Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

momani
5. únor 2009

aha a nevíte někdo kolik se platí? ☹

jmisa
5. únor 2009

Momani, platí za co?

momani
5. únor 2009

když mám jinou pojištovnu než mají nasmlouvanou v pronatalu za stimulaci a kontroly když je to nestátní org. 😉

jmisa
5. únor 2009

Momani, za stimulaci budeš platit stejně jako ostatní, ale na zákroky - OPU a transfer, budeš muset jet do Prahy, kde mají smlouvy s víceropojišťovnama.

momani
5. únor 2009

no jo jmisa ale nevíš na kolik to vyjde asi bez toho transferu a OPU? ☹ jsem právě byla u Apolináře 2krát a to je státní org. takže mi to hradila pojištovna z větší míry 😲

jmisa
5. únor 2009

Momani, léky stojí stejně, pokud dostaneš ty moderní - pera - tak cca 4000 tisíce.

ICSI na 10 vajuch 7000
PK - 2500
Mražení 5000
Katetr - 500 - v Pronatalu zavádí embryjka pod ultrazvukem a na to je třeba spešl katetr.
Případný KET - 6700 (rozmražení+katetr)

momani
5. únor 2009

🙂aha tak já právě myslela že bude problém s tím že mám jinou pojištovnu -že budu platit dráž 😀 a ono to tak teda není to je super tím líp hurá do Teplic ... Chystáme se nějak okolo dubna s přítelem slyšela jsem ,že tak objednávají dopředu tak cca měsíc ....což je úplně normální to je super díky za radu... jo a držím palečky 😉

momani
5. únor 2009

jinak dckami moc jsi mi pomohla tak doufám že ten malý mimísek co máš v bříšku bude co nejvíc bojovat aby jste měli krásné zdravé dětátko... já samotná usiluju už asi pátým rokem o miminko a zatím marné pokusy ale říkam si že to bylo určitě nesprávným partnerem ... ale ted už partnera mám suprovýho lepšejšího bych si asik nemohla ani přát tak doufám že se taky na mě usměje někdy štěstí máme před sebou třetí pokus tak právě vybíráme ke komu se svěřit... je fakt že měnit kvůli tomu pojištovnu asi fakt nemá smysl ... 😀 odkud jsi taky z DC?

dckami
5. únor 2009

jojo, jsem z Děčína, bydlíme kousek od stavební průmyslovky. 😉 Kde bydlíte vy?

momani
5. únor 2009

jé já na Letný vyrůstala ale ted byydlim přímo pod nemocnicí 🤐 jinak jsem na Pronatal strašně moc zvědavá 😵 jaké to tam bude

dckami
5. únor 2009

nahoď nějaké fotečky do alba, třeba se známe podle viděníl 😵 . Kolik ti je let? Mlůžeš mi písnout do IP.

pilnice13
5. únor 2009

MOMANI,ze sbvé zkušenosti je to v Pronatalu v pohodě,všichni hodní,takže v poho!Jen mě zaskočilo ten spěch nea ten transfer,to bylo takové na honem,ale jinak v poho!! 😉

momani
5. únor 2009

Pilnice13 jo tak díky za podporu doufám že až tam půjdu tak to bude langsam 😀 ty už to máš za sebou? 😨

pilnice13
5. únor 2009

Ano,jednou neúspěšně,další pokus dle únorové kontroly tak se uvidí jak to bude!!Jasně že to bude langsam jen že my jsme dost zdaleka a když sem tam volala jestli můžeme dorazit na ET tak mi řekli že ano a za hodinku,takže jsem jim musela vysvětlit že to teda nerzvládnem,ale jinak v poho!!!!

momani
5. únor 2009

já jsem ti posílala na ip adresu ... ale já mám dva pokusy taky zasebou i s ET ☹ a ted chceme jit na treti 😀

pilnice13
5. únor 2009

Aha tak koukám že ty jsi ještě zkušenější než já!!!tak to jo,jen jste asi změnili CAR???

anlenka
5. únor 2009

ahojky, chtěla bych se zeptat, jak se vlastně platí? Hotově, nebo převodem?
Moc se mi líbí ta vzájemná podpora tady 🙂, jsem za to moc ráda 🙂 , je to tu super. 🙂

jmisa
6. únor 2009

Anlenko, za léky se platí hotově a ostatní můžeš platit kartou. Tedy aspoň v Praze.

dckami
6. únor 2009

V Teplicích se platí pouze v hotovosti na recepci, léky si vyzvedneš hned dole v lékárně. 😵

akvy
6. únor 2009

Hallooooooooooooo, kde jste kdo??????????????????? 😀

figalka
6. únor 2009

Ahoj holky, jsem tu nová. Chodím sem často, ale jen jako pozorovatel, dnes už jsem to nevydržela. Chodíme do Pronatalu už rok. Zatím jsem absolvovala jen stimulaci, v březnu mě čeká laparoskopie. Všichni jsou tam fajn.Byla z vás některá v Krči na laparoskopii? Pan docent říkal, že mě budou operovat lidi z Pronatalu. Tak by mě zajímalo, kdo mi pak dá nějaké informace o výsledcích a na kdy si mě pak zase pozvou do Pronatalu. Já si vždycky musím o návštěvy psát a pak to strašně dlouho trvá, než se něco děje.Díky

sjanka
6. únor 2009

Ahoj filalka - tak to je super ze si to "nevydrzela" a pridala sa k nam. tiez chodime do pronatalu, na laparoskopii som nebola ale myslim ze vysledok by ti mali povedat hned po operacii, dostanes nejaku prepustaciu spravu a ak to budu robit ludia z pronatalu tak vysledky zrejme priamo pojdu aj do pronatalu, ja to vacsinou robim tak ze sa objednam na nejaky termin - na konzultaciu a ked to potom nepotrebujeme, ze sa dohodnem s doktorkou po telefone tak to zrusim...pretoze cakacie doby su skutocne dlhe,...

jmisa
6. únor 2009

Figalko, já myslím, že info by Ti mohli dát hned po zákroku, tedy až se probereš.

katne
6. únor 2009

Figalko, byla jsem v Krči na laparo přes Pronatal. Operovala mě Dr. Lazarovská a Dr. Kult. Ve čtvrtek nástup v pátek operace(Pronatal má v pátek pronajatý operační sál). Před operací jsem byla na konzulatci u Dr. Lazarovské, ta mi řekla co a jak + rovnou si mě objednala za týden po operaci na vyndání stehů. Dr. z Pronatalu jsem viděla pouze v den operace - pozdravili mě na op. sále jinak vůbec nic. Nikdo nepřišel po operaci takže jsem vše zjišťovala od doktora, který měl zrovna na oddělení službu a moc příjemný teda nebyl. Při odchodu jsem dostala propouštěcí zprávu. Info z operace mi sdělili až v Pronatalu při vyndavání stehů.

barce
9. únor 2009

ahoj figalko a katne, muzu se vas zeptat z jakeho duvodu vas poslali v pronatalu na laparo? ja uz tam chodim skoro 2roky, ted me ceka konzultace pred 2.IVF, ale o laparo zatim zadna rec. my teda nemame ani jeden zadny problem,na ktery by prisli, ale to rozhodne nejsme jedini. no spis bych je chtela dotlacit k imunologii pred 2.pokusem. na laparo se moc nehrnu :(.
diky moc a mejte se krasne.

gucci
9. únor 2009

figalko: já byla na laparce ještě před tím, než jsme šli na první schůzku do Pronatalu, ale taky mi řekli výsledky skoro hned

katne
9. únor 2009

Barce, nám také nic nenašli, manžel měl trochu horší spermio, ale já jsem vypadala OK. Dr. říkal, že laparo dělat zatím nebudou - neměla jsem nikdy žádnou operaci , tvrdil, že bych neměla mít ani žádné srůsty. Tak jsme zkoušeli IUI. Při třetí jsem stimulovala Menopurem a ejhle - na kontroním UTZ jsem najednou měla 2 cysty. Dr. už hned poznam,že to nejsou ty obyč., a poslali mě tedy na laparo. Tam se ohalila rozsáhla endometrioza vč. spousty srůstu.
Nikdy jsem netrpěla žádnými bolestmi, jako holky při této diagnoze. Takže tak...

dckami
9. únor 2009

hezký den,
mě na laparku také poslal dr. z Ponatalu po 2 nespěšných IUI kvůli zjištění průchodnosti, srůstům, případné endometrioze atd.

barce
9. únor 2009

diky holky za odpovedi ohledne laparky, mozna se to resi taky jinak vzhledem k veku, mne je 36,takze radsi rovnou pristoupili k IVF, aby se to nezdrzovalo🙂. muzu se jeste zeptat jak jste to prezily, v pohode?

dckami
9. únor 2009

Barce, já na laparace byla loni v březnu, to mi bylo 33 let, do špitálu jsem nastoupila v neděli odpoledne , v pondělí zákrok a ve středu hurá domů. Potom mě pes týden bolelo v trojúhelníku pod žebry, jak jsem měla v sobě ten plyn, není to příjemný, ale každý to snáší jinak. Doma jsem byla poté asi necelé 3 týdny. Zkus se podívat na MK diskuse ohledně laparky, nějaké tady jsou, já jsem na ni loni chodila. Tak hodně zdaru a neboj se, to zvládneš. 😵