Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

elliem
7. kvě 2012

ahoj holčiny🙂 pravděpodobně nás čeká druhý pokus IVF v Pronatalu Praha u pana primáře Vobořila. Máte některá zkušenost? Dělali vám imunologické vyšetření? předem díky za vaše odpovědi🙂

bruni
9. kvě 2012

@ivussska to je skvělá zpráva a to jen po IUI, to je fakt paráda 😉 držím pěsti ať to zdárně pokračuje 🙂
@elliem já u něho párkrát byla, na každého působí jinak, taky podle nálady. Na imunologii v Pronatalu posílají až po 2 neúspěšných IVF, ale pokud budeš na to chtít jít před tímto pokusem tak nechoď do Pronatalu ale někam jinam, protože v Pronatalu je to vyšetření jen z krve. Já byla v Podolí, tam je i ze sperma.

elliem
9. kvě 2012

@bruni děkuji!!!

werny
9. kvě 2012

Ahojky holky.Tak teď v pondělí jsem podstoupila v Pronatalu v Praze ET a byla jsem nadmíru spokojená,jsou milí,ceny jsou přesný podle ceníku co nám dali v Pronatalu v Teplicích a teď už jen čekáme,jak si moje tělo s tím malým embryjkem poradí🙂))Takže vřele Pronatal doporučuji

elliem
9. kvě 2012

@werny držím palečky!!! nás to čeká v červenci...

marmina
10. kvě 2012

ahoj @elliem, já mám za sebou první neúspěšné iVF v Pronatalu, při čekání na další pokus (KET) jsem si nechala udělat imuno v Immunia v Praze (vyšetří i partnera). No a ještě, že jsem to udělala, zjistili mi problémy se štítnou žlázou a další dva imunologické problémy u mě i u manžela. Takže se už léčíme a zač. června jdem na další pokus. Stačí ti doporučení od tvého gynekologa - ale musí v něm být zmíněný i manžel, jinak ho nevyšetří. Já mám dr. Vobořila ráda, ale co mě mrzí je, že jsem na to imuno nešla už před prvním pokusem 😒 (pan dr. totiž říkal, že z imuna jsou často nejasné výsledky - což nějak nechápu 😕

elliem
10. kvě 2012

@marmina ahoj, moc moc děkuju!!! taky nechápu, proč nás honí hned na IVF, když neudělají pořádně vyšetření:( chápu, že je to asi nákladné, ale copak to jde z jejich kapes? Platí to přece pojišťovna... 19.4 jdu ke svému gynekologovi, který mne poslal do CUBE na Evropské - mé první IVF. CUBE nemá smlouvu s žádnou pojišťovnou, vše řeší přes pobočku ve Varech (vše ne, běžné léky jako je Utrogestan si platíš sama), navíc jsem byla bez informací a po negativním výsledku se tam se mnou už bavila jen sestra a to dost neodborně... asi to budu muset vzít tak trochu do svých rukou, mám endometriózu, tak nemůžu spoléhat na štěstí... jsem tedy zvědává, jak se bude pan doktor tvářit na Pronatal. O doporučení do Immunia ho určitě požádám. Ještě jednou díky🙂

marmina
10. kvě 2012

@elliem nemáš vůbec zač! Máš pravdu, že pokud se chceš co nejdříve dočkat mimča a nevyhodit kvůli tomu kupu peněz, tak je nutný to tak trochu vzít do vlastních rukou. Já jsem se hodně dozvěděla právě tady na MK, jinak bych asi tak akční nebyla. Tady člověk může porovnávat, ptát se i o půlnoci a vždycky se najde někdo, kdo zkušenosti má a poradí. Moc ti držím palce a nedej se 🙂

elliem
10. kvě 2012

@marmina přesně jak říkáš, bez koníka bych asi ještě byla v CUBE... ty zkušenosti tady jsou k nezaplacení, děkuji i za tvoji zkušenost🙂

ivussska
14. kvě 2012

Ahoj děvčata, tak jsem dnes byla u dr. a miminko se neudrželo ☹ Mám náladu pod psa 😢

bruni
15. kvě 2012

@ivussska ☹ to je mi líto, ach jo 😒

Jinak holky těhulky, já byla dnes na kontrole a ejhle už jsem skočila na 29. týden, jsem přesně podle utz už 28+5 takže se i termín porodu posunul na 2.8. Vše ok, je to potvrzený kluk, váha 1,3 kg, už je hlavičkou dolů tak doufám, že tak zůstane už do porodu. Čípek mám plně zavřený tak jsem ráda a do práce budu chodit do půlky června. Už mám pořádný břich a zavazovat tkaničky je pěkná dřina. Jinak mi je ok, jen mě stále děsně pálí žáha a každou chvíli chodím na malou. Jím víc sladké ale snad ještě v normě, přibrala jsem od počátku těhu už 10 kg. Teď mě mimi pořádně koplo, asi ví, že píšu o něm a hlásí se 😀 tak pa a napište jak jste na tom vy 😉

luccy82
15. kvě 2012

@bruni Ahoj, To jsou hezké zprávy 🙂 Já byla minulý týden na cukrovce, měla jsem takovou žízeň a hlad, že jsem to do sebe kopla a asi mi to i chutnalo 😉 Naštěstí cukrovku nemám, i když jí máme v rodině. Také jím víc sladké, hlavně bílou čokoládku s oříškama. Já zatím přibrala 6 kg, ale teď už to přibírání půjde rychleji. Břicho také pěkně roste a už nádherně cítím pohyby. Je to úžasný pocit citít v sobě toho drobečka. Na další screening jdu asi za měsíc už ke svému doktorovi. A už myslíš na porod?

luciannac
15. kvě 2012

@ivussska Ahoj Ivu to mi je líto ☹

bruni
16. kvě 2012

@luccy82 Já musím říct, že pořádně vnímám pohyby až teď. Předtím jsem to samozřejmě taky cítila, ale teď už cítím celé mimi a vím kde má hlavičku a kde nožičky a teprve mi to dochází. Už se moc těším na porod i jsem zvědavá na malýho 🙂 Porod jako takový moc neřeším, jen mám v plánu, pokud to půjde pro klid cvičit s epi-nem, protože kolem mě jsou všechny holky po porodu hodně potrhaný tak bych tomu chtěla zabránit. Nějak si hlavně říkám, že musím u porodu hlavně poslouchat sama sebe a nepanikařit. Tak snad to půjde 😉 Plánovat se moc nedá, když je to můj první porod 🙂 tak nevím co mě čeká a možná dobře 😀

luccy82
16. kvě 2012

@bruni Také se porodu nebojím. Je to pro mě takové vyvrcholení toho co jsme si museli zažít, těch neúspěšných pokusů, nervů, zklamání, peněz a všeho..... Už nemůžu dočkat až naší holčičku budeme mít u sebe 🙂 Také nevím co mě čeká, každý porod je jiný. Ale říkám si.. šlo to dovnitř, půjde to i ven 😉 A už máte jméno?

bruni
17. kvě 2012

@luccy82 No právě, vždyť jsme na to čekali takovou dobu tak si to chci užívat i s tím porodem, a být vděčná, že to můžu prožít 😉 Jméno už asi máme vybraný ale zatím je to tajemství, chceme aspoň nějaké překvapení, když už jsme všem řekli, že to bude kluk 🙂 Teď koukám, že mi naskočil 30. týden, pane jo 😀 Nevím, kdy mi to dojde, asi až půjde malej do školy 😀 Včera jsem byla podruhé na těhu cvičení a byl to mazec, musím denně doma cvičit, protože mám tělo úplně ochablé, jak jsem dlouho nic nedělala a v práci jen sedím 😒

luccy82
18. kvě 2012

@bruni To se máš, že můžeš cvičit a chodit do práce. Mě už doktor zakázal i sekat zahradu 🙂 Měla jsem drobné krvácení, naštěstí je vše v pohodě 🙂 Budeš chodit na nějaký předporodní kurz? Ptám se tak lidí okolo mě a nevím nevím 😕 Prý pokud si chci pokecat s holkama co jsou také těhotné ať jdu... Ale ty mám kolem sebe 🙂 Prý jim to nějak nic zvláštního nedalo, kdyby tam nebyli nic se neděje a takto podobné zkušenosti. I můj doktor říkal, že to zvládneme i bez něj 🙂 Některé to i zbytečně vyděsilo.

bruni
18. kvě 2012

@luccy82 A to jsi krvácela teď někdy znovu? 😨 Já už od toho hematomu v únoru jsem nekrvácela tak jsem se vrátila do práce a vše je ok. U doktora vždy říkám, že je mi dobře a tak mi nic nezakazuje. Chtěl mě nechat na rizikovém, ale já se pak už cítila dobře tak jsem to odmítla. V práci jenom sedím, takže dělám míň než bych se hýbala doma. Já právě začala před 14 dny chodit na těhu cvičení a v tom je i předporodní kurz. Je to super, taky mě všichni odrazovali, ale tento je zrovna parádní, asi záleží kdo to dělá. Konečně mě to donutilo ii začít cvičit doma, protože jsem fakt ochablá jak jsem nic nedělala a sedím v práci. Probírali jsme kojení a masáže miminek, příště to bude 6ti nedělí a pak s tatínky dohromady poradí, k čemu jsou platní u porodu 😀 na to jsem nejvíc zvědavá. Je to kroužek při ddm takže je to něco jiného než v porodnici ty kurzy, takže já jsem spokojená a stojí to jen 30kč za lekci 🙂 Ale vím, že třeba kurz který nabízí můj gynekolog jsou dvě lekce po 100kč a prý to stojí za prd, to si to samé přečteš na netu. Takže to chce jen zjistit kde co je 😉 Mě to hodně pomáhá si zvykat na roli těhotný a nastávající maminky, protože mě to zatím vůbec nějak nedocházelo. Chovala jsem se jako netěhotná 😀

luccy82
18. kvě 2012

@bruni No je to asi 14 dní. Bylo to z děložního čípku. Tak říkal že je vše OK a že radši klid, abychom předčasně neporodili. Tak to máš štěstí na ten kurz. Mě také vůbec nedochází že bude mamka 🙂 Snad mi to dojde až tu malou budu držet v ruce 😉

bruni
21. kvě 2012

@luccy82 Aha, jinak máš čípek zavřený? Já byla v sobotu i v neděli na dvou výletech po 6km a v neděli večer jsem padla za vlast. Dnes ráno do práce jsem šla polomrtvá, k tomu neustálá alergie, rýma, kýchání a začínají mi asi natýkat nohy nebo co 😒 V noci moc nespím, jak se při každém otočení vzbudím a ještě jsem spocená jak myš přestože máme otevřené okno. Asi musím už trochu polevit, ale mě to doma nebaví 😝 když je tak krásně.

A co petula a zuzka? Jak se máte?

luccy82
21. kvě 2012

@bruni Jinak asi jo, nevím... doktor nic neříkal. Dnes jsem byla na 4D ultrazvuku. Nejprve se nám vůbec nechtěla ukázat obličejem, ale nakonec alespoň z profilu 🙂 Museli jsem jí trochu probudit 🙂 Pořád si dávala ruce do pusy, před obličej, chytala si kolínko 🙂 Bylo úžasný sledovat co prcek v bříšku dělá 🙂

ivussska
21. kvě 2012

Holky chtěla jsem se zeptat, zítra jdu na konzultaci do Pronatalu kvůli druhému IUI. Když bych si nemohla dojet pro stimulační léky 3.DC, můžu si je nafasovat už dřív po schválení pojišťovnou? Možná totiž nebudu v ČR až přijde mrcha a IUI bych nechtěla odkládat. Tak co myslíte dají mi je dřív nebo prostě až ten třetí den?

maximka33
21. kvě 2012

@ivussska ahoj mě říkali přijet si 3.-5. den cyklu. říkali ti něco jiného? a už takhle brzo můžeš?

ivussska
21. kvě 2012

@maximka33 ne zítra jdu na konzultaci a další ms můžu začít stimulovat, alespoň mi to takhle řekli. Jsem bez revize, vše odešlo samo, hcg stále klesá, dnes už mám jen 15 j. a na utz nic není, takže si tělo poradilo samo. Dr. říkal, že kdybych netestovala tak bych to brala jako klasické zpoždění, takže nic nezakazuje. No tak uvidím co mi řeknou zítra. Mě jde o to, že kdyby (náhodou) přišla mrcha tak jak počítám, tak nejspíš budu na dovolené. Tak jestli bych si to mohla vyzvednout před ní abych mohla začít stimulovat.

bruni
22. kvě 2012

@luccy82 😵 Já na 3D nebyla ale i na normo utz ve 29. týdnu jsem viděla obličejík a bylo to krásný 😉 Mnohem víc jsem si uvědomila, že mám v břiše mimi 😀
@ivussska Já myslím, že by to jít mohlo 🙂

ivussska
22. kvě 2012

Tak jsem dnes po další konzultaci v Pronatalu s dr. Vobořilem 😉 Další ms jdeme znovu do stimulace, pro jistotu mi nasadil proveru aby mrcha dorazila opravdu tak jak má a ne s dvouměsíčním zpožděním. Je to fajn chlap. Dodal mi trochu lepší nálady, pozitivní je, že můžu otěhotnět po IUI a čím víc pokusů tím víc se šance zvyšuje. Tak koncem června začínáme znova. A léky si můžu vyzvednout hned po schválení pojišťovnou 🙂

bruni
23. kvě 2012

@ivussska 🙂 Tak super, držím pěsti. Já měla před stimulací na 3.IVF taky nasazenou antikoncepci a zadařilo se. Prý to taky pomáhá připravit prostředí 😉

segra_bruni
7. čer 2012

@bruni fiha uz 33.tt 😉

bruni
8. čer 2012
petula22
12. čer 2012

@bruni
@luccy82 Ahoj maminy, u nás vše v pořádku, jsme menší, ale snad to nevadí, nejsme s manželem žádní obři 🙂. Ve čtvrtek jdeme na měření, tak to snad už dohnala. Taky už vám to přijde dlouhé? 😎 Máme už sbalenou tašku, co kdyby náhodou at manžel nehledá. Mají přijít vedra, tak se moc neteším, nedělá mi to dobře, blbě se mi pak dýchá a mám nízký tlak. Já zatím nic nepřibrala, pořád mám 4 kila dole, ale moc se to neřeší, páč mám dost navíc normálně, takže si prý bere ze zásob. 😵