Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lola22
23. lis 2011

@bruni A ty nejsi doma, neodpocivas? Ty behas do prace? To ja teda mam v planu zustat po ET, jestli teda nejaky kdy bude, hezky doma. Jinak ja dneska taky priblizne v tu samou dobu nespala, furt jsem se prevalovala, tak treba bylo neco s Mesicem, nebo tak neco🙂

bruni
23. lis 2011

@zuzanka26 normálně se utz před ET nedělá, ale když tě bolí břicho tak si myslím, že ti ho můžou udělat, vždyť je to 5 min. Zeptej se.
@lola22 tak asi byly erupce na Slunci 😀 Už je mi dobře, v práci jen sedím u počítače takže je to jako bych doma seděla a četla si knížku, nemám ani stres tak jsem raději v práci. Rychleji to utíká 😉 Když budeš mít dobré FSH tak kdy by jsi začala stimulovat?

lola22
23. lis 2011

@bruni Měla bych začít v lednu, nejradši bych už v prosinci, ale v Pronatalu prý budou malovat:( Zítra jdu na odběry kvuli tomu FSH, tak mi drž palce. Taky ti moc držím!

bruni
23. lis 2011

@lola22 tak dej vědět jak to dopadlo, ale výsledky stejně zítra mít nebudeš ne? Jo jo mě přijde že ve všech carech přes vánoce malují 🙂 holt chtějí mít dovolené.

lola22
25. lis 2011

@bruni Ahoj, tak jak je? Uz mam to FSH. Poprvé to bylo 16.2 a ted 10.2, takze lepsi ale zadny zazrak. Nicmene vcera jsem byla u jedny cinsky doktorky a ta rekla, ze to umi cinskou medicinou snizit, ze s tim ma dobry zkusenosti, tak mi na to predepise byliny. To jsem fakt zvedava, protoze podle zapadní medicíny to snižit nejde.

bruni
25. lis 2011

@lola22 no tak super 🙂 já to měla těsně pod 10 a vajíček mám dost 😉 Ta čínská med. je dobrý nápad, já tomu věřím, je to prověřené tisíciletím. Mě je zatím dobře, dnes mě trochu bolí podbřišek jako na mrchu, ale fakt lehce. Jsem v 7 dnu života embrií a to se má zahnízdit do stěny dělohy tak doufám, že to právě embrijka dělají 😀 Chodím normálně do práce a je to pro mě lepší než minule, když jsem tvrdla 14 dní doma a zbytečně 😒 Ale je to individuální. Zase je větší riziko, že se něco stane, jako mě včera. Ráno jsem vyšla před dům a sekla sebou na chodníku, byla totiž hrozná klouzačka. Ale kupodivu jsem spadla tak ladně, že mě nic nebolí a spadla jsem na bok a na loket a jako bych ani nespadla, prostě jsem si lehce lehla na chodník 😀 Takže jestli toto embrijka přežijou tak už všechno 😀

lola22
28. lis 2011

@bruni Jeziss, spadla na chodniku? Davej pozor! Kdy budes testovat? Jeste je asi brzy, vid?

lola22
28. lis 2011

@bruni Ještě mě napadlo. Řešil s tebou někdy někdo v CARu to trochu zvýšené FSH? I když v Pronatalu mají limit 12, takže jsi ještě v tomto limitu. Nemůže to být důvod tvých dosavadních neúspěchů při IVF? Že třeba vajíčka nejsou dost kvalitní? Já se toho docela bojím. Držím place!!!

bruni
28. lis 2011

@lola22 neřešil. S tím se stejně nedá nic dělat, když jsou horší vajíčka, takže se to řeší právě IVF. Možná proto mám tak vysoké dávky hormonů při stimulaci, ale nikdo mi to taky neřekl, proč jsou tak vysoké, ale je fakt, že je musím mít protože jsem měla tak akorát vajíček. Kdyby FSH bylo špatný tak se prostě dělají každý měsíc HP na začátku cyklu a když je to ok, tak se začne stimulovat, když ne tak se čeká. Pokud je to furt blbý tak buď se to zkusí a uvidí se zda budou nějaká vajíčka nebo se rovnou jde do darovaných. Tak asi si myslím, že to je. Nevím, zda FSH má vliv jen na počet vajíček nebo i na kvalitu 😕 Spíš jsem myslela jen na počet. Kvalitu mám i tak blbou protože mám endometriozu a to mi řekli, že ta má vliv na kvalitu vajíček.

lola22
29. lis 2011

@bruni No i tak to vyjde, věřím tomu! Tobě už teď a mě za 2 měsíce. Už aby to bylo!

petula22
29. lis 2011

@bruni Ahoj, tak jsem sem po dlouhé době nakoukla a vidím, že jste po ET, držím palce at je vše, jak má být 😵 . My jsme to po neúspěšném KETu v září přestali nějak řešit, že až po novém roce a dnes jsem zjistila dvě krásné // na testu. Jsme z toho normálně v šoku, po 5 letech a 2 neúspěšných umělkách 🙂.

bruni
29. lis 2011

@petula22 😵 😵 😵 no to je krásný šok, paráda, moc gratuluju. Mám ohromnou radost, tak přece jenom se to tu trochu hejbe dopředu. Je to prostě zázrak. 🙂

petula22
29. lis 2011

@bruni Dík moc, pořád tomu nevěřím, jdu znovu počůrat test 🙂. Jsem první vlaštovka, další budou následovat 🙂

bruni
29. lis 2011

@petula22 paráda, příroda si stejně dělá co chce, na ni jsme krátký 😉

petula22
29. lis 2011

@bruni Tak tak 🙂. Tak i druhý test je pozitivní. Jediné co jsem za tu dobu změnila, že jsem začala plavat, jestli se mi tím plaváním rozhýbal i spodek 😀

lola22
29. lis 2011

@petula22 Moc gratuluju, po pěti letech snažení tak to je fakt paráda.

petula22
29. lis 2011

@lola22 Dík moc, fakt mi to přijde jako zázrak 😀

anna2802
29. lis 2011

@petula22 to je krásný 😉 🙂 😵 gratuluju
@bruni a co ty?Jak se cítíš?

bruni
29. lis 2011

@anna2802 ani nevím, tak nějak nafoukle, občas jako na ms, občas bolí prsa občas nic. Netestuju, bojim se 😝

petula22
29. lis 2011

@bruni mě už asi 10 dní pěkně píchalo břicho a v sobotu měla dorazit MS, měla jsem tlaky jakože to přijde a furt nic, mě ani v první chvíli nenapadlo, že by mohlo jít o těhu, já se bála, že jsem na tom plavání něco chytila a mám zánět či co 🙂

bruni
29. lis 2011

@petula22 tak to je pěknej zánět 😀 ať se tě drží minimálně 9 měsíců 😀

petula22
29. lis 2011

@bruni Vid? Přeju ti ty záněty dva 😀 😀 😀

jitap25
29. lis 2011

Vážená Bruni nebo lola 22, k Vašemu příspěvku z 23.11. Malovat se u nás v Pronatalu Praha musí je to nařízeno hygienou. Takže to určitě není kvůli našim dovoleným. Bude prostě týden zavřeno to se snad nic neděje. Je to snad málo že jsme tam pro Vás 7 dní v týdnu celý rok, kromě tedy té povinné odstávky kvůli malování. Jsme tu pro Vás i o státních svátcích celý rok. Je to snad málo ? Je vidět že se každému nezavděčíme.

bruni
29. lis 2011

@jitap25 Nebojte se není to nic osobního, tomu rozumí jen ti, kteří několik let čekají na své vytoužené miminko a nervy pracují. Já to teda ale nepsala 😉 Já už jsem v Gennetu Liberec 🙂

sedmitecka
29. lis 2011

@petula22 tedy děvče, teď to čtu a mám z tebe taaakovou radost, to je nádherná zpráva a velká naděje a optimismus pro nás ostatní 🙂 ať vše zdárně pokračuje, drž se!!!! 😉

sedmitecka
29. lis 2011

@bruni kočko tobě taky moc moc držím palce!!!!! do třetice všeho dobrého 😉

bruni
30. lis 2011

@sedmitecka díky 🙂 už se to blíží 😝

sem
30. lis 2011

@berusj ahojky omlouvám se, že píši až teď, ale byla jsem měsíc v lázních. Já jsem absolvovala 4x IUI a 1x IVF s // , ale v jedenáctém týdnu mé těhotenství skončilo zamlklým těhotenstvím, ale už vím alespoň příčinu - mám trombofilní mutaci (porucha krve) takže příští těhotenství od začátku až do konce budu muset píchat denně heparin do bříška. Určitě IUI vyzkoušej, ale pokud se nezadaří nečekej a jdi do IVF!!!!

petula22
30. lis 2011

@sedmitecka Ahoj, dík moc. Pořád tomu nevěříme, tak jsem po ránu pro jistotu zase testila a jsou tam pořád 😵 . 8.12. jdu k dr.na potvrzení, docela mě děší, že mě pořád bolí břicho, to víš, člověk se najednou sleduje jak nikdy. 😠 . Jak bylo v lázních a jak pokračujete?

@bruni Kdy bude den D?

bruni
30. lis 2011

@petula22 den D asi nebude, testovat nemám odvahu, takže buď to dostanu nebo nevim 😝 A břicho tě bolí jako na ms? Pořád stejně jako před testem nebo se to změnilo?