Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kata79
2. dub 2010

ahoj holciny, vsechny zdravim

angus: jak je to silne?presne jak pise ankava, neni jeste nadeje? zatim bud silna!

angus
2. dub 2010

Ahojky,
je to dosti silné 😠 ale díky je to fajn že se takhle držíme 😉
jinak přemýšlím o lázních že místo mimíska k narozkám dostanu františkovky 😎
Díky moc a napíšu co a jak a určitě se na vás budu chodit mrkat jak rostete 😉

kata79
2. dub 2010

angus: lazne k narozeninam zni jako vyborny napad, poradne tam toho frantika osahat 🙂 , hepyend bude, driv nebo pozdeji...

ankava
3. dub 2010

angus, lázně jsou dobrý nápad, určitě tě to zase postaví na nohy.

já dneska blbě spala, pořád měla nějaké praštěné sny , ráno byla brzy vzhůru a ne a ne znovu zabrat.
Taky je mi dneska nějak divně, trochu mě bolí břicho a prsa pnou.. tak nevím, buď jsem v tom nebo to můžu dostat.
jiná varianta není.

přeju všem krásný den, krásný svátky a hlavně pohodu 🙂 🙂

mikullka
3. dub 2010

Ahoj holky,

přeji všem pohodové velikonoce 🙂

U nás nového jen to, že přišla mrška..., na jednu stranu se divím, že kupodivu v termínu, jinak chodí dost nepravidelně. A dál, že za 14 dní razíme "konečně" do Pronatalu na další konzultaci. (Docela ten měsíc a půl utekl.) Takže to bude následovat další měsíc na schválení léků pojišťovnou, čekání na další mršku a pak druhý pokus IUI. Takže to vidím v tom lepším případě na půlku května, spíš na červen...

Sedmitečka: U prvního IUI jsme dopláceli asi 1600 Kč na léky + poplatky na místě za prohlídky a injekci do cca 250 Kč

karmenina
5. dub 2010

Ahoj holky, dneska jsem četla pár starších diskuzí o tom, že u IUI se nečeká na žádné schválení pojišťovnou. Asi jsem vyjímka, nebo nevím, ale já právě čekám. Za tři dny začínám stimulovat na IUI a pokud do té doby nedorazí schválení (z pronatalu to do pojišťovny posílali před 3 týdny) tak to cáluju sama. Léky za cca 6 tisíc.
Ale možná je to tím, že jsem měla v prosinci 2 revize a teď zase začínáme. Nevím.

m.aa.b
5. dub 2010

Ahojky lidičky 🙂

dodatečně všem přeji pěkné Velikonoce 😵 😵 😵 😵 😵

ankava
6. dub 2010

Ahoj holčiny,
tak já pořád čekám a čekám a už z toho začínám být trochu na nervy,
už dva dny mě občas bolí břicho a občas prsa. Dneska jsem 11. den po ET, takže by klidně mohla přijít mrcha...
Každá návštěva WC je pro mě utrpení...
neustále mám pocit, že už mrcha přišla...
na test jsem zatím nenašla odvahu, chci to vydržet až do pátku, pokud to do té doby nedostanu.

karmenino, já myslím, že formálně i IUI schvaluje pojišŤovna a za 3 týdny to musí být zpátky, u mě to vždy trvalo tak 14 dní (Ale na IVF),

trpytkaa
6. dub 2010

Ahojky holky já byla na IUI 4x a pojištovna mi nic neschalovala....šla jsem hned jak jsem měla na ukltrazvuku vajíčka
Pojišťovna hradí 6pokusů, takže ty máte zdarma!
Já nic teda neplatila 😉

ankava
6. dub 2010

ahojky trpytka, jak se vede?
já si taky myslím, že to schvální je jen formalita, aby uhradili maximálně těch šest.

mě je dneska fakt nějak úzko, jako kdybych už očekávala tu mrchu, jsem taková napjatá a vynervovaná,
trpyt, kolikátý den si testovala?

trpytkaa
6. dub 2010

Ahojky,
já testovala 10den a už tam byla 😉
Včera mě hrozně píchalo v břiše, tak si zajdu odpo raději na ultrazvuk...
Kolikátý jsi den po transferu?

ankava
6. dub 2010

dneska 11. den, ale já měla jen 48 hodin starý embryjka, já nevím, od kdy to počítat. V caru mi řekli, testovat až 12. v pondělí, no ale do tý doby už bych to měla normálně dostat.
možná to zítra risknu.
Ale nesmím to říct příteli, protože ten moc nechce, abych testila dřív, kvůli tomu, že ví, jaký jsem nervák

trpytkaa
6. dub 2010

Tak to už by tam být mohla!
Já byla na odběru 19.2. na transferu 23.2. a testovat jsem měla 14.3. ale testovala jsem 5.3. a už tam byla
Tak to ráno zkus....já také testovala potajíííí 😉
Moc držím palce, to čekání je děs, že?

ankava
6. dub 2010

to čekání je úděsný,
navíc nevím, jaký ty máš zkušenosti s Utrogestanem, ale já ho zavádím 3x denně 2 tobolky, a když se rozpustí, tak pak ty zbytky tečou ven. Slámová mi říklala, že je to normální, že ta účinná látka se vstřebá, ale já mám pořád pocit, jako kdybych už to dostala, tak každou chvíli lítám na záchod, abych se ujistila, že ještě ne.
fakt si připadám jak blázen. A čím víc se blíží termín té mrchy, tak jsem víc nervní...

trpytkaa
6. dub 2010

Neboj, nedorazí...
Já mam také ultrogestan až do 12tt 2 - 0 - 2 a pořád musím mít nějakou slipovku
a je to jak u tebe....jak říkáš..jdu na záchod a je to venku 😉 tak nevím! Kdy to máš dostat?

kata79
6. dub 2010

Ahoj holciny, zdravim Vas 🙂

ankava: ja myslim, ze uz bys mohla zkusit testnout, ja mela ofiko testovat až dnes (6.4), ale duch tam už byl 9.den po ET (měla jsem PK 4 dny)..za tech 9 dni carka pekne zesilila. Pritel nic vedet nemusi, ja mela taky tajny test 🙂, drzim palce!

ankava
6. dub 2010

ahoj kata, já je měla jen dva dny, takže dneska je to 11+2 tj. 13, takže asi jako u tebe 9+4, taky 13,
jsem teď tak padesát na padesát, jestli to zítra zkusím.
Uvidím, jak se vyspím,
v každém případě vám díky za podporu.

trpyt,
normálně bych to dostala tak v pátek, já to dostávám tak 26 den.
už se to hodně blíží, ať tak či tak, za chvíli ten pátek bude 🙂

kata79
6. dub 2010

ankava: presne, tak podle techto propoctu uz je sance, ze se neco objevi, ja myslim, ze se testnutim nic nezkazi, je teoreticka sance, ze uz tam neco bude (a na me to pak melo, navzdory vsem problemum uklidnujici ucinek), clovek musi samozrejme pocitat s tim, ze se tam jeste nic neukaze...ale i s tim je treba pocitat (ten oficialni termin 12.4 ma svuj duvod a hcg muze byt jeste nizke...a to je treba si v pripade negativniho testu rikat)...moc drzim palce!!!

ankava
6. dub 2010

kata díky, akorát se bojím, že si budu říkat, proč jiný holky už mají čárku a já ne a zase v tom budu hledat, že je to blbě. Já se moc dobře znám.
I když , tentokrát jsem také nervní, to jo, ale spíš mám strach, že to nevyjde a budu moc zklamaná, kdežto, když jsem minule otěhotněla a nakonec potratila, tak jsem od začátku byla přesvědčená, že to blbě dopadne a neměla jsem jedinou kladnou myšlenku a taky to blbě dopadlo.
Teď pořád žiju v té naději, že by to mohlo vyjít, ten strach je jinej než minule

kata79
6. dub 2010

ankava: musis si asi fakt sama zvazit, jestli s Tebou pripadne jedna carka (ktera nemusi vubec nic znamenat) nezamava, takze jestli je pro Tebe prijatelnejsi, jeste chvilinku vydrzet, mozna to je pro Tebe lepsi, kazdopadne jedna carka na testu udelanem zitra rozhodne nebude znamenat, ze se to nezdarilo, projizdela jsem si alba a nekomu se slaboulinka carka objevila opravdu az pozdeji...naději je třeba si zachovat, v nasi situaci je tohle myslim naprosto klicovy faktor! A kde vlastne jsi? v praci nebo doma?

ankava
6. dub 2010

kata, jsem doma, nechala jsem si napsat neschopenku, protože v práci se pořád s někým nervuju a to nemám zapotřbí. Navíc mi neschopenku v CARu doporučili, takže jsem si to nechtěla jednou vyčítat, že kdybych třeba byla doma, tak....
udělala jsem všechno proto, abych si při núspěchu nic nevyčítala.
Ale už je mi to dlouhý, protože pořád jen čtu a koukám na bednu, maximálně něco poklidím nebo jdeme na procházku a na to já nejsem zvyklá. Normálně přilítnu z práce a honem domácnost a sportovat a večer padnu jak zabitá.
A teď jak nic nedělám, tak už jsem si svý naspala a teď už se brzy budím,
no je to na palici 🙂
kdybych věděla, že se to povedlo, to by se mi hned jinak " marodilo"

kata79
6. dub 2010

ankava:jojo, rozumim Ti maximalne, jsem taky na neschopence, abych se v praci nestresovala a pak si neco nevycitala..po tom, co jsem zacala spinit spis uz jenom lezim, maximalne jdu na chvilinku na slunicko (kdyz je)....byt v klidu asi nicemu neublizi...kdyby jen slo trochu postrcit ten cas (ja ho ted zase odpocitavam do UTZ)...
moc Ti preju, aby byl brzo test pozitivni a mohli jsme se brzo dostat do pozitivnich statistik Pronatalu 🙂 , jdu si ted dat neco k obedu, mame tu hlad 🙂 , drz se!

ankava
6. dub 2010

kata, taky se drž, já jdu taky baštit a pak půjdu trochu na sluníčko, dneska u nás pěkně svítí, tak si ho trochu užiju 🙂

regius
6. dub 2010

AHOJKY TAK VČÉRA JSEM TESTOVALA A MÁM // ČÁRKY JEDNA JE TROŠIČKU SLABŠÍ ALE JE TAM A DNES ZŽ JE LEPŠÍ TAK SNAD TO BUDE V POHO ZÍTRA JDU NA KREV TAK SE UVIDÍ ZATÍM PA A DRŽÍM VŠEM PALČÁKY 🙂 🙂 😉 😉 😉 A JEŠTĚ PRSA MĚ BOLÍ ALE I V PODBŘIŠKU STÍM ZÁCHODEM JSEM NA TOM STEJNĚ FURT TAM LÍTÁM A TEN UTROGESTAN TAK TO MÁM TAKY ŽE TO ZE MĚ SPROMINUTÍM VYTEČE 😖 A MRCHA SE ZATÍM NEUKÁZALA TAK DOUFÁM ŽE JE TO NA DOBRÉ CESTĚ 😉

sedmitecka
6. dub 2010

regius, tak to je úžasná zpráva, velikááááááá gratulace, to dobře dopadne, to je jasné 😉 neboj se ničeho a opatruj se 🙂

sedmitecka
6. dub 2010

holky, tak to jsem zvědavá, některé v Pronatalu za IUi nic neplatily a nemusely čekat na schválení pojiš´tovnou, jiné zase jooo, tak uvidíme 🙂

m.aa.b
6. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - // 😵 😵 😵 😵
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 16.4 testík
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, test ????
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - // 😵 😵 😵 😵
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ............................ 9 tt........ 1.4. UTZ srdíčko 😵 😵 😵 😵
Salopa
Sedmitečka

m.aa.b
6. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - // 😵 😵 😵 😵
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 16.4 testík
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - // 😵 😵 😵 😵
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ............................ 9 tt........ 1.4. UTZ srdíčko 😵 😵 😵 😵
Salopa
Sedmitečka

m.aa.b
6. dub 2010

Ahojte ve spolek !

Regi to je skvělá zpráva - velikánská gratulace a držím palce a t je vše ok 😉
Ankav a Tobě také moc moc držím palce 😉

jinak doufám že postupně budem upravovat tabulku tak aby už tam byly jen týdny a data další KO 😀 😉

regius
6. dub 2010

DÍKY ZA GRATULACE ALE JEŠTĚ PŘEJTE POTICHU AT TO JE TAK MÁ A PAK SE BUDU JEN A JEN TĚŠIT 😉