Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

janik8774
8. lis 2009

Ahoj Gucci,
to ale koukám,ty už jseš ve 34tt.Toto ale letí.
Už máš výbavičku? Vše je v pořádku? Jaké máš pocity,těšíš se a nebo máš strach z porodu?

gucci
9. lis 2009

jj letí to letí 😀
zatím jsem v poho, jediné co mi vadí je vstávání ve 4 ráno 😀 , teda ted o víku jsem se překonala a spala jsem do půl šesté 😀 ,dýl to prostě nejde
výbavičku už jakštakš máme, ted jsem si právě dodělala seznam co musím ještě dokoupit
nemám teda zatím vypráno a všechny věci jsou v igelitech....ted jsme se totiž stěhovali do nového a čekám až budu mít hotovou šatnu v ložnici, abych tam mohla přestěhovat všechny věci z dětského pokoje a už to malé hezky připravit....zatím mám pocit, že je času dost 😀
jinak s malou vše ok, akorát je podle posledního velkého UTZ trochu větší, v 30tt měla 1825g (měla by mít tak kilo a půl), tak jdu za dva týdny ještě na jeden velký UTZ a uvidí se
porod zatím neřeším vůbec, na to není čas a já to beru tak, že to přežily ostatní, tak to přežiju i já 😉

marmina
9. lis 2009

Zdravim vsechny, obzvlast ranni ptacatko, vid gucci 😉 obdivuji, ze zvladas s brichem stehovani, me to uplne stacilo a to jsem nebyla tehu
zeptam se sveho gyn, jestli mi ty chlam. udela, pry se to porodem muze prenest na mimco a to ma pak akorat trapeni
ja uz taky pomalu kompletuju vybavicku, hodne moc me to bavi! taky budu s mimcem spat nejdriv v pokojicku sama, aby se manza vychrupkal kdyz nas zivi 🙂

marmina
9. lis 2009

ty jo gucci, ty mas brisko! to se fakt asi clovek moc nevyspi
moje mimi zacina s poradnym telocvikem - hlavne v posteli, ale jeste je to celkem prijemne stouchani 🙂

erine
9. lis 2009

😉 Gucci, to je vážně pořádný pupendo 🙂 😅 malý guče bude pořádná ženská.
To s tím spaním v děcáku chápu. dělá to tak hodně mamin.
Stejně jako Marmina smekám nad stěhováním s takovým bříškem.

Marmi, se nedivím, že tě to baví. to bude jednou má oblíbená činnost.)))

gucci
9. lis 2009

jj holky, břicho mám fakt mega, ale zase na bocích nemám nic, jen mi hodně trčí dopředu, vypadá to jako bych sežrala meloun 😀
to spaní ke konci těhu je asi blbý u každý těhule a je jedno, jak má velké břicho, tak to prostě je 😉
dneska jsem celý den lítala po městě a zařizovala, zítra se z domu nehnu, už mě hrozně všechno unavuje, gor když jsem tak brzy vzhůru

ceeruti
10. lis 2009

Holky díky,musím si promyslet,zda prodluzovat..
Všem držím pěst!!!

dckami
16. lis 2009

hezký večer,
kde se flákáte???? NIkde nikdo skoro týden..... 😖

Mě dnešní utz dopadl na 1*, mimi měří skoro 2cm, krásně bije srdíčko. 😵 Dle utz jsem 8+4tt, tak mě čekalo rozloučení s Pronatalem, i slzička ukápla. Byla to fakt super péče, porozumnění, ochota 😅
Domluvila jsem se s dr., že k nim ještě přijedu na 3d utz ve 12tt, také mě zajímala amniocentéza, kterou budou muset vzhledem k věku absolvovat. Byla jsem ujištěna, že to není nutné, paní dr. byla moc hodná a napsala mi doporučení do Prahy do Centra fetální medicíny, tak se mám objednat na screeninng v 1.trimestru a pokud budou výsledky v pořádku, nemusím na odběr plodové vody. 😉 Takže jsem mooooc spokojená.

rejchl
17. lis 2009

Ahojky
Dckami,no konečně se něco dozvídáme🙂) Celou dobu čekám napjatá jak seš na tom🙂 Já mám za sebou UTZ ve 13.týdnu a vše ok.Jeden sebou krásně šil a druhý se schovával.Ani doktor ho nemohl najit😀
Držím ti palečky,ať je vše OK i nadále.

mikullka
24. lis 2009

Ahoj všem,

jsem tu poprvé a budu ráda za Vaše rady či připomínky.

Jakou máte zkušenost s Pronatalem v Praze?

rejchl
25. lis 2009

Ahoj Mikullko,
mam tu nejlepši zkušenost.Jsou tam moc milí a šikovní lékaři.Jen doporučuju🙂)

gucci
26. lis 2009

zdár ženy

dckami: to je super, mooooc gratuluju, já měla teda super pocit, když jsme naposledy odcházeli z Pronatalu

vekka
27. lis 2009

Ahoj hojky,můžu se k Vám přidat?Dlouho jsem si to pročítala,ale až teprve teď jsem našla odvahu sem napsat.
Mám za sebou 2 ivf a doufám,že úspěšné.Na ET jsem byla 14.11.a dnes mám na testu krásné 2 // 🙂 .
V pondělí jedu na krev,tak doufám,že mi těhotenství potvrdí.
dckami:taky jezdím do teplického pronatalu a gratuluji k miminku 😉

marmina
1. pro 2009

ahoj vekka, pridat se urcite muzes! jen si tady asi moc nepokecas 😉 docela to tady utichlo. Ja sama uz taky zajdu jen obcas nakouknout, co je noveho. K tem // moooc gratuluji, uplne jakoby to bylo vcera, co jsem se z nich radovala ja 🙂

dckami, opravdu moc ti to stesticko preji!

gucci, ty uz pomalu finisujes 😉 to je nadhera, budes mit krasne Vanoce!

mikkullko, zkusenosti s Pronatalem mam take ty nejlepsi!!!!!

gucci
1. pro 2009

marmi: no doufám, že na vánoce už budu doma s malou anebo budu ještě pořád vcelku, jestli budu o vánocích v porodce, tak budu fakt nasraná 😀

marmina
1. pro 2009

tak to chapu 😀, tak si to nech po Vanocich, at si v klidu rozbalis darecky 🙂 Hlavne se nesplhej po oknech a tak...
Jak se citis? Uz jsi asi hodne natesena, kdy to vypukne, vid? 😉

gucci
1. pro 2009

jj taky doufám spíš v leden, ale naše holčička je nějaká velká, tak nevim nevim jak to dopadne, uvidíme
okna jsou tento rok na manžovi 😉
jinak se cítím v pohodě, sem tam mi tvrdne bříško, ale nic pravidelného, ted zrovna peru a chystám věci a dnes jsem slíbila manžovi, že si zabalím konečně tašku do porodky 😀

dckami
1. pro 2009

ahoj holčiny,
koukám, že tu máme nový přírůstek - vekka - gratuluji k //. Ke tomu chodíš? Já jsem byla nejprve u dr. Schmitze a poslední ivf se mnou dělala celé dr. Rešlová, ta je moc milá a příjemná. Jedu tam ještě 10.12. na 3D utz.

Koukám,že jsi také z Děčína 😀 , svět je malej, napiš mi klidně do IP, třeba se známe, přidej pár fotek do alba....

Gucci, myslím,že na sbalení tašky to máš za 5 minut 12 😀, hrozně to uteklo, viď? za chvíli budou i v této diskusi samé maminy 😉.

gucci
1. pro 2009

dckami: já vím já vím, všichni mi to říkaj, ale já mám furt času dost, že jo 😀

vekka
1. pro 2009

Ahoj holky,
dckami:my tam chodíme od března.Nejdřív jsem byla u dr.Krause,prý tam byl nový,a jednou dr.Rešlová,Rychvalská a teď třikrát dr.Schmitz,je fakt dobrej,dělal i odběr vajíček a ET.
Včera jsem byla na krvi a výsledek je pozitivní.Příští středu jedeme na kontrolní ultrazvuk.Vůbec tomu nemůžu věřit,je to moje první těhotenství a tak doufám,že bude vše v pořádku. 🙂

vekka
1. pro 2009

A to bylo fakt obrovské štěstí.Při prvním odběru jsem měla pět vajíček z toho přežily tři,tak jsem si všechny nechala zavést a nic.A to nemám vejcovody,tak jsem si myslela,že aspoň jedno se chytne.Při druhém odběru jsem měla dvě vajucha,jenže to jedno bylo chabrus,tak se ani neoplodnilo.Zůstalo jedno ve stádiu moruly,to byl fakt bojovník 😀

dckami
1. pro 2009

tak to jsem na tom stejně, mě jich teď uzrálo 7, z toho bylo 6 vajíček zůstal 1 bojovníček a je tam 😅 No tak se se mineme v Teplicíh o den, protože já jedu za týden ve čtvrtek k dr. Krausovi, který již v Pponatalu nepracuje, ale má nahoře pronajatou místnost, kde je 3D utz, takže tam jedu k němu, nabídli mi to sami. Prý si mohu přivést flashku a nahraje mi to, tak jsem zvědavá. v Děčíně nikdo 3D utz nedělá. 😉

vekka
1. pro 2009

No já tam měla jet ve čtvrtek 10.12.ale už bych na čtvrtek ráno neměla léky,tak mě prohlídnou ve středu.Jěště to tý sestře říkám 😠 .V kolikátým týdnu budeš,až pojedeš na 3D ultrazvuk?No to je blbý,že se to v Děčíně nedělá,určitě bych taky jednu fotečku chtěla

gucci
1. pro 2009

vekka: já měla tři folikuly, tři vajíčka, dvě nám zavedli a jeden mrazák...je to až k neuvěření 😉

vekka
1. pro 2009

gucci:to je fakt štígro.Takže hnedka napoprvé.Člověk má potom strach,kolik je vajíček,kolik jich vydrží a jestli vůbec dojde k ET.Poprvé jsem měla embrya osmibuňěčná a tajto jedno šlo rychle 😅

dckami
1. pro 2009

vekka,
tento 3D utz dělá dr. Kraus pouze ve čtvrtek odpoledne, jsem objednaná na 13.hodinu, já se tam jezdit kolem 12tt, já budu 11+6tt. Jsem na to zvědavá, nikdy jsem ještě na 3D nebyla. 😀 Viděla jsem pouze u kamarádek fotky. Tak si to tam můžeš také domluvit, oni si tě pozvou ještě jednou na utz a když bude srdíčko, tak tě pošlou k tvojí dr., mě sestra na recepci, když jsem se tam s nima loučila hned nabídla tento utz. Platí se pouze to nahrání na flask disk. Jsem ráda, že tam jedu, protože takto dobrý utz mí moje dr. nikdy neudělá. Hodně holek jezdí i do Sebnitz, kde ordinuje dr. Rubeš, ten má také vynikající utz, ale to se platí v eurech, stojí to kolem 50E, ale já jsem rozhodnutá, že tam pojedeme kolem 20tt.

walle
1. pro 2009

ahojte bambuľky...pozdravujem vás z ďalekého východu! Prešov, Košice.. 😉

prišla som sa sem mrknúť, pretože dostala som odporúčanie - hoci momentálne chodievam do CaR u nás - odporúčanie od mojej gynekologičky v nemocnici, že PRONATAL Praha je najlepšie centrum medzi odborníkmi. Vraj, ak nevyjde mi to u nás...tak jedine PRONATAL...pozná ich z konferencií a tak. veľmi ich vychvaľovala...a pozná niekoľko dvojích, ktorým nikde nepomohli...a tam to vyšlo....

tak,myslím si, že ste v dobrých rukách...ja si vás budem čítať...len je toho stráááááááááááááááášne veľa...

objímam vám maminky i budúce maminky... 🙂 nech sa nám narodia zdravé detičky... 😵

marmina
2. pro 2009

walle, zdravim na Slovensko 🙂 ja Pronatal chvalim kde muzu, pomohli moji sestre, pomohli i me a spouste dalsich! je to urcite dobra volba 😉 drzim palce at to vyjde!

marmina
2. pro 2009

devcata, ve volnych tematech je diskuze "kupony do DM", par veci nabizim, par veci poptavam 😉 mrknete, treba se vam bude neco hodit

karamelka.nova
4. pro 2009

Ahoooj holky !!!
Tak jdu na Vás juknout. Dneska jedu na kontrolu do Pronatalu. Beru Estrofem před KET, v pondělí jsem tam byla, sliznice měla 6,9 (nevíte, kolik by měla mít?) a Slámová říkala, že je to na dobré cestě. Tak jsem zvědavá, co mi dnes řeknou. Jinka mi po Estrofemu nic není.
Rákosníčku, jak jsi na tom Ty?

Jinak máme s manžou za sebou psychtesty kvůli adopci - masakr! Si člověk připadá s prominutím jak ten největší debil. V lednu bude další sezení s psycholožkou. Takže se teď spíš zaměřujem na pročítání literatury k tomuto tématu a téma"Pronatal" máme tak trochu stranou. Více méně tomu necháváme volný průběh ...