Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kaja23
27. led 2009

holky, moc děkuju za info...to jsem tak počítala.Ješte se zeptám, jak dlouho trvá schvalování než dojde k samotné stimulaci (když jdeme např. v únoru na konzultaci a víme, že IVF je naše jediná možnost a dr. to také doporučuje)
sjanka-poslala jsem Ti mojí adresu, budu moc ráda, když mi to pošleš, alespoň s tím budu trochu počítat.

jmisa
27. led 2009

Schválení záleží na pojišťovně, já jsem u OZP a měla jsem to do týdne, VZP to stíhají tak do těch 3 týdnů.

kaja23
27. led 2009

jmiso a teď mě ještě potěš...vám se "to povedlo" na první IVF?

barce
28. led 2009

ahoj holky,jsem tu nova, ale ne v pronatalu, tam uz chodim skoro 2roky:(. mam na vas dotaz, nevite nektera jestli pri 2.IVF, kdy absolvujete cele to kolo, vam daji treba nejakou nizsi cenu na nejake ukony nebo mam zase pocitat cca 20tis:(? dekuju

sjanka
28. led 2009

Ahoj barce,
podla toho co mi hovorila doktorka som pochopila ze prave ak si nechas zamrazit embryskov tak sa vyhnes tym prvym krokom a stimulaci, uz sa robi len transfer oplodnenych rozmrazenych embryii ... coz je super kvoli tomu ze sa netrapis a nemusis to vsetko platit znovu,...

barce
28. led 2009

janko, to uz jsme prave absolvovali a bohuzel ani KET nevysel, takze me to ceka cele znova:(. spis si myslim, ze to bude cele to same. na konzultaci jdu az v unoru, tak uvidime. treba nas jeste budou honit po nejakych vysetrenich i kdyz nevim uz jakych, mozna imunologie. jsme ti z mala, kterym nenasli vubec zadny problem.

sjanka
28. led 2009

ahoj barce,
aha tak som to uplne nepochopila pred tym, to potom fakt vyzera na imunologii, ja som ju chcela uz pred 1.ivf ale vraj sa to nerobi - je to drahe, ale po neuspesnom ivf na to urcite mate narok ... tak sa drzte 🙂

dusice
28. led 2009

Barce, počítej s tím, že to bude stát stejně. My jdeme teď do toho taky podruhé.
Jmisko, tak jsme se s tý imunologie radovala předčasně. Jsme oba dva pěkně nachcípaní ☹ 😠 , tak jsem to zrušila. Objednaný jsme na 19.2.- snad ty výsledky budou do stimulace. A víš co je na tom všem nejlepší? Když jsem volala do Pronatalu a ptala se, jestli vadí nachlazení při imunologii, tak na recepci z toho byli úplně mimo a sestřičky to taky vůbec nevěděly. Takže jsem se šla mrknout na stránky Imumedy- tam měli přímo napsaný: K odběru je potřeba se dostavit v ranních hodinách mezi 7-9 hod. Odběr se provádí nalačno, po lehké večeři, v době , kdy nepocitˇujete žádné známky nachlazení nebo jiného onemocnění. Po antibiotické léčbě nejlépe za 3 týdny po jejím ukončení. Nejraději bych šla k nim, ale bohužel mi k nim nikdo nenapíše doporučení.

jmisa
28. led 2009

Ahoj.
Dusice, mě napsala doporučení Zelenková v Pronatalu bez problémů.
Neví, kdy začínáš se stimulkou, ale počítej raděj měsíc možná i víc než budou výsledky.

Kajo, bohužel nepotěším, povedlo se nám až 2.IVF a to z mrazáčků, takže třetí transfer. 😒 Prostě 30% úspěšnost je 30% úspěšnost.

barce
28. led 2009

dusice na tu imunologii te poslali v pronatalu tedy sami od sebe pre 2. IVF? tak trochu patram co jeste muzou zkusit. bojim se trochu ze me budou chtit poslat na laparoskopii a z ty mam teda krapet strach:( vubec se mne podstupovat ji nechce kdyz jsem nemela a nemam zadny problemy.

akvy
28. led 2009

Ahoj barko, laparoskopie se vůbec neboj. Kdybych bývala věděla, že tímhle zjistí, jestli je všechno v pořádku, tak jdu do toho hned. 😉

dusice
28. led 2009

Ahoj barce, tu jsem si bohužel vyškemrala 🙂 - asi mě tam kvůli tomu nebudou mít moc rádi. Většinou ji dělají až po druhém neúspěchu, ale já si říkám, že jsou to potom moje nervy, když se to zase nepovede + taky to není zadarmo. Tý laparoskopie se neboj. Pooperační stav sice je nic moc, ale dá se to vydržet 😉 .
Jmisko, počítala jsem se šesti týdny a to vychází ještě s týdení rezervou 😠 Pořád mám pocit, že se jich člověk musí furt o něco prosit.

jmisa
28. led 2009

Barce, ono laparka někdy není nutná, třeba při špatném spermiu, protože to stejně musí být využito IVF.
Já ji neabsolvovala.

barce
29. led 2009

ahoj miso, no ja se ji asi budu branit, zatim...... u nas prave nenasli zadny problem. jsem koukala ze jsi byla v pronatala na transferu, v tvem prip. povedenem🙂, v 21.10., tak to jsme tam byly spolu🙂.

jmisa
29. led 2009

Barce, na tom transferu jsem byla se samýma cizinkama, tak to si byla až po nás.

dckami
29. led 2009

ahoj kočky,
tak hlásím, že máme 4 schopné mimi v mističkách azítra si pro ně jedeme, snad se to podaří. 😵

jmisa
29. led 2009

Dckami, držím palce 🙂

gucci
29. led 2009

jééé dckami 4 mimouše, paráda 😵
kolik si necháš zavést?

petrakalcik
29. led 2009

Dckami,
už jsem tady dlouho nebyla a tak ani nevím, co se děje. Ale je to super zpráva, když slyším, že jsou mimísci 4 a že už čekají, až se u tebe zabydlí. :o)

Já jsem na tom tak, že po 15 týdnech od 3. revize mě dali hormonální injekci (asi dost velkou dávku 2x2 ampule). Neroste mi totiž sliznice.Teď zase čekám a snad už se konečně dočkám MS. No a co bude dál, vůbec netuším. Po injekci mě ani nikdo nechce vidět (nicméně jednou mi MUDr. Vobořil zmínil, že mám přijít na kontrolu po MS, tak se tam prostě objednám.)

A teď mi někdo poraďte, jaký bych měla zvolit další postup?

jmisa
29. led 2009

Petro, no asi napíšu, co nebudeš chtít slyšet a chápu Tě, já bych to taky nechtěla slyšet, ale asi bych dala tělu čas, aby se vzpamatovalo a připravilo na další boj. To značí, že bych nechala proběhnout tak dva cykly, snad se to po injekci srovná. 😖

akvy
29. led 2009

Dckami, super zpráva!!! Gratuluji a biď veselá, ať se mimískům u Tebe líbí. 😀
Holky, já byla dneska na folikometrii a mám jeden folikul asi 20mm, ale byla jsem zklamaná, že je jenom jeden, protože i bez stimulace tam ten jeden mám, ach jo. ☹ Myslíte, že mám šanci?

akvy
29. led 2009

Zapomněla jsem říct, že to byla stimulace na IUI Menopurem. Je to moje 1.IUI se stimulací, myslela jsem si, že tam toho bude víc. 😠

jmisa
29. led 2009

Akvy a ty stimuluješ na co? Na IUI? Na to jeden stačí.

janysek70
29. led 2009

Jasně akvy na IUI stačí jedno vajíčko a hodně moc rychlích smermoníků 🙂

akvy
29. led 2009

No, na IUI. Já vím, že by měl stačit, ale proč to moje blbý tělo nereaguje a neudělá jich víc? 😢
Janýsek, díky. 🙂

janysek70
29. led 2009

oprava: rychlých 😒
Ono normálně zraje jen jedno jajco...... já měla taky na IUI vždy po jednom

akvy
29. led 2009

Janýsku i se stimulací jsi měla jen jedno?

jmisa
29. led 2009

Akvy, ono by se Ti mohlo stát, že by jich bylo hodně a žádné IUI by nebylo.

janysek70
29. led 2009

Já jsem nestimulovala, nemám vejcovod, tak mi jen hlídali, na které straně mi vajíčko dozrává a když bylo na té s vejcoušem, tak mi tam stříkli ty "vypraný" spermíky

akvy
29. led 2009

No, to je právě ono. Já jsem taky nikdy na IUI nestimulovala a i tak jsem měla jedno vajíčko. Já taky nemám vejcovod-levý. Už jsme si o tom povídaly. Prostě mě štve, spíš mrzí, že tam nejsou ty vajíčka po té stimulaci aspoň dvě. Doktor mi na můj dotaz řekl, že příště dají větší dávky, měla jsem to dříve i IVF, že jsem měla jenom 4 vajíčka, ale stačily by, kdyby to nezazsil můj hnusnej levej vejcovod a nebylo z toho mimoděložní. Teď už ho nemám, tak doufám....

Prý je i tak po stimulaci vajíčko lépe připravené, ale nevím, jestli mě nechtěl jenom doktor potěšit, že jsem si ty hormony nepíchala zbytečně.