Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
13. čer 2012

@petula22 Ahoj, tak to budeš mít aspoň pohodový porod, když je malá malá 😀 Tak to já už přibrala 12 kg, ale já zase měla podváhu, takže to na mě stejně není kromě břicha vůbec vidět. Zrovna dnes jsem se měřila a mám obvod břicha přes pupík 96 cm, tak nevim zda je to moc či málo. Na kontrolu jdu v pátek tak uvidím, zda je prcek stále hlavičkou dolů, doufám že jo, furt se tam tak mele. Taky mi vedra nedělají dobře, mě zase natékají chodidla a dost to při chůzi bolí. Jéžiši tašku budu balit asi za měsíc 😀 Já zatím nemám žádné poslíčky, pokud to nejsou slabé menstruační bolesti hlavně večer a v noci. Jinak nic.

luccy82
13. čer 2012

@petula22 Ahoj,my jdeme na měření příští týden ve středu, je to ten třetí screening, tak uvidíme 🙂 Tašku si budu také balit asi za měsíc. Jedeme ještě na týden do jížních čech na dovolenou, tak si jí budu brát raději sebou 🙂 Vedra mi také nedělají dobře, otýkají mi nohy a pěkně bolí. To máme všichni stejné 🙂 Já zatím přibrala 10 kg. Teď mi to docela utíká...ale začínám být čím dál tím nemotornější 🙂

segra_bruni
13. čer 2012

.
@luccy82 30.tt 🙂

@petula22 33.tt 🙂 🙂 /diky za doplneni 🙂 /
.

petula22
14. čer 2012

@bruni
@luccy82 Tak máme 1680 g, odpovídáme o 10 dní míň, ale je to v normě, bude drobnější, aspoň se bude lépe rodit 🙂. Mám hodně plodové vody a je hlavičkou dole. Já zatím ani neotýkám.

bruni
15. čer 2012

@petula22 ahoj, a co máš za TP v průzakzce? Má těch 10 dní nějaký vliv na termín porodu? Já pořád nevím, podle čeho teda mám rodit, mám tři termíny - podle menstruace konec července, podle prvních utz 10.8. a podle posledního utz 2.8. 😀 To jsem teda zvědavá jak to dopadne. A jak se ti v noci spí? U mě teda hrůza už dlouho jsem se pořádně nevyspala, pořád se převaluju a na boku mám pocit, že na něm ležím a něco mu mačkám. Na zádech nemůžu vůbec ležet, to se mi dělá špatně a na omdlení. Oteklé mám naštěstí pořád jen chodidla, ale do bot se zatím vejdu, jen to bolí, když chodím. Nikdy jsem to nezažila. Ale žáha ta teda je šílená, jak při každém předklonu nebo když sedím u tv tak mačkám břicho a to pak je jak šlehající plameny. Hasím vodou 😀

papuchalk
15. čer 2012

@bruni Ahoj, nejvíce by měl TP odpovídat termín dle NT screeningu ve 12 tt. Potom už se to hodně rozjíždí, já měla s Vojtou TP (dle NT screeningu) 12. 2., rodila jsem 10. 2. (39+5) a na UTZ v porodnici v 39+3 mi řekli, že budu rodit až 18. 2. Pak praskla voda a bylo... 😀 A rodit budeš prostě podle toho, až bude chtít jít malej ven 😀 .

papuchalk
15. čer 2012

@segra_bruni Ahoj ségro bruni 😀 .

bruni
15. čer 2012

@papuchalk aha 🙂 a podle kterého termínu nechává nemocnice přenášet těch 10 dní?

papuchalk
15. čer 2012

@bruni Tož to nevím... Ale myslím si, že u přenášení potom hrajou klíčovou roli monitory a průtoky a stáří placenty, atd., myslím, že potom se chodí ob den a vyhodnocuje se to podle aktuálního stavu. A Ty nevíš termín podle IVF? Ten by měl být nejpřesnější, ne?

ankava
15. čer 2012

@bruni já měla mezi termíny od poslední MS a 1. screeningu týden. Na gyndě pořád termín počítali podle
poslední MS a pak v porodnici (v Krči), jsem se domluvila s doktorkou, že budeme počítat podle 1. screeningu, protože jsem byla po IVF a bylo to přesně. Nakonec jsem přenášela týden a přišlo to samo. Takže pokud budeš mít pořád dobré průtoky, monitory... tak budou vyvolávat podle uvážení doktora v porodnici . Tak jsem ti vlastně nic neporadila 🙂 🙂

segra_bruni
17. čer 2012

@papuchalk ahoj 😀 😉

skifarka
18. čer 2012

Ahoj holky, chodím do Pronatalu v Praze a chtěla bych se k Vám přidat, ale vidím, že jste všechny těhotné, tak nevím jestli budete mít se mnou trpělivost. Mám za sebou 3 potraty /3-4.měsíc/, teď jsem čerstvě po 2. neúspěšném IVF, 1x IVF z Gennetu, 2 x IUI. Hysteroskopie a laparoskopie - ok. Při IVF jsme měli, ISCI a PK. V papírech k IVF/ byly archaické/ od mého gynekologa nebyla vůbec uvedena metoda PISCI. Mám už ledacos nastudováno, o této metodě jsem tušila, ale moc jsem nevěděla. Ani mně ji bohužel nenabídli. Máte vlastní zkušenost s PISCI? Na základě toho, co už o tom vím, tak ta úspěšnost je větší. Ještě jsem se chtěla zeptat na vyšetř. DNA fragmentace spermií. Nic moc nemůžu o tomto vyšetření sehnat. O této metodě vím bohužel až od víkendu. Nevíte, kde to v Praze dělají a kolik to stojí? Ale dojedeme kamkoliv po republice. @ankava Ahoj, znám Tě z jiné diskuse. To už máš, ale "velkou" slečnu". Toto, ale letí. Jak se máš?

petula22
18. čer 2012

@bruni No, pořád se mluvilo o tom prvním termínu podle poslední MS, tak by to mělo být 7.8., podle prvního screeningu 9.8. a podle 21. týdnu až 18.8. Byli jsme sepsat porodopis a sestra mi říkala, že pokud 7.8. neporodím, tak mám nástup do porodnice, páč nesmím kvůli cukrovce přenášet. O noci mi ani nemluv, taky nevím jak spát, při každé otočce jsem vzhůru,asi už trénujeme na později 😀. Ted jsem někde četla, že pokud si nejsi jistá pohybama, tak se máš otočit na levý bok a prcek se začne hýbat, tak jsem to zkusila a je to tak. 😉 .
@luccy82 Taky jsem jak hroch, už se mi blbě myje nádobí, jsem prcek a jak mám břicho, tak pomalu nedosáhnu ke dřezu 😀

bruni
18. čer 2012

@skifarka Ahoj. Neboj, je tady několik holek, které se taky nově pokoušejí v Pronatalu otěhotnět a my těhotné jsme zde po roce otěhotněli, ovšem jen Luccy v Pronatalu, já v Gennetu Liberec kam jsem přestoupila po 2.IVF z Pronatalu a Petula doma přirozeně po několika nezdařených pokusech v Pronatalu. Pokud si přečteš moje komentáře v mém profilu a také tam mám článek, kde podrobně popisuju moje snažení, tak se dočteš, že právě já jsem otěhotněla na 3. pokus s PICSI. Takže u mě to zrovna zabralo, přestože jsme neměli udělané vyšetření fragmentace spermií, nebo o tom nevím a spermio nám všude říkali, že je ukázkové výborné, přesto se nám bez ICSI ani nedostali spermie do vajíček a s ICSI byl velký odpad, zbylo jen jedno embrio. Mám dojem, že v některých carech toto vyšetření DNA fragmentace dělají zadarmo jako součást spermiogramu, je potřeba se na to zeptat. Nevím jak je to v Pronatalu. Pořád jde vše kupředu, takže co bylo loni už nemusí platit. Stejně jako PICSI, které bylo loni spíše novinkou a letos už je to běžný standard. Taky ceny se dost liší až o několi tisíc. Třeba já v Gennetu Liberec platila za PICSI jen 11tis, ale v Pronatalu mám dojem to stojí 15tis.

luccy82
18. čer 2012

@bruni Ahoj, jen malá oprava, otěhotněla jsem Prague Fertility Centru 🙂 v Pronatalu 2x neúspěšně. Ale má kamarádka tam teď otěhotněla napoprvé s jením embryem 🙂 je v 11 týdnu.

skifarka
18. čer 2012

@bruni Tak to moc díky za vyčerpávající odpověď. Zjistila jsem si, ale "horko těžko", že tu fragmentaci dělají v Heliosu, což je pro mě z ruky. Dělají to tam za 2500,- Kč. Ale žádná vzdálenost pro mě není dost velká, abych tam nejela. Nikde jinde jsem na to nepřišla, že by to dělali Jedna holčina z jedné diskuze mně zjistila, že to dělají i u nich v KV, ale za 12 500,-. Což se mně zdá strašně moc a snad nemůžou ty rozdíly v těch CAREch být tak veliký? To můj přítel to spermio zrovna ukázkové nemá. Jednou lepší, jednou horší. Navíc měl infekce, které prý způsobují tu fragmentaci.
No tak to je výborný, že Vám ta PISCI takhle zabrala 😉 . To je zázračná metoda, slyším to ze všech stran. Tak to už si téměř u cíle.

zuzanka26
19. čer 2012

@bruni Ahoj, to jsem se pobavila při čtení tvých těhu problémů- mám to totiž to samé. Spím naprosto děsně, po hodinách až dvou, v ncoi mi trdne břicho, chodím pořáíd čůrat, třeba i 4x, zaspat to nejde. Na zádech se dusím a na boku mám okamžitě pod sebou nožičku, co mě tam kope a říká, dělej, otoč se jinak. 😀

petula22
19. čer 2012

@skifarka Ahoj, já ti asi moc nepomůžu. My jsme v Pronatalu v Teplicích absolvovali 2 IUI a 2IVF. Měli jsme na víc jen prodlouženou kultivaci a zamražení, manžel měl výborné spermio, tak jsme to zkusili bez ničeho. MOc jsem nereagovala na stimulaci, měla jsem 4 folikuly, ale byly z toho 4 vajíčka a i 4 embryjka a všechny se dobře vyvíjely. Akorát se jim u nás nelíbilo ☹. A za 3 měsíce od KET jsem otěhotněla přirozeně. Kamarádka v Pronatalu otěhotněla hned po prvním ET a má dvojčata 🙂.

bruni
19. čer 2012

@luccy82 aha 🙂 takže jsme vlastně ani jedna neotěhotněly v Pronatalu 😀 ale jsme zde na diskuzi 😀
@zuzanka26 😉 mě břicho netvrdne ale mám lehké ms bolesti, na záchod chodím 1-2x tak to je proti tobě pohoda 😉 Dnes jsem byla na kontrole a už vím přesně jak tam prcek je stočenej, takže když si lehnu na levý bok tak mu ležím na zadečku a když na pravý tak na nožičkách. Mně je nejhůř ráno po té noci, tělo je úplně tuhé, břicho bolí a mám dojem že se nerozhýbu, když se postavím na nohy tak chodidla dost bolí, naštěstí to po půl hodině rozhýbu. Zatím musím kvůli práci ale až budu doma tak si myslím že zatuhnu úplně 😝
@skifarka a tak nechcete si rovnou dát PICSI bez toho vyšetření? My to tak udělali. Já totiž té PICSI věřila tak, že jsem prostě cítila, že je to to pravé 😉

segra_bruni
19. čer 2012

@bruni zatuhnu uplne 😀 😒 ... jj nikdo v P., ja mam ty deti taky od jinud /ISCARE/ 😀

segra_bruni
19. čer 2012

finisujem 😀
.
kamino 37tt ... 23dni do porodu
bruni 34tt ... 44dni
petula22 34tt ... 48dni
zuzanka26 33tt ... 54dni
luccy82 31tt ... 69dni
lola22 23tt ... 121dni
papuchalk 23tt ... 126dni
.
prosla jsem to az do ledna 2012 kdo tu tak prispival 😉 priste muze nekdo z vas sepsat zda kluk x holka 🙂
.

kamino
19. čer 2012

@segra_bruni Tý jo .... takže jak tak koukám, tak jsem na řadě..... dnes jsem udělala první krok k porodu, našla jsem tašku do porodky, zítra jí snad začnu plnit.
Holky, všem moc držím palce !!!!

papuchalk
19. čer 2012

@segra_bruni Ty jo, ještě 126 dní a já se cítím jako v posledním tažení 😀 😝 . To jsem zvědavá, jak to dáme přes to léto... 😀

skifarka
20. čer 2012

@petula22 Moc díky za snahu mně pomoct. Já přestože jsem fakt už starší ročník, jsem měla původně 12 folikulů, po aplikaci Pregnylu mně začly růst ještě 4 další. Takže jsem jich měla 16 , ale 4 nestačily dorůst. Ještě mně i doktor snižoval dávky hormonů. Ve 12 folik. bylo 10 vajíček, 7 se jich oplodnilo, krásný embrya, ale "prd" z toho. Máme ještě 1 zmražený. Jaký máš názor na PK? Já si začínám myslet, že tomu bude líp po 3 denní kultivaci u mě. To je krásný, že se Ti to povedlo přirozeně. To tělo bylo asi "nastartovaný". To budu držet palce. Mě bude taky ještě čekat KET, máme 1 v "mrazáčku". Jak probíhá KET? To asi musí připravit tu sliznici nějakýma práškama, aby byla pěkně vysoká, ne? A to je všechno?
@bruni No, to by taky šlo, ale chci mít jistotu, že jsem pro to udělala všechno. Víš, vy jste tady asi všechno "mladý holky", ale já jsem si už 2 pokusy IVF platila jako samoplátce. A to je pro "normální lidi" fakt "nářez". Tak musím hodně rozmýšlet, jaká vyšetření ještě dám udělat, aby se zvýšila prav/děpodobnost mít miminko. Je to už poslední pokus, který můžeme podstoupit. Přemýšlím, když tam ještě "něco mám" / myšleno vajíčka 😉 /a není to tak špatný i podle AMH, jestli nezkusít nativní cyklus IVF? Máš nějakou zkušenost nebo někdo jiný? Zeptám se i tebe, 2 x jsme měli PK a nic. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že po např. 3 denní kultivaci by těm embryjkům bylo lépe u mě, než ve "studený misce" 😉 . To je dobrý, jste na diskuzi Pronatal a zkušenosti s ním a žádná jste neotěhotněla 😉 . To mně holky nedělejte, protože mě strašně "nahlodáváte" jestli to mám vůbec podstoupit tam 😒 😒 .

bruni
20. čer 2012

@skifarka Tak to je fakt nářez to platit jako samoplátce, takže je ti už přes 39 let? Mě je 34 let. S nativem nemám žádnou zkušenost, ale tady na koníkovi má hodně holek nativ a dobrou zkušenost i špatnou. Stejně tak s PK. Někomu se to vyplatí a někomu ne. Já třeba po těch dvou IVF nabyla dojmu, že PK nechci a to z důvodu, že jsem se bála, že mi nezbudou žádná embrijka na ET a to bych už nepřežila, když při 2.IVF nic nebylo. Tak jsem při tom úspěšném posledním IVF PK neměla. těžko říct, zda to třeba přispělo. Říkám, je to stále o pokusech až to vyjde 😉
@kamino Tak to jsi mě uklidnila, já začala tašku plnit včera 🙂 nějak začínám mít pocit, že klidně můžu už rodit 😀
@segra_bruni Tak to jsem zvědavá, zda budeme rodit v tomto pořadí 😉

kamino
20. čer 2012

@bruni No já právě takové pocity nemám,jsem v pohode,břicho netvrdne,když nejsou tyhle vedra,tak ani neotekam,poslicci zadní,tak mě nic netlacilo. Ale vyděsila mě kamaradka,ze ji z kontroly poslali rovnou na vyvolání a to byla jen týden přede mnou..Tak moc drzim palce,ať je vše v pohode.

papuchalk
20. čer 2012

@skifarka Ahoj, já jsem teda jedna z těch, co otěhotněly v Pronatalu Praha, a to už podruhé 😉 . Když jsem přemýšlela o tom, do kterého centra jít, radil mi jeden kamarád, který shodou okolností pracuje u konkurence, abychom šli tam, že oni s tím začínali v ČR jako první a co se týče úspěšnosti a propracovanosti reprodukčních metod, jsou z českých center asi nejlepší. Méně už chválil např. jejich genetiku a pak i zázemí (ale to už je spíš pohled pro něj zevnitř, než pro nás jako klienty). Jinak finančně je to nářez i pokud jdeš na IVF hrazená pojišťovnou, tím spíš, pokud to platíš jako samoplátce 😔 . Já byla na KETu dvakrát (obě děti jsou z KETu, protože ET mi musel být stopnut kvůli HSS), sliznici hormonálně podporují, ale třeba mě nerostla i přes hodně vysoké dávky hormonů, měla jsem ji v obou případech asi 5 - 6 mm, což není až tak moc, ale víc toho dávat nemohli, i tak jsem měla léků jak důchodce. Jinak já jsem spíš zastánce PK, ale to je hodně subjektivní prostě z důvodu, že nám to s PK vyšlo. Jedna holčina mi vysvětlovala, že stejně, když vloží to embryo do dělohy, ono se hnedle neuhnízdí, stejně tam ještě pár dnů cestuje ("zahnízdí" se mezi 7. - 10. dnem, jestli si to dobře pamatuju), tak mi připadá takové lepší, když je co nejsilnější pro to uhnízdění. A taky si říkám, že kdyby se během té PK vývoj zastavil, aspoň by mi ho nevkládali, kdežto kdybych ho měla uvnitř a ono by se zastavilo třeba druhý den po vložení, naplano bych čekala na test a tak. Ale nevím, no, myslím, že je dobré to konzultovat s dr. a rozhodnout se, jak to cítíš.

luccy82
20. čer 2012

@petula22 @bruni Naše holčička váží už 1574g 🙂 Plodové vody tak jak má být, hlavička hezky dole 🙂 Pěkně sebou šila potvůrka 🙂 Uff ty vedra jsou fakt mazec 😎

lola22
20. čer 2012

@skifarka Ahoj, já jsem taky jedna z těch, co otěhotněly v Pronatalu, teď v lednu. Dlouho jsem IVF odmítala, ale pak vzhledem k tomu, že mi táhne na 35 a přes 4 roky marného snažení otěhotnět, 7 neúspěšných IUI, tak jsem si řekla, že to zkusím. Já myslím, že pokud máš za sebou potraty ve 3-4.měsíci, že kromě PISCI by sis měla nechat hlavně vyšetřit na imunologii a hematologii. Na imunologii zda nemáš protilátky proti trofoblastu, na hematologii jestli nemáš trombofilní mutaci způsobující právě potraty (i když to myslím už v Pronatalu dělají všem, pokud jsi u nich byla na IVF). Já jsem si tohle všechno oběhala ještě před IVF a obojí jsem neměla v pořádku, takže jsem šla do IVF se vším přeléčená a povedlo se na první pokus a to se nám oplodnili jen 2 vajíčka ze 4 (ISCI) a ještě jsme šly do PK. Pokud nemáš tyhle vyšetření, doporučuji ti Dr. Malíčkovou co sídlí na poliklinice na Karláku v Praze. Je tady o tom rozsáhlá diskusena MK Snížená buněčná imunita. Před tím jsem chodila do Podolí, ale Dr. Malíčková dělá mnohem víc testů, je ohromně snaživá a pečlivá a o věcech hodně přemýšlí. Většině holek, co k ní chodí, nakonce otěhotněly. V Pronatalu je také imunolog, Dr..Skopový, ale není tu moc chválený a myslím, že má dlouhé objednávací termíny. Kdybys chtěla můžu ti na Dr. Malíčkovou poslat kontakt.

petula22
20. čer 2012

@luccy82 To už je kus ženský 🙂. Ani mi nemluv, jsem vyřízená, motá se mi pořád hlava, tak polehávám, už aby se ochladilo.