Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dusice
1. črc 2009

Svetus, neboj ta první schůzka je opravdu příjemná konzultace. A nechci tě děsit, ale ta nervozita tě po první schůzce nepřejde 😀 Já jsem nervózní furt- pořád se něčeho bojím a pořád jen na něco čekám 😠 Já jsem v práci řekla pouze své šéfové o co jde- ostatním se pořád jen různě vymlouvám.

gucci
1. črc 2009

svetrus: já myslím, že z první schůzky budeš odcházet totál nabuzená pozitivními dojmy a myslet si, že příští měsíc budeš určo těhu....aspon tak jsme to měli my 😉 ....jinak doporučuju vyslat manžu o pár dní dřív před tou schůzkou do Pronatalu na spermiogram, at maj už na té schůzce jeho výsledky

svetruska
1. črc 2009

Holky vy jste zlaticka 🙂

tak nejak jse si rave rikala ze me to asi jeste i nabudi jako ta nova sance ze to jiz brzy prijde 😀
tak snad to dopadne ny vybornou 😵
jinak manza ma ted spermio za sebou asi 14 dni takze to myslim ze by jim mohlo stacit je uz druhe takze maji s cim porovnat, co?

karamelka.nova
1. črc 2009

Ahoj holky, tak to mám za sebou. Dělal mi to Vobořil a byl vynikající. UTZ před zákrokem udělal a fakt tam nic nebylo. Z narkózy jsem se opět probudila brekem a brečela jsem celou dobu. Chodila mě uklidňovat sestřička (kdo už byl na sále, určitě jste ji zažily - menší blondýnka, hrozně milá), že to bude dobré, atd. Na pokoji byly holky na OPU i ET a asi z toho naříkání neměly moc radost, ale muselo to prostě ven. Za 14 dní kontrola, posílají to ještě někam na vyšetření. Vobořilovi se navíc nelíbila děloha - nějak se mi začala rozdělovat ... Tak uvidíme.
Jinak všem moc díky za podporu

gucci
1. črc 2009

svetrus: já myslím, že budou chtít svoje spermio, manža předtím byl taky dvakrát jinde

karamelka: 😢 😢 😢 áž jo, já jsem pořád doufala, je mi to strašně líto

karamelka.nova
1. črc 2009

gucci, děkuji. Život jde a hlavně musí jít dál, jinak je to na zbláznění. Hlavně, aby byla ta děloha OK.
Tobě moc držím palce

dusice
1. črc 2009

Karamelko, drž se!!!!!! Je dobrý, že to Vobořil řeší- alespoň víš, že snaží přijít na nějakou příčinu a snad vám to pomůže při dalším pokusu.
Svetrus, spermiogram nemusí být přímo do nich- my ho měli taky z jiné laboratoře. Ale ty ho snad máš i od nich...?

svetruska
1. črc 2009

ahojky holky, jj mame 2 spermiogrami a oba jsou z pronatalu takze myslim, ze budou pak chtit az "na transfer"...no uvidime 😉
/jsem tak rada , ze jsme tam sli, kdyz vidim ze bychom cekali a ja si furt dalala iluze ze to muze jit a manza me hodne "vycital" ze na to moc myslim a ted, kdyz jsme zjistili, ze je to jinak tak se to hne dal 😵 /...

karamelka moc na tebe myslim a drzim ti palecky abys byla zdrava a mohla pokracovat kuprdu 🙂

ismail
1. črc 2009

karamelko, to nejhorsi mas za sebou, deloha bude urcite OK, uvidis.

svetruska
2. črc 2009

ahojky holky, jdu zas na radu 😀

gucci: mrkla jsem do alba a vidim, ze jsi brala leky taky na stitnou zlazu/ resp. beres, muzu se optat, jestli jsi brala sve "zapisy z vysetreni" i z endokrinologie do pronatalu, vis aby tedy vedeli ze uzivam ten euthyrox (mam snizenou funkci)...ja abych si vse pripravila a pozadala Dr o vypis nez pojede na dovolenou a prisla tam pripravena 😉
Jina holky jeste jeden zcela pitomy pitomoucky dotaz, kam se pichaji injekce, cetla jsem ruzne ze do "zadecku" nebo i do "bricha" ale to se mi moc nezdalo, tak nevim, tak abych vedela dalsi vec 😅
díky

gucci
2. črc 2009

svetrus: jj beru je pořád, ted v těhu mi zvýšili dávky a chodím na pravidelné kontroly
do Pronatalu si vem úplně všechny papíry co máš, já brala dokonce i grafy z BT co jsem si měřila, zprávy z laparky a pod., lepší toho vzít víc než mín 😉

jinak se píchá do břicha 😉 a vůbec to nebolí

svetruska
2. črc 2009

gucci to je rychlost 😀 diky
ja jsem si prave rikalal ze radeji vemu vse at muzem hned jednat 😵 a nemusim tam tahat pak dodatecne nejake papiry ktere muzu vzit rovnou 🙂

ja jsem si tedy merila jen jednou v breznu ale tenhle mesic jsem zacala po MS abych jim prave mohla prinest jak jsem na tom tenhle mesic byla a kdy byla ovu a tak , tak sem rada ze jsem zacala treba jim to zas pomuze udelat si nejakou predstavu ...

jinak do bricha jo, no ja to rikala manzilkovi a on mi neveril, ze mi to pichat nebude , ze to nezvladne, a k cmu to presne je? cetla jsem na "zkypreni" delohy aby se vajicko uhnizdilo...

gucci
2. črc 2009

no to si pícháš hormony, aby ti dozrávalo více folikulů (bez stimulace jich máš tak 1-2) a když stimuluješ na IVF třeba, tak jich máš až 15 (až na mě, já měla 3 😀 )
a fakt to nic není, můj manža nesnáší injekce, obvykle se u lékaře klátí, když mu maj něco píchat, ale píchal mi to normálně, sám se nabídnul, jnak bych si to píchala sama, mě to nějak nic nedělá 😀 , normálně chytneš špíček a je to taková pidi jehlička, skoro to ani necítíš 😉

svetruska
2. črc 2009

aha , no ja tedy kdyz mi berou krev tak se na to divam (jsem uchyl 😀 ) a sama jsem si pichala nausnice i ostatnim to mi problem nedela tak to kdyztak za manzu udelam sama on by si asi "ublinkl" 😀
jinak aha a kolik si jich pichas? 3x denne treba tyden?

gucci
2. črc 2009

jj tak to sama určo zvládneš 😉
píchá se to jednou denně, ve stejnou dobu a jak dlouho, to záleží podle UTZ jak reaguješ na ty hormony, jak jsou velké folikuly, já píchala jen 6 dní 😉

svetruska
2. črc 2009

gucci dekuji moc 😉
jdu pracovat tak se zatim mej 😵

gucci
2. črc 2009

jj měj se papa 😉

papuchalk
2. črc 2009

Ahoj holky, můžu se k vám na chvíli přidat? Patřím taky do Pronatalu a jak tak na to koukám, jsem na tom asi jako Haasinka, jsem momentálně v 6 týdnu (jestli to počítám dobře), těhotenství i srdce potvrzeno, ale do Pronatalu si mě objednali až na 27. července (víc než měsíc po posledním ultrazvuku) a mně teď pomalu utíkají nervy, pořád chodím a říkám si, jestli tam to mimčo ještě je, jestli se vyvíjí a tak. Prostě samý blbý myšlenky, nikdy jsem nebyla žádnej velkej hypochondr, ale teď se pořád sleduju a špekuluju (ještě jsem měla komplikaci, protože jsem měla asi ve třetím týdnu takové malé krvácení a pak špinění, ale dr. Vobořil říkal, že dobrý, potom jsem teprve byla na srdci). Tak jsem se chtěla zeptat, jak zvládáte to čekání mezi ultrazvuky a tak 😉 .

gucci
2. črc 2009

papu: no mě hned po první UTZ s potvrzeným srdíčkem udělali pápá a šla jsem ke své gynekoložce....jako psáš ti tady, at na to nemyslíš nebudu 😀 , musíš prostě vydržet 😉

dusice
2. črc 2009

Papu, to je divné, že tě objednávají až tak dlouho(možná je to způsobený tím, že jsou dovolený). Většinou se jde na první ultrazvuk a když není ještě srdíčko, tak se jde za dva týdny znovu. A jak to psala Gucci, po potvrzení srdeční akce posílají pryč. Kdy jsi byla na ET? Jinak ty nervičky znám. Já čekám na druhý ultrazvuk a mám úplně stejné pocity.

papuchalk
2. črc 2009

Ahoj holky, no, já byla na KET 27. 5. Potom jsem byla v Pronatalu myslím 16. 6. (to bylo, když jsem zakrvácela a vyděsila jsem se, ale MUDr. Vobořil prcka viděl a říkal, ať přijdu o týden později na srdíčko) a 23. 6. jsem byla na srdíčku. Jenže teď jsem objednaná až na 27. 7., v Pronatalu si mě dál drží, protože pořád beru Prednison, Estrofem, Estrahexal i Utrogestan (taková výbavička 🙂 ) a protože ty hormony asi budou postupně vysazovat oni. Možná, že vás všechny převelely proto, že jste neměly tu hormonální podporu? Fakt nevím. Mám z toho právě strach i kvůli těm všem hormonům a tak, u nás je problém jak na straně přítele tak na mojí straně, takže představa, že bych všechno podstupovala znovu, mě děsí. Mám prostě nervíky i po tom, co se stalo Karamelce i dalším holčinám, jak jsem tu četla (Karamelko, jestli tu jsi, je mi to moc líto a doufám, že se z toho dostaneš a půjdeš dál do dalšího boje, páč život je boj), už mě to samotnou štve, že se tím pořád zaobírám, zkoumám, jestli se prcek drží (samozřejmě, že nic nevyzkoumám), musela jsem se z toho trochu vypsat. Jinak chodím dál do práce, teď jedu pryč na dovolenou, tak snad definitivně nezblbnu 🙂. Já vím, že jsme na tom v principu všechny stejně a každá rada je drahá, držím všem palce!!!

dusice
2. črc 2009

Papu, doktoři určitě vědí co dělají. Podle toho co píšeš, to zní dost rozumně 😀 Já mám taky hrozný strach a sem tam hysterické stavy. Bohužel nám nezbude nic jiného něž čekat a doufat, že je vše v pořádku. Co těhu příznaky, máš už nějaké 😉 ?

chiwule
2. črc 2009

čauky holky, už mě v Pronatalu dost točej 😠 maila jsem jim poslala znova, sice byl doručen ale do teď se nikdo neráčil na něj zareagovat. Dovolat se tam nedá, no to je děs! Kdyby aspoň dali něco vědět, třeba trhněte si nohou, ale takhle mě to akorát s..e 😠 😖

dusice
2. črc 2009

Chiw, to je mi líto. S telefony jsem měla taky občas problémy, ale na mail mi odepsali vždy do druhého dne(psala jsem Slámové a Mardešici).

papuchalk
2. črc 2009

Dus: Příznaky zatím nic moc, všimla jsem si akorát, že musím častěji jíst, protože jinak je mi dost šoufl (tak jako špatně od žaludku) a taky mám pocit, že nemůžu úplně zastrčit břicho 🙂 🙂 🙂 (ale to nevím, jestli si nenamlouvám a hlavně neomlouvám svůj břišní špek 🙂 ). A trochu únava, dřív jsem chodila spát po dvanácté a teď už jsem docela grogy, už půjdu spát. A co Ty? A mimochodem - kdy jsi byla na ET a v kolikátém jsi týdnu a tak?

chiwule
2. črc 2009

dusice, kdyby nebyli tak dobří, asi by mě tohle dokonale odradilo s nimi komunikovat... ale vím, že to s nima bylo vždycky tak. Mají holt dost narváno a nestíhají. Ale po profesní stránce jsou asi nejlepší. Tak snad odpoví brzy.

gucci
3. črc 2009

papu: no prednison a utroš bere po IVF každý, ale možná si tě nechávají dýl kvůli těm ostatním lékům 😉

chiw: nejlíp se tam dovoláš hned kolem osmé ráno 😉

musilka
3. črc 2009

papu já beru taky estrofem - 5 tbl. denně a k tomu ještě divigel a ty další léky jako berou všechny a do pronatalu už nejdu na první UZ jdu už ke svýmu gyndaři takže nevim no asi je to o tom jakou dohodu tvůj mudr a pronatal má 😉

campi
3. črc 2009

jee, ahoj, chiwule, chystate se na dalsi?

Vcera byl doc. Mardesic na Radiozurnalu
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/audio/?p_dat_...
(10:06 pořad Host radiožurnálu)

haassinka
3. črc 2009

Ahojky, jak se vám daří?🙂

holky, berete nějaké vitamínky, které jsou určené pro první trimestr? chystám se do lékárny a přemýšlím, zda něco kupovat...krom kyseliny listové