Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
17. črc 2008

reni: já platila 2000

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

jako podle mě cvičení nevadí, akorát bych možná vynechala cvičení na břicho a nejsem si jistá tím spiningem, jestli je to nejvhodnější

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

no většinou 14 dní po ovu už by to zjistit šlo
reni já mám 175 cm a cca 68 kg, ale před snažením jsem měla o pět kilo mín

jmisa
17. črc 2008

Renco, no možná trochu bys mohla nabrat 😀 ale záleží jak si na tom se skladbou těla, pokud si svalově pod normu, tak by to chtělo jít nahoru, možná taky proto máš potíže s ovulací.
Cvičení - já cvičila normálně, ale chodím tedy 3x týdně a spíš powerjoga, ne posilovna.

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jmisa
17. črc 2008

Renco, já měla u IVF OVU načasovanou na 12DC, jinak ji mám obvykle až kolem 18-20DC.

Neříkal Ti někdy doktor, že problém můžeš mít kvůli nízké váze a velké sportovní zátěži?

campi
17. črc 2008

renco: sport urcite nevadi, ale zda se mi, ze toho mas fakt hodne. Ze by stacilo 3x tydne a radeji treba brisni tance nebo power joga - veci na uvolneni. Musis mit uplne zatate svalstvo kolem panve, samy silovy cviceni a to je taky dost zasadni faktor pro otehotneni - nesmi to byt ale ani povolený a oslabený a nakřivo... Všeho s mírou.

Jinak já chodila na UTZ 8.DC a 9.DC jsem píchala pregnyl - ovulaci jsem měla 11.DC. To je na těchto procedurách nepříjemný, že si nemůžeš na daný cyklus nic moc naplánovat, protože nevíš, jak ti ty správný dny vyjdou, i když je cyklus celkem pravidelnej.

campi
17. črc 2008

renco: podle BMI mi vyšla u tebe podváha! Rozhodně, pokud je BMI pod 20, tak je to velký handicap pro otěhotnění a ty máš hodně pod 20.

Já bych se nijak neomezovala. Nešla bych do extrémů, ale mimčo není vůbec po oplodnění napojené na tvůj krevní oběh, takže mu kafe ani trocha alkoholu neublíží. Jízda na kole se třeba normálně doporučuje i v pokročilejším těhotenství, stejně jako spinning. No, já nemohla otěhotnět 5 let a kdybych po každé ovulaci měla zvláštní režim, tak bych z toho života měla velké prd.

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

reni: já přibrala kvůli toho, že jsem vysadila HA, navíc mi zjistili problémy se štítnou žlázou, hormony, manža mě nechce kvůli snažení nechat moc sportovat, takže všechno se vším

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jmisa
17. črc 2008

Renco, u mě to bylo OK. Ale pokud máš se sliznicí problém, tak se to dá řešit, to uvidí na kontrolním ultrazvuku.

gucci
18. črc 2008

Ahoj holky, tak já nad tím IVF přemýšlím dnem i nocí...jestli jsme to neuspěchali...jestli jsme pro přitozené otěhotnění udělali co mohli....včera jsme to probírali s manžou a rozhodli jsme se, že to necháme až na září...v srpnu si užijeme oslavy, dovolenou, zajdu si na UTZ a kdyby byl folikul vlevo tak dáme další IUI bez stimulace...a v září jdem do toho.... hned se cítím skvěle a pozitivně naladěná a připravená 😵

jmisa
18. črc 2008

Gucci, jasně, musíš dělat, jak cítíš 🙂

renca82
18. črc 2008

gucci: myslím, že jsi se rozhodla správně, aspoň si odpočineš, uvolníš, přestaneš na to tolik myslet 🙂 Držím palce, aby to IVF nakonec nebylo nutné.

gucci
18. črc 2008

díky moc holky...manža mě celkem dostal, včera mi řekl, že nechce čekat už jen proto, že se nechce každý měsíc koukat, jak jsem zklamaná, i když na sobě nedám nic vidět, tak on to stejně cítí a má strach, že nás to věčné čekání srazí víc do kolen

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
22. črc 2008

Ahoj holky, tak jsem si ted volala do Pronatalu, schválené to zatím nemáme...ptala jsem se na ty papíry pro obvodáka, sestra říkala, že to se dělá až před samotným IVF, takže žádný strach, kdybysme na to chtěli jít už ted, tak se i to schválení stihne, ale můžeme klidně i další měsíc

luzza
22. črc 2008

gucci
jaký papíry pro obvoďáka?? 😕

jmisa
22. črc 2008

Luzza, předoperační vyšetření.

gucci, no mně řekla Zelenková - doktorka - odevzdat před stimulací, respektive až si půjdu pro léky. Jde jim hlavně o žloutenky a pohl. nemoci. těm telefonistkám moc nevěřím.

luzza
22. črc 2008

jmis
ahá,ajo 🤐

gucci
22. črc 2008

jmisa: no sestra byla fkat děsně překvapená a ujištovala mě, že to fakt stačí až před tím samotným zákrokem, no Mardešič má ted dovolenou a já tam stejně do té doby půjdu ještě na UTZ kvůli případnému IUI v srpnu, takže se na to zeptám dr. co tam bude 😉

jmisa
22. črc 2008

gucci, EKG a pod. by stačilo k narkoze, ale ty choroby chtěli fakt před, protože kdyby tam nějaká byla, což nemusíte vedět, tak nemůžou stimulovat.

gucci
22. črc 2008

jj Míšo, proto jsem si tam volala, ale známe naši recepci že jo 😀 , určo se na to zeptám, díky

lionesska
22. črc 2008

Ahoj holky, žádnou paniku. Mě přišla MS dřív než jsme čekali, takže mě překvapila v době, kdy jsem žádná vyšetření ještě oběhaná neměla.
Léky i rozpis jsem dostala 2 den cyklu, předoperační vyšetření jsem odevzdala o týden později, při ultrazvuku, tj. asi 3 dny před narkozou. EKG a tlak je marginální a to si ostatně můžou udělat sami na místě, ale laborka fakt trvá dlouho, například BWG jde prý do Vinohradské nemocnice jako do jediného místa v Praze a to taky trvalo nejdýl. Ostatní výsledky byly asi do 3 dnů.
Takže u mě nic předem nechtěli, jen mi kladli na srdce, abych vše měla komplet do OPU.

jmisa
22. črc 2008

Tak já i choroby měla ten den hotový, v Hebilabu jsou výsledky odpolende, jen na krevní skupinu jsem čekala do druhého dne.

Tak ale nechápu, proč mi říkali, že musím choroby odevzdat při počátku stimulace.