Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

luccy82
26. led 2011

@sedmitecka zatím ne. Ale doktor říkal, že pokud se to neuchytne do 7 dnů, tak už se to nechytí. Příští týden už budu mít asi nutkání 🙂 I když si ho mám udělat až 7.2. a pak zavolat a objednat si případně na UTZ.

sedmitecka
26. led 2011

@luccy82 chytí se 🙂 🙂 🙂
já si říkám, že když mám v tom mrazáku vlastně už 6-denní blastocystu, mohla by se v břiše zahryzávat už klidně 2-3 den, ne???? 😉

luccy82
26. led 2011

@sedmitecka já si také myslím, buď jí tělo přijme během prvních pár dnů nebo ho nepřijme pak vůbec.. Ale když už je to 6-ti denní, to už je paráda. Taky do mě dali 5-ti denní 🙂 prý ukázková blasocysta. Přece se u mě má líp než ve skle 🙂 Budu ti držet moc moc palce 🙂 🙂

eyael
26. led 2011

@sedmitecka - no jo krátí, ale ani se na to moc netěším. Máme docela finanční problémy, tak nevím, kde na to vezmeme, jenže prostě jít musím. Jsem na nemocenské a nemůžu přerušit, to bych přišla o moc peněz ☹

bruni
26. led 2011

@luccy82 no nepovidej 😕 to jsem neslysela ze zlevnili leky, tak to je parada, aspon neco 🙂 ja mela taky strasidelny sny a chtela testovat driv ale ani jsem to nestihla ☹ ted podruhe zas mam strach kolik budu mit vajicek a zda se oplodni a zda preziji embria atd hruza 😝 a to jeste ani nevim zda nemam po prvni stimulaci cystu, protoze mudra me jeste nevidel, jdu tam az pristi tyden na utz tak se modlim, to by byla jinak katastrofa 😝
@sedmitecka ja mela pri 1.IVF gonal jak v peru tak v ampulich a muselo se to namichat 😒 takze nevim podle ceho to delaji, asi podle toho co maji na sklade či co 😕 pero je sice super ale ted uz bych radeji usetrila penizky 🙂 budu si ted pichat sama tak jsem zvedava jak to preziju 😀

bruni
26. led 2011

@eyael taky nechapu, kde si politici mysli, ze mame brat ty penize 😠 kdyby jsme byli vazne nemocne tak to zaplati a tohle je taky vazna vec, kdo pak bude rodit deti, a platit jim dane 😠 nechapu treba proc se musi platit za ICSI. ja bych ho dala pro ty, kteri maji spatne spermio zdarma. to nema logiku ☹

eyael
26. led 2011

@bruni - máš pravdu, škoda mluvit. By se z toho člověk pos... , pardon ten výraz. Já jsem OSVČ a je to to nejhorší co jsem si mohla zvolit, zlatý časy zaměstnanecký! Jestli to takhle půjde dál, zas se po druhé mateřské ráda nechám někde zaměstnat, ideálně ve státní správě! Práce od - do, čistá hlava, ne se pořád stresovat, jesli budu mít na to či ono související s podnikáním, jestli se vůbec uživím, shánění zakázek s malým dítětem za zády atd.
No nic, jdu makat, dítko dneska stávkovalo s usínáním, byla rozdováděná z návštěvy co tu byla. Tak se k práci dostanu až teď... zatím páček, holky a držte se!

luccy82
27. led 2011

@bruni taky mě to mile překvapilo. Jinak je to fakt děsný kolik to stojí peněz. Kdyby alespoň zaručili úspěch, tak vem ty peníze čert 🙂 to ale samozřejmě není možný. Počitali jsme to a naše první IVF nás vyšlo na 35.000,-Kč a to nemáme nic zamražené. Držím ti palečky, ať ti to dobře dopadne 🙂

bruni
27. led 2011

@luccy82 tak to jsi na tom mnohem hur, nas to stalo kolem 16tis bez zamrazeni. ale i tak, jsou to penize za kterem mas jen nekolikadenni nadeji, ktera se pak rozplyne ☹ ale aspon ta nadeje 😉

eyael
27. led 2011

@luccy82 - nás IVF stálo kolem 25tis, plus samozřejmě co platila pojišťovna. Takže žádná láce když se to sečte. Naštěstí se hned zadařilo a zůstalo nám 7 mražáčků. KET je ale stejně placený zvlášť, v podstatě ještě jednou se platí to co už udělali při IVF 😒 neřeknu zamražení, ale to nás bude stát za třetí rok 500Kč, první dva roky už máme zaplacené (zamražení nás stálo 2,5? už si to moc nepamatuju) katetr si taky nechají zaplatit zvlášť, tak dost nechápu, za co chtějí těch 6tis 😠

bruni
27. led 2011

@eyael zamrazeni stoji ted 5000kc. ja myslim ze 5000kc chteji za rozmrazeni a 1700 za katetr, hruza 😝 a prosimte kdyz embria nepreziji rozmrazeni tak ti to asi nevrati ze 😨 😒 takze KET dohromady stoji 11700kc a to nepocitam roky uchovani 😝 takze to neni o moc levnejsi nez IVF 😒 ale zase je to lepsi nez kdyz je nemas protoze pak si vycerpas hrazene pokusy pojistovnou a pak uz platis jak mourovata 😝

eyael
27. led 2011

@bruni - Koukám, že to mají u každého jinak - nám vysloveně řekli, že KET bude stát 6tis, třetí rok zamražení 500 Kč, katetr 500Kč. Plus samozřejmě případná hormonální podpora typu Prednison, Utrogestan a další...

bruni
28. led 2011

@eyael jestli nezalezi u jake jsi pojistovny 😕 no v nedeli pujde sedmitecka na utz tak nam to tady rekne presne jak ji to povi 😉

saraher79
29. led 2011

Ahoj holky, pročítala jsem vaši diskuzi. Taky chodím do Pronatalu, ale do ČB. Minulý týden proběhlo naše první IVF. OPU byl v pondělí v Karlových Varech a ET ve čtvrtek, zavedli 2 embryjka. Ale teď to vypadá, že je to ztracené. Dnes při zavádění Utrogestanu jsem měla na prstu malinko krve, ale myslím, že se to rozjede. 😖 Je mi do pláče, ale bohužel to už zřejmě neovlivním. Jsem 9. den po ET. Mám jet takový dotaz. Mám přestat brát prášky a zavádět? Beru ještě Estrofem a Prednison. O víkendu v ČB určitě nikdo nebude, tak nevím, jak mám postupovat. Děkuji vám za radu a ostatním přeji moc štěstíčka.

bruni
29. led 2011

@saraher79 ahoj, jeste nehazej flintu do zita 😉 urcite ber vsechny prasky dal, dokud se to fakt nerozjede a i pak je potreba si udelat test, protoze obcas se stava ze prave spineni muze znacit uhizdeni embrijka. takze hlavu vzhuru, takovych co spinily a pak byly tehotny bylo hodne. jeste to nevzdavej. 😉 je fakt, ze ja dostala ms 10 dni po ET a test byl negativni 😝 ale je to fakt individualni.

saraher79
29. led 2011

@bruni ahoj bruni, děkuji za radu. Prasky budu dál tedy brát. I když pochybuju že je to uhnízdění, ale díky 😉 Vím, že takových případů je spoustu, ale u nás nikdy nic na poprvé nevyjde. ☹ Ale uvidíme, co mi pak řeknou na krvi, stejně nic víc dělat nemůžu. Holky jste tu moc bezva, aspoň se člověk může vypsat 🙂

eyael
29. led 2011

@saraher79 - taky bych utrogestan nevysazovala. Z vlastní zkušenosti vím, že celé může být příznakem hnízdění embryí. Já měla velmi brzy velmi slabounké čárky na testu, pak jsem další den měla špinění - tj. jako začátek menzes, pak zas další den nic, pak zas špinění... Nakonec z toho byla dvojčátka, i když jen do 9tt, ale i tak máme doma jednu víc jak dvouletou berušku 😉 Držím ti palce!

saraher79
29. led 2011

@eyael Děkuji, uvidíme, co z toho bude. A kolikátý den jsi začala špinit? Já jsem 9 den po ET a právě si myslím, že už je celkem pozdě na hnízdění. Spinění teď přestalo, ale stejně. Do dneska ráno mi boleli prsa a teď už nic. To mi mrzí, že dvojčátka nakonec nebyli. Přeji hodně štěstí při dalším snažení.

gammaray
29. led 2011

ahoj
@saraher79 .jestli můžu taky radit,tak nic nevysazuj a hlavně se nestresuj.mám za sebou mnoho pokusů a vždy,když jsem začala špinit,tak to bylo pozitivní(bytˇ jen na nějaký čas),naopak,když to bylo bez špinění,tak vždy negativní.mnoho štěstí..

saraher79
29. led 2011

@gammaray Zjistila jsem, že jsem po tom utrogestanu přestala špinit, za chvíli jdu na další dávku 😉 snad ještě nic není ztraceno, i když teď si říkám, že co se má stát, to se holt stane. Holky děkuji za povzbuzení. Jdu se nechat pozitivně ovlivnit slunečními paprsky 🙂

eyael
29. led 2011

@saraher79 - už si to moc nevybavuju, ale vzpomínám si, že to bylo zhruba v období očekáváné mršky, protože jsem byla 100% přesvědčená, že je po všem. Já jsem nakonec ráda, že to dvojčátka nebyla, měla jsem rizikové těhu a asi bych je nedonosila obě v pořádku, už tak to bylo náročné, malá se narodila o měsíc dřív. Ale teď bych je brala 😀 díky za přání, štěstí budu potřebovat vrchovatě!
V tvém případě myslím, že se můžeš pomaloučku potichoučku začít těšit 😉

bruni
29. led 2011

@saraher79 a testik jsi nezkousela? 😉

saraher79
30. led 2011

@bruni Ještě ne, dneska jsem teprve 10. den po ET a nějak nemám odvahu. Říkala jsem si, že až v úterý, že by snad mohlo být něco vidět. Jinak manžel mi přinesl test už asi 6. den, což jsem odmítla, že si ho může počůrat sám a bude to stejné 😀

saraher79
30. led 2011

@eyael no řekla bych, že je to v období předpokládané MS, já jí mívám tak 21-28 dní a včera jsem vlastně byla 23 DC. Včera jsem taky myslela, že už je to ztracené a bulela jak želva. Ted uvidím, jestli se to rozjede. Jinak nám tchýně předpověděla dvojčátka už minulý rok a to jsme ještě nevěděli, že nás bude čekat tak složitá cesta a IVF. Jenže to jsou takové babské řeči 😀
Tebe teď čeká co?

bruni
30. led 2011

@saraher79 asi delas dobre 🙂 kdyz to dokazes vydrzet tak je to lepsi testovat dyl, protoze nekdy tam uz neco videt je a pak to zmizi nekdy zase neni videt nic a pak za par dni uz zase jo 😕 clovek stejne vi na zacatku prdlajs 😀

saraher79
30. led 2011

@bruni Dneska jsem špinila víc než včera, ale už to zase přestává, zas mi to vyděsilo. To je hrůza, ta nejistota. Břicho bolí, jak bych to měla každou chvíli dostat. No zítra nejspíš budu muset ke svému gynekologovi, napsali mi málo utrogestanu, slíbili že pošlou poštou recept, ale zatím nic nepřišlo, tak možná toho zítra využiju, jestli by mi nevzal krev. To už by tam něco být mohlo ne? To bude 11. den po ET.
Jinak ty půjdeš teď někdy stimulovat? Já měla gonal v peru - 2 balení, pak cetrotide - asi 4 injekce a ovitrelle (asi místo pregnylu). Pak jsem ještě musela mít dexamed (nebo jak se to píše) na potlačení imunity. Ten se píchal před OPU i před ET. Nás to vyšlo na nějakých 15 tis. bez mrazení (nebylo co mrazit). V ČB nám sestřička řekla, že léky od nového roku jsou trošku levnější, ale asi jen o pár desítek korun, takže žádný zázrak.

sedmitecka
30. led 2011

ahojda kočky, hlásím se s aktualitkami - po dnešním UTZ - pro zmrzlíka si máme přijet příští pondělí, 7.2. .....jsem trošku na rozpacích, jestli tam nemají tak trošku bordel, protože doktor mluvil pořád v množném čísle, tak v tom mám teď zmatek......je možný, že tam nakonec máme ty blastocysty dvě , Vobořil pořád čučel do kompu a říkal něco , že z těch tří zbylých jedno vyřadili, že bylo pomalejší.....ale já jsem si 100% jistá, že tenkrát, když jsem tam volala, říkala mi embryoložka, že zamrazili jedno 😕 😕 no, bude překvapení 😉
vyfasovala jsem injekci ovitrelle, zítra ho máme bodnout na vyvolání ovulace....já ten týden asi nepřežiju 😝
jo a ani jsem nedostala prednison, ještě že mám vlastní zdroje 😀

luccy82
30. led 2011

@sedmitecka Ahoj, no nebylo by to skvělí, kdyby byli dvě 🙂 🙂 Já taky tento týden nepřežiju. Zítra to bude devátý den od ET a nevím jestli vydržím ještě týden netestovat. Chci se zeptat jestli bych měla dostat MS pravidelně ve stejnou dobu jako kdybych na IVF nebyla?

luccy82
30. led 2011

@saraher79 Ahoj, já budu zítra 9 den po ET, taky naše první IVF. Já trošku špinila asi druhý den po ET a do teď naštěstí nic,testovat mám až 7.2. ale už mi ta nejistota leze na mozek ☹ Kamarádka, co má s IVF velké zkušenosti (asi 7 pokusů) říkala, že mám radši vydržet a zkusit to tak nejdříve 12 den a jestli budeš 11 den nechceš si už zkusit udělat test?

saraher79
30. led 2011

@luccy82 Ahoj luccy, já jdu na krev 4.2., ale ta nejistota mi asi zabije 😒 Už jsem se rozhodla, že test zkusím zítra, tedy jestli budu mít šanci. Dneska špiním celý den a bolí mi břicho. 😢 Přeji ti hodně štěstí, ať se nic nepřihodí. 😉