Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kamino
27. srp 2012

@segra_bruni No nejsem si jistá,zda si budu chtít porodit vnouce,navíc po sekci je riziko repete,tak uvidíme...ale moc gratuluju,ten chlapak se narodil s vahou,co má Bobes v 7 týdnech.😉

segra_bruni
27. srp 2012

@kamino 😀 😎 uvidime 😉 dobrou ...

briuska
28. srp 2012

ahoj holky 😉 ...@elliem no, právě že jsem zhřešila, koupila jsem si jedno normální pivo. 😕 Měla jsem na něj šííílenou chuť. Tak snad se nic nestane, bylo to vyjímečně ...od transferu (1.8.) dodnes jsem měla jen toto jedno pivečko (0,3l). A jak se cítíš? Už jsi zkusila testík? Asi je ještě brzy, viď...jsem strašně napnutá 😅 . Bohužel mám teď trochu fofr v práci, tak vás nestíhám číst, docela jste to tu zase rozjely.... @petris82 už jen pár dní 😵 ...jak to vlastně máte, budete po dobu řešení IVFka bydlet v Praze (u rodičů)?
@maximka33 já zaparkovala vždy v pohodě, pokaždé se našlo místečko. A občas jsem čekala, někdy 1/2 h, někdy méně, ale taky mě mockrát vzali dřív, jednou jsem se sekla a přijela o hodinu dříve a vzali mě hned, nemusela jsem čekat, takže je to jak kdy. Celkově mě nevadí, když tam chvíli trčím, surfuju mobilem, nebo čtu...nebudu si kazit náladu 😎 ...

briuska
28. srp 2012

Mám na vás ještě dotaz holky. Chtěli jsme jet v druhé půlce září na dovču do Egypta. Jelikož ale nosím pod ♥ miminko, zavolala jsem do Pronatalu, abych se poradila. Podle nich nemám jezdit asi nikam. Egypt určitě ne. To jsem si i myslela, ty jejich průjmy jsou strašné, nezabírá na to Endiaron, musí se to léčit nějakými utrejchy (kolegyně mě trochu vyděsily co tam vše zažily ohledně hygieny, "srajdy"...atd 😕 ). Takže exotiku jsem vyloučila, ale přeci jen bychom chtěli k moři....v Pronatalu mě řekli, že bych se měla vyvarovat horku. Nechci se opékat celý den na slunku, tak snad by to šlo nějak zkombinovat...co třeba do Řecka? Jely by jste, být na mém místě? Manžel moc nechce jinam, prý dát 50 tis. za dovolenou v Řecku mu přijde jako blbost. Chtěl do Egypta, Turecka, Tunisu... 😒 - vše, kde jsou zvýšené hygienické nároky. 😖 Kam by jste jely? díky

maximka33
28. srp 2012

@briuska díky, vezmu si časák 🙂 a jak se cítíš, nějaké nevolnosti? pivečko určitě nevadí.
@briuska doporučuji Krétu, byla jsem tam v 13tt a v říjnu a na koupání to ještě bylo. mně to doporučila gyndr.

segra_bruni
28. srp 2012

@briuska Nikam! Doma budeš! 😀 😎 Noo, já bych teda nejela ... vazila bych si toho zazraku 😵 ja sama u prvniho mela uz zaplacenou dov.letecky Recko a zrusila jsem ji, resp.jel s manzelem muj svobodny bratr 😉 panska jizda 😎 ... ja bych to neriskovala, jsem srab 😝 🙂

briuska
28. srp 2012

@maximka33 těch destinací je tolik, že nevím kam, v Řecku jsme ještě nebyli. Když už, tak asi více na jih, jihovýchod? hledám 2h a už mi jde hlava kolem 😕 ... přečetla jsem hromady recenzí, ale nic není tak úchvatného. V Egyptě jsem vybrala hned. Manžel se bohužel namlsal... nabídka služeb, od all inclusive po korály, animace, bazény, vzhled okolí hotelů, pláže, přístup do moře atd. 😒 ...teď už ho jen tak neuspokojím nějakým Řeckem 😝 .

@segra_bruni pořád to zvažuji. .... nevím, jak se rozhodnu, je to opravdu takové riziko??? I to Řecko? Manžel je trochu zklamaný, že jsem řekla, že pojedeme a nenapadlo mě hned, že by mohla být nějaká komplikace. Jeho to nenapadlo vůbec. Chlapi myslí jinak 😝

segra_bruni
28. srp 2012

@briuska riziko Ti musí posoudit Tvůj dr. 🙂 můj mi to samozřejmě hned zakázal ale i já byla rozumná a nenapadlo mne tam jet i když jsem z toho byla smutná 😔 to je jasné 😉 Řecko je nádherné, byli jsem tam opakovaně, v E.zatím ne 😎 určitě jednou ale to bude ... někdy 😀
a i když Ti nakonec dr.cestu na konkrétní místa dovolí, nebudeš si vyčítat, kdyby byl nedej bože nějaký probl., žes udělala chybu? že sis to mohla odpustit a nikam nejezdit? myslím že budeš ... 😉 a stojí Ti to za to?? pokud ano jeď, pokud ne tak nejezdi 🙂 ... hlavně nám sem pak nechoď brečet 😝 ... teda promiň že jsem to sem napsala tak zvostra 🤐 ale cílem bylo odradit vás od cesty 😉 nebo aspoň hodně zvážit důvody k cestě - jsou zdravotní? /alergie, astma/ nebo čistě jen relax? pokud to druhé tak jistě i u nás je spoooousty míst kam se podívat 😉 třeba u nás 😎
a s tím brečením???? no samozřejmě to byla jen nadsázka, forum je od toho si tu poplakat 😉
tak pa a zvaž to důsledně 😉

briuska
28. srp 2012

@segra_bruni tak trochu jsi mi vytřela zrak... 😕 , až jsi mi zaskočila....ale to je možná dobře...proto jsem se sem přišla poradit.

segra_bruni
28. srp 2012

@briuska 😉 a co syn? ten by jel s Vámi? ten na to říká co?? myslím ne na to zda máš ty jet či ne 😉 ale na to zda by jel k moři či ne v době školní docházky 🙂 nebo jste chtěli jet bez něj??

elliem
28. srp 2012

@briuska ahoj kočko, pokud bych někam cestovala, tak do Řecka. Doba letu je krátká, je to necelé dve hodiny a v záři uz tam neni takové horko, navíc nehrozí průjem atp. Jen nevím, myslím, že jsem někde četla, že by se v prvním trimestru nemelo létat... Miminko máte doslova vymodlené, asi by to opravdu chtělo vymyslet alternativu v Čechách. Je tady mraky nádherných míst, kam se dá dojet pohodlne autem..🙂

segra_bruni
28. srp 2012

@elliem no my ji snad umluvíme 😀 😀 😀 super 😎

petris82
28. srp 2012

@briuska ahooooj! Budu jen ja u mych rodicu, manzel dorazi na konci aby nam odevzdal svuj ´ poklad ´ 🙂
Jinak k letani, ja litat budu, i kdyz to omezim.... Musim letet hned po ET- na americkych forech jsem se docetla, ze zensky tam litaj na druhou stranu USA na IVF a pak hned litaj dom, takze ja to risknu a doufam ze to bude OK. Jinak ja pracovala jako letuska a nikdy jsem nevidela nikoho potratit kvuli letu, holky obcas potratili kdyz uz byly doma na nemocenske, protoze tehotne pracovat nemuzem, ale to je bezne i u nelitacich lidi. Samozrejme ze litani nejake riziko ma, ale spousta jich litalo jeste treba par tydnu nez dostali potvrzeni od doktora o tehotenstvi.
Jinak Tunisko, Egypt nic takoveho, nechapu jak tam vubec tehotny nebo s miminkama jedou 😖 Bud nekde Spanelsko nebo to Recko ci Italie, ale jak rikas v porovnani s tema ´ kakacima ´ zemema te to vyjde asi navic! Jinak jestli pak budes nervni v letadle jestli je vse OK tak nikam nelitej...! V Cr je spousta nadhernych mist 😉

elliem
28. srp 2012

@briuska jinak netestim, jsem teprve 6tý den po ET a tentokrat budu rozumna a pocuram papírek nejdriv 12tý den po ET🙂 cítím se fajn, jen mě boli zada...

segra_bruni
28. srp 2012

@petris82 dík za info z pohledu letušky 😉 a USA 😉

maximka33
28. srp 2012

@briuska a v kterém tt chceš jet?

petris82
28. srp 2012

@segra_bruni ja prave porad googlovala o letani po ET, protoze proste letet musim! A nasla jsem to z USA. Samozrejme by bylo lepsi neletet, ale zase lepsi letet nez se kodrcat kolik hodin v aute...

lucido
28. srp 2012

@briuska Lucko, neblbni a nikam k mori se nechystej, bud rada, ze se vam mimi zadarilo a nepokousej! Egypt vubec na mysl nedavej, ja bych nejela ani do Recka ani k Machaci. Zadne velje harcovani ani autem. Zvolni, radsi dej prochazky Praha a okoli... na more budes mit jeste takovych prilezitosti...

lucido
28. srp 2012

@elliem Souhlas, s testovanim vydrz. Na zada zkus vecer dat termofor, vzdy mi to pomohlo.

lucido
28. srp 2012

@petris82 Peti, tak se ti to blizi, hura 🙂.
Holky, tak u nas posun, na UTZ jdu o den drive - ve ctvrtek. Kontryhele uz mam dost. Do kdy se ma pit, myslite, ze to mam jeste vydrzet chlastat do toho ctvrtka? Jde uz jen o den a neco.

maximka33
28. srp 2012

@briuska anebo si dejte vánoční dovču na kanárech, to už budeš v druhém trimestru a v pohodě 🙂

maximka33
28. srp 2012

@lucido kontryhel do ovulace. taky ho nasadím..

petris82
28. srp 2012

@lucido jj blizi 🙂 jo do te ovulace ten kontryhel; ale jestli uz mas sliznici ok, tak treba muzes uz vysadit? Nevim, sliznici jsem mela vzdy ok, tak fakt nevim jak to funguje.... Tak uz se tesis??
@maximka33 kanary jsou fajn, i kdyz o vanocich nemusi byt obcas primo koupaci pocasi, jak kdy... Listopad je nej nej!!!
A let je skoro 5 hodin, i kdyz v te dobe asi nic bliz tepleho neni mam pocit....

briuska
28. srp 2012

@elliem @petris82 @maximka33 @lucido @segra_bruni holky, děkuji za vaše reakce. Já to nehrotím. Dovolenou jsme si chtěli dát jako svatební cestu, na kterou jsme nikdy nejeli (ale moc chtěli). Syn by jel samozřejmě s námi 😉 ... Miminko je ale to nejdůležitější a nehodlám ho ohrozit, nejsem blázen. Proto jsem se sem přišla poradit...Samozřejmě jsme se v první chvíli moc nadchli, ale rozum zvítězil, takže jsme se domluvili, že to odložíme na někdy 😒 😉 díky za vaše názory a rady 🙂.

briuska
28. srp 2012

@maximka33 rozhodla jsem se, že v těhotenství nepoletím vůbec (když nemusím).... snad nám to vyjde příští rok, snad... 😕

petris82
28. srp 2012

@briuska super a muzete zacit vybirat dovcu na pristi rok 🙂

lucido
28. srp 2012

@briuska Dobre rozhodnuti. Zatim muzete planovat a ne jen dovolenou 🙂. Jezdit uz budete v peti nebo sesti 🙂.

briuska
28. srp 2012

@lucido v šesti... to bychom museli vzít i naše psy 🙂 zatím jsme jen 3 ...mimi bude čtvrtý člen 😀

lucido
28. srp 2012

@petris82 Ja se tesim i bojim zaroven, jsou ti stresy, sice Ket je proti IVF brnkacka, ale bude muj prvni a nejak to moc prozivam. Ten prednison mi asi moc nesvedci, stridani nalad, nespavost..
Preji nam cekatelkam pekne silne //.

lucido
28. srp 2012

@briuska No pockej, ted se to rozjede, treba vyjdou dve, to nikdy nevis a pak jeste treba jedno neplanovane 🙂.