Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
23. únor 2012

@luccy82 to já na břiše nemůžu spát už snad od 2. měsíce 😀 Kočky oblizovat nebudou, ale můžou skočit nebo škrábnout. Taky nevím, zda nebudou žárlit. Bude to prostě hlídání navíc 😕

luciannac
23. únor 2012

@maximka33 Je mi fajn, obcas se ozve vajecnik a pak prsa, ovulaci cca 13-16 DC

luciannac
23. únor 2012

@maximka33 tak to budu drzet pesti 😉

luciannac
23. únor 2012

@maximka33 u jakýho doktora jsi byla?

maximka33
23. únor 2012

@luciannac byla jsem u Košťakové.

luciannac
23. únor 2012

@maximka33 tak tu vubec neznam, ja obvykle Dr.Voboril ci Dr.Slamová

maximka33
23. únor 2012

@luciannac a chodíš do Prahy?

luciannac
23. únor 2012

jojo do Sanatoria Pronatal Praha.

maximka33
23. únor 2012

@luciannac tak to jo. ani se mi nechce věřit, kolik je tam doktorů... jak jsme tam čekali v čekárně společné ještě s urologem, tak mi to přišlo malé. ale chápu, že jsou prostory i mimo ordinace, operační sály, laborky a tak 🙂

luciannac
23. únor 2012

jojo,byla jsi u Palmy?

maximka33
23. únor 2012

@luciannac počkej co je ta Palma?

bruni
24. únor 2012

Tak jsem dnes úplně rozhozená, protože mi volala sestra od doktora, že mi přišly výsledky z triplů a samozřejmě na hranici a doporučují odběr plodové vody. Přesně to jsem nechtěla, jenomže minule jak mi brali krev, tak mi z ni udělali triply aniž bych to věděla. Sice jsem doktorovi řekla, že je nechci, ale on mě blbě pochopil, myslel, že to nechci v Liberci znovu v Gennetu a ne u něj 😠 Tím pádem jsem tam, kde jsem nechtěla být, NT screening naprosto v pořádku a triply blbý. Plodovku jsem odmítla, na ni určitě nejdu, ale budu muset aspoň do Hradce na genetickou konzultaci a velký screening, ach jo ☹ a to jsem byla tak v klidu. Jsem pěkně naštvaná. Sice mi doktor říkal, že triply jsou trochu jiné než NT, takže nejsou totožné a mají smysl, ale já tomu nevěřím. Jenomže je mi to prd platný, protože teď budu až do porodu nejistá, ikdyby ten Hradec vyšel taky dobře 😠

zuzanka26
24. únor 2012

@bruni ach jo, já jsem na to taky dnes šla, sama nevím, co vyjde a jak se zachovat potom. Ale pokud jsou ty výsledky jen na hranici a NT screening v pohodě, mělo by to být dobrý. Na tu plodovku nechceš kvůli tomu riziku?

bruni
24. únor 2012

@zuzanka26 Na plodovku nechci kvůli jakému koliv riziku a stresu, kterej budu mít. A já stejně nedokážu jít na potrat, kdyby to vyšlo blbě, takže je to zbytečný. Kdyby to bylo druhý dítě tak je to něco jiného ale když je to první a po tak dlouhé době a ve 34 letech tak to prostě nedokážu. Musím věřit. Taky mě překvapilo, že mi krev brali už v 15. týdnu, to přece má být až v 16. týdnu, v pondělí se tam jdu k doktorovi na vše zeptat, ale mám takové podezření, že mě špatně evidují v kartě a mají mě tam o týden mladší než jsem páč mě na velkej ultrazvuk objednali na 19. týden a ten se dělá ve 20. týdnu. A já četla, že právě když ti tu krev vezmou jindy než v 16. týdnu tak to ovlivní výsledky. Jen taková chyba blbá, nebo vyroza nebo špatně odhadnuté stáří mimi atd. Takže pak spousta maminek jde na plodovku, stresujou se a jen pro to, že to nebylo přesně vše udělaný. A doktorum je to šumák, je to jako na běžícím páse.

zuzanka26
24. únor 2012

@bruni jo to zní celkem logicky, že ti to asi udělali v blbý čas. Protože je fakt., že já jsem na ty triplky šla až tento týden, byla jsem dnes a to jsem 15+5. Tak mu zavolej, vyptej se ho a zatím se snaž nijak nenervovat.
Ostatní věci co píšeš, to naprosto chápu.

luciannac
24. únor 2012

@maximka33 No Palma je u ordinaci a jde se tam z boku, ne jak je recepce, mezi hl.vchodem a lekarnou

maximka33
24. únor 2012

@luciannac jj taky jsem tam byla 😉

maximka33
24. únor 2012

holky, kdo jste byly do IUI, mám pár otázek:¨
1. který den cyklu se dělá inseminace?
2. kolikrát vás předtím sledovali na utz?
3. slyšela jsem, že po 4 dnech se inseminace opakuje, měly jste to taky tak?
4. píchaly jste si něco doma?
DÍKY MOC!!

bruni
25. únor 2012

@maximka33 Ono se to liší, já jsem v prvních dnech brala Clostibelgit a na utz jsem byla asi dvakrát a pak jsem píchla Pregnil na vyvolání ovulace a přesně za myslím 36 hodin jsem šla na transfer, pak už jen čekat, už se nic neopakuje. Taky se může místo Clostiku stimulovat injekcema, pokud Clostic nezabírá. Většinou je transfer 13-14 DC, ale každá to má trochu jinak 😉

luciannac
25. únor 2012

@maximka33 No já 3-7DC clostilbegyt, 14DC na UZ a ten den pichnuti Pregnylu s.c. dale 16DC IUI, ale u kazdeho je to individualni

petula22
25. únor 2012

@bruni Ahoj,na triply nejdu, říkali, že nemusím, když vyšly dobře ty předtím a jsou přesnější. Jen jsem v úterý ještě byla na AFP. Co se týká koček, tak to neřeším, oni se s tím srovnají. Po pravdě, já si myslím, že ty řeči, co o kočkách kolují, že mimču ublíží, jsou dost nafouklé.Jasně, že se o něj budou zajímat, prostě je nechám at si očuchají, oni z toho budou stejně vyprdlé, tak se budou držet dál. Já je mám i vcelku "vychované", dají si říct a reagují na ne.

petula22
25. únor 2012

@bruni Tak ted jsem dočetla ten zbytek. Tak je teda jobovka. Všude píšou, že ty první jsou nejpřesnější.

segra_bruni
25. únor 2012

@bruni Ahoj 🙂 tak v tydnu jsme se videly a byla jsi OK a uz je vsechno zase jinak ☹ odepsala jsem ti vedle na otazku ... myslim na tebe a po pondelnim doktoru dej vedet nove zpravy! 🙂

ankava
25. únor 2012

@bruni chtěla bych tě podpořit, abys věřila, že je mimčo naprosto v pořádku. Já to měla úplně stejně jako ty 1. screening ukázkový (a to mi bylo 40), podepsala jsem, že nechci na plodovku... pak mě na mý gyndě donutili k tripl testu a ten dopadl naprosto žalostně, obrovské riziko na downa. Tak mě vystresovali, že jsem hned letěla znovu za genetikem, ten mě uklidnil, že tripl test strašně počítá s věkem a že to bude v pohodě, ale že by mi tu plodovku doporučoval, abych nebyla vystreslá do konce těhotenství, tak jsem zase odvolala, že nechci a nakonec jsem šla v 18. týdnu na plodovku k dr. Břešťákovi, který byl naprosto úžasný a zbavil mě toho šíleného strachu, že bych mohla být to jedno procento, co potratí. Holčička je naprosto v pořádku. Jo ještě chci dodat, že genetik napsal do zprávy, aby mi udělaly rychlovýsledky a zaplatila je pojišťovna. Hned druhý den odpoledne mi volali, že je vše OK. Ale stejně jako ty, bych si nechala i miminko postižené. Jen bych na to byla už dopředu připravená. Neboj, ať se rozhodneš tak nebo tak, tak stejně bude miminko v pohodě. Tripl je prostě naprd.

bruni
26. únor 2012

@ankava Díky, slyším to všude kolem, v podstatě jsem už úplně v klidu, páč je mi jasné, že to zblbli a udělali to o týden dřív než měli. Pro klid pojedeme do Hradce na velký utz, aspoň to pěkně uvidím, protože můj gynekolog má jen takový ten starý na malým monitoru, tak se i třeba dozvíme pohlaví a tak toho využiju, že zadarmo budeme mít lepší utz. Už to nemůžu vrátit, stalo se, prostě jsem ty triply nechtěla a stejně je mám, a je to úplně na nic. Na plodovku prostě nejdu, už to vůbec neřeším 🙂

bruni
27. únor 2012

Tak na dnešní kontrole jsem tedy odmítla plodovku a objednala se do Hradce na genetickou konzultaci a velký screening v 20. týdnu. V papírech jsem zjistila, že mě tam vedou ve dvou termínech které se dost liší: buď jsem podle utz teď 16+3 nebo podle poslední menstruace 18+3, taže je vůbec nezajímá, že jsem byla na IVF a měla jsem dlouhý protokol a proto jsem ms měla o 14 dřív než jsem začala píchat injekce. To je fakt na hlavu. Takže jsem úplně v klidu a i doktor mi říkal, že když jsem měla NT screening v pořádku tak se nemám čeho bát 🙂

marmina
27. únor 2012

Ahoj děvčata, přišla jsem se podívat do staré známe diskuze. Těžko mě tu bude asi někdo pamatovat. Před dvěma lety se mi narodil chlapeček (IUI Pronatal Praha). Teď se snažíme se o druhé miminko, mám za sebou 4 neúspěšné IUI, nyní stimuluji na své první IVF. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a co mě čeká.

Někdo se tu ptal, jak dlouho trvá schválení léků na IVF, tak jsme asi rekordmani, nám to schválili za jeden týden 🙂 Podali jsme žádost 14 dní před MS, ale dostala jsem ji o týden dříve. Je pravda, že nám to zařídila paní na recepci Pronatalu 🙂 Jsem u VZP.

bruni, někdy je to s doktory těžké, razí si svou a ty se pak kvůli omylu dostaneš do nelehké situace. Moc ti držím pěsti, mimčo bude určitě v pořádku. Já jsem u svého prvního miminka štěstí neměla ☹ Vyšly mi špatné triple testy a uzv potvrdil závažné vrozené vady. O miminko jsme přišli a já se z toho málem zhroutila. Bylo také po IUI v Pronatalu. Ale štěstí si nás pak zase našlo! Doufám, že nám teď vyjde IVF a my budeme už čtyři 🙂

maximka33
27. únor 2012

@marmina ahojky, já jsem tu celkem nová. jsem ráda, že píšeš, další, které se po IUI narodilo miminko. je to naděje i pro nás ostatní. i když je jasné, že ta šance je malá. jestli se nepletu, úspěšnost IUI je 10 %? když tak mě opravte 🙂

marmina
27. únor 2012

@maximka33 Ahojky, myslím že říkají 10 až 15 %. Moje dvě první IUI skončily těhotenstvím! byl to pro nás zázrak. Teď se ale nedaří, prý jsem si možná vytvořila protilátky a vajíčko odpuzuje manželovy spermie. Ale to se přesně neví. Každopádně jsme se už rozhodli pro IVF, vlak se rozjel a děj se vůle boží 🙂

segra_bruni
27. únor 2012

@bruni super 😉 kdy presne mas ten HK?