Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
28. únor 2011

@petula22 to je fakt divny, přece nemůžou udělat takovou základní chybu 😖 mě muj mudr myslim říká že praská kolem 24 mm, ale už je to dýl co mi to říkal tak nevim zda si to pamatuju dobře 😕 tak dej vědět...

eyael
28. únor 2011

@bruni - nativ KET je v podstatě bez podpůrných hormonů na růst sliznice apod, dostala jsem jen při vkladu embryí Prednison a Utrogestan. Používá se tam, kde žena má ovulku i dobrou sliznici. Jenže u nás se mi to moc nezdálo - nejdřív tvrdili, že ovulka daný měsíc nebude (což se klidně může stát, není to nic zásadního), ale pak najednou otočili a začali zas tvrdit, že jsou na každým vaječníku nachystaný vajucha. Tak teda nevím. Navíc mi dali Ovitrelle na načasování ovulky podle mě brzy, mám jí spíš ke konci cyklu a oni se drží průměrných čísel. A ještě k tomu všemu 24.2. měly být výsledky horm. profilu ze začátku měsíce, které by mohly napovědět třeba špatnou hladinu nějakého hormonu atp a oni v klidu bez mrknutí oka udělali vklad 20.2. Když jsem se ptala proč, že prý to vypadá dobře, tak proč čekat. No prostě je tam toho víc. Přijdu si jen, že nás chtěli stáhnout o prachy za pokus, když tam máme dost mražáčků. Kdyby se to povedlo hned tak už by další pokusy nebyly....

sedmitecka
28. únor 2011

ahoj holky, já jsme taky měla KET v nativním yklu a nikdo mi teda nic nekontroloval, hormonální profil mi taky nebrali, mám ho už přes rok starý...nemám z toho nějak moc dobrý pocit, čím dál víc mám pocit, že jde jenom o peníze a nic moc se neřeší.....příští týden jdu na konzultaci, tak uvidím, co se dozvím.....

bruni
28. únor 2011

Já mám HP starý 1,5 roku a nikdo to nechtěl přezkoušet ale ani můj gynekolog natož Pronatal. Můj mudr mi řekl, že je to děsně drahý všechna ta vyšetření a není potřeba je dělat tak často. Takže si myslim že jim to stačí tak 1x za dva roky. Naopak v tom Gennetu kam přestupuju ho dělají vždy před IVF, ale ne vždy je to k dobru, co tam čtu. Dost tam plaší s hladinou FSH a straší s předčasným přechodem 😒 Což taky není dobrý na psychiku. Konečně jsem ale pochopila jak je to s tím FSH. Čím vyšší tím menší pravděpodobnost dobrých nebo nějakých vajíček. Limit je do 10.

misskka
28. únor 2011

@petula22 Ahoj já mám podobnou zkušenost jako ty. Myslím, že když člověk jde do IUI bez stimulace (kterou tak propagují) tak ho pak nechají "vydusit" - tj. i laik si spočítá, že když je vajíčko ve čtvrtek 20mm a roste cca 2mm denně, tak pregnyl v sobotu a IUI v pondělí je je trochu s křížkěm po funuse. Prostě si myslí, že oni z IUI se stimulací mají víc, takže pokud se jim vzepřeš, že to chceš bez stimulaci (k tomu mi řekli, že to bez stimulace normálně nedělají) tak máš smůlu. Moje zkušenost s IUI bez stimulace (normálně totiž nemám problém s ovulací, tak mi stimulace přišla zbytečná): pondělí 1 folík 21,5mm, ráno v pondělí píchnutý pregnyl a IUI až ve středu cca v poledne. Když jsem jim říkala, že to asi už nemá ve středu cenu, tak mi na to moc rozumě neodpověděli (to ale nebudu rozepisovat, neboť bych se opět rozčílila). Samozřejmě to nevyšlo, protože to prostě nedává logiku.

eyael
28. únor 2011

@bruni - mě HP dělali, jestli vůbec, před IVF. To už je víc jak 3 roky. Tenhle zařídila Slámová, chodím k ní ještě na gyndu. Navíc, jak máš v Pronatalu pokaždý jinýho doktora tak levá ruka neví co dělá pravá 😒

bruni
28. únor 2011

@misskka no to je hrůza 😠 to aby si člověk sám hlídal jak to udělat 😒 já byla na IUI ještě když jsem nebyla v Pronatalu, a vůbec jsem to nesledovala takze jsem to vse nechala na doktorovi a vůbec nevim jak to s folikama bylo. Byla jsem jen jednou, nechtela jsem to protahovat. Jeste že jsem šla rovnou do IVF, protože to vypada že mam špatna vajička a IUI by bylo zbytečný. Ale jak to ted slyšim tak už přestavam věřit že to je náhoda že se bez ICSI neoplodnilo ani jedno. Aby to taky nezaridili tak aby jsem pak sla na ICSI. Ale to už je fakt schýza, který se mi nechce věřit 😝 Na druhou stranu tím dost riskují pověst sanatoria a že jim pak odejdu místo toho abych šla do dalšího pokusu. To už by spíš vydělali, kdyby dělali PK a mrazili, což u mě nebylo tudíž neměli ode mě ani korunu. Nevim kolik mají provizi z léků 😕 Takže tomu nevěřim že by to dělali schválně.

Jste tu někdo, kdo jste měl dobrá embria bez ICSI v posledních dvou letech?

@eyael tak to znamená že ho nechtějí videt vůbec 😒 to je dost divný. Přitom to platí VZP a ne oni.
@sedmitecka a ty jsi píchla pregnyl kdy? jak byl velky folikul?

misskka
28. únor 2011

@bruni nějak nevím co si o tom mám myslet, respektive pokud čtu, to co napsala petula22, tak se to té mé zkušenosti podobá jek vejce vejci...... POkud bych šla do IVF, tak mi taky říkali, že jedno by se zkusilo ICSI. To že bysme je nějak ohrozili svýcm odchodem asi nehrozí 🙂

bruni
28. únor 2011

@misskka tobě řekli jenom jedno vajičko IVF a ostatní normo? a máte dobrý spermiogram?

petula22
28. únor 2011

@bruni
@misskka Ahoj holky, tak jsme tam dnes byli, rovnou jsem jim řekla, že ovulace už proběhla dřív, tak jen dr. koukal, ale že jestli chci, tak to zkusit můžeme, když už tam jsme, tak jsme to zkusili. Řekla jsem mu, že jsme to raději v pátek pojistili, tak se smál. Když vás tak čtu, tak z nich začínám mít blbej pocit. Bavili jsme se o tom s manželem, že když by došlo na IVF, tak to chceme zkusit bez ICSI, abychom třeba věděli, že je problém ve vajíčku, jenže mi přijde, že ti pak rovnou řeknou, že to nevyšlo, abys na podruhé už zaplatila ICSI. Ted to řeší moji známí, že jim taky volali, že se nic neoplodnilo.... Je to hnus největšího kalibru. Nevím, proč bych měla do sebe před IUI cpát hormony, když mám dobré vajíčko a je vše OK.

misskka
28. únor 2011

@bruni jedno na ICSI a "ostatní ať se stím poperou sami" 🙂 . Spermio je ok.
@petula22 nevím, co si o tom mám myslet. Mám z nich rozpačitej pocit. No, ale to už jsem psala dřív a pak se tu na mě vrhly holky (nemyslím v této diskusi), že pokud se mi něco nelíbí, tak můžu odejít a zkusit štěstí jinam. Mým záměrem bylo si jen vyměnit informace, jestli jsem divná jen já a mám pocit že se mi "ubližuje" nebo podobnou zkušenost má i někdo jiný. Prostě pokud s nima začneš polemizovat a nemáš úplně otázky a argumenty od věci, tak to doktora akorát popudí, protože oni jsou zvyklí, že jednou něco řeknou a paciemt nemá informace, kterými by jim odporoval, popřípadě se snažil vymámit lepší odpověď. Bohužel doktoři nejsou připravení, že ty si to někde načteš a i když nevíš všechno, tak se snažíš se ptát.....

anna2802
28. únor 2011

@bruni holky nějak mě z toho mrazí ale po tom jak se chovali když jsem odmítla ISCI mám strach že to nějak udělaji aby se to samo neoplodnilo.Asi si nabrousim hubu a před odběrem je trochu popíchnu.Pokud se to stane tak odcházím.No doufam že k tomu nedojde 🙂 ale mám z nich divný pocit

bruni
28. únor 2011

@anna2802 jsem na tebe zvědavá, když se ti to poprvé povedlo bez ICSI jestli ted taky 🙂 kdy jdes?

bruni
28. únor 2011

@petula22 no a to ti neřekl proč proběhla dřív? Neptali jste se na růst folíku a kdy praskaj? a jak budete postupovat dál? nutil ti sitmulku pred IUI? Docházím k závěru že bez ICSI jedině ve státním caru, kde jim je to jedno. Tam jim věřim že je to tak jak to je. Já už ale nemám sílu to riskovat ve státním a tak jdu do té nejjistější metody PICSI, ale je pěkně drahá. Takže jdu zase do soukromého caru. A co zkusit IUI normálně přes tvého gynekologa? Já takhle byla, jela jsem na to do nemocnice a vše zadarmo bez stimulky a pohoda 🙂 Pronatal o tom nemusí vůbec vědět.
@misskka to asi nemyslely ty holky zle 🙂 je pravda že máš volbu odejít a hodně holek to dělá že mění cary. Všude je něco a není to jednoduchý. Ve státním caru zas můžeš mít pocit že nedělají maximum protože jim jsou výsledky jedno. Je to těžký 😒

anna2802
28. únor 2011

@bruni ve čtvrtek jdu na UT odběr zřejmě o víkendu uvidíme snad se zadaří 😅

sedmitecka
28. únor 2011

@bruni pregnyl jsem píchala při IVF v sobotu večer a OPU bylo v pondělí ráno, takže cca 36 hodin před.....

petula22
28. únor 2011

@bruni No, on to nijak neřešil, byl tam frmol, tak to by\la rychlovka. Já si myslím, že je to kvůli tomu, že oni se držej toho, že ovulace ve 14 DC, já jí i tak mívám, jenže ted přišla už 12DC.

sedmitecka
28. únor 2011

@petula22 musím se přidat, mě v létě také odmítli udělat IUI bez stimulky, v přirozeném cyklu....důvod nevím 😒

sedmitecka
28. únor 2011

holky, a příště chci rozhodně, aby část vajíček nechali oplodnit samotné, bez ICSI.....

petula22
28. únor 2011

@sedmitecka Mě ho nakonec udělali, ale pozdě.... No, jo ale co když ti řeknou, že se podařily jen ty s tím ICSI...

sedmitecka
28. únor 2011

@petula22 tak to se asi nedozvím no...ale snad tak neetičtí nejsou proboha....ale já se tam nějak přestávám cítit dobře, důvěra poklesla, řekla bych, visím, že to je fakt továrna na prachy, moc neřeší příčiny a hrrr na IVF, aspoň mi to tak připadá poslední dobou......uvidím, jak budou vstřícní teď s imunem, pokud ne, asi přejdme jinam, ....pořád přemýšlím, jetsli ještě na to druhé IVf zůstat nebo ne....zase už nás trochu znají, mají tam spoustu výsledků vyšetření, v jiném CARu by dělali vše znova, ....chci v květnu stimulovat......nevím no, pořád mi to šrotuje 😒

petula22
28. únor 2011

@sedmitecka Je to děs, když máme už ted takové podezření. Já taky nevím, co pak dál. Uvidím, jak se bude postupovat při druhém IUI. Zase na druhou stranu, když budou dělat jinde vše znovu, může se i na něco přijít...

sedmitecka
28. únor 2011

@petula22 kdy jdeš znovu na IUI? hned? já uvidím, na čem se dohodneme....pořád mi vrtá hlavou, jestli jít před druhým IVF přece jen na laparku nebo ne,.....fakt nevím, co dělat 😒

petula22
28. únor 2011

@sedmitecka Mluvil tak mlhavě, že když přijde MS, tak se mám objednat a zkusíme to znovu. Ty jsi laparku ještě neměla?

petula22
28. únor 2011

@bruni Já jsem na to PICSI koukala, co to je. Já si celou dobu myslela, že je to vlastně ICSI, že u toho vybírají ty dobré spermie. Nějak pak trochu uniká smysl ICSI.

sedmitecka
28. únor 2011

@petula22 a s kým jsi mluvila, s Vobořilem? ten umí být občas netaktní a nekomunikativní.....
ne ne, na laparce jsem nebyla, nikdo mě neposlal, prý vše vypadá ok a je asi zbytečná 😕 😕 😕 😕 ale začínám o ní vážně uvažovat, jen pořád nevím, jestli mám IVf zase odkládat, než absolvuju imuno a laparku,,...no asi to nevydržím a bude ivf 😉

petula22
28. únor 2011

@sedmitecka Já chodím do Teplic 😉 . No a vidíš, mě laparku dali , že než se zašneme bavit o IUI nebo IVF, tak jí chtějí mít i když si moje gyndařka myslela, že je to zby\tečné a zbytečné teda bylo.

sedmitecka
28. únor 2011

@petula22 no vidíš, a mě před IUi právě vysloveně řekli, že je zbytečná, že se všechno jeví v pořádku.....už se mi nad tím nechce koumat, prostě příroda si to stejně zařídí po svém 😕 😕 😕

lizardka
28. únor 2011

@sedmitecka Ahoj sedmi,koukám,že přemýšlíš o laparce,já jsem se na ni v Pronatalu ptala,po prvním nevydařeném IVF,jestli by mě na ni neposlali a bylo mi řečeno,že jaký koliv záash do těla(myšleno laparoskopie) oddálí další IVF a hlavně není dobrý,prý pokud se cítím v pořádku je zbytečný 😒 Cítit se sice můžu,ale jak můžu vědět,že to v pořádku je,když mě na ni nepošlou??

sedmitecka
28. únor 2011

@lizardka to je právě ono - oni ti řeknou, že to zbytečně oddaluje IVF, to jsou penízky pro ně a riziko nezdaru pro tebe...prostě záleží jen na nás, jak se rozhodneme....já o ní přemýšlím, ale když mi ji nikdo vysloveně nedoporučí, což se v CAR nestane, nepůjdu, dám přednost IVF, právě proto, že už to nechci zase oddalovat, ale vím, že bych ji třeba potřebovala.....je to dilema.
v Pronatalu ti ji asi nedoporučí, tam tě poženou do IVF samozřejmě......jedma kamarádka, je na jiné diskusi tady, je jedním z mnoha případů, že vše vypadalo perfektně, a teď je čerstvě po laparce a ejhle - neprůchodné, totálně zničené oba vejcovody a rozsáhlá endometrioza 😝 😝 😝 😝 a nic jí nebxylo, žádné potíže a doktorům vše připadalo ok, šla jen pro jistotu, aby to zkontrolovali, a taková paseka 😠 😒
takže člověk nikdy neví...jasně, je to operace, takže zásah do těla, jenže co když ten správnej zásah? 😕 😕 chjoooo...