Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ankava
12. bře 2010

regius, gratuluju k úrodičce... ať je jsou pak pořádná miminka....
🙂
já teď čekám na MS, měla by přijít v pondělí nebo úterý, ale už včera jsem trošku zašpinila, dneska nic, tak vůbec nevím, co se děje. Beru utrogestan, tak ten by to měl udržet do správného termínu. Možná taky pracují nervíky.

Doufám, že nějakou malou úrodu taky budu mít, doktor počítá, že toho moc nebude, a chystá mi na stimulaci koňské dávky ale snad aspoň aby nějaké embryjko bylo.
Stejně pořád nerozumím, jak to odhadnou, kolik toho mají dávat, ale důvěřuji jim

🙂

trpytkaa
12. bře 2010

Ahojky holky,

Regi: velká gratulace, teď už ti to uteče a za chvilku budeš mít mimíska u sebe 🙂

Ankava: Neboj, toho bude.. a na zamražení takééé 😉

regius
12. bře 2010

ahoj holky moc děkuji za gratulace a snad vše bude jak má 😉
ankava -to já taky nevím dostala jsem nosní sprej SYNAREL a ten si stříkám 2xdenně od 1 dne ms a od 3 dne si píchám gonal f a dávky mám 262,5
225
225
187,5
187,5
150
122
122
sprej jsem měla zaplacený celý pojištovnou a gonal jsem doplácela 4800kč a pak mám ještě 2x otrivele nebo tak nák a ty si budu píchat tak to fak nevím ty mi taky zaplatila pojištovna jsem stoho jelen u 1ivf jsem měla gonal a cetrotíde a jinak nic a pak jen pregnyl no stále se to mění člověk jen čučí 🙂tak snad ví co dělají a daj nám jen to co nám pomůže nééé 😉


🙂

m.aa.b
13. bře 2010

krásný sobotní (byť zatažený den) přeji 😵
já mám napsaný puregon a to po 300 jednotkách 😅 a pak ještě orgalutran 🙂 i minule jsem měla vyšší dávky ale ne hned od začátku. Urodička byla jen mám pravý vaječník vysoko a nemůžou mi je odebrat, tak mám možnost jen poloviny 😔 hlavně doufám, že jak mi sebrali ten levý vejcovod tak to nějak nezkomplikuje 😔 ☹ to bych asi nezvládla kdyby se nedostali ani na tu levou stranu ☹

ale pořád ještě věřím že to bude ok 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a všechny se brzy dočkáme 😉 😉 😉 😉 😉 😉 mějte se bájo 😀 😀 😀

trpytkaa
14. bře 2010

Ahoj m.aa.b určitě to bude dobrý, držim palce...

kata79
14. bře 2010

Ahojky holky, v utery jdu na OPU pred svym prvnim IVF (ICSI) v Pronatalu, mate nekdo zkusenost, jak to bude probihat???? Zatim mám v Pronatalu pocit dobre fungujiciho beziciho pasu, vsichni jsou prijemny, ale kazda navsteva probiha strasne rychle, temer anonymne, tak jen doufam, ze to jsou profici, kteri sve zkusenosti umi dobre zuzitkovat...na co se mam pripravit? delali vam v prubehu stimulace nejake hormonalni testy? Me vubec ne, mam kratky protokol s antagonisty (purogen a orgolutran), na UTZ jsem byla 6.a 8. denstimulace a z toho urcili, ze mam 11. den přijit na OPU...dnes picham pregnyl..mam z toho vse trochu smisene pocity, ale snazim se byt pozitivni 🙂

kamaradicek
14. bře 2010

ahoj Kata79, bohuzel zkusenosti s IVF (ICSI) nemam, ale chodim take do Pronatalu a zitra mi budou delat prvni IUI.

kata79
14. bře 2010

Ahoj kamaradicek, tak to se tam minem 🙂, ja tam jdu v utery...tak drzim moc palce, aby to zitra vyslo!

kamaradicek
14. bře 2010

take Ti moc drzim palecky, aby Ti to vyslo. Jak dlouho se snazite? My pres 2 roky a ted jsme zacali od ledna chodit do Pronatalu. Tohle je vlastne uz druhy pokus na IUI, ale prvni stimulace nevysla a ted mam cyklus bez stimulace a jeden pekny folikul🙂

kata79
14. bře 2010

my taky pres 2 roky, nemela jsem uplne pravidelnou menstruaci, tak na me muj gynekolog zkousel vse mozne, rikal, ze pravdepodobne neovoluju (byt ovulacni testy tvrdily neco jineho) a nakonec se na podzim zjistil spatny spermiogram manzela...no a tak jsem tam, kde jsem 🙂 ...Tak drzim moc palce, at folikul obsahuje pekne vajicko a predvede, co umi 🙂 , ja mam ted folikulu na rozdavani (aspon 15), tak se uvidi, kolik v nich bude pouzitelnych oocytu...

kamaradicek
14. bře 2010

Tak to mame podobny pribeh.My mame take spatny spermiogram a nepravidelnou menstruaci. V Pronatalu mi tvrdili, ze nemam ovulaci ikdyz jsem mela pozitvni ovulacni testy. Kdyz jsem poprve spatne reagovala na Menopur, hned mi rekli, ze mam polycyklicke vajecniky a ani zadne zvlastni vysetreni neudelali.
Na prvni navsteve mi take hned rekli, ze IVF (ICSI) je pr nas idealni. Pripada mi to, ze chteji jen provadet IVF a prirozenejsi metody je moc nezajimaji, ale to bude asi vsude stejne.

atlaselka
14. bře 2010

občas sem mrkávám,tak se nezlobte že vám sem lezu 🙂
jinak přeju hezkou neděli a všem hodně štěstíčka at to vyjde!!
Kata já byla na 1.IVF loni v červenci,no taky jsem trochu měla pocit jak na běžícím páse,bylo nás tam zrovna ten den hodně,ale jinak dr.příjemní,měla jsem z toho docela dobrý pocit.vše zvládneš uvidíš
jinak jsme taky měla 15 folíků,z toho 10 oocytů,z toho se oplodnili 4,2mě zavedli a 2 zmrazili
mě ted čeká v dubnu nebo květnu 2.IVF.jen čekám až přijde schválení z pojištovny

kata79
14. bře 2010

Mam z toho podobny pocit, je to brutalni tovarna (ale s tim se asi musi nejak pocitat...to jine nebude, clovek nesmi byt moc precitlively a brat to jak to je, resp. pozitivne- rikam si jde to jak na bezicim pasu, tak maji aspon zkusenosti....u nas je ICSI nevyhnutelny, ten spermiogram je bohuzel spatny i na standard IVF

kamaradicek
14. bře 2010

nas je take moc spatny - 12 mio, z toho 15 % ok, ale kdyz jsem cetla jak probiha ICSI rekla jsem si, ze to chci zkusit prirozeneji. Vim, ze stejne zkoncime na ICSI, ale nadeje zustava...kdo vi.. manzelovi jsem nakoupila vitaminy, caje.Pronatal je sice tovarna na deti,ale myslim, ze ze vsech tovaren asi jedna nejlepsich. Budu na tebe v utery myslet.

atlaselka
14. bře 2010

nojo člověk to tak musí brát jinak to nejde.a my taky měli ICSI

kamaradicek
14. bře 2010

to mas pravdu. Kdyby si to clovek moc bral, mohl by take zkoncit ve strasnych depresich.

kata79
14. bře 2010

clovek musi byt rad, ze tyto "tovarny" vubec existuji, jinak fakt nevim, co bychom si s 2,5mio/ml spermii pocali...na Pronatal jsou urcite dobre reference (vzdycky kdyz tam prijedu, tak se musim smat, protoze si vzpomenu na jednu holcinu, ktera Pronatal popisovala jako krasne klidne misto v lune prirody)...ja se ted trochu bojim, abychom meli v utery kde zaparkovat - po prave strane je v lese nove natazena paska, takze tam to nepujde....navstevnici asi moc likvidovali stromky...chtelo by to poradne parkoviste

kata79
14. bře 2010

Kamaradicek, diky! ja na tebe zitra taky! jak IUI vubec probiha? da se to?

kata79
14. bře 2010

Kamaradicek, musim letet, mam na stole veceri 🙂 , drzim moc palce na zitra!

kamaradicek
14. bře 2010

tak ted uz chapu, proc jste nezkouseli IUI. krasne klidne misto v lune prirody-to je fakt roztomile..s tim parkovanim je to fakt hruza, jednou jsme tam zaparkovali a nemohli jsme vyjet protoze to vsude bylo pekne namrzle.nastesti uz je ted lepsi pocasi. tak hodne zdaru a dej mi urcite vedet, jak to vse probihalo a jaky jsi z toho mela pocit.pa a pekny vecer

trpytkaa
14. bře 2010

Kata79 nebo, byla jsem také a vše bylo o.k. Na chvilku se prosíš, odeberou ti foliky a pak už si jen budeš volat jak rostou! Odpočívej a klidně si nech napsat neschopenku..
Já měla 27fol, ale z toho bylo jen 11dobrých...2nám zaváděli a ještě máme 9mražáčkůůů
Tak holky, koho to čeká hodně štěstí

Já testovala a test // tak jedu 18.3. do Pronatalu na ultrazvuk...uvidíme kolik jich tam je a zda je vše o.k.

kata79
14. bře 2010

trpytkaa...drzim palce, at utz vse potvrdi!

atlaselka
14. bře 2010

Tak to trpytka držím pěsti 🙂 at je vše OK

trpytkaa
15. bře 2010

Holky moc díky! A vám také držím palce! 🙂

m.aa.b
15. bře 2010

Ahojky všem 😉

tak hlásím, že ve středu začínám se stimulkou 😵 😵 😵 😵 😵 na desátou si jedu pro léky jupíííííí 😀 😵

sedmitecka
15. bře 2010

maab, tak je supeeeer, budu držet palce a podávej zprávičky, jak to jde 😉

trpytkaa
15. bře 2010

m.aa.b.: tak vidíš, teď už to uteče a za týden pojedeš na odběr 😉
tak hodně štěstí a dej echo...

kamaradicek
15. bře 2010

Ahoj, tak jsem po 1 IUI. Dnes bylo v Pronatalu tolik lidi, bylo to az neuveritelne.

gucci
15. bře 2010

já teda snad nikdy nezažila, že by tam bylo málo lidí 😀
držím moc palce 😉

kamaradicek
15. bře 2010

ja ano, v patek odpoledne kolem 15 hodiny tam uz skoro nikdo neni 🙂