Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
13. zář 2007

to máš pravdu, občas si říkám že jsem vlastně úplně zdravá a v pohodě 🙂 už teď jsem psychicky vydeptaná a neumím si třeba vůbec představit, že bych 4x potratila, jako jedna moje kamarádka...

smay
13. zář 2007

hmm doufám, že nás to nikoho nečeká 😝 to musí být fakt na hlavu ... kromě té LM jsem vlastně úplně zdravá, tak doufám, že se to povede 😵

murasek
13. zář 2007

ahoj holciny🙂 jak se mate pri dnesnim dopoledni? Smay - tak uz pristi mesic zacnes stimulovat? no to je bezva zprava 🙂
chiwule - vubec o tom neuvazuj, priroda vi, co dela a dockame se 😀 ja vidim zac. tehu na vanoce nebo lehce po novym roce , myslim na optimisticke veci.. a kdyby nahodou.. to vyslo 😀 no ne? 😀 tak hlavu vzhuru 😉

chiwule
13. zář 2007

já si těhotenství zhruba půl roku "plánuju" na září: kvůli škole co studuju, abych dodělala ročník i semestr 🙂 na státnice můžu jít klidně v říjnu, to by nebyl problém.... jen si říkám, abych se na to moc neupínala, ale stejně mi to nedá ☹

campi
13. zář 2007

Taky si obcas rikam, ze bych chtela otehotnet v urcitem terminu. Byla bych rada, aby bylo dite Lev, takze optimalne prelom listopadu a prosince🙂. Jenomze si to rikam uz čtvrtý rok, prosinec utece a ja furt nic...

No, myslim, ze je jedno, kdy se to podari, jestli se to cloveku hodi lepe v lete nebo v zime. Aby se to uz podarilo!

chiwule
13. zář 2007

nezbývá než se nechat překvapit 😖 nejvíc mě štve, že to není na mě, jestli se to podaří ale jsem odkázaná na doktory - jiný lidi, nemám to pod kontrolou 😠 😀

murasek
13. zář 2007

chiwule, to s tebou souhlasim, ze se musime spolehnout na pomoc, ale co uz. me osobne je jedou jestli male bude rak, panna, ryba nebo treba "leknin" 😀 , ALE UZ AT JE 😎

chiwule
13. zář 2007

😎 😉 😀

campi
13. zář 2007

Taky me stve, ze to muzu jenom malo ovlivnit. Ptala jsem se vcera gyn., kdyz jsem byla po stimulaci Clostylbegytem na injekci Pregnylu, co mam udelat pro to, aby se to povedlo a docela jsem ji tim rozesmala. Pry mi drzi pesti, ale ja stejne myslim, ze skoncim v Pronatalu na IVF.. Po 4 letech alternativni lecby, Mojzisove apod. jsem znacne skepticka.

murasek
13. zář 2007

SKONCIM Pronatalu... to zni dost legracne 😀 ja jsem rada, ze tam jsem a verim, ze spolecne udelame maximum, kdyz se na nas priroda vykvajzla 😠

chiwule
13. zář 2007

campi: jo jo, taky miluju doporučení: hlavně by ses měla psychicky uvolnit, myslet pozitivně a nemyslet na to, že to nejde 😠 😠 😠

murasek
13. zář 2007

ja kdyz spolupracovala se svoji gyn. a ona mi vzdycky rikala.. ted by byla ta spravna doba v utery a pak ve ct apod. , tak jsem si po nejake dobe pripadala jako klisna na pripusteni a to ani nemluvim o chlapovi 😀 😀

murasek
13. zář 2007

a pak az u nas budou, tak si stejne neco najdeme.. my jsme porad nespokojene 😀 😝

chiwule
13. zář 2007

😀 😀 😀

smay
13. zář 2007

tedy holky 😀 jako bych tohle už někde slyšela 😀 😀 😀

campi
13. zář 2007

Jenomze kdyz se opakovane kazdy mesic dostavi menstruace a trva to desitky mesicu, tak clovek doufat prestane (teda vlastne doufam porad), ale proste pro mou psychiku je vyhodnejsi postoj: "Stejne to zase nevyjde" nez postoj "Urcite to vyjde", protoze pak jsem desne frustrovana, ze se to zase nepovedlo. I kdyz: manzel ted cetl v casopise Tyden o tom, jak muze clovek ovlivnit psychikou fyzicke potize a bylo tam mimo jine napsano, ze se prokazalo, ze jedna zena podvedome nechtela dite a psychikou zadrzovala vajicka, aby se neuvolnovala. Takze od te doby musim byt pred manzelem jen pozitivni, jinak mi vycte, ze otehotnet ani nemuzu, kdyz v to neverim.

Murasku: nas ceka "vyroba" dneska a zitra rano! V minulem cyklu manzel nedosel k ejakulaci, jak z toho byl stresovany.

O Pronatalu jen to nejlepsi, uz se tam tesim🙂. Gyn me premluvila k te stimulaci a pak laparo, davam tomu sanci, ale proste neverim.

chiwule
13. zář 2007

campi, mluvíš mi z duše! pořád bych chtěla doufat, ale po té spoustě měsíců - roků neůspěchů, to jde těžko...

mikulka
13. zář 2007

smay, tak hlavně, že jinak jsi ok a zdravá. Na tu LM ti budou píchat nějaké inj. na ředění krve?

smay
13. zář 2007

ahoj mikulko, nebudou ... jenom kdyby někam letěla nebo musela dlouho ležet /např. měla zlomenou nohu/ tak bych si musela píchat Heparin 😝
jinak doufám, že všechno bude OK, ale to poznám až začnu se stimulací 😉

mikulka
13. zář 2007

Smay, tak to je výborné, vlastně to vůbec nevadí, viď.
A kdy bys měla začít stimulaci? Já možná už v po, pokud dosud u mě proběhl umělý přechod.

smay
13. zář 2007

měla by jsem začít kolem 10.října .... 1.den cyklu mám do Pronatalu zavolat a hned nás objednají na druhý den .... podepíšeme všechny ty papíry a dr. my řekne co si budu píchat
ty chodíš taky do Pronatalu, že??? co si pícháš???

mikulka
13. zář 2007

Já jsem šla druhý den cyklu na injekci na umělý přechod, to mi píchli tam. Pak se obvykle za 3 týdny začíná se stimulací. Já začnu po 4 týdnech - pokud bude vše ok, což je příští týden.
Ten 2 DC jsme ještě nic nepodepisovali 😕 A pak si budu píchat snad Gonal.
Tobě říkali, jak to bude probíhat, jaký máš protokol a co si budeš píchat?

smay
13. zář 2007

ne zatím nevím vůbec nic 😝

ceeruti
13. zář 2007

Holky,tak dnes 12 ty den po ET mam 249 jednotek Hcg v krvi 😀 Tak at Vám to vyjde také 😎

chiwule
13. zář 2007

ceeruti: to jako znamená že hlásíš //? já těm jednotkám nerozumím ☹

oskarka
14. zář 2007

Krásné slunečné ráno, holky! Tak mne ve 12 hodin čeká transfer🙂.

smay
14. zář 2007

Ahojda 😉
oskarko držím palečky 😵

mikulka
14. zář 2007

oskarko, tfuj tfuj tfuj, mnoho štěstí!!!!!

ceeruti
14. zář 2007

Holky ja ted vztavala,v noci jsem zvracela jak Alík.
Ktěm hodnotam-HCG je hormon,,ktery ohlasuje těhotenství a ten musi stoupat,na 15 ty den po oplodnení je to super,v pondeli pujdu znava,jak stoupa 😀 Tímto me potvrdili,že jsem stopro tehu.Ted jen čekat,aby se vse vyvýjelo,jak ma 😉

Oskarko-držím palce!!!!Za chviličku mas prcky u sebe 😀

mikulka
14. zář 2007

ceeruti, a kde ti dělali ten test z krve, na tvé gyndě?