiluj, pohlaď břuch a uvidíš, že budou //dálnice 🙂

@petula22 já jsem z těch, které z dvou mizerných folikulů měla dvě vajucha, syndrom mizejícího dvojčete a nakonec krásnou holku 🙂

Holky doufejte....určitě se zadaří 🙂 🙂

eliska76
2. črc 2011

Ahoj holky, máte zkušenosti nějaká s Pronatalem Karlovy Vary? Já jsem poprvé po IVF, 8den a jsem objednaná na krev až 11.7., tedy 17.den, zdá se mi to docela dlouho, podle toho co tu píšete 😨 Jsem z toho celá nervozni 😅

petula22
2. črc 2011

@bruni HP byl v pořádku, nic mi nezjistili, ale dr. si myslel, že bych mohla mít slabou formu PCO, proto mi právě dali raději menší dávky...Takže PCO asi teda mít nebudu. Budeme chytřejší v pondělí, ted už s tím stejně nic neuděláme.
@ankava Tak to doufám, že dopadnu podobně 🙂.

bruni
3. črc 2011

@petula22 no jo vlastně, kdyby jsi měla PCO tak budeš mít naopak hodně folikul ale malých že?
@eliska76 No v Praze posílají taky až za dlouho, určitě dýl než v jiných carech ale už nepamatuju.

hanik1983
3. črc 2011

@sedmitecka \\\\No, asi takhle...Obrátit se na odborníky jsme oddalovali z důvodu, že jsme se tak trochu obávali něčeho novýho - neznámýho🙂. Až sestra mě přesvědčila o tom, že mám na čase vyhledat odbornou pomoc a ani mi nemusela vcelku nic říkat..Stačil jen pohled na její dvě ratolesti, dvojčátka Radimka a Sárinku, které má z umělého oplodnění..U ní zabodovali odborníci z Prahy🙂.

hanik1983
3. črc 2011

@petula22 Ahojda🙂. My chodíme ke stejnému doktorovi jako ty a zatím z něj nějaké špatné pocity nemám..Jen mě zarazilo, jak je mladičkej🙂. Jak dlouho tam už chodíš?? Už máš něco za sebou? My tam byli poprvé 8.června, to byla první konzultace. Před týdnem odběry krve a tento pátek tam jedeme ráno na ultrazvuk a na spermiogram🙂. Jsem zvědavá, kdy nás čeká první pokus 🙂

petula22
3. črc 2011

@hanik1983 V říjnu to budou 2 roky, co tam chodíme, a už se tam vystřídalo dost doktorů. Od Lojky mě hrozně bolí UZ i proto k němu chodím nerada. Máme za sebou 2 IUI a ted se chystáme na umělko.

petula22
3. črc 2011

@bruni Přesně tak, takže PCO nebude. Zítra jdeme na OPU, tak uvidíme.

petula22
4. črc 2011

Ahojte, tak máme po OPU a ze 4 foliklů máme 4 vyjíčka, tak se snad oplodní všechny. Ve středu si máme zavolat, jak to vypadá.

ofra
4. črc 2011

Ahoj holky, ctu vas asi 14 dnu. Rozhodla jsem se objednat do Pronatalu v Praze po 2 letech
neuspesne snahy o mimi. Chtela jsem se objednat k te pani doktorce, co ji tady vychvalujete, ale
pani telefonistka mi rekla, ze podala, bohuzel, vypoved. Ke komu jinemu by jste mi doporucili jit na
prvni konzultaci? Rada bych nekoho komunikativniho, aby pritel na Pronatal hned nezanevrel. Dekuji.

anna2802
4. črc 2011

@petula22 ahoj to je supr, když si je měla všechny plný 😅 doufam holky že mě v tom nenecháte samotnou 😉 držim palečky

anna2802
4. črc 2011

@ofra ahoj já si myslim ,že je asi jedno ke komu půjdeš každý má svůj styl.Je pravda že ženský se asi líp vžijou do tvých pocitů.Tak hodně úspěchů

petula22
4. črc 2011

@ofra Ahoj, ono je to opravdu asi jedno ke komu půjdete, stejně pak budete chodit po káždě k někomu jinému, jak to zrovna vyjde. Držím palce at se vám tam líbí a pomůžou vám.