Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

m.aa.b
21. čer 2010

@atlaselka jj musí 😵 😵 😵 myslím, že už jsme se načekali dost 😉

ankava
21. čer 2010

sedmi, tak třeba ty další pokusy už nebudou zapotřebí, držím palce....

m.aa.b... po roce to určitě vyjde 🙂 🙂

karmenina.. na screeningu jsem byla, UTZ dopadl dobře, ale pořád ještě nemám výsledky z krve, takže nervy ještě nepolevily. Ten UTZ byl vlastně skoro stejný jako kdykoli jindy, dělaný přes bříško a hodně důkladný. Doktor prověřil, zda miminku něco nechybí a pak měřil šíjové projasnění, tepovou frekvenci mimča a průtoky krve. Byli tam strašně příjemní.

sedmitecka
21. čer 2010

sonka, paní doktorka Slámová mi v sobotu dělala IUI a byla moc fajn, milá a vstřícná paní, tak ať ten měsíc rychle uteče a šupky do pronatalu 🙂

trpytkaa
21. čer 2010

sedmitečka: tak to máte za sebou a te´d budem držet palce!

karmenina
21. čer 2010

Sedmitečko moc a moc tomu musíš věřit!!!! Držím ti palce.
Ankavi taky mám strach z toho screeningu. Ale jdu až za 3 týdny. Jinak stále a stále krvácím. Už mi z toho hrabe!

ankava
21. čer 2010

karmenino, to tvoje krvácení - je mi to líto, že máš takovýhle problémy, ach jo, hlavně hodně odpočívej. A ví o tom, tvůj doktor, že pořád krvácíš? Jestli bys neměla zajet do nemocnice, aby se na tebe podíval ještě někdo další a třeba ti něco dali. Můj doktror, když je něco vážnějšího, tak si bere pacientku k sobě do nemocnice, aby se na ní ještě podíval primář gynekologie.
Zjistila jsem, jak je to s tou mateřskou a odměnama a nemocenskou. Ale ty jsi stejně určitě doma. Určitě bys měla.

jinak už mám komplet výsledky ze screeningu- výsledek negativní, rizika vývojových vad nízká...doporučili mi kontrolní UTZ ve 20. týdnu a vzhledem k věku genetickou konzultaci. Možná, že bych se mohla vyhnout odběru plodové vody, což bych byla moc ráda. Uvidí se za týden. Ve čtvrtek jdu zase ke svému doktrorovi, tak doufám, že miminko roste 🙂

misanda
21. čer 2010

ahoj holky, trošku vám sem vpadnu. mám dotaz...kam vás posílali z Pronatalu na imunologické vyšetření????

siesta
21. čer 2010

misando, na imuno jsem byla u dr. Skopového, orrdinuje každý čtvrtek v Pronatalu. Čekáš u něj dlouho skoro na všechno, ale nám zatím pomohl. Léčba trvala necelý rok, vyplatilo se to. Tak hodně štěstí.

siesta
21. čer 2010

Milé holky, koukám, že jsou novinky, hodně moc vám přeju ať to tentokrát vyjde!!! Držím palce. Sedmi, 🙂drž se.

Jinak já byla dnes na kontrole u mudr. Slámové, byla jako vždycky skvělá a taky miminko prý je na tom dobře. Má 17,5mm a srdíčko jsem tentokrát pěkně viděla. Dnes jsem 8plus0tt. Taky se mám objednat na ten screening, stejný postup, mudr. Břešťák. TAk další krok splněn a dofuání, že i příští se podaří.

Karmenino, no to tvoje krvácení, to je mi fakt líto, takovýhle problémy. Možná bys mohla ještě zajít na kontrolu do Pronatalu? Někdo prý reaguje fakt divně na ten utroš, jestli to nemůže být z toho. Hodně odpočívej, a snad se to brzy zastaví. Moc ti to přeju.

karmenina
21. čer 2010

holky je to vážně peklo. Ale u prvního mohutného krvácení byla Mudr. Paseková, také jsem to říkala Slámové a teď mému gynekologovi. Mám neustále sbalenou tašku a příště už asi pojedu do nemocnice. Všichni se shodli na tom, že mě to ještě asi pozlobí. Prý nějaký ten pátek (to je sakra co?)Ve hře jsou tři varianty. 1. syndrom mizejícího dvojčete( stále tam je), 2.minihematom vedle dělohy, který mám, 3.tvorba placenty.
Ale s určitostí nikdo nic. S... mě to.

ankava
22. čer 2010

karmeninko, to je fakt peklo, doufejme, že to jednoho dne přestane, myslím, že ve druhém trimestru by se ti mělo uklidnit.
Nedávno jsem četla jednu knížku podle pravdivé události o holce z mormonské komunity. Ta porodila devět dětí a u pěti z nich celé těhotenství krvácela, protože měla něco s placentou. Celé těhotenství musela proležet, ale nakonec všechna miminka se v pořádku narodila. Ty na tom určitě budeš lépe a taky to dopadne dobře. Dž se a fakt nic nedělej. Za to štěstí, které přijde ti to určitě stojí 🙂

siesta.. už je načase přidat si týdny do profilu 🙂 🙂 🙂 ať víme, jak jsi daleko 🙂 🙂 🙂 Slámová tě už určitě vyšoupla - gratuluju k úspěšné kontrole 🙂 🙂 🙂

sedmitecka
22. čer 2010

siesto děkuju, držím se 🙂, v pátek frčíme na dovču, tak jsme ráda, nebudu na to aspoň pořád myslet 🙂
prosím tě, a to imuno vyšetření vám navrhli sami v pronatalu?

karmenina
22. čer 2010

Sedmitečko doufám, že nejedeš někam do zahraničí. Třeba Egypt by pro tebe zrovna moc nebyl.
Dneska mi jedna kámoška vyřídila konzultaci těch mých problémů v motole. Tak snad budu moudřejší.

ankava
22. čer 2010

sedmi, užij dovolené, určitě se vrátíš a budou // 🙂

karmenino, bezva, v motole je myslím rizikovka, tak tam si s tebou určitě poradí a bude dobře 🙂

sedmitecka
22. čer 2010

karmeninko, v Motole jsou všichni moc fajn a odborně na špici, tam si se vším poradí 🙂
do zahraničí sice jedu, válet se k moříčku, ale jen na Krk, do civilizace 🙂 , na Egypt bych si fakt teď netroufla, minule jsem tam lítala dva dny co deset minut a byl to tedy zážitek 😝 😝 😝

ankava, no, doufejme...slíbila jsem holkám, že budu myslet jen pozitivně, tak musím 😉

siesta
23. čer 2010

AHoj holky,
díky za podporu. Dr. Slámová mě ještě chce vidět, asi je opatrná, snad je to ten důvod. Mám problém jenom s tím, že mám večer totálně nateklý břicho, fakt hodně, jako 4. či 5. měsíc. Ráno placka. Jinak dneska jsem nečekaně táhla batoh co měl cca 2 tuny, tak snad jsem to nepřehnala 😕
Karmeninko, Motol je nejlepší nemocnice kam se můžeš dostat. Snad tam nebudeš muset, ale je asi lepší být pod kontrolou. Fakt na Tebe myslím a moc držím palce.

Sedmi, tak krásný odpočinek, a ať už to konečně klapne! Jinak na imuno mě doporučili hned v pronatalu po 2. ivf, kdyžtak se na to můžeš zeptat, čekání je sice na palici, ale vyplatí se. Asi před půl rokem jsem v P. potkala maminu s tak ročním dítětem a ta říkala, že to klaplo právě po imuno vyštřeních a léčbách až když se dostali do rukou dr.Skopovému (nemohli mít mimi 10let), a pak to "frčelo". Hodně mi to tenkrát pomohlo, protože už jsem měla půlrok léčby za sebou a tak jsem byla kapku netrpělivá, ale fakt jsem viděla živou naději a to bylo fajn. Ty doufej, že na imuno nepůjdeš, a mysli na to, že to vyjde!

ankavi, profil našprtám zítra, snad to tady už někdo popisoval, tak mrknu na postup. S mou šikovností a momentální únavou bych na profilu mohla už tak za měsíc třeba rodit 😀

krásné dny všem a hodně sil

karmenina
24. čer 2010

ahoj holky,

tak v motole to dopadlo bídně, tak jako ostatně všude jinde. Krvácení mám ze syndromu mizejícího dvojčete, které nechce zmizet. Ještě k tomu tam mám hematom. Dvojčátko se prodralo k děložní brance a ta se otvírá. Jsem otevřená na špičku prstu. Asi nemusím psát co bude, když se otevře. Vysvětlili, že opravdu nejde nic dělat, že je to hop a nebo trop. Miminko má už 4 cm, mávalo na mě rukama, nebo nohama (nevím co to bylo) 🙂
Nezbývá než čekat a já jsem z toho hrozně nešťastná.

ankava
24. čer 2010

karmeninko, nezbývá nám než jenom držet všechno, co máme, aby to dobře dopadlo. Opravdu hodně lež a dobře to dopadne. Zase je dobré, že víš, z čeho to je a že druhé mimčo je v pořádku a uvidíš, to určitě vyhraje 🙂

sedmitecka
24. čer 2010

karmeninko, neboj, dobře to dopadne, držím i palce u nohou, i kdybych si je měla ukroutit, to musí dopadnout jen dobře!!!!! lež, nic nedělej a nepřetěžuj se, myslíme na tebe moc!

sedmitecka
24. čer 2010

siesto děkuju, snad imuno nebude nutné, pořád se mi všechno mele v hlavě, jestli jsme přece jen neměla jít před IUI na tu laparku, jestli jsme neměli jít na imuno hned atd...už mírně blbnu z toho všeho ☹
teď zase stresuju, jak to udělat, abysme mohli kdyžtak hned v červenci na druhý pokus, protože fakt nevím, jak to stihnout.......
ty taky hodně odpočívej a nech se rozmazlovat 🙂

sedmitecka
24. čer 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................12 tt ............NT screening 14.6.
Karmenina................... ...3 IUI........................8 tt...............kontrola 2.6.2010
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................19.6. naše první IUI (menopur)
Mikullka............................. 2. IUI, stimulace Menopur, tak uvidíme... Chceme, aby to vyšlo :o)
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF

trpytkaa
24. čer 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................20 tt ............kontrola...29.6.2010 velký ultrazvuk
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................12 tt ............NT screening 14.6.
Karmenina................... ...3 IUI........................8 tt...............kontrola 2.6.2010
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................19.6. naše první IUI (menopur)
Mikullka............................. 2. IUI, stimulace Menopur, tak uvidíme... Chceme, aby to vyšlo :o)
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF

m.aa.b
24. čer 2010

@trpytkaa Ty jo 😕 😕 😕 😕 😕 to to letí Ty už máš 20 tt 😵 😵 😵 😵 😵 držím palce na velký UTZ

@karmenina a Tobě ty palce taky moc moc moc držím 😵 😵 😵 😵

a vůbec držím je nám všem 😉 já zatím čekám na mrchu a pak začínám brát leky před KETíkem 😉

mějte se tu zatím páčko 🙂

sedmitecka
25. čer 2010

pěkný den, holky, užívejte krásných letních dní, má být sluníčkový víkend 🙂
já se s vámi na týden loučím, odjíždím dnes na dovču, tak se opatrujte a všem moc držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pa

siesta
28. čer 2010

Milé holky,
tak jsem konečně zvládla údaj o tt, napřed jsem byla v sedmým, ale na druhý pokus to klaplo 🙂
Začíná mi být opravdu špatně, každý den, někdy míň, jindy víc. Strašlivě se nutím do pití a když se napiju, je mi zle. Všude vidím na obrázku fotky mamin s pet lahví s vodou, a mě se z toho zvedá kýbl...Pobyt v kuchyni nemožný, a jím nejraději polévky. Břicho mám nateklé skoro pořád, takže asi doufám, že to porstě máme každá jinak a je všechno v pořádku.

Jak jste na tom vy? Moc vám přeju ať máte co nejdřív //...Držím palce.

Karmeninko, moc na tebe myslím a drž se. Musí to být hrozné nervy, ale miminko je už docela velký, určitě bude bude mít sílu se udežet!!! Kéž by to dobře dopadlo!!!

Hodně sil a pěkné dny všem

m.aa.b
28. čer 2010

krásný slunečný den všem přeji 🙂
@sedmitecka tak krásnou dovču a ať se mimísek dobře zahnízdí 😉

@siesta nebuj ono to určitě brzy přejde a pak už si budeš užívat těhulkování 😵

jinak já stále čekám na mrchu abych mohla začít užívat léky na ten KET a ona se zrovna jak na potvoru někdě toulá 😠 😠 😠

tak zatím se tu mějte 🙂 😉

atlaselka
28. čer 2010

maab ahoj já taky čekám,dens jsem už 33DC.ted jsem to měla poslední měsíce krásně pravidelný po 28ti dnech,tak se mi to už zdá nějaký divný..ach jo.

jinak všechny zdravím

m.aa.b
28. čer 2010

@atlaselka no tak to fakt nakonec půjdem i na stejno 😉

atlaselka
29. čer 2010

Já asi zítra zkusím test.Vím že jsou // nemožné,ale kdykoliv jsem předtím udělala,tak MS přišla 😀

m.aa.b
29. čer 2010

@atlaselka tak to třeba ani spolu nepůjdem páč najdeš // 😉 já se přiznám že jsem taky testík zkusila a bílo 😒 což teda není překvapení, ale říkala jsem si co kdyby, když si ta mrcha mrchovatá dává tak na čas 😅. Tak držím palce 😵 😵

a holky pronatalky jak se jinak všechny máte 🙂