Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

g.a.b.c.a.
19. lis 2008

Ahoj holky,jsem tu nova,a chtela bych se zeptat.Kdyz nevysel prvni pokus IVF,tak za jak dlouho delaji dalsi? A nevite jak je to s neschopenkou? Myslite si,ze bych si ji mohla nechat do dalsich injekci,nebo mi ji ukonci. Na prvnim IVF jsem byla v rijnu,mohla bych tedy jit na dalsi pokus hned v lednu? Dekuju vsem za odpovedi.Jo a jeste jsem se chtela zeptat,budeme muset s manzelem podstoupit vsechna ta vysetreni znova,jako pri prvnim IVF? Nebo mi hned daji injekce.

jmisa
19. lis 2008

GABČO? neschopenku máš jen do dne, kdy si máš dělat test, pak ji musíš jít ukončit.
Mezi IVF musí být mezera 3 cykly, takže stimulovat můžeš začít až při 4.mrše. Vyšetření znova dělat nebudou, jen případně další doplňující, ale musíš mít podanou žádost na pojišťovnu o léky.

g.a.b.c.a.
19. lis 2008

JMISA TAKZE BYCH NEMOHLA ZACIT S INJEKCI HNED V LEDNU?

jmisa
19. lis 2008

No to záleží, jestli budeš mít za sebou ty tři cykly.

gucci
19. lis 2008

jmisa: ahojky, my byli včera v Podolí na kontrole imuna, tak uvidíme za tři týdny jak jsme na tom, ale prášky jsem brala pravidelně, sex s kondomem jsme 100% dodržovali, takže snad to bude v pohodě.....co pak nevím, jak jsou na tom v Pronatalu s tím stěhováním?

ismail
19. lis 2008

ahoj holky,
jmisa: moc ti gratuluju, uplne jsem zapomnela, promin.. 😉
gucci: muzu vedeto copak byl u tebe za problem? trofoblast nebo alergie na sperma? Ja podle vysledku z imuna z pronatalu mam v nerovnovaze bunecnou imunitu, jdeme do Podoli, tak mam strach, ze se potvrdi neco spatneho...vysledky budes mit uz za tri tydny? A jak dlouho jsi brala prednison a sex jen s kondomem?

gucci
19. lis 2008

ismail: ahojky, no my měli jít na přelomu srpen/září na IVF, ale předtím jsme naštěstí zašli do Podolí na imuno (to bylo jediné vyšetření, které nám ještě chybělo) a dva dny před stimulací mi zjistili protilátky na sperma. IVF jsme teda zrušili a brala jsem prednison, sex s kondomem a ted po třech měsících jsme byli na kontrole a výsledky budou za tři týdny...i ted musíme sexovat s kondomem a brát prednison dokud nebudou ty výsledky, pokud budou výsledky OK, tak mi i tak asi ten prednison zůstane říkala dr, akorát mi sníží dávku na polovinu

jmisa
19. lis 2008

Gucci, Pronatal se bude opravovat v prosinci. To už jsou zavřené sály a laborka. Měla by fungovat jen část u palmy na konzultace do poloviny prosince, pak tam do konce roku nebude nikdo.

gucci
19. lis 2008

a od ledna už budou fungovat normálně jo?

jmisa
19. lis 2008

Od ledna zase normálka.

gucci
19. lis 2008

ok, díky za info
musím popřemýšlet jak ted pokračovat

g.a.b.c.a.
19. lis 2008

Holky muzu se jeste na neco zeptat? Kdyz se prvni IVF nepovedlo,mohla bych treba hned dalsi mesic podstoupit ICSI nebo IUI? Nebo se musi taky cekat tri mesice.

ismail
19. lis 2008

gucci: dekuju, ja tehotna byla, ale mimi se nevyvijelo, tak se bojim toho trofoblastu ☹ Tak drzim palecky, aby bylo uz vsechno v poradku..

jmisa
19. lis 2008

GABCO, ICSI je součáctí IVF.
IUI, asi jo, ale v přirozeném cyklu, tedy bez stimulace. Vaječníky si musí odpočinout.

petrakalcik
19. lis 2008

Jmiso,
ptala jsem se na tu imunologii a vyjmenovala jsi mi indikace. Mam to chapat tak, ze ti v podstate hrozi vsechny neprijemnosti typu endometrioza atd.? Vyzadala sis tu imunologii sama a nebo ti ji rovnou udelali, kdyz to nevyslo?

Jinak k devcatum na recepci: kdyz jsem tak kolikrat sedela a poslouchala je, uplne jsem se bala, ze mi kartu nenajdou nebo ji daji jinam. Mam take velky problem se do CAR dovolat a i v telefonu je obcas boj, aby se clovek nenechal odbit.

Dckami,
koukam, ze ty si to teda taky pekne uzivas. Je to k vzteku, kdyz se to takhle komplikuje.

petrakalcik
19. lis 2008

Singid,

nevis, jak se jmenuje odborne to vysetreni zjisteni protilatek proti spermiim (jak se dela z krve)?

Nepamatuji si, ze by mi delali stery v Pronatalu. Ale prisla jsem dost vybavena od gynekologa, takze mozna jsem mela vsechno, co potrebuji znat. Ted mam strach, ze mi nejake vysetreni chybi. To jsem zase zblbla, co?
🙂

jmisa
19. lis 2008

Petro, ty nepříjemnosti jsou indikací k tomu, aby Ti udělali imuno vyšetření.
Já jsem si ho vyžádala po 1.IVF, ikdyž standardně ho dělají až po dvou neúspěších. Jinou indikaci jsem k němu neměla.
Taky mi nic nezjistili, opět to padlo na chudáka manžela.

rejchl
20. lis 2008

Ahoj holky,tak jsem dneska volala do Teplic a nejbližší volný termín je až na polovinu května.Tak jsem rovnou zavolala do Prahy a 1.12. jsme objednaný.Nevíte jak to po prvním pohovoru jde rychle??Myslím za jakou dobu bych mohla jít na zákrok kdž budu mít sebou všechna vyšetření z gynekologie,včetně nové citologie.

jmisa
20. lis 2008

Na jakej zákrok?

jmisa
20. lis 2008

Jinak si budou dělat spermio muže a protože nefunguje laborka, tak až v lednu.

culinka2
20. lis 2008

ahoj jmiso, dlho som nebola na konikovi..pozeram, ze predsa su to dvojcatka? velmi Ti drzim palce, nech je vsetko tak, ako ma byt, drz sa!!!!!papa!!!
len som sem kukla.......

rejchl
21. lis 2008

můj přítel už má spermio hotový,už na něm byl.Moje gynekoložka ho poslala.Já mám za sebou testa na protilátky proti spermiím,laparoskopii zda mám průchodný vejcovody a ještě nějakej zákrok ambulantní a to už nevím k čemu bylo.Mám i všechny papíry od doktorky včetně nové citologie.Myslíte že by to mohlo jít rychle?Nebo si všechna vyšetření dělají sami znovu?
A zákrokem myslím "nastrčení" oplodněných vajíček.

dckami
21. lis 2008

ahoj rejchl, můžu se tě zeptat, jakého máš v Dč gynekologa?

rejchl
22. lis 2008

Mám dr Trudákovou v nemocnici.Pročpak??

jmisa
22. lis 2008

Rejchl, myslím, že si vyšetření budou dělat, určitě prohlídku, nejspíš krev obou partnerů a spermio asi záleží, jak bude staré, ale obvykle chtějí svoje.
Nejdřív musíš stimulovat, na to musí být souhlas pojišťovny, nejdřív tedy můžeš začít v lednu, v prosinci určitě ne.

rejchl
22. lis 2008

Co zn, stimulovat??A proč na to musím mít souhlas pojišťovny??A myslíš že bych do konce ledna mohla být těhule když to půjde dobře??

jmisa
22. lis 2008

Stimoulovat je píchat si injekce do břicha, aby se Ti urodilo, co nejvíc vajíček, ty pak po cca 14dnech odeberou pod narkozou, pokusí se je oplodnit a pokud se oplodní a přečkají kultivaci, tak je teprve dají do břicha.

Souhlas pojišťovny je třeba k tomu, aby si dostala léky.

Tak v Pronatalu mohou usoudit, že je možné vyzkoušet nejdříve IUI - inseminace, kdy je vyčištěné sperma před OVU vstříknuto do dělohy.

Všechno bude záležet na prohlídce, co si udělají.

rejchl
22. lis 2008

A když mi gynekoložka řekla,že mám v sobě nějaký chemický proces,co brání aby spermie oplodnila vajíčko,myslíš že mě budou dělat IUI nebo rovnou IVF.
😖

rejchl
22. lis 2008

A to píchání injekcí do břicha????To si jako budu píchat sama? 😲 😲 😲

jmisa
22. lis 2008

Rejchl, to si budeš píchat sama.

Jestli máš nějaký imunologický problém, tak Tě mohou poslat na imunologii a může následovat několikaměsíční léčba. Jestli je to jen "vraždění" spermií manžela, tak to se dá obejít pomocí IUI.