Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
31. črc 2009

eri tak co volala ti uz ta Dr?
ja jdu na jidlo tak sem napnuta... 🙂

erine
31. črc 2009

jj, psala jsem, že mi volal dokonce můj doktor... má u mě obrovské významné +... že by mi to udělali u nich v pronatalu, takže pohoda. jenže mezítím mi volala praktická, která mi odebírala krev, že to najednou nějak jde, a že výsledky mi faxne. no a teď už je mám v ruce. hele, ale ty nervy. najednou jsem propadla panice. fakt.

svetruska
31. črc 2009

🙂 aha ja to nejak nestihala docist...
tak to je fain 😵 takze jestli tomu romumim zitra odber? 🙂

erine
31. črc 2009

jj, těšim se. jak říkáš ty... zas kousek blíž.

svetruska
31. črc 2009

😉 to je fain, zitra na tebe budu myslet 🙂 a moooc drzet palecky 😵

janysek70
31. črc 2009

Eri, taky přeji pěknou úrodičku 😵

snaha
31. črc 2009

Ahoj Janysku a ostatní , to víš , že mi u docentky našli vadu , sice nějakou menší mutaci MTHFR , to znamená , že si celé těhotenství budu píchat každý den injekce na ředění krve , ale co by jsme pro mimi neudělaly vidˇ? Jinak mi taky přesně na míru naordinovala dávky Prednisonu a jezdím tam i když mi něco není jasné a jsem s ní domluvená , že pokud bych měla se svým Gyn problémy , tak si mě vezme do péče , je prostě taky skvělá a moc mi pomáhá po psychické stránce , i když už mi taky jednou sprdla , ale za to jsem si mohla sama .

snaha
31. črc 2009

Jinak světruško , té injekce se neboj , já měla po té první ještě MS normálně a tam ví co dělají , mě taky čeká ten super dlouhý protokol a trochu se ho bojím , protože ten krátký mi vyhovoval

janysek70
31. črc 2009

Snaho, tak to jsem ráda za konzultaci s někým kdo jí také navštěvuje. Kolikáté IVF tě čeká?

snaha
31. črc 2009

V pořadí 4té , ale měla jsem jeden stop cyklus , takž poslední hrazené

janysek70
31. črc 2009

A kdy jsi šla na imuno, po kolikátém neúspěchu?

snaha
31. črc 2009

Právě až po těch všech neúspěších a jsem ráda , že jsem nakonec šla , protože v tom minulém caru mě tam poslali jen aby se neřeklo... a rovnou mi řekli i můj gyn at´si od toho nic moc neslibuji , ale podle mě je to moc důležité

janysek70
31. črc 2009

No mě od toho dr. Vobořil taky zrazoval, ať si od toho nic neslibuji..... Tak jsi nyní přeléčená a půjdeš do stimulace?

snaha
31. črc 2009

Ještě mě čeká poslední injekce Dipherellinu za měsíc a pak rovnou stimulace , tak se mi to taky krátí a začínám s vámi pro klid duše více komunikovat , pokud nejsem v práci

janysek70
31. črc 2009

Tak Pronatal je pro tebe nový CAR? Já jsem byla na 1. IVF taky jinde, nyní jedu 2. IVF, měla jsem ET+KET a mám ještě 2 mrazáčky....
Za co tě doc. sprdla, jestli to není tajný? 🙂 Já mám taky lufta 🙂

snaha
31. črc 2009

Neboj to už máte za sebou , před tím imuno vyš jsme nedodrželi s manžou správně ten půst , v té její knížce jsem to nějak blbě pochopila a dostala jsem sprdunk za to , že špatně spolupracuji , ale spíš mě to mrzelo , protože po těch letech snažení jsem si říkala , že co kdyby zrovna tenhle měsíc a tak js,e museli počkat na další měsíc a už to bylo v poho a byla na mě zase moc hodná , protože když viděla , jak jsem nešťastná , tak mi opět podpořila , jinak doufám , že máš taky tu knihu od ní , je to docela dobrý si jí přečíst , sice je to někdy složitý , ale aspoň víš o čem pak mluví , jmenuje se Neplodnost Útok imunity nakladatelství Grada

janysek70
31. črc 2009

Jo já jsem ji sháněla, ale ani v jednom knihkupectví u nás ji neměli....
No my jsme taky dodrželi jen 3 dny nee 4 🤐 🙂
Já už se nějak té středy nemůžu dočkat, ty 2 měsíce najednou utekly, byla jsem v pohodě a že si užiji léto a najednou se to přiblížilo a jsem napnutá.

janik8774
31. črc 2009

ahojky,
mě čeká KET příští měsíc a jsem taková nervozní.
Musím s vámi souhlasit to čekání je fakt na hlavu.Líp mi snad bude až budu podstupovat KET.

dusice
31. črc 2009

Ahoj holky, vy mi teda dáváte- úplně jsem se u toho dočítání zapotila 😀 . Dneska jsem byla celý den v Praze a jsem z toho nějak zmožená. To těhotenství se začíná projevovat- konečně 😅
Gucci- super výsledky- velká gratulace!!!
Marmina- ta hořkost v puse mě začíná pomalu přecházet- teda alespoň dneska to bylo lepší. Ta zázvorová lízátka jsem zkoušela, ale bohužel taky nepomohla.
Erine- moc gratuluji k úrodičce. Toho OPU se vůbec neboj- jen si pěkně pospíš.
Marnika a Papuchalk- ty termíny porodu jsou dobrý- celkem by mě zajímalo jak je máme počítaný 😖 Já má totiž termín 17.2. to je podle dnu oplodnění a 19.2. podle ultrazvuku. Do profilu si potom dopíšu termín až který mi dá Břešťák.
Svetrus- já jsem šla na injekci dip. 2.den cyklu, potom jsem ještě trochu špinila, za tři týdny jsem šla na kontrolu- zda je všechno zklidněný a pak jsem začala hned se stimulací.
Janiku, to čekání bude furt na hlavu- u IVF se totiž jen furt na něco čeká.

janysek70
31. črc 2009

Dusice, nesplnila jsi včerejší úkol a nenastavila jsi si tt 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dusice
31. črc 2009

Vše doplním po návštěvě u doktora Břešťáka 😉 🙂 Jdu spát- jsem hrozně ospalá 😔- vůbec nic teď nevydržím.

janik8774
31. črc 2009

dusice,
termín porodu se počítá podle poslední MS,podle prvního dne kdy si to dostala

dusice
1. srp 2009

To já vím, ale u mě to nejde- měla jsem dlouhý protokol 😉 . U nás, když víme, kdy došlo k oplození, je přesnější to počítat podle toho dne oplození(Vobořil mi to taky podle toho počítal). Podle toho ultrazvuku u Břešťáka by měl být ten termín nejpřesnější.

snaha
1. srp 2009

Ahoj Dusice prosím popiš mi trochu ten dlouhý protokol , jak probíhal a kolik jsi měla těch vajíček moc dík

dusice
1. srp 2009

Měla jsem zastavený cyklus na cca tři měsíce(3 dávky dipherelinu), potom jsem měla stimulaci gonalem a luverisem,po jedenácti dnech stimulace jsem měla OPU-29 folikulů a z toho 16 oocytů- měli jsme ISCI a prodlouženou kultivaci(5dní)- zůstalo nám 6 embryí- 2 nám zavedli a 4 máme v mrazáčku. Před stimulací jsem už brala prednison 2tab(pak mi to těsně před OPU snížili a po OPU zase zvýšili- beru ho stále),po OPU jsem brala ještě standartně Utrogestan, při ET mi byla aplikovaná injekce kortikoidů- bohužel nevím název.Snad jsem na nic nezapoměla.

janysek70
1. srp 2009

Ahoj 🙂
Dusice, proč tolik toho prednisonu? Taky jsi měla nějaké vyšetření na to imuno?

dusice
1. srp 2009

Ahojky!
Jo, jo. Mám endometriozu, takže kvůli tomu.

janysek70
1. srp 2009

Jo tak.... No já tady poslední dny pořád čtu o tom imuno vyšetření a že skoro každé něco našli..... a tak si myslím, že nebudu vyjímkou a ten můj plánovaný zářijový ketík se mi zase posune ☹

dusice
1. srp 2009

Janysku, nezoufej!!Je lepší chvilku počkat a díky imun. vyšetření si zvýšit šanci na úspěch. Nám se to taky kvůli tomu furt posouvalo a teď jsem za to ráda.

janik8774
1. srp 2009

dusice -
aha,tak proto.Je logické počítat termín porodu ode dne oplodnění.Já nevěděla že máš tak dlouhý protokol.
Nám co se to vejde do jednoho měsíce tak pak vypadáme jak telátka když někomu radíme. 😀 😀 😀 😀 😀
Hlavně že to vyšlo.Blahopřeji.Tak at jste zdraví.