Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
1. bře 2010

m.aa.b - píšu, že když to sečtu všechno tak nás KET vyjde min na 12tis - 5tis KET, 17set katetr a 5tis roční zamražení - IVF jsem měla v roce 2008. A to nepočítám případné podpůré léky, to jen když bude KET nativ. Jinak samozřejmě utrouš, puregon nebo co já vím dalšího co se dává u KETu? Třeba u IVF mě jen injekce na růst folikulů stály 5tis... Takže buď jsem špatně pochopila co vše v ceně za KET je a nebo je to tak jak píšu já a musíme nejdřív našetřit 😉

salopa
1. bře 2010

Dobré ránko holky:o) Tak tu máme další pracovní týden:o)
mikulka: Já měla pauzu docela dlouhou, protože první IUI mi dělala moje normální gynekoložka a po tom jsem skončila ve špitále. Mno a potom další IUI v Pronatalu. Takže jsem měla pauzu tak aspoň 4 měsíce. Ale myslím,že můžeš jít klidně každej měsíc. Jen hrazenejch pokusů je myslím 6 za rok.
trpytkaa:A zkoušíte furt jen IUI? A copak máš za problém? Mně v pronatalu po tom druhém neúsoěšném hend řekli, že jako to nemá cenu zkoušet IUI dál, díky mým problémům.
m.aa.b: Tak já asi ještě zdaleka všechny neprošlo. Poslední návštěvy jsem buď u Mudr. Slámové a nebo Mudr. Vobořila. A u doc. Mardešiče jsem nebyla nikdy 😒 😀 Tak držím pěstičky, aby se vše povedlo. A kdy má mrcha dorazit?
chiwule: Mno a proč tam přičítáš těch 5 tis. za zamražení. To už jste snad platili, když ti je zamražovali. Teď už by to mělo bejt přesně jak to říká m.aa.b. 5tis. za KET a 1700 katetr.

anderle
1. bře 2010

Přeji všem krásné dopoledne. Také musím potvrdit to, že KET stojí "pouze" 5 tis. rozmražení a 1 700 katetr + nějaké léky, když v daném cyklu neovulujete. Pokud se dostaví ovulace, nejsou léky nutné. Dále pokud jste podstoupily IVF a z nějakého důvodu u vás nedošlo k transferu čerstvých embryí (např. OHSS), jsou tato embrya zamražena (zde neplatíte za zamražení). KET vám může být proveden nejdříve po 3 menstruačních cyklech. Za první rozmražení v tomto případě neplatíte 5 tis. za rozmražení ani 1 700 za katetr, ale katetr stojí 500 (přispívá na něj pojišťovna). Další KET platíte 5 tis. rozmražení a 1.700 za katetr.

sedmitecka
1. bře 2010

mikullka, to je mi líto, ale bojuj dál !!!! co jsme tady pročetla, spoustě kočeky vyšlo až 3. IUI 😉

trpytkaa, taky se přidávám s držením palečků, ať se prckové pořádně zakousnou v bříšku a nepustí 🙂 ..měla jsi vážně pořádnou úrodičku, tedaaaaa....a jak jsi snášela stimulku, bez problémů?

holky, a nemůžete si vybrat při telefonickém objednání, ke komu chcete objednat? asi ne, že ☹ já zatím potkala jen dr. Pasekovou a dobrý....

regius
1. bře 2010

ahoj holkyTAK MÁM PO KONTROLE V PRONATÁLU ult v pohodě a vyfasovala jsem léky OUITRELLE,GONAL,SYNAREL-SPREJ
a čekám až to dostanu a pak začínám se stimulací ????tak Vám všem přeju krásné dvě // a úspěšné těhu 😉 doc.Marděšič je moc fajn a milí človíček a krásně vše vysvětlí měla jsem ho u 1IVF.je to simpaťák 😉

m.aa.b
1. bře 2010

Krásný den ženy 🙂
Chiwul: Aha tak ty myslíš i ten poplatek co se platí za to že jsou mimi v mrazáeku déle než dva roky, to mě nenapadlo 😅 Co se týče léku při KET Tak já se vešla ca do tisícovky - měla jsem estrofem, utroš a pak ještě estrahexal pže se mi nedělala sliznice. Injekce nebyly žádné 😉 😉
Salopa: Já jsem taky nejdřív měla docela kliku na stejné dr, ale pak jak jsme tam jezdili déle a častěji tak jsem jich poznala víc 🙂 No s mrchou se to má tak že dorazí až si nechám píchnout agolutin 😉 takže mám naplánováno píchnout hned jak budu vědět že máme připravený léky 😉
Sedmitecko: Můžeš se objednat ke komu chceš,ale musíš počítat s tím že to bude horší s termínem objednání.
Regius: Gratuluju a také držím palce - a kdy čekáš mrchu Ty? Třeba nám začne stimulka stejně 😉

Tak snad se nám to tu povede trochu oživit 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

atlaselka
1. bře 2010

Ahojte mohla bych se zeptat jak dlouho jste čekali na schválení léků od pojištovny před IVF,jen tak pro zajímavost 😉 děkuju.Mě ted čeká 2.IVF při prvním to sna dtrvalo dva měsíce,ted mi dr.říkala že to snad tak dlouho trvat nebude.Byla jsme u dr.minulý čtvrtek.A včera jsem dostala MS.No nevím jeslti se to stihne příští cyklus,budu doufat,nebo to květen jistí.

m.aa.b
1. bře 2010

Ahojky Atlas 🙂
A jakou máš pojištovnu? Já mám metalku a při 1 IVF to trvalo ca tři týdny 😉 Tvé dva měsíce mě docela šokovaly 😕, jinak mě dr říkal že by to mělo být tak kolem 14 dnů 🙂 a shodou okolnosti jsem byla na pojištovně tak jsem se ptala a říkali, že to záleží na tom kolik toho mají revizní lékaři. Držím palce at to stihneš hned v přístím cyklu 😉 🙂

atlaselka
1. bře 2010

Já mám všeobecnou.No minule to fakt bylo strašný.Já totiž jezdím do pronatalu jen na OPU a ET,jinak se vše vyřizuje tady u nás na ambulanci.A minule to vyřizovala ty léky sestra,ted přímo doktorka.Já už si minule několikrát volala a vždy nic,už jsem si připadala že pořád otravuju 🙂
Díky uvidíme,já bych ráda kdyby už příště,nejsem totiž úplně v nejlepší situaci na pracáku,tak chci co nejdřív a když se nepovede tak hledat práci

merrel
1. bře 2010

Ahojky holky,

mam vseobecnou a na schvaleni sem cekala asi necelych 14 dni 😉
drzim pesti...

atlaselka
1. bře 2010

Merrel 14dní tak to je paráda,kéž by to bylo i u mě 🙂

m.aa.b
1. bře 2010

Atlasko tak to jsme uplně ve stejné situaci 😅 já jsem taky na pracáku a taky potřebuji co nejdříve a eventuelně hledat práci 😅 i když tu si chci najít stejně - abych měla nárok na mateřskou a na nemocenskou ...
Merrel tak to je supr informace 😀 a Ty také chodíš do Pronatalu? A jak jsi a tom? Písni něco o sobě 😉

merrel
1. bře 2010

jj bylo to strasne rychle a ani sem se o to nestarala jen sem zavolala jestli to uz je schvaleno a bylo to :0))
jo do pronatalu v praze mam za sevou IVF-ICSI a pak 1,KET a neuspesne ted me ceka laparoskopie a kdyz se nic nezmeni tak pak asi v lete pujdu na dalsi KET...

atlaselka
1. bře 2010

Maab no já se ted přiznám na novou práci nemám vůbec chut,takže já na mateřskou mít nárok nebudu když bych otěhotněla ☹ je to bohužel otázka priorit no,bud práce nbeo dítě a já si taky neumím představit brát si v nové práci volno abyhc mohla jezdit na UTZ,minule jsem jezdila dost často,nárok na dovolenou taky není.Asi by na mě soukromník moc nekoukal nejlíp,když bych nastoupila a lítala po doktorech a nakonec byla doma.
No je to taková blbá situace no,já jsem skončila v práci už na konci srpna,ale půl roku jsem marodila,myslela jsem třeba že v té nemoci stihnu KET,IVF a ono pendrek.A už mě doma nechtěli nechat tak mě to ukončili a já muslea na pracák,kde jsem asi 14dní zaregistrovaná.No a ted mě čeká 2.IVF

sedmitecka
1. bře 2010

merrel, a absolvovala jsi před IVF ještě třeba IUI? já totiž taky přemýšlím nad laparkou, všechna ostatní vyšetření máme v pořádku, a mudr. v pronatalu říká, že je asi zbytečná......tobě ji doporučili až po nezdaru při IVF?

merrel
1. bře 2010

nene IUI sem nepodstupovala protoze mame spatny tvar spermii takze to by nebylo k nicemu a pred stimulkou mi nasli endometriozu a ted mam noveho dr a ten mi rekl, ze mam velkou cystu na vajecniku takze sem se rozhodla KET odlozit a jit na laparku a treba se neco stane a otehotnim prirozene a kdy ne tak se to alespon odstrani a zkontrolujou se cesty a tak a pak muzu jit treba v lete az bude hezky a bude takova ta supr nalada na KET...

sedmitecka
1. bře 2010

aha, děkuju 😉 já pořád váhám, jestli na ní jít nebo ne, nechce se mi, jenže na druhou stranu, když jsou všechny výsledky ok a už víc než rok to nejde, co když je zakopaný pes právě tady ☹ ...aĺe mudra řekla, že tekutinu ani cysty na UTZ nevidí, tak si myslí, že je to zbytečné.....a jak ti zjistili endometriozu? a projevovala se nějak?

merrel
1. bře 2010

jo me to zjistili v CARu muj bezny gynekolog ne ale o nem si ymslim sve a taky se ho vymenila...
bolelo me jakoby na strane v podbrisku a spinila sjem pred ms a po a nekdy v prubehu cyklu ale to jen obcas ale jinak nic zvlastniho...

no ja byt tebou tak si na o zajdu je to "zbytecne" to oddalovat treba zjisti ze tam mas srust a kdyz nic nezjisti jedine dobre a budes vedt zas o neco vic...
my se snazime taky dyl a v prosinci 2008 sem to chtela nechat udelat a muj dr ze ne a tehnle hned ze neni problem ze je to dobre + tam nasel ted tu cestu takze pristi tyden nastupuju a budu zas o krok blize k mimisku doufam 😉

merrel
1. bře 2010

sakra nasel cystu ne cestu 😀

sedmitecka
1. bře 2010

cestu nebo cystu, to máš fuk 😀 😀 😀
mám teď na 3 cykly clostilbegyt a utrogestan a když se nezadaří, bude IUI, tak by asi chtělo před ním tu laparku absolvovat, aby nakonec nebylo úplně zbytečné...
budu ti moc držet palce, ať to máš rychle za sebou 😉

merrel
1. bře 2010

dekuji 😉
myslim, ze kdyz jdes na IUI tak by bylo dobre vedet, zda jsou cesty pruchozi vis jak...jinak to nema smysl ...
takze si tm dojdi co nejdriv oni jsou i desli cekaci lhuty tak at si pripadne do IUI zotavena 🙂

trpytkaa
1. bře 2010

Holky já mam laparoskopii i IUI za sebou a jsme oba o.k. ale stejně nám to
skoro 3roky nejde 🙂 Tak uvidíme teď tu IVF...myslíte, že vadí v těhot. cysty?

merrel
1. bře 2010

tak to nevim taky ji mam a jdu na laparku abyji prave odstranili...

trpytkaa
1. bře 2010

Já mam malou a pak před menzes mi pokaždé praskne a je pokoj...

m.aa.b
1. bře 2010

Mě tu laparku nabídli až po nepodařeném IUI, ale na rovinu nám řekli, že když to nebude ok tak nas čeká IVF tak jsme se ptali jestli teda není lepší vynechat tu laparku a jít rovnou do IVF a více méně mi řekla dr že jo. Nakonec mě stějně laparka neminula kvůli podezření na mimoděložní, a při ní zjistili, že stejně nemám průchozí vejcovod (ten druhý mi odebrali...) takž pokud laparka ještě před IUI tak ano jinak si myslím že už je zbytečná ... 😅

Trpytkaa: SIce to asi není uplně v poho mít cystu v těhu, ale mám kamarádku, která je momentálně asi ve 14 tt a cysty má hned dvě a od samého počátku těhu a mimčo se má zatím dobře a cysty se zmenšují 😉

m.aa.b
1. bře 2010

trochu nás posunu 😀 už jsme až na druhé stránce 😒

trpytkaa
1. bře 2010

Ta laparoskopie nic není, neboj! Hlavně si pak budeš 100%, že je vše připraveno na IVF a bude mimi 🙂

mikullka
1. bře 2010

Ahoj holky, držím vám všem pěsti, ať už při IUI, IVF, laparce či hledání práce. To čekání se zdá být nekonečné, ale nakonec to rychle uteče. Jinak mi dnes kolegyně řekla, ze je v 7 tt, myslela jsem že to zase ořvu, ale měla jsem radost 🙂 Jsem ráda, vloni o mimčo přišla ☹ takže ať máme všechny brzy 2 čárky na testech 🙂

chiwule
1. bře 2010

salopa, maab - zamražení se platí každý rok, nic o tom, že až když je to víc jak dva roky jsem v pronatalu neslyšela. Při zamražení jsme samozřejmě platili a jelikož už je další rok pryč, budeme muset platit za další rok. A počitat to samozřejmě musím, budeme ty peníze muset vydat najednou 😉

sedmitecka
1. bře 2010

trpytkaa, děkuju, ale bojim bojim......no, uvidíme, jak se všechno bude vyvíjet, ještě dáme na ty 2 měsíce šanci clostilu 😀