Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
2. kvě 2011

@luccy82 🙂 🙂 🙂

bruni
2. kvě 2011

@cvana jo jo Tady chodíme všichni do Pronatalu 🙂 akorát některé do Prahy a některé do Teplic atd. Podívej se do tabulky co máme pár dní zpátky, tam je co máme za sebou 😉 a co nás čeká. Můžeš se tam připsat pokud chceš.

cvana
2. kvě 2011

@bruni děkukji kouknu a ted se chci zeptat mate nejakeho dobreho obvodního gynekologav praze???nebo jak jsem četla o tom mojem reference:(ani se nedivim že me zanedbal!!!!!a nebo mi stačí byt zatím v caru co mi poví??

bruni
2. kvě 2011

@cvana já nejsem z Prahy takže nevím. Pokud tě budou léčit v caru tak jsou dvě možnosti. Buď budeš během léčby chodit jenom do caru a ke gynekologovi tě pošlou teprve až budeš těhotná nebo jako já, jezdím do caru jenom na odběr vajíček OPU a transfer embrií ET. Protože můj gynekolog spolupracuje s carem a mají to tak domluveno. Ale pokud bydlíš v Praze tak nebudeš mít problém chodit do caru. Já to mám 100km 🙂

petula22
2. kvě 2011

Saraher79 - 1.IVF+ICSI leden 11 - neúspěšné; 2. IVF + ICSI + AH - od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11, ET 28.4.11 - 2 embrya (4 a 6 buněčné)
Luccy82 - 1.IVF+ICSI + AH leden 11- neúspěšné, 2.IVF + ICSI + AH od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11, OPU 28.4.11 (6 zralých folikolů.2 na dozrání)
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace - neúspěšné , 1.IVF červen 2011
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září+ICSI 2010-negativní,2.IVF.leden+ICSI,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011

cvana
2. kvě 2011

@bruni ahaa tak to chci chodit do caru nez budu tehotna..:Dale snad to nebude příliš drahé:(a povede se mi to brzy..

luccy82
3. kvě 2011

Hoky, tak jsem dnes zase volala do laboratoře a ve 13.00 hod máme dorazit, ale vůbec nevíme na čem jsme. Podle částky, kterou mi nahlásili 10.600 to vypadá, že transfer bude, ale mrazáčky opět mít nebudeme. 10 tis stojí PGD a myslím, že 500 bude za tu pipetu a 100 za stacionář. No uvidíme.

saraher79
3. kvě 2011

@luccy82 Supéér, hlavně, že je co přenášet 😉 😉 😀 Přeji, ať se jim u tebe líbí 😀 😀

petula22
3. kvě 2011

@luccy82 Přesně tak, hlavně, že nějaké embryjka jsou, budeme držet palce. 😀

bruni
3. kvě 2011

@luccy82 držím pěsti 😉 a co ICSI a AH, to máte zadarmo? 😀
@saraher79 Jak se cítíš? 😉

saraher79
3. kvě 2011

@bruni Ahojky, je mi fajn. Bolí mi prsa, občas mi podbřišek, jsem víc unavená a když se nenajím, tak se se mnou všechno motá, ale připisuju to těm práškám - 3x2 estrofem, 3x2 utrogestan a prednison.
No to máš pravdu s tou částkou u Luccy, to je divná suma, snad má co přenášet. 😒

bruni
3. kvě 2011

@saraher79 snad jo, pokud je PGD 10 000,- tak těch 600,- je katetr. možná nedělali PGD 😕 a je to ICSI + AH

saraher79
3. kvě 2011

@bruni Uvidíme, snad dá brzy vědět.

saraher79
3. kvě 2011

@bruni Ahojky, ty máš ty kočičáky, viď - doporučuji pro pobavení, mě vždy tečou slzy smíchu 😀
http://www.modrykocour.cz/diary-kocour.php?cid=...

luccy82
3. kvě 2011

Ahoj holky, tak mám v bříšku 2 embryjka 🙂 🙂 🙂 Z 8 se jich oplodnilo 6 a z toho byly 2 embryjka zdravé, úplně stejný průběh jako minule. 🙂 My už jsme ICSI platili po odběru vajíček a AH je myslím zahrnut do toho PGD, toto byl doplatek a opavdu ty částky seděly, jak jsem psala ráno.

saraher79
3. kvě 2011

@luccy82 Jůůůů, to je super 😀 😀 😀 Tak vítej do klubu znuděných 🙂 Hezky odpočívej a opatruj je.

luccy82
3. kvě 2011

@saraher79 Budu sebe i mrňousky opatrovat 🙂 mám hroznou radost, že máme 2 😎

saraher79
3. kvě 2011

@luccy82 To ti věřím, hlavně, že jsou zdravý 😀 Taky jsem ráda, že nám zůstali 2 😀

petula22
3. kvě 2011

@luccy82 Tak to je super, tak at se hezky zabydlí 🙂.

cvana
3. kvě 2011

ahoj jeste mam jednu otázečku 🙂hojky jsem dva mesice po operaci a chystám se do toho caru a dnes jsem si donesla protokoly z operace..a zjistuji ze mi delali:laparoskopie-adhesiolysis gr.IV, resekce endometriomu vaječníku vpravo, resekce rektovag.endom­.s parciální resekcí sakrouterinního vazu vpravo s resekcí pochvy..dále mám jednorohou dělohu ale 8cm tak snad se tam mimi vejde, a ze mám levy vejcovod-tuba nejaka ze mi chybí:Dale ze vlevo normalni ovarium se známkami probehlych ovulací..to znamená ze i kdyz mi nefachčí levy vejcovod ze ten vaječník tam ma vajička ze jako ovuluje??ale ty nemaji kudy docestovat do delohy ty vajíčka ne?a pravy vaječnik mel cystu 4cm a je velky 6krat5cm.no a to je vse takze me zajiimaa muze to jit takhle otehotnet prirozene?:Dkdyz uz jsem zjistila vic info?anebo IUI nebo IVF.. ach jo jeste 21dni do caru..

sedmitecka
3. kvě 2011

holkyyyyyyyy, alelujáááááá, výsledky genetiky jsou ok, takže mudra posílá žádost o schválení na pojišťovnu a v červnu jdem na tooooo 🙂 🙂 🙂 🙂
jen ty výsledky ještě prý posílali někam do Plzně, protože miláček měl jako dítě nádor ledviny, tak jestli to není dědičné, snad není tak to ještě do Pronatalu nedorazilo písemně, ale moje zlatá paní mudr. Števíková tam volala a pak hned mě 🙂 🙂 🙂

sedmitecka
3. kvě 2011

@cvana ahojky, teda tys v tom bříšku měla kapku binec 😉 😉 😉 😉 ale určitě ti to tam pěkně srovnali a vyčistili 🙂
určitě přirozeně otěhu můžeš, ale s jedním průchozím vejcovodem, jednorohou dělohou a endometriozou je menší šance, ale vyloučit to nemůžeš, asi je IUi nebo IVF jistější cesta.
a ano, i když nemáš levý vejcovod, vaječník může normálně ovulovat, to je v pohodě.

sedmitecka
3. kvě 2011

@luccy82 kočko, jééé, dva mimoušci, to je krása, tak se opatrujte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 držímo moc moc palce!!!!!

cvana
3. kvě 2011

@sedmitecka juhuu tos me potesila..pry to tam vyčistili ale jen na strevu nee..ale jak me to tam nebude zlobit tak nemusim na operaci-a nezlobí🙂jinak to je uz na me🙂trosku si mi zvedla náladu🙂

sedmitecka
3. kvě 2011

@cvana to jsme ráda 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 znáš to, příroda je nevyzpytatelná 😉

cvana
3. kvě 2011

@sedmitecka akorat nevim jak to udelaji musim mit ten umělě vyvolany prechod nebo se to vrati ale tak 2mesíce by mi mohli dat na zkouseni vid...🙂ja uz se tam nemohu dočkat

saraher79
4. kvě 2011

@sedmitecka Ahojky, tak to jsou super zprávičky a můžeš v klidu jít do dalšího pokusu, ten už musí vyjít 😵 😵

luccy82
4. kvě 2011

@sedmitecka To je fakt skvělí.. hodně štěstí do dalšího pokusu... přesně tak, už to musí vyjít 🙂

bruni
4. kvě 2011

@sedmitecka gratuluju 😉 tak teď už jen to štěstí který teď asi bylo u jiných těhulek přišlo taky na tebe 😀
@luccy82 super zprávy 🙂 další čekatelka, držím pěsti 😉
@cvana jo jo můžeš i přirozeně s jedním vejcovodem. Když budete chtít ještě zkoušet přirozeně tak si to v caru prostě domluvíte a dáte si nějaké období a když se nezadaří tak ti pravděpodobě doporučí rovnou IVF. Myslím že IUI je u tebe dost malá šance, když to nepůjde ani přirozeně. Aspoň vám zatím udělají základní vyšetření. Teď po tom laparu vám to může jít klidně jak po másle samo 😉 Ten umělý přechod co máš, tomu nerozumim, to jsem neměla 😕 ale myslím, že prostě se začnete snažit až budeš mít po něm. Je to kvůli endošce předpokládám.

cvana
4. kvě 2011

@bruni ahoj ten umely prechod mam na endometriozu..co mi vyoperovali, tak práve doufam ze mi to v caru dovolí ty hormony na chvili vysadit at zkusím prirozene🙂jinak se to ma rychle tendence vracet..