Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
20. srp 2008

Imis, neschopenku Ti vystaví i v den OPU (záleží na Tobě). Někdy je kultivace 5 dní a to ve většině firem netolerují takhle pozdě dodat neschopenku.

Jinak menopur je hormo získávaný z moči, je tam horší manipulace než s gonalem nebo puregonem, což jsou pera. Menopur jsou klasika injekce, které si musíš namíchat.

luzza
20. srp 2008

jmis
jsem zvědavá,jak to bude s neschopenkou u nás v práci...
nikdy jsem jí neměla,tak ani nevím,jak to chodí... 😝 😀

imiska24
20. srp 2008

Ježiš,tak to mi teda vybral 😔

Tak doufám že někoho ukecám v nemocnici,já sama si to nepíchnu ani za nic a přítel je na tohle ještě větší měkota než já.
Jmis. a účinek to má stejnej jako ty léky který jsi uváděla?

A jakpak jseš daleko Ty,už máš nějakýho sněhuláčka v bříšku schovanýho?

jmisa
21. srp 2008

Imisko, já byla včera na ET, takže už mám 2 zárodky v břiše.

Tak účinek by měl být stejný.

imiska24
21. srp 2008

jmiso, to je krásný,tak velmi tichounce Ti gratuluji.
A kdy budeš moct testovat?Moc Ti to přeju.Hlavně aby se správně zabydleli v bříšku.
Mě to snad čeká,tak mám trošku nervy jak to bude probíhat?!Hlavně kvůli mému příteli,je o dost let
starší,tak to nese hůř.Už se vidi s kočárkem...

jmisa
21. srp 2008

Imisko, testovat mám až 6.9., možná se odhodlám dřív, ale určitě až v září.

dckami
21. srp 2008

ahojky, jdu vás v rychlosti pozdravit. Nestíhám.....

Mám na zítra dovolenou, ale pracovní. Chci doma umýt okna a udělat si větší úklid, který přes týden nestíhám . Musím využít toho, že budu sama doma, to mi jde práce lépe od ruky, nikdo mě nezdržuje, vždyť to znáte.... 😀 Chci mít doma útulno a uklizeno, než začne příprava na IVF.

imiska24
21. srp 2008

Jmisa tak budu na Tebe myslet a držet všechny pěstičky.
Vždyť už to máš za pár,a výsledek bude určitě stát za to.

Ahoj dckami,ty už stimuluješ?
Bojím,bojím těch injekcí. ☹

dckami
21. srp 2008

Imisko, ještě ne. V pondělí si jedu pro Gonal a Synarel, stimulovat by se měla začít od 2.dne cyklu, takže začátkem září.

luzza
21. srp 2008

imis
neboj,ta jehla je tak malá a slabá,že vpich téměř neucítíš 😉 🙂

jmisa
21. srp 2008

Luzzo, no imiska bude mít menopur, ta jehle je trochu větší než u gonalu a puregonu - tedy per.

luzza
21. srp 2008

aháá 🤐 🤐
tak to se omlouvám 🤐 🤐

imiska24
21. srp 2008

ještě bych se chtěla zeptat,jak dlouho vám trvala stimulka.
Mrcha mi má dorazit 23.8,snad nezklame.Zatím přišla vždy včas.
Volal mi totiž můj gynďák,že 29.8 odjíždí na týden na dovču,ale prej když začnem 24.8 tak to do toho jeho
odjezdu stihnem.
Nevím,nemám z toho nejlepší pocit,nechci nic uspěchat.
Poradíte mi prosím? ☹

jmisa
21. srp 2008

Imisko, no nevim, píchala jsem nejkratší možnou dobu a to bylo 7 dní píchání a 8.den kontrola ultrazvuk a na večer jsem dostala sono. Minule jsem musela ještě připíchávat.

campi
22. srp 2008

imisko: a proc to zalezi na Tvem gyndakovi? Tyhle veci jsou pres CAR.

jmisa
22. srp 2008

Ahoj.
OPRAVA- na večer jsem nedostala sono, ale pregnyl 😀 😀

jmisa
22. srp 2008

Campi, já myslím, že imiska chodí k jednomu z těch mimopražských dr. co stimulaci hlídaj a do Pronatalu pošlou jen na OPU a ET. 😒

campi
22. srp 2008

jmisa: jsem to pochopila s pregnylem🙂.

Aha, tak to jsem nečetla imisku pořádně.
Dovolená je super věc, ale jenom, když se člověka týká osobně. U dr. je to katastrofa (Zelenková měla 3 týdny, to mi fakt chyběla) a teď mi zahlásila jedna lékařka/překladatelka, že jede pryč a měla bych pro ni fůru práce.

jmisa
22. srp 2008

Teď už ale Zelenková je, viděla jsem ji v Pronatalu.
Já měla u OPU i u ET Slámovou, tak jsem si říkala, jestli je to znamení, když pracuje u mýho gyndaře, tedy částečně 🙂

slunickova
22. srp 2008

Ahoj holky,moc vám všem držim palce a vím jak se cítíte taky sem si tím prošla,ale ted už máme 14 měsíční dcerku a jsme moc štastni a příští rok chceme zkusit další tak snad se to povede. 😉 .Já jezdila do Pronatalu v Praze a taky do Teplic jsou tam moc fajn takže doporučuju,my byli oba zdraví,ale nešlo to tak jsme zkusili 5 IUI,ale nic,pak jsem šla na IVF a hned na poprvé se zadařilo,sice jsem na začátku musela být 14 dní v nemocnici kvůli hyperstimulačnímu syndromu a fakt to nikomu nepřeju pěknej hnus,ale naštěstí to dobře dopadlo,jinak k těm injekcím vůbec to nebolí akorád sem měla hrozný migrény a měla jsem dlouhý protokol a taky my museli udělat jakoby přechod zastavit funkci vaječníků a pak je zase co nejrychleji nastartovat aby bylo co nejvíce vajíček na konec my jich odebrali 28 z toho 21 dobrej a vložili my 2 měli jsme prodlouženou kultivaci a chytlo se jedno ,bohužel jsme neměli už peníze takže jsme si nenechali zamrazit,ty zbylé jsme darovali,takže závěrem chci říct nechodte na IUI je to ztráta času a běžte raději hned na IVF,moc všem přeji hodně dětí tak pá 😵

imiska24
22. srp 2008

Ahoj holky,

jmiso a campi jak se mate?Campi jak se citíš,co mimíšek roste?
Jmiso,napsala jsi to dobře,opravdu bohužel chodím k mimo pražskýmu gynekologovi,kterej mi bude
hlídat a dělat sono při stimulaci.
Ono před tím zákrokem je toho tolik,že bych to ani časově nezvládala dojíždět třeba ob den z Vrchlabí do Prahy.
Tak teď čekám jak se sním domluvím,a nebo jestli to odložíme až na to září...

jmisa
22. srp 2008

Imisko, ono se nejezdí obden, jedeš 2DC a pak až po týdnu a pokud reaguješ dobře, tak pak na OPU a ET.

imiska24
22. srp 2008

No uvidím,jestli se to tedy vůbec někam pohne 😠
A kdyby první pokus zklamal,tak se určitě na druhý pokus domluvím jen s pronatalem.
Už to řeším 2roky a pořád výsledek žádnej,tak jsem z toho trošku naštvaná a smutná☹
A jak se cítíš jmiso?

campi
22. srp 2008

Obden se nejezdi, ale stejne bude lepsi, kdyz si ušetříš cestu.
Mám se dobře, jdu teď na chvíli spát, takže odpoledne bude ještě líp! Mimino už má 16 cm, až v poslední době mi dochází, že jsem vlastně těhotná.

Zelenková včera říkala, že zase jedou na dovču, ale kratší.

jmisa: to je znamení s tou Slámovou, naše holčička je od ní!

imiska24
22. srp 2008

Tak hezky odpočívej campi.
A malinká ať pěkně roste.Snad se mi (nám všem) taky brzy podaří ubytovat u sebe v bříšku
nějakýho mrňouska.

jmisa
22. srp 2008

Campi, myslíš? 😀 😀

Imsi, já se cítím normálně, tedy až na ty otolice po utroši, ale furt lepší motolice než mykoza.

luzza
22. srp 2008

sluni
děkujem za příspěvek 🙂 🙂 🙂
taky chodím do Teplic a na IVF jedu do Prahy...jsme s Pronatalem moc spokojený...
jinak s tím IUI jsem s tebou zajedno...
i doktorka mi nenápadně naznačila,že bychom měli jít do IVF...a to ve chvíli,kdy nevyšlo 1.IUI,takže jsem ráda,že se pohnou ledy a vrhnem se rovnou do IVF... 🙂
pa pa

katne
22. srp 2008

Holky, zítra(2DC) jsu do Pronatalu pro léky před stimulací na IUI. Nevite nahodou, jestli delaji sono. Diky

campi
22. srp 2008

Sono nedelaji. Daji ti rozpis léků a objednají tě na ultrazvuk kvůli stanovení optimálního dne pro píchnutí Pregnylu a IUI.

kaja23
30. srp 2008

ahoj holky, nebyla jste některá v pronatalu na transvaginalni hydrolaparoskopii?díky za info,K.