Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
11. únor 2011

@luccy82 ahoj, uplně tě chápu, ale my jsme na tom stejně. Ted stimuluju na 2.IVF úplně vše stejné jako na první a nikdo se mnou nic neřešil, protože vajíčka byla a to je vše co je zajímá. Jinak to že jsme měli jen 1 embrio je pro ně zcela normální. Smířila jsem se s tím, že to tak chodí a jediné co mě uklidňuje jsou všechny ty těhule tady na pronatalský diskuzi. Prostě oni to berou tak, že jsou tři pokusy, a jeden z nich má vyjít. Teprve když nevyjde ani jeden tak se pak možná něco řeší. My půjdeme určitě po nezdařeném druhém IVF na imuno a genetiku. Ale to je tak jediné co se dá dělat. V laboratoři nic nezměníš, postupy jsou vždy stejné. 😒

luccy82
11. únor 2011

@bruni nesmíš teď přemýšlet co bude po nezdrařilém druhém pokusu, to je přeci brzy 🙂 i když já jsem chvíli po prvním a už o tom taky přemýšlím, no my s tou genetickou odchylkou bychom finančně určitě nezvládli pokus nehrazený pojišťovou. Jen genet.vyšetření stojí 30.000,- Kč a kde je ten zbytek, to by bylo snad sto tisíc 😕 Třetí pokus bude asi už s dárem spermií, ale snad nebude potřeba. Uklidňuje mě přesně to samé, je plno holek po úspěšném IVF, tak pro né my 🙂

bruni
11. únor 2011

@luccy82 já doufám, že geneticky budeme v pořádku, spíš čekám špatné imuno. Mudr mi říkal, že když je spermio ok, tak je pravděpodobnost gen. vady minimální. Ale dokud to nebudeme mít černé na bílém, tak je možné vše 😒 jo já si říkala, že když se to povede do třetího pokusu tak za ušetřené peníze pojedeme cestu kolem světa 😀

anna2802
11. únor 2011

@bruni ahoj holky tak jsem se trochu zmátořila z angíny 😝 tak čtu jak pěkně stimuluješ 😉já už se taky těšim až začnu.A máš pravdu nepruchodný vejcovody jsou určitě lepší než nevědět proč to nejde.Aspon člověk ví s čím bojuje 😅

sedmitecka
11. únor 2011

@petula22 vlastně ty máš teplické, tak to jo, mě to nějak vypadlo 😉

@luccy82 to je teda přístup 😠 😠 😝 😝 😝 ale nedejte se!!!! a jak to tedy dopadlo? kdy začneš s dalším pokusem???

sedmitecka
11. únor 2011

@bruni jak jde stimulka, cítíš se fajn? držím palečky!!!

bruni
12. únor 2011

@sedmitecka jo jo, jde to, zatim picham jen pero tak to jde 🙂 já mám ale teď plnou hlavu koťátek, které jsme si včera přivezli, takže nějak ani nevnímám že stimuluju 😀 je to velká změna, vše se teď točí kolem nich než se tu zabydlí tak jsem uplně vykolejená 😵

luccy82
13. únor 2011

@sedmitecka nedám se 😎 máme se objednat na konec března, začátek dubna, pošle se žádost na VZP a pak začneme zase stimulaci s dlouhým protokolem. Počítám, že tak konec dubna, začátek května bychom šli na druhý pokus, teď si chceme dát trochu pauzu a přijít na jiné myšlenky 🙂 🙂 a co ty, jak se cítíš?

petula22
13. únor 2011

@bruni Ahoj, co kočičiky, už řáděj? 😀 . Mě dnes dorazila MS, tak jdu zítra volat a jdeme na to 😀

bruni
14. únor 2011

@petula22 jo jo, pomalu se rozkoukávají, nejdříve jsme si říkali, že jsou to nějaké moc klidné a hodné kočičky ale už pomalu začínají řádit 😀 jsou úžasný, jsem strašně ráda, že jsme si je pořídili, už si nedokážu představit, kdyby jsme je neměli. Já je vydržim jenom hodiny pozorovat jak si hrají a olizují a kočkují a spinkají 😵 ani nevím kdy si mezi tím píchnu injekci 😀 ani na to nemám čas, zatím mám koťátek plnou hlavu. Dokud jsme je neměli, tak jsem opravdu vůbec nevěděla, jaký je to úžasný pocit mít doma taková stvoření. 😵 😵 😵 jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží 😀

a ty už budeš tento cyklus stimulovat? nebo budeš mít IUI nativ?
@sedmitecka ahoj tak už ti to utíká, jak se cítíš?

petula22
14. únor 2011

@bruni jsou prostě k umucání 😀 . Příští čtvrtek jdu na měření vajíček, tak uvidíme, jestli se nějaké bude vyvíjet a jestli se půjde na IUI.

bruni
14. únor 2011

@petula22 takže nebereš žádné léky? tak to je pohoda 😉

petula22
14. únor 2011

@bruni Neberu, chci to zkusit bez nich, pak uvidíme.

lizardka
14. únor 2011

Ahojky....chtěla bych se zeptat,dělali vám v Pronatalu imuno automaticky,nebo na požádání?

petula22
14. únor 2011

@lizardka Ahoj, mě dělali automaticky protilátky na spermie.

lizardka
14. únor 2011

@petula22 No nám brali taky krev,ale na co to už neřekli,ani potom,neb výsledky byly O.K.,ale to bylo při prvním IVF,teď jsem šla na druhé,to mi museli přerušit a jdu znova až v půlce dubna,jaké všechny testy dělají,respektive na co,jestli to teda víš?Mě neřekli ani ťuk na co vše odebírají krev.

adabebe
14. únor 2011

@bruni ahoj predstav si ze si mi to stalo meli jsme 11 vajicek a vsechno bylo vporadku a dneska meli jit na zmrazeni a vsechny umreli jsem uplne vprdeli nikdo nevi cim to je nechapu to volal mi i doktor ze musime jit s manzelem na nejake geneticke vysetreni abychom zjistili cim to muze byt nevim ani co mam delat dostala jsem se vsim vsudy 30 injekci zazila tolik bolesti byli jsme tak stastni ze se to podarilo ze to za tu bolest a nervy stalo a ze to mame za sebou a oni chudatka vsechny zemreli co ti rekl doktor kdyz se ti to stalo jak ti zustalo jen to jedno cim to bylo furt se snazim prijit na to cim to muze byt porad mi

bruni
15. únor 2011

@adabebe no to je hrůza ☹ nemám slov, fakt katastrofa z tolika vajíček to nikdo nečeká, chápu že jste v šoku 😢 my byli taky když nám zbylo z 9 jen jedno, ale jak vidíš stejně se neuchytilo, takže to vlastně dopadlo stejně jako vám akorát jsem si mohla zažít tech10 dní čekání a naděje. Nám neřekli vůbec nic, ani mě nechtěli vidět, berou to jako normální ani mi nenabídli žádná vyšetření. Prostě se to stává. Ale u vás to bude asi trochu jiné, protože vám to nabídli. Oni vidí jak se embria vyvíjejí během těch prvních dní a z toho poznají zda je nutné něco řešit. Pokud tě to trochu uklidní tak určitě nejste první ani poslední kdo to musí prožít toto zklamání. Až se z toho oklepete, tak je určitě dobrý si s nima pořádně promluvit ať vám to vysvětlí a projít vyšetřeníma. My to uděláme až se to nepodaří ani podruhé. Zatím doufáme že to byla náhoda. Na druhou stranu vám svítá naděje, že se možná přišlo na to proč se vám to nedaří. To je z toho asi jediné pozitivní. Zjistit příčinu proč to nejde vás vždy posune dál, protože budete mít s čím bojovat a znáte nepřítele. Tak držim palce at to zvládnete a vše vydržíte 😕

bruni
15. únor 2011

@lizardka ahoj, nám brali oběma před 1. IVF krev aby zjistili pohlavní choroby ale co ještě z toho zjištovali to nevím neb mi to nikdo neřekl podrobně. Taky bych to ráda věděla, ani nevím zda nám dělali na ty protilátky na spermie, možná že jo. Taky vše ok, takže nám nic nevysvětlovali. Je třeba se na vše ptát jinak ti nic neřeknou. My se neptali a prd víme. 😒 Třeba tady někdo bude vědět co se testuje z té krve před IVF. Teď jdu na druhé IVF a to už mi nedělají vůbec nic. Dokonce i předoperační mi platí to z minule, prý až půl roku. Což je fajn. K doktoru pujdu před OPU jen jednou na utz a pak už do prahy. 😉 a proč jste museli přerušit IVF? 😕

petula22
15. únor 2011

@lizardka
@bruni Nám dělali pohlavní choroby, na štítnou žlázu, protilátky na spermie, FSH, prolaktiny a dál už nevím

lizardka
15. únor 2011

@bruni Ahojky,tak to jsme dvě,já vím taky prd. 😀 Pohlavní choroby nám dělal obvoďák i přeoperační,taky mi řekli,že je platné půl roku,ale EKG,jsem měla dýl jak půl roku i ostatní krev na pohlavní choroby..atd a to už nechtěli znova,jen krevní obraz a játra.Opravdu by mě zajímalo co je vše v tom vyšetření.My jsem to nepřerušili,ale nedopadlo to kvůli špatně píchnutému Pregnylu,byla ucpaná jehla a museli mi o den posunout OPU,ale i tak to bylo špatný,tak se to zrušilo.Tak nám ho nepočítali a na další jdeme v půlce dubna.

@petula22 I štítnou žlázu mi vyšetřil obvoďák a to jen proto,že ví,že je to důležitý,to mi vyšetřil sám od sebe,vím,že FSH mi dělali,neb jsem se na to po druhé ptala jaké bylo??Jinak nevím nic 😖 Zajímalo by mě,jestli třeba automaticky dělají třeba imuno,hormonální profil,chlamydie....atd???

petula22
15. únor 2011

@lizardka Já se se štítnou léčím, takže mi to dělali automaticky. Chlamídie mi myslím dělali taky. Imuno dělají jen ty protilátky na spermie. Mě vlastně všechny tyhle testy už dělala moje gyndařka, tak jsem to absolvovala 2x. Jinak taky nevím...

bruni
15. únor 2011

@lizardka promiň, já úplně zapomněla, že jsi měla tu nehodu s pregnylem, to jsem blbec, asi mi ty injekce lezou na mozek 😀 to mám z toho jak toho moc čtu 😝 jinak je rozdíl pokud do pronatalu jezdíš jen na OPU a ET nebo jestli tam jezdíš i na kontroly. pokud ano, tak ti tam můžou udělat i hormonální profil o který si ale asi musíš říct, myslím že to nedělají automaticky. Imuno ti udělají jedině na požádání a většinou po několika neúspěších, to samé genetiku. Mě nedělali nic, jen vzali tu krev na pohlavní nemoce a to ještě protože jsem tam už byli se podívat, jak to tam vypadá, jinak by nám to dělal taky obvoďák. Takže fakt je nutný se na vše zeptat, je v tom dost zmatek 😒 a ty chodíš do Prahy?

lizardka
15. únor 2011

@bruni Jééééééé v poho,člověk přečte a hned zapomene... 😉 Jezdíme do Prahy,dělají nám tam vše,OPU,ET....atd. Nám dělali genetiku hned před prvním IVF,akorát vím,že jak jsem měla nehodu s tím pregnylem,tak mi tom brali krev kvůli hormónům jestli budou v pořádku. A Ty si pícháš koukám Gonal,na kolik Tě vyšel,mě ho asi teď taky nasadí místo Menopuru.

@petula22 Aha,no to mě až ten obvoďák a teď se mě ptali jestli mám vyšetřenou štítnou žlázu,tak jsem se v duchu smála,že je to zajímá až nyní po nevydařeném druhém pokusu 😀

lizardka
15. únor 2011

@adabebe Ahojky kočko,co to tady čtu??????????????? Že Ti umřeli všechny vajíčka,to je strašný!!! A už Vám řekli důvod?Drž se.

bruni
15. únor 2011

@lizardka mě vyšel Gonal při 1. IVF na 5600kč a teď na 4970kč s injekcema orgalutran poprvé a certrotide podruhé a samo vždy pregnyl. Já mám ale velké denní dávky v průměru 225 jednotek po dobu 8 dnů. Co tak vím, tak to mívají holky trochu levnější. Ale já s ním byla poprvé moc spokojená, žádné vedlejší příznaky a akorát vajíček (9) takže jsem to nechtěla měnit. Jo a mám pera, ale asi dvě krabičky doplňující jen obyč bez pera který se musí míchat.

lizardka
15. únor 2011

@bruni Tak u Menopuru si musíš ředit vše růčo,fůčo 😠 Chtějí mi dát gonal,neb paní dr říkala,že je s ním o 3% větší statistiky otěhotnění. Jinak tu cenu mi taky říkala,něco kolem 5600kč. Orgalutran jsem taky měla,ale to jsou 100vkové položky i ten Pregnyl. A Ty myslíš,že 9 vajíček je málo??

bruni
15. únor 2011

@lizardka právě že 9 vajíček je akorát ani moc ani málo 🙂 sice bych brala i víc, protože nám zbylo jen 1 embrio ale zase tam hrozí OHS 😝 někdo má jen 2-3 vajíčka 😕 takže 9 je fakt dobrý 😉 Já vím že menopur musíš míchat, ten je taky zadarmo a je z moči ne? doktor mi řekl že u gonalu má statisticky lepší reakce, tak jsem to neriskovala, přestože někod může s menopurem být úplně v pohodě. myslím že co se týče otěhotnění tak nemá značka injekcí na to vliv, to jenom na množství vajíček a průběh stimulace. Nemyslím že na kvalitu vajíček, aspoň jsem o tom nikdy neslyšela.

lizardka
15. únor 2011

@bruni Já jsem se ptala,proč někdo má to a někdo to a mě Menopur dali kvůli věku,ten se dává nad 35let. Ano,je z moči. Prý je čistý a nej....tak mi to vybásnili,při prvním jsem měla 9 vajuch,8zralých,zbyly 2.A teď taky 9 a jen 6zralých a ještě k tomu byly i ty špatný díky Pregnylu. Jinak ten Mneopur si platím po prvé mě vyšel na 6200kč,neb jednu karbičku na dopichování jsem si musela platit,jako už samoplátce,už jsem přesáhla počet jednotek na VZP a teď nás to i s orgalutranem a náhradním ovitrellem vyšlo na 2700kč,což se mi zdá hezký. Já si taky myslím,že značka na to vliv nemá,teda můj názor jedince... 😀 Jinak já si myslím,že 9 vajíček je pěkný.

adabebe
16. únor 2011

@bruni ahoj poslali nas na geneticke vysetreni protoze taky nevi cim to je pred gonalem jsem sla na vyvolavajici injekci kvuli menzesu tak mozna tim a nebo rekl ze to muze byt nejakyma chromozonmi ve vajicku se vytvari chromozony typu x a y no a bud jedny nebo druhe mam oslabene jsou bezradni sam rikal doktor ze to nechape ze po 5 dni umreli bojujeme s manzelem dal ale je to neskutecne tezky po tom vsem jit na vsechno znovu jeste ze tam je furt mala nadeje ze se pride na to cim to je dekuji za podporu jste zlate holky