Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ankava
3. čer 2010

karmeninko, no tak vidíš, to je paráda, to už jsi pěkně daleko 🙂

siesta.. 7+3 znamená, jak dlouho jsi těhotná od začátku poslední menstruace - sedm týdnů a tři dny- a 8+1 je doba těhotensví podle velikosti mimča. Ono se to malinko rozchází podle toho, kdy bylo vajíčko oplodněno.
Takže když v CARu uznají, že je vše v pohodě, tak už tě nechtějí a chodíš ke svému normálnímu gynekologovi. Průkazku pak dostaneš v 10.-12. týdnu.

sonka, tak ať se ti v Pronatalu líbí 🙂 Já být tebou tak doktora taky nevybírám a nechám to osudu 🙂

siesta
4. čer 2010

Ahoj holky,
ankavo, díky za uřesnění. TAky si moc přeju aby mi v ponělí naordinovali něco plus něco, aby bylo všechno v pohodě....
TAkže Ty už nechodíš do Pronatalu?

Jinak, holky, konečně trochu sluníčka na obloze, tak přeju hezký pátek i celý víkend.
Ať se daří vše, co má.

ankava
4. čer 2010

ahoj siesto, já byla v pronatalu naposledy v 8+1 a to jenom proto, že paní doktrorka věděla, že jsem před tím měla ty zamlklá těhotenství a navíc jsem měla syndrom mizejícího dvojčete, tak se chtěla ujistit, že je vše v pořádku a navíc jsem z Prahy. Jinak ve většině případů, jakmile se objeví na UTZ srdíčko, tak je pro Pronatal práce u konce a převedou tě zpátky ke tvému gynekologovi, kam se pak objednáš cca do 14 dnů.
v pondělí budeš mít určitě krásnou zprávu 🙂 🙂 a kolik tedy v pondělí budeš??? Počítej od začátku poslední MS

siesta
4. čer 2010

Ankavo, no to já právě nevím, neb poslední ms jsem měla v listopadu 🙂 🙂 protože jsem měla od imunologa naordinovány inijekce, že jsem byla úplně bez ms, kvůli endometrioze. Ženský hormon totálně potlačen, žádná prsa, ne, že bych se měla čím chlubit, zadek mi trochu zmizel, ve stehnech jsem přestala být taková oplácaná, sex. apetit potlačen.... ale časem jsem si zvykla a teď jenom nevím čím to je, že nemám ty příznaky jako bolesti prsa atd, možná taky těma hormonama? nevím... jinak nám embryka dávali pátý den, tedy 13.5. Taky jsem z Phy. Teď se Ti tedy chytilo rovnou jenom jedno mimi, že jo? Díky za podporu, hezký den

karmenina
4. čer 2010

Ankavi máš ještě nějaké stopy po druhém mimi? Já tam mám pořád druhý gestační váček. Snad z toho nedostanu nějaký zánět či co?!!

ankava
4. čer 2010

siesto, tak to svoje těhotenství počítej od cca od OPU a přičti k tomu 14 dní 🙂
podle mě bys měla být dneska asi tak 5+5. To v pondělí ještě možná srdíčko neuvidíte, ale spíš už asi ano. Uvidíš.
Odkud jsi z Prahy?? já z Prahy 4.

Karmeninko, ještě v 8+1 tam na UTZ bylo, mělo asi 5 mm, ale začalo se vstřebávat, doktror říkal, že je to úplně v pořádku, že to žádné komplikace nedělá. Tak z toho jsem docela v klidu. Spíš mě trápí příští kontrola a screening 🙂
Karmeninko, nastav si v profilu taky, že jsi těhu, ať vidíme v kolikátém jsi týdnu a taky to hodně podpoří holky, které se zatím ještě snaží 🙂 🙂

siesta
5. čer 2010

Ankavo, jsem z Ládví, takže do Pronatalu je to něco jako celodeňák, se svačinou 🙂 jinak asi nebudu 5plus5 nevim kde se na tomhle nouťasu píše plus, ˇ%(/!"'_:?ˇ%, ?:_!'"L(/ˇ%, no neva, protože v podstatě dnes je to přesně 4 týdny, kdy mi odebrali vajucha a spojili se spermiema, takže ebryka jsou dnes stará 4 týdny. Joooo počkat, vlastně ještě přičíst 14 dní? tak to bys asi měla pravdu...

Nic, absolutně nic mi není, můžu jíst všechno a už ani to břicho mě nebolí, špatně mi není vůbec, achjo, sorry, že si tu tak lamentuju, jen mám kapku před tím utz. bobek, by všechno dopadlo dobře. Co tak mrkám na ostatní zkušenosti, všem je aspoň trochu blbě..Dobrá, končím se stížnostmi 😉

Holky, mějstě krásnou sobotu i neděli
hodně sil

karmenina
5. čer 2010

Ankavi už jsem na to myslela, ale nepřišla jsem na to jak 😝

m.aa.b
5. čer 2010

@karmenina nahoře jak máš odhlásit tak vedle je nastavení na to si klikni pak si klikni na těhotenství a děti, tam máš myslím hned jako první okénko rozbal ho a tam si vyber čekáme miminko, pak Ti tam vyskočí že máš doplnit předpokládané datum porodu atd 😉

mikullka
6. čer 2010

Ahoj holky, tak misto, abych si užívala sluníčka, tak už skoro týden ležím s angínou ☹ Manža je na mě hodnej a pěkně se o mě stará 🙂 chtěla jsem se zeptat, kdy nejdřív jste testily po IUI. Mě ty 3 týdny připadají nekonečné ☹ Uvidíme příští týden, má dorazit mrcha, tak chci, ať nedorazí a to i během následujících 8 měsíců! A taky si přeju, ať se zadaří i ostatním a máme krásné // !

mikullka
6. čer 2010

Tak je to vážně mrcha, ta mrcha ☹ dorazila bez běžných příznaků bolesti, potvora jedna. Zle mi je až teď, co to vím ☹ Ať se to povede holky vám, držím pěsti!

karmenina
6. čer 2010

m.aa.b moc díky. Už se mi to snad povedlo.
Mikulko nesmutni. Já jsem případ toho, že i inseminace fungiuje. První mi taky nevyšla.

siesta
6. čer 2010

Mikulko, už jsem si říkala, žes dlouho nenapsala, tak to je mi líto, že to nevyšlo. Tak se drž a na další pokus to snad vyjde. Hodně sil!!!

sedmitecka
7. čer 2010

mikull, nesmutni, teď se pěkně vykurýruj a do dalšího pokusu s optimismem 🙂 , nás to teď v červnu konečně čeká taky, tak se budem podporovat 🙂 , čekám na mrchu, která si jako naschvál dává na čas a pak šupajdím pro menopur a hurá do toho 😉

ankava
7. čer 2010

mikulko, hlavu vzhůru, příště se to určitě podaří 🙂

sedmi, ty už to máš tedy za pár, tak taky hodně štěstí 🙂

siesta, byla jsi na tom UTZ? jak si dopadla??? jsem docela napnutá 🙂 🙂, co už bylo vidět 🙂

mikullka
7. čer 2010

Ahoj holky, díky za podporu a povzbuzení. O slzavým údolí víte asi své..., takže o tom psát nebudu. Z prvního IUI jsem neměla dobrý pocit, čekala jsem, že nevyjde. Teď z toho druhého jsem měla úplně jiný pocit a hlavně věřila jsem, že vyjde. Jsem to naivka, 10% je fakt malá šance, ale přesto je. Možná o to víc to teď hůř snáším ☹ Navíc po 4 letech marného snažení mě ten neúspěch sráží čím dál tím víc nakolena. Každý řekne, nemysli na to, ale víte, že tak jednoduchý to není. Měla jsem období, že jsem viděla kočárek s mimčem a bulela jsem jak malé děcko, když kamarádky postupně měly první dítě, druhé dítě, některé i třetí dítě, tak jsem naše kamarádství pohřbila na emailovou komunikaci a opravdu minimální setkání ☹ Já jim ta dítka tiše závidím a přeju a nějak mi už nejde role hodné tetičky, protože se tam uvnitř trápím ☹ Každému to mimčo přeju, protože vím, jaké to je, když se to nedaří, tak "zatrpklá" zase nebo ještě nejsem. Jen mi dochazí energie se vnitřně udržovat v naději, že i nám se to povede. A teď si házím korunou, jestli si dát pauzu a pustit to z hlavy (otázka na jak dlouho) nebo zkusit 3.IUI a nebo jít rovnou na 1.IVF. Manža je pro třetí pokus, můj gynekolog doporučuje na nic nečekat a hned jít na IVF a já jsem asi pro tu pauzu, abych se dala trochu dohromady. Co mi poradíte vy z vašich zkušeností? P.S. Omlouvám se, musela jsem to ze sebe dostat ☹ snad mi to pomůže 🙂

mikullka
7. čer 2010

Jsem zralá už asi na psychologa a nebo spíš na psychiatra ☹

sonka.77
7. čer 2010

Mikullko, pokud to tak cítíš, dej se napřed psychicky dohromady. Klidně i s pomocí psychologa. Já jsem k němu po prvním neúspěšném IVF začala chodit a musím říct, že mi paní doktorka hodně moc pomohla. Až za 3/4 roku jsme šli na druhý pokus, který teda taky nevyšel, ale díky psycholožce jsem s tím vyrovnaná a nepoložilo mě to. Jinak klidně zkuste ještě IUI, na IVF můžete jít vždycky. 🙂

siesta
7. čer 2010

Ahoj Mikulko, promiň, je to delší...
no jo, je to fakt hrozně těžké a bohužel je nás tu víc co víme, jak to bolí. Fakt přesně popisuješ, jak vnímáš ty okolnosti s jinými dětmi, tetičkování a oznamování od kamarádek. Myslím, že tohle jsou věci co nás tu spojují a je důležitý o nich mluvit. Ptáš se na zkušenosti. Já šla od začátku na ivf, jelikož nám to ani jinak nešlo. Vzhledem k tomu, že vypadalo, že jsem v pořádku, vypadalo to nadějně, dr. byli hodně optimističtí a dokonce jsme si na 1.pokus nechali dát jen jedno embyko, dohromady jsme měli 3. No a já myslela jak to klapne. Každý večer jsme s "miminkem" mluvili, zapalovali svíčku a snažili se být a snad i byli děsně pozitivní. I přesto, že jsem dostala menstruaci jsem ležela a cpala do sebe utroš, se slazama v očích, že to přece není možný že to nevyšlo. Ted samozřejmě vím, jak jsem byla naivní. Byla jsem totálně na dně. Na druhý pokus jsme šli za tři měsíce, 2.zbylá emryka, tak to jsem si byla skoro jistá, že to vyjde, když tam budou dvě. No a nic, člověk na záchodě kříží nohy jen aby ta mrcha mrchatá nevytekla a byla tam. Moc jsem tenkrát plakala. Ale: následovallo to, že mě poslali k imunologovi (dr.Skopový) aby se zjistilo, proč se mimi nechytá, když vypadám zdravě atd...Každý říkal, že je to na dlouho, jak u dr. dlouho čekáš atd. Dr. zjistil, že jsem měla klíště a následnou boreliozu, a pak tu endometriozu. Ptal se jak na mimi moc spěcháme, docela jsem se divila otázce, ale my řekli, ať činí, jak myslí, že my tomu přece vůbec nerozumíme. Tak jsem přes půl roku neměla menstruaci, něco mi na to píchali, brala léky (...a začala jsem taky hodně plavat, v jednom kuse bez tamponu tak to byla pohoda), prostě jsem se snažila dělat věci, co mě baví. Bulela jsem, když mi ségra řekla, že je těhotná, oni se snažili asi 14 dní... No výsledky byly měsíc co měsíc nic moc, pořád tam nějaká hodnota haprovala, my tomu dr. vůbec nerozuměli, ale pořád jsme si říkali, přece ví, co dělá...No a pak přišel letošní duben, on se zaradoval, řekl výsledky dobrý, teď to zkusíme. No a zbytek víš. Snad jen že tuto stimulaci jsem snášela daleko lépe než tu první, výsledek byla 2 emryka, která mi dali teď při transferu. Proč to ale celé popisuji je to, že vlastně až díky neúspěchům jsme se dostali k řešení problému toho, proč to nešlo. Nevím, jak je to u IUI, jestli už teď je vhodný čas obrátit se na imunologa nebo ne. Já osobně jsem mu velice vděčná. TAky jsem někde četla, že s každým pokusem se šance na otěhotnění zvyšuje. nevím, zda se to říká jen u et, nebo taky u IUI. Být pozitivní je sice super, ale s našimi zkušenostmi jsem se teď sanžila být pozitivní, ale zároveň jsem měla veliký respekt a strach. Moc, moc Ti přeju úspěch při dalším pokusu. Možná bych do třetice zkusila IUI, jen tak, na zkoušku, a pak bych řešila et. A nějak vnitřně zkusit věřit, že se to povede, jen ten čas nezáleží zas tak na nás. Zkusit to nechat taky na tom miminku, kdy k nám bude chtí přijít a prostě to zkoušet a dělat co se dá. Opravdu Ti přeju hodně klidu, sil a ať si teď na 3 měsíce pořádně odpočineš a určitě najdeš věci, co Tě baví. Já jsem se třeba v těch meziobdobích udělala masážní kurs a taky se přihlásila na kurs vaření, protože mě prostě hrozně baví vařit. No, já vím, jsou to jen tipy.
Drž se.

siesta
7. čer 2010

Ahoj holky,
tak se ztaženým zadkem jsme jeli dnes do Pronatalu a holky, holky, je vidět jedno miminko, no a dr.Slámová tam prý viděla i srdíčko, já tam teda neviděla nic, no ale..........moc, moc to byl hezký pocit, no prostě jsem se na tom kředle rozbulela, fakt to šlo ven, pak už jsem se držela a dali jsme si až venku v tý úžasný kavárně něco k pití a tak jsem pila až jsem se málem polila, jak se mi klepala ruka. Je to fakt zvláštní, tři roky tam furt jezdíte a najednou je na obrázku taková fazole a snad už se můžu radovat a bude to dobrý...nevím... moc vám děkuju za tuhle spoluúčast tady, a moc vám přeju, opravdu moc, aby jste už taky měly všechny dvě čátky na tom papírku.
Sedmi, držím palce

Jinak mám ještě taky nějaké otázky ale napíšu zítra. Jen jsem se s vámi chtěla podělit.... já nevim, že to neumím napsat něajk stručně...klepu se ještě teď

sedmitecka
7. čer 2010

siesta, nádhera, veliká gratulace!!!! 🙂 krásných zpráv není nikdy dost, moc ti to přeju, musí to být úžasný pocit a nedivím se, že jsi se tam rozbulela přímo v ordinaci, byla bych to samé 😀
užívej si to a opatruj se!

sedmitecka
7. čer 2010

mikullka, to, o čem píšeš, všechny ty pocity a hořkost, přesně popisuješ i moje stavy, nálady a vnitřní pocity, mám to úplně stejně, do puntíku........kde má člověk pořád brát ten optimismus a novou sílu? momentálně jsme ve stadiu, že nemůžu vidět těhuli, hned mám slzy v očích....ale musíme se s tím poprat a věřit dál!!!!!!!
dej se přes léto do kupy, odjeď na dovču a vypni, klidně bych zkusila třeba ještě 1-2 x IUI, není to ztratit.......a myslím, že psycholog vůbec není od věci, já o něm už celkem vážně přemýšlím, nechci aby ze mě byla zatrpklá hysterka, k čemuž úspěšně pomalu směřuju 😉 😉
prostě my to zmáknem a mimčo bude!!!!!

ankava
8. čer 2010

siesta, to opravdu báječná zpráva. Moc gratuluji 🙂 🙂 🙂 dostala jsi fotku? Na té fotce je napsáno, jak velké je mimčo, takže konečně bezpečně víš, v kolikátém tom x+y jsi 🙂 🙂 🙂

mikulko, dobře vím, co je to slzavé údolí a co to je přát a závidět každé těhotné. Když jsem se tři roky snažila o mimčo s bývalým manželem než jsme zjistili, že on je na tom velmi špatně se spermio (pouze přirozeně, on jakékoli umělé způsoby odmítal), tak jsem byla hodně mladá se spoustou zájmů, prací, kamarády a nějak jsem si to navenek absolutně nepřipouštěla. Podvědomě jsem se začala vyhýbat jakýmkoli stykům s malými dětmi a vytěsnila jsem všechny děti kamarádek a známých z mysli. Uběhlo pár let, začaly být hodiny na poplach, do toho se mé kamarádce v 38 podařilo vymodleně (IVF) otěhotnět a na mě to padlo. Těch slz byly potoky. Manželství skončilo a já se rozhodla mít mimino za každou cenu. Plánovala jsem i zneužít svého kamaráda a pak se postarat sama. Naštěstí mi osud přivedl do cesty chlapa, který fakt stojí za to a s ním jsme se začali snažit a oba miminko moc chceme. Otěhotněla jsem na první pokus, byla jsem štěstím bez sebe, nic jsem nevěděla a nic si nepřipouštěla. Těhotenství se vůbec nezačalo vyvíjet a skončilo revizí. Byla jsem strašně zklamaná, zoufalá, měsíc jsem jenom plakala. Doktor mě ujistil, že se to stává jenom jednou a že je to blbá náhoda. Brzy jsme se pustili znovu do snažení a do půl roku jsem otěhotněla znovu. Od první chvíle jsem věděla, že je to špatně a v sedmém týdnu jsem samovolně potratila. Štědrý den jsem strávila v nemocnici. Do toho všeho v práci otěhotněly všechny, i ty, u kterých to byl vážně zázrak a já se snažila jim to strašně přát, ale na druho stranu jsem si říkala proč všichni a já ne?
Ale ten druhý potrat měl jedno velké plus. Konečně mi došlo, že to nebyla jen náhoda, že není někde něco v pořádku a že jenom plánovaní IVF by nemuselo mít úspěch. Otřela jsme slzy, zmobilizovala všechny síly, začala cvičit mojžíšovou, pít bylinky, doporučili mi paní doktroku na alternativní medicínu, ke které chodím dodnes a která mě hlavně postavila na nohy psychicky. Odprostila jsem se od všech kartářek a předpovědí. Za tři měsíce jsem měla vnitřní pocit, že už jsem připravená, přestaly mě bolet záda a tak už zbývalo ten zbytek nechat na doktorech.
Nevím, jestli moje těhotenství dopadne narozením miminka, mám moc velký strach, že se ještě něco může přihodit, ale překonala jsem ty první kritické týdny, na minulé kontrole se miminko vyvíjelo zcela učebnicově a strašně si přeju, aby to tak pokračovalo.
Mikulko, dej na svojí intuici, odpočiň si, jak dlouho budeš ty chtít, protože dokud to sama neucítíš, tak to přes koleno nezlomíš.
Přeju ti moc síly a trpělivosti a aby si byla brzy připravena na další pokus.

siesta
8. čer 2010

Ahoj,
tak už jsem se kapku uklidnila a jak jinak, začínám mít zase strach. Včera jsem byla u dr. Slámové, mrkla na mě a našla miminko, jedno, že prý se druhé asi uchytilo a pak nic je tam jen nějaký hematom, který se pak prý vstřebá. No a já jsem byla včera 6 plus 0 a mimi 5 plus 5.

Ankavo, ve zprávě mám napsáno, akce plus, což je asi to srdíčko, žl. váček patrný. A pak CRL 2,4 mm. To je napsaý i na tý fotce dole, nevíš co to je? To je velikost miminka? Koukala jsem na Tvojí fotku a Ty tam máš něco kolem 15, tak mě to kapku vyplašilo. Nevadí, že mám o tolik nižší hodnotu? Co to je? Jo a taky mi vzali krev, něco kolem štítné žlázy, nevím, ve čtvrtek nebo v pátek mám volat. Jinak na další kontrolu mám jít za 14 dní, není to moc pozdě? Ale Slámová říkala, že vypadá všechno v pořádku tak já nevím... měla jsem se zeptat, teď se zase budu nervit... co ty, všechno ok?

karmenina
8. čer 2010

Ahoj Mikulko,
je mi to líto. Taky mám za sebou boj. Ale vyšlo to. Proč něco oddalovat? Proč čekat? Vždyť si miminko moc přeješ? IVF přeci není nic špatného. Jasně, musíš být psychicky trochu v pohodě (já nebyla) ale stejně teď po IUI do dalšího kroku (ať je to IUI nebo IVF) budeš maličko pauzírovat. V té době se dáš do pořádku, začneš věřit a za chvíli už budeš sedět v čekárně na kontrole folikulů. Jinak víra má ohromnou moc. Četla jsem teď skvělou knihu "Muž, který chtěl být šťastný". Moc doporučuju. Je to v zásadě o tom, zlomit v sobě strach a věřit. VYJDE TO! Uvidíš.

ankava
8. čer 2010

siesto, akce plus je opradu srdíčko, to, že je mimčo o den zpátky vůbec nevadí, to je jen orientační. CRL znamená délka miminka od hlavičky k zadečku. Takhle se bude měřit až do 20. týdne. Pak se měří od hlavičky k nožičkám. Já byla na UTZ dřív, to ještě mimi nebylo vidět a těch 16 byla velikost gestačního váčku a pak jsem byla zase o trochu později, takže mimčo mělo CRL okolo 6 mm. Když ti řekla doktrorka Slámová, že je to v pohodě, tak jí můžeš naprosto věřit. 14 dní je naprosto běžné, když je vše OK. Mě sí hlídala trochu víc a taky jsem pak šla až po 14 dnech.
Tak nenervi 🙂 všechno ti krásně jde 🙂 🙂

karmeninko, co ty? jak se cítíš??

mě je od včera přes den docela dobře, bylo mi šoufl jenom večer, ale i tak se mi děsně ulevilo 🙂 🙂

sedmitecka
8. čer 2010

kočky, stalo se vám některé, že vás bolelo břicho jako na mrchu a ona přesto už nedorazila? já mívám cyklus jako hodinky, 29 dní, snad dvakrát za poslední dva roky se mi stalo, že se o den opozdila, jinak chodí na čas, skoro na hodinu přesně 🙂 no a teď už tři dny marně čekám, pořád nic, ale břicho přitom bolí, jako kdybych už mensesovala....jsem z toho nervózní, protože už se strašně těším na to IUI a pořád se to protahuje......testovat se bojím, ale večer už asi nevydržím, když to nedostanu do té doby....bojím se opět velkého zklamání ☹

janysek70
8. čer 2010

Mně se to Sedmitečko stalo, když jsem měla jít v prosinci na stimulovanou IUI a mrcha se 5 dní pozdila, já ji cítila v břiše i kříži a byla jsem nervní, že do vánoc IUI nestihnu. Po KET mi tu zbyly testy, tak jsem jentak 35.DC testla...... a šok 😵 😵 😵 😵 .
Přála bych ti, aby jsi tam ty // koleje už taky našla 😵

siesta
8. čer 2010

Ankavo, moc díky za opověď. Tím, jak má člověk od začázku jenom nerva, tak pak už je tak nastavenej, že by ho měl mít...fakt je, že mám ty měřící pluska uprostřed tý černý fazole ( asi ten g. váček) tak je to asi to miminko. Když se mi to podaří, dám foto.

Karmeninko, doufám, že u tebe všecho v pořádku. Tu knížku máme doma, manžel ji četl, já ještě ne, ale je pravda, že je to asi to nejlepší, co můžeme dělat. ...........věřit, že to klapne.

ankava
8. čer 2010

sedmi, já to mám taky jako hodinky, v prosinci jsme měli naplánované IVF - mrcha nikde, tak jsem testla a byly //. Bohužel to nedopadlo, ale být tebou, tak testnu. Můžeš mít jenom radost 🙂 🙂 a když ne, tak se mrcha co nevidět dostaví, to si jen dává načas, aby tě trochu potrápila 🙂 🙂 ale zázraky se pořád dějí 🙂