Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
23. srp 2009

Ahojky holky, janik drzim palečky chce to kliod a sup mimisku drz se 🙂

janik8774
23. srp 2009

svetruska -
jo,jo letí to.Dík za podporu.Nějak to snad vzládnu.Nějak si to nepřipouštím a hodně na to zapomínám.Už jsem si musela napsat ceduli na lednici abych nezapoměla volat ráno v 8h jak ty dva bojovníčci bojujou.Manžel říká že je to skleroza a né že mi to je jedno. 😀 😀 😀
Ty už to máš taky za pár.Též jsem zvědavá na tebe. 😉

svetruska
24. srp 2009

Ahojky,
janik tak jak to vypada volano rano v 8 😀 ? co prdolkove, bojuji? vse v poradku?

a jeste me napadlo, kdyz mas tedy mrazacky tak to jakoby neni brano jako IVF / tedy jako pro pojistovnu "jestli si jakoby nevybiras dalsi pokus" , nevim jak se zeptat snad to pochopis 😅

janik8774
24. srp 2009

svetruska -
jojo,dnes jsem se podívala do Pronatalu a doufám,že naposled. 😀
Prdolkové bojovali jeden méně a druhý víc a tak jsem dostala toho většího bojovníka.Ted je asi 4denní.Dofám,že ještě je.
Ket nemá nic společného s pojištovnou.Je to stále jedno načaté IVF.Stimulace - odběr - ET,KET,KET,KET a až dobereš eskymáky tak teprve je další IVF.Jinak za KET se platí 6700KČ.

papuchalk
24. srp 2009

Ahoj holčiny!

Janiku - Pěkné, bojovníkovi i Tobě držím palce 🙂 . Kdo dělal KET? A co vůbec nového v Pronatalu? (Asi jsem divná, ale mně se po Pronatalu někdy zasteskne...).

Svetru - Jo jo, s KETy je to tak, jak psal Janik. Akorát jestli jsem to dobře pochopila, Tobě by měli zamrazit ta embrya po jednom, když Ti budou vkládat jen jedno embryo, ne? Automaticky se totiž mrazí po dvou, tak to bych si možná pohlídala, aby nezapomněli.

Dneska jsem byla u GYN, koukali jsme se na opičku, jak se tam vrtí, a na 7. 9. jsem objednaná na tripple testy
(doktor nejdřív říkal, že to není nutné, když mi dělal dr. Břešťák screening, ale já jsem chtěla pro jistotu). Horší je, že mi zjistili, že mi chybí nějaké krevní testy, které se dělají v 8. - 10. týdnu, takže na ně musím jít zítra. Tam jsou testy na HIV, syfilis a krevní skupiny, což by asi nevadilo, ale pak je tam nějaká fenylketonurie nebo FKÚ nebo co, to jsou taková čtyři kolečka vedle sebe a to nevím, co je za test. Nesetkaly jste se s tím někdy?

janik8774
24. srp 2009

mě rozmrazili 2 a vložili 1.Byl to pro mě šok když mi řekli že rozmrazili jenom 2.Minule 5 a ted jenom 2.
Oni to mají nějak "nasáčkované" a pak rozmrazují.Dokonce jsem se dozvěděla,že je mají v ranném a pozdějším stádiu vývoje zamražené.
Dělal mi to Kult,stejně jako minule. Mě se teda po Pronatalu vůbec nestejská.Je to tam jak na běžícím páse.Dneska tam byly se mnou nějaké Němky a tak jsem stále slyšela němčinu. 😠
Chtěla jsem spát a oni pořád brebentily. 😠

svetruska
25. srp 2009

Ahojky holky

janik tak drzim palecky aby prdolka drzel a vse bylo ok 😉
a pri ketu se taky jakoby stimuluje jako vse pri IVF? i kdyz vlastne to pak uz jakoby nepotrebujes vyndat vajicka kdy jsou uz od minula oplodnena a zamrazena co,? mam v tom jeste trochu zmatek 😅 ...

papu no uvidim rada bych kdyby byla moznost zamrazit jich "co nejvic" aby mi nezamrazili jedno a to po rozmrazeni treba pink a neni vhodne...i kdyz tajne doufam, ze KET uz pak podstupovat nebudu 😵 / ale to asi kazda z nas .../

papuchalk
25. srp 2009

Ahoj svetru,
na KET se už nestimuluje, doktoři jen hlídají sliznici anebo Ti dávají hormony na podporu růstu sliznice, pokud je to třeba, KET se vždycky dělá zhruba v termínu okolo ovulace, ale tu já třeba nemám, tak u mě to je jedno, takže ho mohou dělat i později (myslí, že mi ho dělali 20 DC). Jinak ta embrya rozmrazují postupně, nejdřív jedno (ev. dvě, pokud jsou balená po dvou), pak, kdyby se nevyvíjelo, rozmrazují další a pak Ti teprve zavolají, ať si tam jedeš na KET, takže když máš dostatek embryií, tak většinou KET v tom cyklu proběhne (problém je, když má žena třeba tři embrya a žádné se nechytne, pak už není co rozmrazovat) . Snad Ti to píšu srozumitelně.

papuchalk
25. srp 2009

Ale i já věřím, že KET už nebude Tvá starost 🙂 🙂 🙂 a budeš mít pěkné jarní ET miminko 😀 .

papuchalk
25. srp 2009

Kde je Gucci? Jsem zvědavá, jestli je Gucce holčička nebo chlapeček! 😵

svetruska
25. srp 2009

papu jsi moc hodna diky bylo byto super 😉
vysvetlila js to naprosto presne uz tomu rozumim 😀

no jo gucci ja bych rekla ze holka 🙂

gucci
25. srp 2009

já su zde

gucci
25. srp 2009

janik: moc držím palce, aby se to povedlo 😵
svet: tak MS už dorazila, tak hurá do stimulky 😉

papuchalk
25. srp 2009

Ahoj Gucci, tak nenapínej a vyval to!
A jaký byl mimochodem sraz z Koníka? Říkala jsi, že to musíš tajit až do toho srazu, ne?

gucci
25. srp 2009

no to není sraz z koníka, to jdu dneska se dvěma kámoškama na pivko, tak jim to chci říct osobně

svetruska
25. srp 2009

ahojky gucci jj uz dorazila 😀

janik8774
25. srp 2009

svetruska -
proč máš stimulovat až příští týden když si už dostala MS ?
Ted se asi já ptámám jak tydýt. 😀

janik8774
25. srp 2009

gucci -
tak snad se už k vám těhulkám zase přidám. 😵
I když já už jsem taková jako těhulka - 2tt. 😀 😀 😀 😀

svetruska
25. srp 2009

janik ahojky,

no ja nezacinam stimulovat s Ms ale v luterarni fazy tj. mimo Ms 😉 takze vlastne zacinam stimulovat nejaky 12-13 DC 🙂
a ak se citis?

papuchalk
25. srp 2009

Ahojte holky!
Svetru - Co to je luterární fáze? A jak dlouhou máš stimulaci?
Aspoň budeme chytřejší... 😀

janik8774
25. srp 2009

svetruska -
aha 😅
Co tě potom bude čekat? Jak to probíhá?
Já to neznám a tak jsem zvědavá.
Celý den jsem někde natažená.Užívám si toho,že manžel se stará o malého a já mám klid na lenošení.
Už od včera mě občas pobolíví břicho jako když to mám dostat.Minule to taky bylo.Jsem zvědavá jestli to přejde a nebo to bude pokračovat.Tak nevím jestli je to dobré a nebo špatné.
Jediné co vím,že se půjdu vykoupat,vzít si utrogestan a zase zalehnout na chvíli na gauč k televizi.
Tohle bych mohla každý den.Snad budeme uspěšný.
Zítra jdu na drby k holičce.Další věc na kterou se těším. 🙂 🙂 🙂
Prostě mám dovolenou. 😀 😀

svetruska
25. srp 2009

Ahojky , janik tedy ty si uzivas jeste holicka no ja se tam nemuzu dokopat do ted 😀

janik8774
25. srp 2009

moc tomu nerozumím 😅
Takže ty začneš si píchat nějaký 12.13den nějakou dobu a pak půjdeš na odběr.
Jak dlouho si budeš píchat,kdy potom půjdeš na odběr? Něco té stimulaci a téhle MS předcházelo,nějaké hormony?

svetruska
25. srp 2009

😅 ani ja jsem tomu nerozumela, zvlaste, kdyz kazda tady to mela jinak 🙂
takze ja zacnu pichat 13.DC , budu chodit jako vy na ultrazvuk a pokracovat s odberem (nevim myslim, ze se odebira po 10 dnech nebo tak nejak ne jak foliky rostou ) a pak cekame a transfer 😉 je to uplne stejne jen se zacina jiny den protoze mi pichli tu injekci dipherelinu na ten utlum , tahle varianta byla zvolena kuli te endometrioze... / snad jsem to vysvetlila nejak srozumitelne 😀

janik8774
25. srp 2009

aha,už je mi to jasné.

svetruska
25. srp 2009

🙂 super 😉
a jak ti je? odpocivas? ja ted dosmazila rizky 😀

balina
26. srp 2009

Ahoj holky, jen vam sem na chvilku vlezu 🙂
Svetrus presne tohle mi v pronatalu delali a taky lecili endometriozu. Vajecniky zafungovali ale ze zacatku trochu pomaleji po tom prechodu, takze sem musela 2x dokupovat injekce aby vajicka dostatecne vzrostli. Trosku se priprav financne na zvlastni vydaj. Ale treba tobe to zafunguje ukazkove.

Vsem preji moc stesticka 😉 😉 😉

svetruska
26. srp 2009

Ahojky ,

balina moc diky za info muzu se te zeptat, kolik tak tedy stal doplatek kdyz si pak dokupovala?

jinak uz jsem volala do pronatalu a pojistovna schvalila priplatek takze super 😀

gucci
26. srp 2009

ahoj holky
tak tajemství pohlaví prozrazeno

čekáme

HOLČIČKU 😵

svetruska
26. srp 2009

huraaaa ja jsem si to myslela 😀
gratuluju super
a jak se mas?