Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
16. zář 2007

klarusko, ja nemela krvaceni po IUI, ale pred ni, v ten den co jsem na ni sla, bylo to druhy den po aplikaci Pregnylu... a do vecera po IUI bylo po krvaceni. tak si rikam, ze to by mohlo byt pozitivni, ze se treba spermici potkali s vajickem...
mno jo, musime cekat a uvidime jak to dopadne, takovych, co si vsugerovaly priznaky tehu je hodne, doufam, ze mezi ne nebudeme patrit 😉

klaruska1
16. zář 2007

Chiwule,to máš naprostou pravdu,jasně,že mezi ně patřit nebudeme,protože už je to jistý,žádné vsugerování,třeba nám jen pracují hormony.Po kolikáte jste byli na IUI?
Neboj všechno bude dobrý a brzy si budeme psát jak často která z nás zvrací a kolik přibýváme na váze, musíme jen vydržet a hlavně kdo si počká-ten se dočká, i kdyý u nás to trvá trošku déle ☹

chiwule
16. zář 2007

🙂 😀 😀 klaruško, tak na to popisování zvracení se fakt těším 😀 😉
já byla teprve na první IUI, ale snažilkujeme 3 roky a ani předtím jsme tomu nijak nebránili...

klaruska1
16. zář 2007

Chiwule,my byli teď na 3 IUI,čím vícekrát to absolvuješ,tím je prý větší šance na otěhotnění,tak jsem na to zvědavá.Je pravda,že tyhle stavy,teď zažívám poprvé,předtím jsem byla jen unavená,tak snad se nám všem zadaří.Teď jsem byla na procházce,abych přišla na jiné myšlenky,tady u nás je nádherně.

oskarka
16. zář 2007

Ahoj holky, venku je nádherně, že? Uvidíte, že se Vám /nám/ splní naše toužebné přání🙂.

klaruska1
16. zář 2007

Oskarka,no to je jasný,kdo si počká,ten se dočká a třeba pak dvojnásobně(že by třeba dvojčátka).Pokaždé v Pronatalu studujeme ty nástěnky s fotečkama,každá druhá fotka,jsou dvojčátka,tak se necháme překvapit.

oskarka
16. zář 2007

no, jasně, beru i dvojčátka🙂.
a jak se cítís, klaruska? v pohode?

klaruska1
16. zář 2007

oskarka,no já jsem na to podobně jako chiwule,ale jak říkáme,musíme si dávat pozor abysme si nevsugerovaly.Jinak docela dobrý.Klidně je možné, že už to tělo pozná, že je tam něco nového nebo navíc.U IVF to jde poznat po 10 ndech,ale jak je to u IUI to fakt nevím.Já si mám dělat test 3.října,a trojka je pro mne šťastné číslo-snažíme se o mimi 3 roky,na IUI jsem byli potřetí a manžel se 3. narodil a to už by bylo moc náhod najednou, nemyslíš 😉

chiwule
16. zář 2007

😉 jo klaruško, to by bylo fajn! já právě musela dojít koupit čokoládu, s oříškama, skoro celou jsem jí zdlábla 😅 nemohla jsem si pomoct... 😅

klaruska1
16. zář 2007

chiwule,já jsem na tom teď podobně,tak slupnu na co přijdu,ale možná jsme opravdu zblblé těma horomonama.
Já na 1 IUI brala prášky a teď na podruhé a na potřetí jsem si píchala injekce Menopuru do břicha -teda né já, jedna hodná sestřička-já jsem totiž hroznej srabík ☹
Tu čokoládu Ti schvaluju 🙂

chiwule
16. zář 2007

určitě ty hormony rozhodí fungování celýho těla - já nidky na sladký moc nebyla a už vůbec ne na čokolády... poslední dobou bych mohla koupit cukrárnu 😒

klaruska1
16. zář 2007

chiwule, já teda byla na čokolády vždycky,ale teď sním na co přijdu a včera měl manža chuť na lovečák s chlebem, že si ho dá jen tak na prkýnko a já mu toho půlku ne snědla, ale sežrala,kéž by ty naše chutě byly aspoň k něčemu dobré, že jo 🙂

klaruska1
16. zář 2007

chiwule, já jsem teď snědla celou flašku kyselých okurek, jsem úplně plná a mám pěkně nafouklý břicho, jsem fakt hrozná ☹

chiwule
16. zář 2007

klaruška: 😀 kdyby to bylo jen o chutích, tak jsme určitě těhule 😀 dneska jsem zbodala klobásu, čokoládu, kafe, guláš, chleba s máslem a sýrem.... 😀 tak jsem si alespoň k večeři dala zeleninový salát 😅

mal
17. zář 2007

Ahoj holky, jsem tady poprvé, čeká nás rpvní navštěva v Pronatalu, jsme z českých budějovic ale moje doktorka mi doporučila že v Praze je to nejlepší..Tak 2.10. jedeme, už se moc těšim a jsem zvědavá, jak myslíte že to bude probíhat????manžel má dobrý spermiogram, já jsem v pořádku i genetiku si můžeme přivést sebou...

regius
17. zář 2007

ahoj taky chci jít do pronatálu v Teplicích tak se chci zeptat jak to tam chodí já byla před 4 rokama v Praze v Pronatálu ale tet chci zkusit v Teplicích řekne mi někdo jak to tam chodí

jmisa
17. zář 2007

Regius, podle toho co sem tu četla, tak v Teplicích dělají akorát testy, jinak se na IVF atd. jezdí do Prahy.

regius
17. zář 2007

ahoj mě doktorka říkala že se tam provadí všechno je to tak rok a půl

jmisa
17. zář 2007

fakt nevím, takhle to tu psala holka, co je z Teplic.
ale pokud se tam dělá fakt všechno, tak jedině dobře 🙂

regius
17. zář 2007

kam chodíš ty

regius
17. zář 2007

tak doufám že jo koncem září se tam chci obědnat

jmisa
17. zář 2007

regius, zatím nikam, zítra jdu na gyndu a uvidím, co bude dál 🙂
zatím nejsem definitivně rozhodnutá, kam bych kdyžtak šla, buď do Pronatalu a nebo do Podolí, nevím, to bych si nechala projít hlavou a taky by záleželo, jak dlouho bych čekala po objednání atd.
Ale teprve mě čeká gynda a manžu spermio, tak pak uvidíme.

regius
17. zář 2007

tak to já už vím 1IVF už jsem prodělala a tet jsem se odhodlala že to zkusíme znovu

regius
17. zář 2007

jsi tu ještě 😉

jmisa
17. zář 2007

já tu jsem průběžně, občas musím hákovat 😀
a co bylo u vás stanoveno za problém?

chiwule
17. zář 2007

ahoj regius a jmisa, vitam vas do klubu, preju, at se tu dlouho nezdrzite 😉

jmisa
17. zář 2007

chiwule díky, já jsem zatím taková předsunutá hlídka 😀

mikulka
17. zář 2007

regius, v Teplicích podle mě dělají vše, holky z Pronatalu teplic chodí na www.neplodnost.cz, mají tam pokojík.

Já dnes začala stimulaci (gonal), od zítra si píchám sama.
Holky, co už máte za sebou stimulaci, dávali vám taky PGD (preim. genetická diagnostika embrya)?

chiwule
17. zář 2007

ahoj mikulko, ráda tě vidím! Já měla trochu jinou - mírnější - stimulaci, nevím, jak to funguje u IVF...snad některá bude vědět...

mikulka
17. zář 2007

Já jsem PGD chtěla, je to vyšetření embrya ještě před vložením do dělohy, četla jsem, že se tím předejde i potratům či tak (a vývojovým vadám samořejmě). Ale dr. mě od toho zrazovala, že teď když si máme dárce, je zecla jiná situace. Že teď jsou v programu dva zdraví lidé, tedy já a dárce. A že tedy PGD není potřeba. Tak snad vědí, co říkají.
Původně jsme OGD měli mít, když to byli spermie manžela, ale tam je to jasné, při azoospermii je PGD nutné.