Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
21. dub 2008

a co ti říkal Mardešič? že dobrý nebo jak?

klaruska1
21. dub 2008

jmisa na špatné spermíky je dobrá metoda ICSI, nabídli Vám jí?Nebo bude to OK a když to měl na starosti sám velký šéf, tak to je jasný 😀 😀 😀

campi
21. dub 2008

Jmisa: budou delat ISCI?
Muzu se zeptat, kolik jsi doplacela na leky a do jakych priplatkovych veci jdete?

murasek
21. dub 2008

gucci - gratuluju k UTZ!!

klaruska1
21. dub 2008

mur, já jsem až teď zjistila, že jsi taky z Liberce jako já 😀 tak to bysme si mohly dát někdy spycha na kávičku 😉

murasek
21. dub 2008

ahoj klarusko, vzdyt jsme si to uz psaly davno 😀 😀 jak jsi na to ted prisla? 😀 😀 😀

gucci
21. dub 2008

jéé se máte, taky bych zašla na kafééé 😀

klaruska1
21. dub 2008

mur tak jsem to nějak zapomněla,až teď v jedné diskuzi jsi někomu psala, že dorazí do Lbc a tak jsem si na to vzpomněla.To víš to těhu mi už leze na mozek a taky nejsem nejmladší ( to říká můj manža-asi ho brzy zaškrtím) 😉 Vím, že je to brzy,ale už víš kde budeš rodit:Lbc, Jbc nebo Frýdlant?

oskarka
21. dub 2008

ahoj holky, už kolikrát jsem tu říkala, že bychom se mi Pronatalky mohly někdy sejít. No, třeba nám to vyjde...

klaruska1
21. dub 2008

osky to by bylo fajn a mohly bysme si porovnávat bříška, popisovat ranní nevolnosti a předhánět se v tom, kdo víc přibral, no teď bych asi vítězila já 😉 Taky ti to pěkně letí, co?My jdeme příští týden na testy na cukrovku, tak mám z toho trošku vítr,ale snad to dopadne dobře

murasek
21. dub 2008

Klarus a kolik ti je, ze ma manza takove reci? 😀 😀
na rozhodnuti je jeste brzy...na Frydlant jsem slysela samou chvalu, ale je to prece jen daleko, nevim jak na tom budu. Jablonec pry taky dobry, muze tam byt celou dobu muzik s tebou a v LB pry ne az na porod, tak nevim.
chodis nebo budes chodit na nejake cviceni nebo kurzy? tady budou asi na porodnici, ne?

klaruska1
21. dub 2008

Mně je 29,ale pro manžu je to asi dost,ale znáš chlapy.Já už jsem rozhodnutá, pokud bude vše OK, taky my razíme do Frýdlantu-je to tam super, já tam už byla na laparce a hysteroskopii a moje ségra tam loni rodila a nemůže si to tam vynachválit.Na kurzy chodit budeme,ale nevím jak moc dopředu se mám přihlásit.Až teď půjdu na poradny, tak se musím zeptat.Ke kterému chodíš gynekologovi?

oskarka
21. dub 2008

to jo, klarus, utika to strasne rychle. V poslednich dnech na mne padla nejaka vetsi tehotenska unava a ospalost, docela bych to ted v kancelari zalomila a usnula, ale to by mi tady dali🙂. A zacinam mit hlad, tak asi vyrazim se nekam najist.

klaruska1
21. dub 2008

osky to já měla taky, já bych pořád spala,ale já jsem měla tu výhodu, že mě nechali doma hned od 1. dne, co jsem zjistila, že jsem těhu a to dělám taky v kanclu,ale měla jsem nějaké problémy, takže ani taková práce nepřipadla v úvahu.Já jsem teď dojedla, tak teď jsem zralá tak na to jít si lehnout,ale to bych pak nespala zase v noci, tak to nějak přečkám.A co ty, jinak jsi v poho?

oskarka
21. dub 2008

jinak dobry, citim se fajn, v sobotu jsem se byla se svoji sestrou mrknout poprve do prodejny detskych veci - kocarky, atd. - a neodolala jsem par obleckum a koupila je🙂. ale ty kocarky - zdaji se mi zbytecne drahy nebo uplne blby, extremni, moderni, proste nevim, ktery si vybrat, no, jeste se nekde kouknu...

klaruska1
21. dub 2008

to my jsme byli taky, je toho všude tolik, že si ani nemůžu vybrat.Výbavičku už máme celou a na kočárky jsme se byli taky mrknout a po pravdě taky nemusím ty výstřední moderní, v tomhle asi zůstaneme s manžílkem při zemi a koupíme nějakou klasiku 😉

oskarka
21. dub 2008

klarusko, zatim pa, jdu si dat neco k jidlu.

murasek
21. dub 2008

klarus 29? to je nadhernej vek,me bude za chvili 30 😀
chodim na gyndu do Horizontu na Jestedske a nemuzu si stezovat, MUDRa i sestra suprovy.
ahoj oskarko!!

klaruska1
21. dub 2008

mur jasně, že je to nádhernej věk, ale to nemá cenu chlapovi vysvětlovat - nejradši by měli vedele sebe dvacítku 😝 .Nakonec se ještě budeme znát, určitě jsme stejný ročník-mně bylo 29 před měsícem.Já chodím do Rochlic a jsem taky moc spokojená 😉

murasek
21. dub 2008

no to by byl teda gol!!!!! na kaves pujdu moc rada, ale az po tom patku, jestli to bude vsechno ok, ju?

klaruska1
21. dub 2008

No to je jasný, já jdu příští týden na tu cukrovku-tak mám taky strach ☹ ale snad to bude v poho 😉 Neboj uvidíš, že to bude dobrý-hlavně tomu musíš věřit a teď se fakticky šetřit,ať se tam mimískovi nebo mimískům líbí 😉

murasek
21. dub 2008

klarus, tak si pak pisneme treba do IP, ju?

klaruska1
21. dub 2008

mur OK, to by šlo 😉

jmisa
21. dub 2008

Na léky jsem se vešla do 4500 a to i s prednisonem, pregnylem, utrošem...

ICSI nám dělali, vajíčka vypadala dobře ale tragický bylo opět spermio, takže na tu tragedii by bylo lepší mít víc vajíček.

jmisa
21. dub 2008

Jo a chtěli jsem i prodlouženou kultivaci, ale o tom rozhoduje embryolog, podle počtu oplodněných, obávám se, že nám embroušky dají už zítra, pokud bude co.

gucci
21. dub 2008

jmisa: a jaké měl manža to spermio?

jmisa
21. dub 2008

Gucci, už si to nepamatuju přesně, tohle poslední nevím, to až před ET, ale naposledy 4 mil. v ml, 14% živých, ale jen pomalé a na místě se motající a morfologicky bylo v normě pouze 10%.

gucci
21. dub 2008

aha 😒 a on už se nějak léčil?

gucci
21. dub 2008

jmisa: ale neboj, mojí kámošky manža na tom byl se spermio hodně zle a ted mají dvojčátka 😉 , vyšlo hned 1 IVF

klaruska1
21. dub 2008

jmisa neboj, taky znám jednu kámoška, kdy její manžel měl špatné spermijky a pomohla jim ta metoda ICSI, tak neztrácej hlavu a uvidíš, že to vyjde-neboj, oni už jsou teď machři a dá se skoro všechno vyléčit 😉