Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
29. črc 2009

rikala ze je uspesna z 80% 🙂

boruvkova
29. črc 2009

ta uspesnost je jako ze 80% paru se to podaří nebo že na cyklus?

svetruska
29. črc 2009

jako ze mas sanci 80% 🙂

boruvkova
29. črc 2009

😉 to je docela dobre cislo

svetruska
29. črc 2009

jj 🙂

snaha
29. črc 2009

Ahoj svetruško , já už jsem byla na třetí injekci toho Dipherelinu , jestli to dobře píšu nevim a je to na blokování vaječníků , kvůli té endometrioze , já jí mám taky a byla jsem v květnu na operaci , kde mi ji odstranili z vaječníku a na dohojení jsou právě ty injekce , ještě mě čeká jedna za měsíc a pak kontrola a příprava na moje doufám že poslední IVF+ICSI v pořadí 4té jedno mi stopli , takže je to poslední hrazené , tak mám taky strach a už začínají pracovatr nervy .
Jinak injekce snáším docela OK , je to prý umělý přechod už ani nemám MS , měla jsem jí jenom po první injekci , po druhé jenom špinění a tedˇuž nic .
Ale budˇráda , že ti na to přišli , protože ta endometrioza způsobuje méně kvalitní vajíčka a ty se pak neuchytí a já mám možná díky tomu vyčerpané 2 pokusy , protože v minulém caru to vůbec neřešili a plekali to jak na běžícím páse . Tak hlavu vzhůru

svetruska
29. črc 2009

snaha dekuji moc za informace...
ona mi to rikala ze at sem rada ze to o mesic sice posuneme ale zaroven tim neztrtim tu sanci...
a platis si injekce a neco pojistavna?a ono pak uz neni MS ano? aha 😒

snaha
29. črc 2009

Platím jen 12kč za injekci a ted po dvou injekcích ji opravdu nemam , jezdím do Pronatalu vždy jednou za měsíc na ďobanec a koncem srpna mě čeká poslední a jdem plánovat , tak na to možná půjdem společně .

svetruska
29. črc 2009

🙂
me rekla jen 1 a pak 3,9, prijit pro leky a zcneme tak uz na ms asi cekat nebudeme?...

snaha
29. črc 2009

Tak to u tebe asi není tak hrozný , tak to mě ještě o měsíc předběhneš , tak držím palce ahoj

svetruska
29. črc 2009

🙂 rikala ze je to malinko ale je t tam...

urcite nam to pujde vsem rychle 😵
ahojky

marmina
29. črc 2009

holky, pro dnesek se loucim 🙂 hezky zbytek dne

erine
29. črc 2009

taky běžim domu. zítra ráno ještě jednou cetrodine a odpolko se podívat na folíky. hezký večer 😎

boruvkova
29. črc 2009

Ja budu za chvíli na odchodu, tak příjemný večer 🙂

svetruska
29. črc 2009

Ahojky holky tak tu koukam doma do tech mych - nasich papiru a mam tu nejakou lekarskou zpravu kterou mam prinest s vysledky az pujdu na IVF tak ted fakt nevim, to je asi to jak rikalal ze to mam dat sve obvodni Dr , taky jste to tedy meli?
je tam napsano :prosim laskave o predoperacni vysetreni se zhodnocenim vysledku :fyzikalni nalez, krevni obraz EKG s popisem, moc + sediment, krevni skupina a RH faktor , jaterni testy...
ja tedy vubec nevim 😒
a ty leky co mam pak platit jsou menopur...

karamelka.nova
29. črc 2009

svetrus, bojuj. Já měla endometriozu taky - špatně se ohaluje, špatně se léčí, po vyléčení se špatně zjišťuje, jestli je vše OK. Mně na to přišli po PŮL roce běhání po doktorech. A jediný příznak byl, že jsem cca 3 měsíce krvácela při MS z pupíku. Měla jsem pod ním cystu a když jsem měla MS, nalila se krví a ta vytékala. Moje gyndařka říkala, že na to jsou děsně drahé léky, které můžou předepisovat jen revizní doktoři (např. v Pronatalu). Tak mi to vyfikli a bylo. Ale jestli tam ještě nějaká ložiska jsou nebo ne, mi nedokázali říct ani v Pronatalu 😒

svetruska
29. črc 2009

karamelko ahojky , diky...
ona rikala ze je to jako malo ci co a ze za tech 14 dni na injekci ten Dipherine a 3 tydny na to rozpis...

karamelka.nova
29. črc 2009

tak je možné, že to zachytila opravdu v ranném stadiu
jinak jsem o něco výše četla o těch procentuálních úspěšnostech. Pronatal má cca 35 % úspěšnost v oplodnění. Což mi jako moc dobré číslo nepřipadá

karamelka.nova
29. črc 2009

promiň, dočítám zpětně - předoperační ti udělá obvoďák

svetruska
29. črc 2009

a tys taky mela ten dipherelin?

karamelka.nova
29. črc 2009

ne, mě na tu edom. nikdo nic nedal. Když už jsem v nemocnici hulákala, že jsou neschopní, tak mi to po 14 dnech odoperovali. Chirirgicky. Žádná laparoskopie. Tady jsou řezníci jak hrom.
Jinak - to předoperko si raději nech udělat dřív. Já čekala 3 týdny na vyšetření krve - AIDS, syfl, atd. prý trvá dýl

svetruska
29. črc 2009

myslis to u te obvodacky? me totiz i dneska krev brali v pronatalu - 4 ampule...

karamelka.nova
29. črc 2009

jo, jinak holky, už v pondělí jdem s manžou na informativní schůzku kvůli adopci 😅

karamelka.nova
29. črc 2009

no, u obvoďačky. Já tam s tím papírem došla hned, aby se koukli, co všechno v Pronatalu chtějí a domluvili jsme se, kdy to uděláme.

svetruska
29. črc 2009

tak to je super, akorat jsem si na tebe dnes rano vzpomela kdyz o tim mluvili jako tema na nove... 😉

karamelka.nova
29. črc 2009

a říkali tam něco užitečného? Já už si v hlavě formujuji odpovědi na dotěrné otázky...
a je hezké, že sis vzpomněla 😅

svetruska
29. črc 2009

no byla tam nejaka pani ktera prave vede centrum kde ti vsechno vysvetli reknou moznosti a jakoby se staraji kdyz mrknes na stranky novy, urcite to tam bude a rikala ze maji i nejake www stranky ale to si nepamatuju tak mrkni na tu novu a treba to bude dalsi krok 😉

karamelka.nova
29. črc 2009

jj, díky. Už jsem prošla takových stránek !!! Ale to jsou samé paragrafy, zákony ... jsem si říkala, ještě aby na net dali fotky dětí a člověk by si je vybral (prý to tak funguje v Rusku)
moc děkuji za tip. Tahle cesta je taková naše nová naděje a na to, co se nám stalo, už myslím jen párkrát denně, ne pořád.
Ty jo, dneska za mnou přišla klientka s pupkem, že v pátek má první termín. "Obchodovaly" jsme asi půl hodiny a další hodinu jsem to rozdýchávala. To bylo pořád - už to bude můj třetí kluk, ta kolínská porodnice stojí za prd, nevejdu se za volant ... Děs. Pak jsem volala té paní kvůli adopci, domluvily termín a hnedle mi bylo líp

svetruska
29. črc 2009

🙂 to je dobre, vim ze clovek kdyz ma nadeji tak je mu lepe 🙂 ...urcte to bude dobre 😵 😵 😵
jina tohle znam kamaradka je tehotna a ja se sni nemuzu bavit uplne me to vysiluje , moc ji to preju ale tak strasne zavidim az jsem neprejici a zla / pak si vzdycky rikam kde se to ve me bere ale to pozna a pochopi jen nekdo kdo to zazil/...

karamelka.nova
29. črc 2009

to máš naprostou pravdu. A všimla sis, kolik najednou kolem sebe vidíš mamiek s kočárky a těhulí???
A ta nepřejícnost se podle mého naprosto normální - taky jsem taková