Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kata79
7. dub 2010

ando: na genetice jsem byla pouze jednou, spolu s manzelem, absolvovali jsme kratkou genetickou "instruktaz" a nasledne nam obema odebrali krev, to bylo u nas vsechno, zadny ultrazvuk. Vysledky byly asi za 3 mesice...

ando
7. dub 2010

kato79: a to jste byli na tom genetickým pracovišti Pronatalu v Modřanech? a jak vypadala genetická instruktáž? mě povídal dr. Středa, že výsledky budou za 2 měsíce.... a taky nevím manžel byl na genetice na fakultní nemocni na Karláku a tam dostal nekolikastránkový formulář, který musel vyplnit ( spouty informací o sourozencích rodičích, prarodičích a ostatních příbuzných) a při představě, že já tohle tahám z hlavy přímo na místě 😕

sedmitecka
7. dub 2010

ando, ahooj, také máme za sebou teprve první návštěvu v Pronatalu, proběhlo to celkem příjemně, mohu doporučit mudr. Pasekovou, je milá, rychlá a věcná 😉 , ale je to holt továrna, běží to tam jako o závod a z toho jsem byla trochu "vyplesklá" a zaskočená.....

kata79
7. dub 2010

ando: přesně tam. instruktaz byla strucna, obrazky spravne a chybne vypadajich chromozomu, nerada bych se nekoho dotkla, ale bylo o celkem o nicem, formular byl tusim jenom kratky, jestli se spravne pamatuju, probehl formou dialogu, nejak se to z hlavy dat dalo, samozrejme je dobre predem vedet, na co zemreli prarodice/rodice, pripadne znat nejake geneticke zatizeni v rodine, vsechno probehlo velice rychle, na ty 3 mesice nas vzhledem k Vanocum hned upozornovali, mozna to nakonec bylo i o neco malo driv.

kata79
7. dub 2010

sedmitecka: gratuluju k první návštěvě 🙂 , továrna mě tak nejdřív taky zaskočila, ale teď už si to nějak nepřipouštím a beru to, jak to je....... jediné, na co si pořád nějak nemůžu zvyknout jsou ty "příjemné" slečny na recepci...ale z těch si raději děláme teď už s manželem legraci, ono má prostě důvod, proč dělají zrovna tuto práci a ne něco fundovanějšího 🙂

sedmitecka
7. dub 2010

kata, jo, recepce stojí za to 😉 , no, čekám na menses a volám tam, mě se jen tak nezbaví....vypadá to, že ani 2. cyklus s clostilem nevyšel, cítím mrchu v kostech, takže sice dám šanci ještě 3. pokusu s clostilem (vyfásla jsem ho na 3 měsíce) ale pro jistotu nás hned teď už objednám na další konzultaci, protože objednací doba byla minule ten měsíc, takže stejně nás objednají až asi po té další menses, která určitě taky přijde, s jinou variantou už nějak ani občas nepočítám ☹

m.aa.b
8. dub 2010

AHojky cholky 🙂
musím vám napsat 😵 😵 😵 😵 😵
dneska jsem totiž 😵 😵 😵 😵 8 den po ET 😵 😵 😵 😵 a našla jsem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ducha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
zatím tedy jen potichoučku, pže ofiko mám testit až za týden v sobotu, ale už je tam a navíc jsem z ničeho nic zhubla 2 kila a to se tedy docela i cpu 😅 😅 😅

je to tedy opravdu jen duch, ale je tam tak snad bude čárka sílit a vše dopadne dobře uf 😅

ankava
8. dub 2010

ahoj holky,

m.aa.b potichu gratuluju, ať se duch neztratí 🙂

já dneska taky testila, koukněte na foto 🙂
ale včera jsem měla dostat MS a večer mě začalo bolet břicho a pak jsem začala špinit... úplně přesně, jako když to normálně dostanu, takže jsem propadla hysterickýmu pláči, že je všechno v hajzlu, brečela jsem asi 2 hodiny, pak jsem naštěstí usnula, ráno jsem letěla na záchod, MS nikde, tak jsem si řekla, že si ten test přeci jen udělám, no a // byly do minuty... tak jsem pro jistotu udělala ještě ten druhý.
Jestli tím svým nervováním něco podělám, tak se fakt půjdu odstřelit

kata79
8. dub 2010

Ahoj holky, to jsou skvele zpravy 🙂 🙂 🙂
Na ankavu dneska myslim uz od rana, jestli se odhodla testit 🙂 a dokonce uz i maab ma pozitivni (branim se tu prehnanym emocim, abych nikde nic nezakrikla) zpravy 🙂 .
Super holky! Vypada to, ze se letos Pronatalu dari! Tak ted jen at se nam to vsechno dobre vyviji! 🙂

ankava
8. dub 2010

kata,
já mám hroznej strach, pořád mě bolí to břicho a mám pocit, že co chvíli se rozjede mrcha, i když ty moje testy mají super barvu,
tak tomu pořád nevěřím..

kata79
8. dub 2010

ankava: zkus se nestresovat (hur se rika, nez dela), mne, nez jsem si ten 9. den po ET udělala test taky bolelo břicho jako před MS a zaroveň jsem začala špinit....ver, ze se nic nerozjede! mne ted vlastne taky bricho boli (vetsinou zacne bolet az vecer, ale dnes nejak i rano....tak jsem tu z toho taky hotova)...kdyby spineni pokracovalo a bricho, normalne zavolej do Pronatalu, mrknou na tebe a naberou ti hcg...

kata79
8. dub 2010

ankava: jinak dalnici mas ukazkovou 🙂 , ja takovou podobnou mela asi14.ten po ET (PK byla 4 dny), takze laicky babsky myslim, ze mas vsechno v naprostem poradku 🙂

ankava
8. dub 2010

kata díky, jak dlouho jsi špinila?
včera jsem fakt myslela, že je po všem, a dneska po tom testu zase taková veliká naděje....
strašně doufám, že se krvácení nerozjede, ale teď mě břicho bolí....

kata79
8. dub 2010

ankava: spinila jsem nejakych 6 dni (1. den i skrvi, 2-3. bez krve, ale docela dost a pak uz jen malinko a zvolna to preslo do teceni po utrogestanu...) a celou tu dobu me to bricho bolelo jako pred MS, resp. bolela mne oblast vajecniku...

kata79
8. dub 2010

ankava: ale testovala jsem mama testy kazdy den a carka kazdy den malinko silila a to mi dodavalo velkou nadeji...

ankava
8. dub 2010

já mám taky mama testy, ale mě už ta čárka asi moc tmavnout nemůže,
budu doufat, že se to ustálí,
já už nevím, k čemu bych se měla víc modlit.
musím říct, že psaní tady s vámi, mi moc pomáhá, jeden čas jsem tyhle diskuze celkem odsuzovala, ale za ten poslední měsíc mě to moc podpořilo.

já to své nej kamarádce a ani nikde jinde neřekla a přítel na moje nářky moc neslyší, (taky aby ho brala debata o utrogestanu, že 🙂 ) takže když se tady můžu vylít, tak se mi opravdu hodně uleví 🙂

kata79
8. dub 2010

je treba nejak verit, vytrvat a zaroven se z toho vseho nezblaznit...ja o tom taky nikomu nerekla, na to je dost casu, az budu musi rict neco pozitivniho...manzel se sice snazi byt laskave ucho, ale utrogestanovou debatou bych ho tez nerada zatezovala, tyhle fora jsou super, cloveku se mnohem lepe bojuje, kdyz vi, ze v tom neni sam 🙂

ankava
8. dub 2010

po máš přesně pravdu 🙂
doufám, že to snad ubojuju a nezblázním se 🙂
dneska budu raději ležet, to mě to břicho tolik nebolí

kata79
8. dub 2010

ubojujeme to, verim tomu 🙂 , drz se!

trpytkaa
8. dub 2010

m.aa.b.: tak to je super...další dálnice! Opatruj se 😉

ando
8. dub 2010

Ahoj holky, opravdu skvělé zprávy. Moc Vám gratuluju k novým // 🙂 vážně se tu daří a doufám, že i zbývající osazenstvo včetně mě 😉 Vás ve stejných zprávách bude následovat

ando
8. dub 2010

Potřebovala bych ještě poradit, myslíte,že se už teď mám objednat na další konzultaci (s termínem po 17.5.) nebo počkat až manžel absolvuje návštěvu u dr. Sobotky, kterou má 17.5. a podle toho co mu řekne to řešit dál. Nevím co ještě čeká mě za možná vyšetření. Krev na hormony a imunitní látky mi vzali, na genetiku jsem objednaná....co dál? ultrazvuk? nebo jiný vyšetření?

ankava
8. dub 2010

ando, záleží, jak dalece ti vadí, že zase budete čekat, pokud to chceš vše uspíšit, tak se klidně objednej, zrušit to můžeš vždycky

ando
8. dub 2010

ankavo: asi se už objednám a hlavně si zvolím termín kdy určitě nebudu menstruovat 🙂 ... a další trapný dotaz: máme chodit vždy oba dva? nebo stačí jeden z nás....

sedmitecko: neházej flintu do žita 🙂, ale chápu tě, já taky radši nečekám nějaké super zprávy či výsledky o to víc jsem ráda, když jsou.... takže to třeba už teď vyšlo. Koukni na holky, taky mají příznaky na mrchu a přitom mají // 😉 ... držím pěsti

ankava
8. dub 2010

ando, já chodila většinou sama, jenom přítel byl vlastně na dohodě jenom jednou, pak na vyšetření spermio a pak až u IVF.
k vůli práci to u nás ani nebylo dost dobře možné, abychom tam chodili pokaždé oba.
Navíc, nevím, jak je ten tvůj angažovanej, ale ten můj to raději nechával všechno na mě a šel jen pokud to bylo nezbytně nutné 🙂

mifulka25
8. dub 2010

Ahojky děvčata já už to mám za sebou mám krásné holčičky už je nám tedy 9 měsíců a byla jsem i v praze i v teplicích nechci nikoho děsit ale teplice jsou špičkový v tý praze mi to přišlo jak na běžícím páse poprvé jsme byli v praze a nic a podruhé teplice a pecka i ten přístup a to všechno na to že praha je tak velká tak na teplice nemá ale každý s tím má třeba jiné zkušenosti tak vám budu držet palečky at vše dobře dopadne pápá

kata79
8. dub 2010

ahoj holciny,
hlasim gestacni vacek na ultrazvuku 🙂 , kez by to tak slo dal....

m.aa.b
8. dub 2010

Katy 😵 😵 😵 😵 poslala jsem Ti IP 😉 😉

sedmitecka
9. dub 2010

kata, supeeeeeer, držím vše co mám 😉

sedmitecka
9. dub 2010

ando, tak to nevyšlo, tušení bylo správné, ale zdravě jsem se naštvala a vzala to pevně do rukou - měla jsme volat do Pronatalu, když se ani 3. cyklus s clostilem nezadaří, no, nevydařil se druhý pokus, takže jsme tam pro jistotu volala už dnes a objednala nás, k mému překvapení jdem už 26.4, takže teoreticky v květnu bychom už snad mohli zvládnout IUI, co myslíte holky? jak to jde u IUI v Pronatalu rychle? schvaluje se něco???