Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

smay
5. říj 2007

Ahoh mikulko 🙂 moooooc ti držím palečky 😵

ceeruti
5. říj 2007

mikulko-no pak už jsem ho nedodržovala,protože me to pri 10 folikulech ani nenapadlo 😠 Takže radeji se snažte co nejvice pít,OHSS teda není fakt sranda,mam potíže jeste dnes,bolí me vajecníky jako čert 😠

chiwule
5. říj 2007

ahoj holky, nemáte nějaké zprávy o Mikulce? Snad je v pořádku...

jmisa
5. říj 2007

Ahoj holky, dopadli jsme blbě.

Manža má jen 2 miliony spermošek místo minima 20.
Z toho jen 14% živých, část jich je deformovaná a myslím 25% s pohybem vpřed.

Takže to nejni ani na IUI.

Kontrolní spermio za 3 měsíce.

Názvy chorob nemám u sebe, doplním pozdějc.

Jinak Pronatal dobrý, jen málo místa pro parkování, stáli jsme v bahně v lese.

murasek
5. říj 2007

ahojky, jmiso: to neni spatny vysledek, my mame 0, a porad doufame 😵 i s malem lze delaz zazraky, tak se neboj. Bal manza sam nebo jsi byla s nim?

mikulko, moc na tebe myslim, doufam, ze vse bude v poradku.

jmisa
6. říj 2007

Murasek,
manža byl sám, čekala jsem před laborkou, pro výsledky jsme šli spolu.

No já jsem se nějak zklidnila, jen jsem pořád doufala, že nebudeme zkumavkáči 😀
Užijem si vánoce a v lednu uvidíme, jestli se to změní. Akorát musíme začít šetřit 😀

ceeruti
6. říj 2007

Na podporu tvorby spermaty je dobry Arginin 3x1 tbl.denně.Manžel má spermie line a deformovane-zacal brat Koenzym Q10 před IVF 60mg,Vit.C,zinek,selen a Wobenzym+jeste spousty dalsich vitamínu a spg se hodne zlepsilo-teda spis kvalitou,ale jelikož je problem na obou stranach,tak IUI bylo zbytecne a pro jistotu jsme u IVF chteli ICSI.Vitaminy nebyly zadna levna zaležitost,ale stalo to za to ,i ty příšerne nevolnosti 😝 Doufam,že Vám nevadí,že Vás sem lezu i když jsem těhu 😲

ceeruti
6. říj 2007

A ja jsem na dopurucení-mela kontryhel v kapkach,protože ten čaj jsem nesnesla 😒 Vit.C,listovku-tu jsem cpala i manželovi a magnezko-abych po ET zabranila stahum delohy 😉 Ale jelikož mam špatny imun.system,tak jsem se musela cpat vsim možnym.Jo a jeste vit E jak ja tak manžel-zda se,že je toho hodne,ale jak vidíte na škodu to nebylo 🙂

ceeruti
6. říj 2007

Ty nevolnosti-myslím ted 😀 ne po vvitamínech 😉 jsem to špatně napsala 😅

doriska
6. říj 2007

Holky,
já jsem chodila do obou Pronatalů, a ten teplický se mi tedy zamlouval víc. Je to tam takové víc rodinné a chodíte stále ke stejnému lékaři, takže vás po čase dobře zná. Stačí říct do telefonu jméno a už ví, kdo jste a jak jste v léčbě daleko, často i proč asi voláte. V Praze mně to přišlo jako pásová výroba a pak ty slečny na recepci byly občas takové odměřené. Jak je to s úspěšností ale netuším, ono to stejně nelze ověřit....

chiwule
7. říj 2007

ahoj dorisko máš pravdu, že pražský Pronatal je hodně vytížený. A ty dámy na recepci jsou občas na zabití 🙂 ale doktoři jsou super, a to je pro mě asi nejdůležitější 😉

jmisa
7. říj 2007

ceeruti, manža už asi 3 měsíce jí selen, zinek, éčko, céčko, aáčko - doporučila ještě listovku, koenzym Q10 a kořen MACA.

Doriska, tak my tam byli prvně a na recepci byla normoš holka, ono asi taky záleží, co od nich člověk čeká - já zapsat, že tam jsem a pak jdu od ní, takže tohle vykonala 😀

Jinak tu mám ten papír u sebe takže:

oligospermie, teratospermie, asthenospermie.

Je tu něco čemu i nerozumím, tak budu muset pátrat na netu - třeba co je MAR test, máme u něj méně než 50%

ceeruti
7. říj 2007

jmisa-tak o tom kořeni jsem slyšela,nezkoušeli jsme,ale hodne se o tom na ruznych diskuzich mluví 😉 Mě v Prazskem Pronatalu vyšli vždy vstric a pokud ne,tak jsem si to vyřvala a že jsem etda řvala 😎 I leky na stimulaci jsem si zaridila ja,kdybych cekala ty 4-5 tydnu,tak bych to mela o mesic posunute a to jsem nechtela a hlavne termin navstevy jsme meli až 13 zaří,což neexistovalo!Ne pro me,jinak se snažila holcina,né že bych jí tam seřvala na tri doby,ale uargumentovala jsem jí 😀

jmisa
8. říj 2007

Ahoj holky.
Tak dneska nesu na gyndu ty výsledky spermia. Mám trochu obavu, že doktor nebude chtít teď zkoumat mě, ale já bych chtěla, aby mi udělal aspoň hormonální profil, protilátky atd. Kdyby se něco našlo i u mě, což je pravděpodobné, protože cyklus nemám nikterak pravidelný. Jediné, co je pravidelné je luteální fáze, jakmile proběhne ovulace, tak 14 dní a mrcha. Ale do ovulace jsou to někdy dva týdny, někdy 3 někdy o kousek víc.

chiwule
8. říj 2007

jmisko, držím palečky, ať se s dr domluvíte podle toho jak chceš ty 😉

regius
8. říj 2007

ahoj ceeruti jak si to dokázala že si nemusela čekat na schválení léků od pojištovny většinou to trvá tak měsíc 🙂 porat mi 🙂

murasek
8. říj 2007

Ahoj vsem 😉
reius, mam dojem, ze ceeruti so tu pojistovnu obehla v jeden den, zkratil se tim cas s papirovanim a predanim informacfi.
Ceeruti, ale kazdopadne prosim napis, jak jsi to dokazala, rada bych sla pozdeji ve tvych slepejich, protoze to cekani me lehce receno ubiji 😀 a pokud se to timto skutecne urychli, tak co je pro to potreba udelat.
diky moc i za me 😵

jmisa
8. říj 2007

Tak holky, jsme předaní do Pronatalu. Prý se mám objednat na vstupní pohovor, než pak provedou veškerá moje vyšetření, že bude akorát čas na kontrolní spermio. Podle něj se to stejně nevylepší tak, že by to bylo zcela OK, když budeme mít kliku, tak to prý půjde přes IUI, ať pro naši psychiku s lepším nepočítáme.
Jinak snažit se můžem furt normálně, prý se dějí i zázraky 🙂

U mě předpokládá hormonální nerovnováhu, když mám ty nepravidelné cykly, ale že by mě stejně chtěli testovat po svém, tak mě nebude trápit zbytečným testováním a rovnou předá.

Akorát kdyby chtěli dělat laparoskopii, tak mu mám zavolat, že mi to zařídí v Krči protekčně rychle, protože tam na půl úvazku pracuje.

jmisa
8. říj 2007

Můžete mi napsat, jak to teď bude v Pronatalu probíhat? Jak moc je tam třeba manžova přítomnost, nebo co bych měla od jeho matky vyzvědět? myslím jaké nemoci prodělal nebo co maj v rodině? Se obávám, že by to stejně nevěděl, ikdyž se rozhodne tam se mnou jít.

mal
8. říj 2007

Ahoj jmisa, promin že jsem tak vpadám ale mám prosbu, když tady padla zmíňka o té laparoskopii, dneska jsem si volala do pronatalu abych se objednala na laparoskopii, dělají to rovnou tam nebo kde, nevíte někdo jak to tam postupuje.

sroubek
8. říj 2007

mal: prý mají dohodu s motolem... 😉

jmisa
8. říj 2007

Mal, mně dneska gyndař řekl, že si to stejně dělaj v Krči.

mal
8. říj 2007

Jsme z Č.Budějovic, ale jezdíme do pronatalu..v Budějcích jsou dvou až tří měsíční čekací doby, takže jsem si tto domluvila v praze, potřebovala bych to stihnou tenhle měsíc přístí už stimulujeme na IUI, myslíte že je to reálné..

jmisa
8. říj 2007

Mal, no to nevím, fakt nemám zkušenost, ale můj gynekolog mi řekl, že to v Pronatalu dýl trvá, takže by mě protlačil do Krče, když bude on operovat, protože je tam na poloviční úvazek, byla bych jako protekční pacoška a bylo by to rychlejc. Takže to fakt neřeknu.
A když si tam volala, tak Ti termín nedali?

mal
8. říj 2007

Právě že ne volala jsem tam vysvetlila jakej mám problém že nechci dlouho cekat a jenom nás objednali na čtvrtek, s tim že pan doktor mě prohlídne a uvidime. Je to tezký jet dve hodiny tam a dve zpátky, brát si v práci dovolenou ale co bysme neudělali.

chiwule
8. říj 2007

jmiso, určitě bude dobré, když zjistíš v příbuzenstvu všechny nemoci, jak u tvého manžy, tak třeba u rodičů/prarodičů a to jak tvých tak manželovo, některé jsou dědičné a mohou mít vliv na plodnost...zarděnky, štítná žláza, cukrovka, problémy s otěhotněním v příbuzenstvu atd...je toho hodně...
na téhle stránce http://www.calibrum.cz/Files/public/obrazky/cal... najdeš taky docela užitečné info, mohlo by tě to nasměrovat na co se doma zeptat...
na vstupním pohovoru by jste měli být oba, pak už podle potřeby...

campi
8. říj 2007

Moje gyn. taky operuje v Krci a doporucuje moc Pronatal (tak odtud vitr fouka🙂). Laparo a hysteroskop. budu mit pry taky protekcni, ale pry ne driv nez tak za 1,5 mesice. Tak nevim, jak to MAL dopadne.

mal
8. říj 2007

Ajaj tak mám takovej pocit že tam pojedeme zbytečně 😒 .. a nic neurychlim..asi tam ještě zavolám..

campi
8. říj 2007

mal: kdyz jsem mela polypy, ktere vypadaly na ultrazvuku dost hrozive, tak me vzali do Krce behem tydne - ale to bylo akutni.

No, nevim, mozna to pujde zaridit tento mesic.. A melo by to byt v prvni polovine cyklu. Vychazi ti to tak?

mal
8. říj 2007

Aha tak to mě asi moc dobře nepochopili, bylo mi to hned nějaky divný že by to šlo takhle rychle, dneska jsem 6DC..