Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
13. srp 2012

@briuska Bohuzel nevim, ale ted me napada neslo by to zaridit v pronatalu? Nebo obvolavat nemocnice a doktory a vyptavat se ... ☹ jinak neboj, streda uz je skoro tu.

petris82
13. srp 2012

@elliem hahaha , ja pochybuju ze TY bys nekoho vylekala. Ale ja priste teda na to taky budu prdet at se me neleknou vlastni folici...

elliem
13. srp 2012

@briuska na netu jsi nenašla? já bohužel nevím:( a nechceš počkat do středy?

elliem
13. srp 2012

@petris82 viď, by z toho šoku mohli dostat psotník🙂) já se divím, že mi manžel neutek, když mě viděl prvně odlíčenou...asi má něco se zrakem🙂)

lucido
13. srp 2012

@petris82 @elliem Holky, já šla na OPU také nalíčená (jemně), jen jsem si předtím smázla rtěnku a neměla nalakované nehty. Bez makeupu nevylezu ani s košem.

briuska
13. srp 2012

@elliem nechci ale budu muset,achjooo.ja myslelahlavne kvuli tomu druhemu kontrolnimu odberu.ale to mi asi udelaji az v caru.no alespon uz budu mit jednu hodnotu.jsem v oraci,mame v pc hlidaciho psa,tak nemuzu hledat a mobil nacita vse moc dlouho.papa jdu makat,dnes to teda flakam 🙂

elliem
13. srp 2012

@lucido jeje, mám barevné gelovky, odlakovat se můžu leda tak na nohou🙂!

elliem
13. srp 2012

@briuska neboj neboj, stačí jeden odběr a bude hned jasno🙂 co čárečka, sílí🙂?

petris82
13. srp 2012

@elliem no ty nehty jsou myslim kdyz je nejaky problem, aby videli jestli ti nemodraji nehty.... A jinak rtenku taky urcite ne,tu stejne nepouzivam, ale v praci nas vzdy ucili kdyz davame nekomu kyslik, tak utrit okoli pusy, ze ten kyslik nejak reaguje ci co a muze to popalit. Pri opu nam davaj kyslik nebo jen nejaky uspavaci vzduch??

elliem
13. srp 2012

@petris82 já myslím, že při OPU mi jen něco píchli.. Tak to se budu muset ještě objednat na nehty..

petris82
13. srp 2012

@elliem no me pichli a dali neco dychat a pan rikal, dychejte zhluboka, za chvili usnete.... A furt sem si rikala,jaktoze jeste nespim?? A pak si nepamatuju probuzeni nic, az sem se vzbudila na pokoji a misto hodiny sem si tam pospala cca 2.... 😲 no na ty nehty se zeptej, treba je muzes mit. Ja nevim.

elliem
13. srp 2012

@petris82 už jsem se objednala🙂 dvě hodky sis schrupla? no já ani nevím, jak dlouho jsem spala...

petris82
13. srp 2012

@elliem no jsem se divila, ja totiz strasne tezce usinam a spani mam hrozne lehke. A kdyz mi rekla sestricka at se posadim a ze uz budu moc odejit, tak se mi furt motala kebule a byla jsem furt spaci, tak rekla at jeste lehnu teda 😉

elliem
13. srp 2012

@petris82 tak to já bych mohla spát pořád...budu mít krušné chvilky po porodu...

petris82
13. srp 2012

@elliem no ja taky rada spim a potrebuji minimalne 8 hodin ale normalne spim tak 9 a pul, ale to pricitam prave k tomu, ze me v noci vzbudi jakykoliv hluk a spim spatne.

elliem
13. srp 2012

@petris82 budeme si muset napsat do zásoby, máme na to uz jen necelý rok🙂!

petris82
13. srp 2012

@elliem jj a to ja naspavam, vcera sem sla spat o pulnoci a vzbudila se v 9.30 a samozrejme uplne umordovana protoze uz davno slysim hluk na ulici a taky mam prestavky na wc- min 1x za noc musim.

elliem
13. srp 2012

@petris82 mě teď po těch hormonech nevzbudí nic...ráno vstávám nešťasná, páč bych klidně mohla prospat celý den...no dnes už se těším domů, půjdu dřív...doma si dám vanu, pak šupnu do postele a už nevylezu, až zase ráno🙂 hluk z ulice znám, bydlíme přímo u tramvajové zastávky...

petris82
13. srp 2012

@elliem no ja taky spala jak spalek, ale nevim jestli je to tim ze jsem pritom byla u rodicu na vesnici a tam je totalni ticho nebo to bylo hormonama. My mame pod oknem garaz a furt vrci a boucha a taky lidi chodej a rvou celou noc, casto me probudi i sousedi dupanim nebo obcas soused telefonuje ve 3 rano a to me probudi, je tu slyset vsechno ach jo. Jinak kdyz mluvime o tech hormonech, musim rict ze bud to byly hormony nebo zase strava u rodicu, ale ja normalne ktera ma zacpy,jsem chodila pravidelne kazde rano( coz u me normalne neexistuje) myslis ze je to tema hormonama? Dokonce 3 dny pred opu jsem musela jit asi 3x 😕 ted bez hormonu jsem zpatky v normalu a to 1x za 3 dny... Doufam ze nevadi toto tema :-0

elliem
13. srp 2012

@petris82 já bez ohledu na hormony každé ráno v 6:30 a pak ještě jednou po obědě🙂)) řekla bych, že to mohlo být stravou, pokud jsi jedla častěji, mohlo to mít vliv na metabolismus... nebo taky stres tě mohl trošku prohnat🙂)

renlu
13. srp 2012

@briuska Tak to jsem ráda,že Paseková je fajn,jdeme tam také hned na první návštěvu.
@petris82 Já myslela,že to první proplácí pojišťovna?
@elliem Tak jsem ráda,že alespoň někde čtu pozitivní reference

petris82
13. srp 2012

@elliem no ta strava nebyla zas tak jina prave... Nevim co stres.... No uvidim u druheho pokusu, pokud to bude zase stejne, tak me prohaneji hormony 🙂 ale jsem za to rada;-D
@renlu vsichno doktori tam jsou fajn, ja byla casto u stredy a je fajn. Jinak co myslis 1.IVF? Pojistovna proplaci jen urcite polozky, cast leku, cast ukonu atd, zbytek vykonu doplaci pacient. Napr cely vykon bez pojistovny vyjde na cca 85000kc a pacient z toho zaplati cca 25000kc! Taky zalezi co vsechno chces udelat. Rikam pacient nebo klient ani nevim co jsme 🙂

elliem
13. srp 2012

@petris82 my jsme pacienti 😀 😀 😀

petris82
13. srp 2012

@elliem no to jsme teda 😀 😎

lucido
13. srp 2012

Holky, nemáte někdo zkušenost s nízkou děložní sliznicí.??? Dnešní ultrazvuk v 16 DC průšvih, jen 5mm, ráno jsem zakrvácela. A to v pátek byla 6,3. Jak to zvednout do pátku 17.8.? Jsou to jen 4 dny, bojím se, že KET nebude, už to dnes MUDr. chtěla opískat. Poraďte pls.

petris82
13. srp 2012

@lucido tak to ja nevim, ale co jsem takhle cetla je ten kotryhelovy caj, ale mam pocit ze se ma pit asi dlouhodobe... A snad od 1.dne do cca 15. Doktorka ti nic neporadila? Co se zeptat v lekarne? Treba ti poradi! Drzim pesti at doroste!!

elliem
13. srp 2012

@lucido kontryhel bude asi ma delší lokty, ale zkus ho, chtělo by to neporcovaný, sypaný!!

elliem
13. srp 2012

dorazila kniha Na cestě za dítětem, vypadá moc dobře!!

petris82
13. srp 2012

@elliem je tak pak rekni jaky to je. Spise psychologie jak to zvladnout? Nebo pribeh? Ja ctu tu americkou, uz jsem v polovine a je to pribeh jak zacli zkouset mimi, teda to USA je ale opravdu hrozny to zdravotnictvi ☹ tech penez!

elliem
13. srp 2012

@petris82 já bych řekla, že je to dopodrobna vysvětlený proces boje o dítě - příčiny, léčba, pocity, příběhy ze života... překvapilo mě, jak je to obsáhlé a dopodrobna... no budu dělat chytrou neboj, jen co se pořádně začtu🙂 v USA jsem myslela, že je to naopak snažší??!! že platí až za vydařený pokus atp.