Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

luccy82
24. črc 2012

@bruni Taky jsem si na ní vzpoměla jak se asi má.....

janinav
24. črc 2012

@bruni díky

segra_bruni
24. črc 2012

damy, tak jsem nabuzena pozitivni energii na nekolik dni dopredu 😀 byla jsem na pizze a zmrzline s bruni a jeji prirodni kamaradkou o niz tu kdysi psala ... 😉 obe se maji po dnesni tehu kontrole bajecne a tak jeste odjely si opalovat pupiky na koupaliste 🙂 ... @bruni, nezapomen si pak zmenit TP ... jj porod se pry odsouva ... 9 dnu do porodu pry uz neplati ...

luccy82
25. črc 2012

Ahoj, dnes jsem byla na monitoru a máme ukázkovou křivku 🙂 Občas malá usínala, tak mi musela sestrička hýbat s břichem. Příští týden jdu na první kontrolu do porodnice.

bruni
26. črc 2012

@luccy82 Tak to je paráda 😉 taky mám dobré křivky 😀 Myslela jsem, že je jedno zda spí nebo ne. My to teda nikdy neřešili a divila bych se, kdyby byl pokaždé vzhůru, už jsem byla 3x. Je fakt, že se tam pokaždé mele, asi se mu ten studený gel nelíbí 😝

kamino
26. črc 2012

Topožděně hlasim i sem,ze ten nás malý Otesanek,ač se narodil malicky,tak to teď chce rychle dohnat. Ná můj vkus snad až moc,jsme po kontrole a za týden vyrostl o dva cm a přibral půl kila !!! Tak tomu říkám růstový spurt😉 doktor říkal,jestli náhodou nemám , prsou smetanu😉
tak všem tehulkam i cekatelkam drzim palce,ať vše dobře dopadne.

ankava
26. črc 2012

@kamino gratuluji k prckovi, mějte se moc fajn 🙂

motley
26. črc 2012

Máte někdo zkušenosti s genetickými testy v Pronatalu? Jsme na ně posláni.

jmisa
27. črc 2012

@motley genetické testy jsou v podstatě rozhovor o zdraví potencinálních rodičů a jejich předků, pak vezmou ještě krev a bude se dělat rozbor. Ten rozbor trvá celkem dlouho, záleží tedy na konkrétním problému a co všechno budou chtít testovat.

My byli, nic nezjistili rizikového. Daleko důležitější bylo pro nás zjištění na imunologii, kterou jsem si vydupala, ale nechali jsme si ji dělat mimo CAR, protože z té jejich imunologie jsem měla dost divný pocit, takže nezávisle na nich. Nicméně tím zjištěním bylo pak jasné, že pro nás přirozené otěhotnění není možné a nelze to nikdy změnit.

motley
27. črc 2012

@jmisa děkuji moc, o té imunologii jsem taky uvažoval, jdeme tam hlavně kvůli manželovi a špatnému patogennímu spermiogramu...urolog tam poslal jen jeho, ale pak volali z genetiky, ať jdu taky, že ušetříme čas, takže uvidíme, každopádně děkuji.

jmisa
27. črc 2012

@motley muž má taky spermie katastrofální, ale až na imunologii zjistili příčinu.

briuska
29. črc 2012

ahoj holky, prosím vás o radu. Chodím do Pronatalu, v pátek jsem tam byla na punkci vajíček před IVF. Doktorka mi řekla, abych si v neděli zavolala, jak to vypadá s vývojem. A když jsem teda dnes ráno volala do laborky, tak mi embryoložka jen řekla, že se pokračuje v kultivaci a o další info si mám zavolat za 3 dny 😒 . Mám prodlouženou kultivaci na 5 dní. Prý tam od dr. nemá takové info (aby mi něco sdělovala) a po telefonu ani nesmí. To je snad blbost, ne? Chtěla po mě rodné číslo...to aby mi řekla, že se pokračuje v kultivaci?? Všude čtu, jak si holky volají, jak to vypadá s vývojem...já jsem to obrečela ☹ ☹ ☹ ☹ , tohle jsem NEČEKALA. Zítra volám do Pronatalu, co to má znamenat. Nebo se vám to taky stalo, je to běžný postup??

petris82
29. črc 2012

@briuska je to spravne, v Pronatalu nesmi po telefonu rikat zadne informace. Mne rekli, vse v poradku prijdte rovnou za 4 dny na ET, taky sem mela PK. Pak den ET ti reknou prijdte v tolik hodin a vemte tolik penez, podle toho sem poznala, ze jsme nemeli zadne mrazacky. Je to skoda, mohli by nam dat nejaky kod ktery reknem do telefonu a rict nam kolik embryjek je a jak se vyviji, abysme byli klidnejsi. Ja tech 5 dni stale spekulovala kolik jich asi je a jak to muze byt ☹

briuska
29. črc 2012

@petris82 vážně?? Tak to mi nic neřeknou ani zítra! 😒 ...tak to nechápu, proč jsem si vlastně měla volat, když mi nic nesdělí :( ...nechápu...v jiných carech to normálně říkají...

petris82
29. črc 2012

@briuska ja vim, ze v jinych carech to rikaji. Ja to vedela, protoze sem uz o tom slysela na teto diskuzi,takze sem s tim pocitala. Mas si volat, jen aby ti rekli treba jit driv, kdyby bylo potreba. Ale je fakt, ze ten system by meli zmenit, abysme byly klidnejsi. Tady jsem cetla, ze normalne volaly kazdy den a rikali jim- zavolejte si zitra, tak sem myslela ze to budu mit stejne, ale mne rekli po prvnim zavolani, ET bude v sobotu, zavolejte az v sobotu na upresneni hodiny a penez.

briuska
29. črc 2012

@petris82 hmmmm..tak to je pro mě zklamání. Už chápu, že na tom budu stejně...ale jsem hrozně zklamaná. Myslela jsem že to je jen nedorozumění a zítra mi to řekne jiná embyoložka. Chtěla bych vědět, kolik se jich oplodnilo ....řeknou mi v den ET alespoň zda zbylo něco k zamražení? už mám strach zda se vůbec něco dozvím

petris82
29. črc 2012

@briuska ano, v den ET by ti to vsechno meli vysvetlit. Ten den jdes k embryolozce a ona ti povi den po dni jak se to vyvijelo atd atd. My ze 4 vajicek meli jen 2 embrya a jedno z nich bylo dost opozdeny a to druhe, ktere by melo byt uz blastocysta, bylo morulka. Tam se s tebou domluvi co a jak, co k zamrazeni a kolik jich budes chtit na ET.Zkus byt v klidu a hlavne se nestresovat... 😉

briuska
29. črc 2012

@petris82 aha, tak už jsem trochu klidnější...snad mi to také vše poví...a vám to nevyšlo?měli jste celkem 4 vajíčka, nebo se 4 oplodnila?promiň že se tak ptám snad to neva 🙂

elliem
29. črc 2012

@petris82
@briuska ahoj holky, já myslím, že je to úplně jedno, stres je tak jako tak, já si při prvním pokusu v jinem CAR volala každý den, ale nervovala jsem se stejně.. První dva dny byl víkend, tak tam nikdo nebyl a pak, kdyz jsem se v pondělí konečně dovolala, řekli mi, že jich bylo 9, ale jedno to vzdalo, tak jsem porad musela myslet na to, aby to nevzala i ta ostatní embyjka...

petris82
29. črc 2012

@briuska nevyslo, mela sem 8 foliku,4 vajicka, z toho 2 embryjka a vlozno jedno, druhe na zamrazeni nebylo a nevyslo to. Zari,rijen to zopakujem s jinym protokolem a doufam, ze to vyjde.
@elliem je fakt ze ve stresu jsme tak i tak. Ale stejne tak sem porad spekulovala kolik jich asi je atd atd. Mozna je fakt horsi vedet od zacatku kolik jich je a treba kazdy den se dozvedet, ze nejake to nezvladaji a ze jich je min a min...!

elliem
29. črc 2012

@petris82 není to hezký pocit.. Asi si člověk fakt nevybere... Jinak spokojenost s Pronatalem? Muzu se zeptat, ke komu chodíš? Já k Vobořilovi, zda se byt fajn🙂

petris82
29. črc 2012

@elliem 1.byla jsem jednou u Mrazka a zbytek vetsinou Streda- Opu Voboril, ET Pasekova. Zatim jsem spokojena. Mam za sebou jeden pokus. Uz jsi podstoupila IVF v Pronatalu? Nebo kolik jsi toho podstoupila?

briuska
29. črc 2012

@petris82 jj, já se moc nevyznám v těch protokolech, to si můžeš vybrat?já měla asi krátký, když jsem stimulovala od 3 DC. Neznám zatím význam mezi dlouhým a krátkým...tak to musím ještě nastudovat. 😎. Moc ti držím palce!!!! 🙂

@elliem odpovím ti taky 😉 já chodím většinou k Pasekové, ale měla jsem už i Středu, Vobořila, Slámovou. Doteď jsem byla spokojená, až na to zklamání z embryologie.

Dnes mi manžel říkal, že sestra ve spermio laboratoři se jmenuje Chybová 😀 ...to je trochu blbý spojení 😀 ...alespoň jsem se trochu zasmála v tom zklamání..

briuska
29. črc 2012

@petris82 Petrisku příště budeš mít určo víc vajuch a budou velký šance 😉 😵 ...tak mi když tak někdy písni, jak to s tebou vypadá...jo? 😎

elliem
29. črc 2012

@petris82 Do Pronatalu jsem přešla z jiného CAR. Pronatal, nebo spíš pana doktora Vobořila, mi doporučil kolega z práce, tak to teď zkoušíme tam. Mám za sebou jedno neúspěšné IVF, měla jsem 20 vajíček, z toho 12 jich bylo oplodněno metodou ICSI a zbylo 9 embryí, respektive 8. Zaváděli mi dvě ve stádiu blastocysty, ale skončilo to biochemickým těhu:(, na mrazák nic nezbylo - v CUBE zamrazují pouze blastocysty, což byly jen ty dvě zavedené. Z CUBE jsem odšla, protože se mi pár věcí nelíbilo, ale asi je to všude stejné🙂 23.7 jsem začala stimulovat, mám dlouhý protokol (Decapepty+Gonal) a zvolili jsme metodu ICSI+PISCI. @briuska holky, jsem ráda, že je v této diskuzi konečně taky někdo, kdo se aktuálně snaží o mimčo v Pronatalu🙂

petris82
29. črc 2012

@briuska ja se v tom taky nevyznala, to mi rekl Streda, ze zkusime vymenit protokol na dlouhy jestli to bude lepsi. Kdyz si zacla 3dc to je kratky. Nevim jestli si muzem vybrat, myslim ze to delaji podle nasich vysledku krve kolik ceho a jak nam daji hormony. Ja taky doufam, ze ten delsi zabere lip! Dam vedet 🙂 kazdopadne, jeste mam hodne casu.

elliem
29. črc 2012

@petris82 Vobořil říkal, že se většinou začíná tím krátkým, protože je pro tělo méně náročný, na druhý pokus se jde do dlouhého, je prý statisticky úspěšnější... já měla i při prvním IVF dlouhý protokol...

petris82
29. črc 2012

@elliem jo ja tuto diskuzi procetla od zacatku, kdyz sem zacla ivf, ale ted to tady bylo mrtve, tak sem sem ani nikdy nenapsala. Ja si pronatal vybrala sama, nasla sem na netu 3 cary- vsem sem napsala email s dotazem, jedni neodpovedeli vubec, druhy polopate a pronatal mudr Mardesic odpovedel uplne rychle, super poradil a proto sem se rozhodla pro Pronatal a pak sem o nich zacla cist i dobre odezvy 🙂 taky sem rada, ze rozjedem treba zase tuto diskuzi 🙂
Jinak me pristi protokol taky udelaji dlouhy a hormony budu mit stejne, gonal+cetrotide. Takze od tebe budu asi cerpat info jak probiha ten dlouhy 😉

petris82
29. črc 2012

@elliem tak to je super ze je uspesnejsi. Ja mela icsi a tentokrat chci dat Picsi, tak snad budeme mit stesti. Jake davky gonalu mas? Ja pry mela nizke davky, ale neumim a nemuzu s nikym porovnat... ☹ ja mela 225,225 a pak zbytek 150 az do konce, pichala sem to 8dni, foliky narostly dost rychle.

elliem
29. črc 2012

@petris82 to by bylo super, kdyby se nám to podařilo🙂 jinak ráda ti odpovím, ptej se, co tě zajímá...já jdu dnes na 7 včelku, injekce mi píchá manžel, já to nějak sama nedávám🙂