Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
18. srp 2012

@elliem jo jo, to presne si rikam 🙂 budu to resit az po porodu 😀 Tak co? Uz jste byli na zmrzce? Mne se nic nechce, ach jo.

elliem
18. srp 2012

@petris82 ještě ne, až za hodku budeme nabírat kamaráda a jedeme do Žlutejch lázní, dáme tam i tu véču... na zmrzku se ale těším nejvíc🙂 já už se stihla vysprchovat, vyfoukat vlasy a namalovat🙂)) a ještě tady s tebou krafu🙂)) mám dojem, že jsme toho tady zatím my dvě nakrafaly nejvíc... 😀

petris82
18. srp 2012

@elliem no jo holky se furt nekde flakaj a ani nepisou... Ty jsi teda rychlik. Tak to si to tam moc uzijte! Ja se dnes opravdu budu cely den valet a zitra rano dorazi manza,hura!

elliem
18. srp 2012

@petris82 a co máte v plánu na zítřek? my jdeme na golf...minule jsem se tam pěkně vztekala, páč mi to vůbec nešlo, ale protože je to jeden z posledních golfů, doufám, tak se půjdu ještě potrápit🙂 a odpoledne se budu asi zase flákat🙂

petris82
18. srp 2012

@elliem my nejak neplanujem, chce se nam a pak teda jdeme. Taky zalezi jak bude manzilek unavenej a v nedeli je tu hlavne vsechno zavrene. Takze obidek doma, pak treba prochazka, neco k piti venku nebo tak...!

elliem
18. srp 2012

@petris82 a co budeš vařit už víš🙂? já vůbec... ale k snídani peču chleba, už tady voní🙂

petris82
18. srp 2012

@elliem to teda jeste nevim.... Porad varim to same do kolecka, to je hruza. No snad to vylepsim ... Hele zatim to tu balim, uz me boli hlava furt z toho cuceni na mobil... Uzij si to moc venku!! Zatim pa a zas zitra😉

elliem
18. srp 2012

@petris82 zrovna jsem se chtěla loučit, uz jsme v aute... Hezky večer🙂

lucido
18. srp 2012

@elliem Ahoj Markét, tak to u Tebe s tím ET vypadá asi na středu viď? Předpokládám, že budeš mít prodlouženou kultivaci. Tak ať se tam nyní v klídku vyvíjí a pak písni, kdy půjdeš.

lucido
18. srp 2012

@elliem @petris82 Ahoj holky, ohledně kryokonzervace v Pronatalu. Já měla na mrazáček 9, takže mám mraženo více po dvou a pak jedny myslím po třech.
Femibion 800 je nejlepší, stačí brát jenom to.

elliem
18. srp 2012

@lucido ahoj Luci, no pokud bude vse v pořádku, tak ET bude ve středu. Zítra rano mi to ještě potvrdí.. Tobě taky neřekli, kolik jsi měla embryí?

segra_bruni
18. srp 2012

zeny, jak vas tu ctu tak mi se zacaly vybavovat ty vsechny moje stresy kolem IVF, pokusu a nezdaru, telefonatu a cekani, radosti a zklamani, operaci a injekci .... kazdym dalsim pokusem se zvysuje sance na otehotneni - to jsem si ja vzdy rikala 🙂 a pak to proste taky jednou vyslo i na mne 😵
VYJDE TO I VAM!!!

elliem
19. srp 2012

Tak 8 z 8 se oplodnilo, 5 vypada moc dobře🙂

petris82
19. srp 2012

Dobre rano @elliem tak prece jen jsi se zeptala? No to je skvela zprava😉 a co ti rekli zavolejte zase zitra a nebo rovnou ET bude ten a ten den...? @lucido Luci takze s tim zmrazenim, muzu rict ze chci max po 2? Protoze kdyz dam 4, tak se zbytecne znici,ne?nebo maji zkusenost ze treba ze 4 zmrazenych se rozmrazi jen 2? @briuska ty jak to mas? Tys dala nejake to supermrazeni! Po kolika ti je zmrazili?

elliem
19. srp 2012

@petris82 zeptala, ale jen jestli mi muže říct, zda to vypada dobře/špatně, no a ona mě rovnou spojila a laborkou, kde to zvedla opravdu mila holcina a všechno mi řekla... Mám přijít ve středu, jen si mám v tu stredu rano zavolat, upřesni mi hodinu...

petris82
19. srp 2012

@elliem tak to jsou hodny 🙂 a s kym to teda mluvis prvni? Ze ta nevi a prepoji do laborky? To je embryolozka? To je fakt super 8 z 8 🙂 za chvili tu mam manzu!

elliem
19. srp 2012

@petris82 to vůbec netuším... 8 z 8 je super, otázka je, jak to bude vypadat ve středu, ale půlku uz maji za sebou, děti moje🙂 můj manžel dělá obidek a já lezim, byli jsme na tom golfu, jsem k.o. 🙂

stanka_o
19. srp 2012

Ahoj holky, Pronatalu dekuji za nejvetsi poklad ve svem zivote...Adamek se narodil 8.8.2008, dnes mame jiz 2 kluky...Urcite Vam to vyjde, jenom neztracejte viru...drzim palecky.

petris82
19. srp 2012

@elliem ja delam obed , ale prave volal manzel ze chce koupene grilovane kure( je na nem zavisly 😀), takze muj obed bude asi na zitra, teda jestli z toho neco bude, nahazela jsem vse do hrnce a uvidim co z toho bude 😀 Kdyz 5 jsou super, tak ty urcite vydrzi az do stredy v super stadiu 😉
@stanka_o dekujem za podporu a super zpravu ze Pronatal umi 🙂

elliem
19. srp 2012

@petris82 no nevím, pry az třetí den je rozhodující, to pry přichází ke slovu spermie... Snad to bude dobry...
@stanka_o
@segra_bruni HOLKY, DĚKUJEME ZA PODPORU!!!

petris82
19. srp 2012

@elliem to vis ze to bude dobry. Manzel uz je tady hura!
@segra_bruni taky diky za podporu 😉

lucido
19. srp 2012

@elliem Ahoj Markét, přesně tak, po telefonu neřekli nic, více info jsem se dozvěděla těsně před transferem.

lucido
19. srp 2012

@petris82 Myslí, že marzí obvykle po dvou a když něco přebývá tak po třech, to se nebojte, oni vědí co dělají.

lucido
19. srp 2012

@stanka_o Díky za podporu, hned je lépe.

elliem
19. srp 2012

@lucido @fpetris82 já si fakt si myslím, že je to tak dobře, že normálně nic do telefonu neříkají. Byla jsem mnohem víc v klidu, když jsem nic nevěděla.. U mě zvítězila zvědavost, lépe řečeno prostě jsem se zkusila zeptat a oni se nenechali přemlouvat, ale tak nějak mám dojem, že moc informací je spíše na škodu. Aniž bych o to stála, dostala jsem tady na koníkovi dnes školení na to, jak se vyvíjejí embrya v prodloužené kultivaci a že to zlomové teprve přijde, protože třetí den "přichází ke slovu spermie" Rázem jsem měla po náladě a to jsem měla ráno takovou radost, když mi v laboratoři řekli, že pět embryí vypadá "moc dobře" Člověk by měl být hlavně v klidu a myslet pozitivně a ne se pořád dokola bát.. Přemýšlím, že si dám od Koníka na chvilku pauzu...

lucido
19. srp 2012

@elliem Markéto, hlavně nepanikař, klídek, uvidíš, že se pěkně vajíčka oplodní. Co si pamatuji, tak mrazili postupně tzn. různé fáze, aby pak na ket mohli ještě dopiplat.
Souhlasím s tvým názorem, že je lepší, když neříkají nic. Prostě více se člověk dozví až když jde na transfer. Nemá smysl se nervovat!

elliem
19. srp 2012

@lucido myslíš, že mi zamrazí třeba třídenní, aniž by to se mnou konzultovali? V tom CUBE mrazili jen blastocysty..

lucido
19. srp 2012

@elliem To nevím,ale co jsem četla tak mrazí postupně, ale 3-denní asi ještě ne... prostě zamrazí ve fázi vhodné pro zamražení, vědí co dělají. Pátrám v paměti jak jsemto měla já, embryoložka mi říkala v den transferu t- o bylo 6 den po OPU, že něco mrazili už 5 den, tak si myslím, že nechávají a čekají jak se budou vyvíjet. Vlastně ani přesně nevím v jakém stadiu je mám já, jen že je jich 9. Nechávám to na nich, já o tom prdlačku vím, jsou to odborníci.
Nepřeháněj to s tím internetovým připojením, není to zřejmě nic zdravého, záření je záření, doufám, že nemáš na klíně notebook! A až budeš po ET, vážně dej si pauzu, raději buď přehnaně opatrná než něco podcenit. Já po ET vesele pracovala, notas na klíně nebo s mobil v blízkosti bříška. Fakt blbka, místo toho abych se odreagovala jinak a byla třeba někde vennu v přírodě...

elliem
19. srp 2012

@lucido máš úplnou pravdu.. Mám takový ten stolecek na notebook, vypada jako snidaňový, prodávají ho v Ikea, tak notebook nemám přímo na těle, ale i tak to ma asi vliv... Asi vám dám holky na sebe mobil a proste se raději sejdeme na kafe🙂 Péťa dorazí co by dup🙂

lucido
19. srp 2012

@elliem OK, napíšeme si interní poštu.
Jinak já včera měla bolení bříška a dnes to vypadá na mrchu, takže injekce zabírají. Vzala jsem si Estrofem až v poledne, snad to nebude vadit a druhou dávku dám večer. Jinak mám brát od 1DC 2-0-2. Mám to pěkně hormonálně rozhozené, snad se to injekcema urovnalo a budu se chystat na KET.