Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ivussska
1. bře 2012

@marmina na mě vyvolávačky fungují, tak uvidíme. A výsledky spermio ti řeknou ještě ten den, nebo se tam musí zavolat až za pár dní?

marmina
1. bře 2012

@ivussska můžeš se je dozvědět ještě ten samý den, už asi po dvou hodinách. No tak vidíš, když ti fungují vyvolávačky, tak to třeba nebudete mít tak komplikované!

marmina
2. bře 2012

@papuchalk jak jsi včera dopadla na uzv?

bruni
4. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem v pátek byla v Hradci na genetické konzultaci a byli tam moc milí, vše je v pořádku, uklidnili mě, že pokud NT screening vyšel tak krásně tak se nemusím ničeho bát a že triply vyšly špatně proto, že jsem v době kdy mi nabrali krev dobírala Utrogestan, který zvýšil hladinu HCG v krvi a proto vyšel špatně. Nechápu, že toto mi můj doktor nemohl říct. Buď to ani neví nebo nemá čas to řešit. Každopádně jsme už objednaný na ten velký utz ve 20. týdnu, tak snad už se dozvíme, zda to bude holčička nebo kluk 🙂
Jak jste dopadli z triplama vy? Cítíte už pohyby? Já ještě ne

marmina
4. bře 2012

@bruni skvělá zpráva!

petula22
4. bře 2012

@bruni Tak to je super, koukám, že dr. je na prd, takhle tě vyděsit. Já jdu na kontrolú v úterý, tak se taky moc těším, jinak já už pohyby mám 😵 .

luccy82
4. bře 2012

@bruni Ahoj, tak super 🙂 jsou to ale nervy co? Mě včera bolelo břicho tak jsem jela do Motola a mám zánět močových cest (naštěstí) Prý to má každá třetí - já tedy nikoho neznám 🙂 Mám nějaké slabší antibiotika, které miminu vůbec prý neublíží... pořád něco.. ach jo ☹ Hlavně že je prcek v pořádku. Také se už těším až budeme vědět pohlaví. Já a mé okolí typujeme holčíčku, tak uvdíme. Prý u prvorodiček jsou pohyby cítít tak kolem 19-20 týdne.

helousek1
4. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem zase tu :(. Ve 21+5 nám na echu srdce plodu v Motole potvrdili vrozenou vývojovou vadu neslučitelnou se životem. V pátek, 22+1, skončilo mé první těhotenství, ukončením indukcí ve II. trimestru. Včera jsem se vrátila domů. A teď vůbec nevím jak začít a co bude dál, další čekání, pak strach, zda bude vše v pořádku...já už na to nemám :(.

A to bylo celé těhu bez problémů, oba screeningy, genetické testy, ach jo :(.

segra_bruni
4. bře 2012

@bruni fiha segra 18tt stale tomu zazraku nemuzu uverit 😉

marmina
5. bře 2012

@helousek1 Drž se... ☹

petula22
5. bře 2012

@helousek1 Úplně mě zamrazilo, nevím ani co napsat, snad jen opravdu, drž se .

marmina
5. bře 2012

Tak zítra jdu na odběr vajíček, snad se tam nějaká najdou, vůbec mě nebolí břicho (?) ☹

medvik3
5. bře 2012

Ahoj holky. Předně vám všem moc fandím a držím palečky a ráda bych vás poprosila, zda některá nemáte aktuální ceník nehrazených výkonů v Pronatalu. Uvažuji u změně caru a bohužel se ceníku nemůžu nikde dopátrat. Jestli ho některá máte, dejte vědět, písnu vám e-mail do schránky. Moc děkuju

bruni
6. bře 2012

@helousek1 To je strašný ☹ To je tak nespravedlivý 😠 Proč se toto děje ženám, které tolik zkusily ☹ A jak to, že to není poznat už na tom NT screeningu, vždyť tam už taky srdíčko poslouchají 😔 Ach jo ☹

@petula22 jak jsi ty pohyby začala cítit? Bublinky? Co kontrola? Já byla dnes neplánovaně taky na kontrole, protože jsem chytla nějakou žaludeční virozu a tak mě bylo děsně blbě, ale už je líp. Aspoň jsem po delší době viděla prcka, jak už je velký a nevejde se celý na obrazovku 🙂 Taky mi zjistili menší mikozu, tak na to něco beru, ale prý v pohodě.
@luccy82 Jo jo ve druhém trimestru už se vůbec antibiotik nemusíš bát, ono i v prvním trim. dávají nějaké slabé. Pořád něco 😝

ivussska
6. bře 2012

Ahoj holky, tak hlásím, že jsem se akorát vrátila z Pronatalu. Manžel je ok, spermio na jedničku, já vlastně také mám přirozeně dlouhý cyklus ?! cca 60 dní, prý to tak někdy bývá, dnes jsem 46 DC a prý se u mě chystá ovu tak se máme snažiti do konce týdne. Pak mám čekat na MS a 3 DC si přijít pro injekce - nevím jaké, potom 9 DC na UTZ a pak se naplánuje IUI. Tudíž jsem na jednu stranu šťastná a na druhou stranu tedy nechápu proč nám to ty 2 roky nejde. Asi jsem se tím mým dlouhým cyklem netrefili nikdy do OVU, ale přijde mi to divné...

maximka33
6. bře 2012

@ivussska tak super, ten spermiogram je důležitý. přirozeně dlouhá ovu, no co na to říct...u mně je nepravidelná ms a taky dost dlouhá. to na tom budem stejně. cca za 6-12 dní čekám ms a pak taky krev a injekce. nám to nejde rok a půl... u jakého doktora jsi byla?

ivussska
6. bře 2012

@maximka33 Já byla u dr. Vobořila a působil na mě dobře, žádnej cukrouš to není, ale profík určitě je. Líbilo se mi, že mluvil k věci žádný blbosti okolo, narovinu řekl co doporučuje a měla jsem z něj celkově dobrý pocit.A hlavně byl takový pozitivní, tak mi zas trochu přidal na náladě, už sem pár měsíců z toho taková celá nešťastná. Ale když vidím jak by to mělo jít rychle tak mám více elánu 😉

petula22
6. bře 2012

@bruni Ono se to fakt těžko popisuje, takové lehké popíchnutí a pak šimrání, hlavně večer a ráno, dnes jsem byla brzy vzhůru, tak začala v půl 8 😵 . A probere se když se pohupuji na balonu. Kontrola v pohodě, máme 13 cm.26.3. jdu na ECHO a 27.3. na UZ. Vůbec si nedokážu představit, co Helus prožívá, taky jsem si myslela, že už máme nejhorší za sebou ☹ .

bruni
7. bře 2012

@petula22 Já si musím počkat, až to bude opravdu silné, protože mě tam píchá a šimrá a bublá neustále 😀 Já ani nevím, kolik máme cm, snad mi vše řeknou toho 21/3, kdy mám ten genetický utz. Ale nevím, co je to ECHO, o tom nikdo nemluvil, tak snad mi ho udělají v rámci toho gen. utz, tam se to srdce hodně kontroluje. Tak koukám, že už jste přesvědčení, že je to holčička 😉 My stále vůbec nevíme, tak snad toho 21/3 🙂
@helousek1 Myslím na tebe, pořád tomu nemůžu uvěřit ☹

briuska
7. bře 2012

ahoj holky, tak jsem v čekací fázi...v pátek 24.2. jsem byla v Pronatalu na UTZ po dobrání Clostíku, měla jsem jeden folík. 26.2. v neděli jsme se měli tulit.(Raději jsme začali už v sobotu) 🙂. Dneska je to 10 dní od možného oplodnění. Ráno jsem si udělala test - sněhobílo. Tak jsem hledala na Netu a prý to nemá smysl dříve jak 2 dny před očekávanou MS. Dostat bych to měla asi 14.3. Neumím myslet na nic jiného, pořád se mi honí hlavou, zda se to tentokrát povedlo. Snažíme se 1,5 roku. Za týden, co jsem brala Clostil, jsem přibrala 4 kg - stalo se to někomu??Asi je to pěkný sajrajt ty hormony.

briuska
7. bře 2012

@helousek1 tak to mě moc mrzí helousku. Ráda bych tě povzbudila, ale vím, jak mě se to lehce píše a tobě těžko přijímá. Moc ti držím palce, vím , že teď nemáš energii ani chuť dál cokoliv dělat, ale nevzdávej to. Příjdou lepší časy, budu na tebe myslet. 🙂

petula22
7. bře 2012

@bruni Ptala jsem kolik má, jinak by mi to taky neřekla 🙂.Jj, už to beru jako holku i když to není jisté, ono se mi k ní líp mluví 🙂. U nás se dělá Echo zvlášt od velkého UZ, je to podrobné vyšetření na dětské kardiologii.

bruni
7. bře 2012

@petula22 Tak to se u nás asi vůbec nedělá 😕 To bych radši vyměnila za ty triply 😒 Snad se to pozná i v tom Hradci. A to si to nemusíš platit? Jestli ne, tak by to přeci měli mít všichni automaticky 😨

marmina
7. bře 2012

ahoj holky, tak jsem doma z Pronatalu, mám už odběr vajíček za sebou, našlo se jich 9 🙂 , tak uvidíme, kolik se povede embryí...kéž aspoň dvě

marmina
7. bře 2012

@ivussska no vídíš! dr. Vobořila mám nejdradši. Teď jsem byla i u docenta, ten je taky skvělý!

ivussska
7. bře 2012

@marmina Mám z toho dobrý pocit, ale už aby to bylo 🙂 No vidíš kolik si jich nakonec měla, tak to je skvělý, držím palečky ať se jich povede co nejvíce 🙂

ivussska
7. bře 2012

@briuska ahoj, tak já měla to same a ještě s kombinací s proverou a za půl rok užívání 10 kg nahoře a nejde to dát dolu, ale vůbec ☹ Tudíž to možné opravdu je...

marmina
7. bře 2012

@briuska
@ivussska Holky, mě jde poslední dobou taky váha nahoru, kéž bych to mohla brzy schovat za bříško 😉 Po kojení to půjde samo dolů, už se těším!

briuska
7. bře 2012

@ivussska prý to je jako hormon. antikoncepce, na mě ale takhle nikdy nepůsobila, a to jsem jí brala mnoho let. Teď nedopnu žádné kalhoty, to už si můžu pomalu koupit těhotenské, mám břicho jak kdybych byla ve4. měs. 😀

ivussska
7. bře 2012

@briuska no mě už to docela štve, po antikoncepci jsem naopak shodila, ale tohle pro mě byl docela záhul. Tak teď se bojím jakéhokoliv hormonálního léku, ale pokud chci mimčo tak se tomu nejspíš nevyhnu. Ale radši budu baculka než hubenka bez miminka 😉