Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lillitka
4. črc 2015

Hlavně doufat ne zoufat

pedotra
27. črc 2015

Ahoj holky prosim nevite kolik se doplací v Pronatalu na menopur?
Děkuji

ivhuska76
30. zář 2015

Ahoj holky...Tak mi dnes byli poprvé v Pronatalu v Kolíně a musím říct....veliká spokojenost! Doporučuji! Nedá se to srovnat s Prahou Evrope IVF Internationalem,kde jsme byli zklamaný. Tady super přístup a po doporučení jedné z Vás jsme měli zrovna doktora Budku a vážně profík. Máme za s sebou veškeré odběry, ja dostala Clostilbegyt a příští pátek jedeme na kontrolu, tak snad aspoň malé světélko naděje 🙂

lillitka
30. zář 2015

@ivhuska76 my s Teplicemi byli také maximálně spokojené 😉 tak držím palečky, ať ti pomůžou, tak jako pomohli nám, teď už jen čekat, než se prcek narodí, ale už jsme v polovině, tak snad to uteče 🙂

ivhuska76
30. zář 2015

@lillitka děkuji a držím palce ať je vše v pořádku 🙂

terezice1989
13. říj 2015

Ahoj, take se lecim v Pronatalu v Praze, ceka me prvni IUI ,ale moc spokojena
Nejsem lekari se u me stale meni, jeste se mi nestalo abych mela
Stejneho doktora a pokazde musim tlumocit co se delo rok spadky a jaky je dalsi postup ,
Jako by to PC nemeli napsany. Jsem z toho uplne vhaji ze nam to nejde, a jeste se deje tohle, takze ja zvazuju jinou alternativu po prvnim IUI , ale na jednu stranu muzu byt rada ze jsme se uz nekam posunuli.

ivhuska76
13. říj 2015

@terezice1989 Já jezdím do Pronatalu v Kolíně a jsme tedy moc spokojený, lékař stále stejný.

tulik1
13. říj 2015

Z pražského pronatalu jsem měla takové smíšené pocity. Prostředí z venku krásné, pěkná vila, ale vevnitř hodně zahraniční klientela, čekali jsme klidně i víc jak hodinu, přestože jsme byli objednaní a vždy jsme měli jiného doktora, kterému jsme museli všechno co nás potkalo znovu vylíčit a každý, kdo si už něčím prošel ví, jak hrozné je to opakovat ... Co se týká zákroku samotného, tak to bylo velice neosobní, jednorázové "papírové" povlečení v pokoji, kde nás bylo asi sedm, taková kulatá místnost, soukromí žádné. Nedá se to srovnat s budějovickým Artem, kde to bylo takové "rodinné". Teď jsme objednaní do budějovického pronatalu, tak jsem zvědavá, jaké to bude. Zatím všechen kontakt moc fajn, tak snad to tak bude i nadále.

lloupacek
13. říj 2015

@tulik1 tak to s tebou souhlasím, že je to dost neosobní, ale mě osobně to nevadí. ano, čekačka s dalšími pacientkami je tam normální a přijde mi to přirozené - mají na každý den x ženských na punkci i na ET a kdyby si je měli zvát po jedné tak by se z toho zbláznili. jediné co mi taky vadí je to povlečení jednorázový - to je dost nechutný.

ale věci jako že jdeš pokaždé k jinému doktorovi jsou uplne normalni v tehle soukromých centrech. kazdopadne k jinemu jdes jen proto, ze vetsinou jdes do caru kdyz mas zrovna ovulaci nebo neco- kde si proste nemuzes vybrat datum, je to jasne pevne dany . ale i v pronatalu existuje moznost ze se muzes objednat k jednomu lekari, ktereho preferujes, ovsem neni mozne to, aby tam byl zrovna v den, kdy ovulujes nebo mas odber apod. maji svoje smeny a ty se budto prizpusobis nebo jdes k nekomu jinymu.

ja jsem tam spokojena a reknu to takhle - driv jsem si o pronatalu myslela, ze je to hnus vsech hnusu. chodila jsem tam 1,5 roku - pak jsem presla do podoli na dva mesice a utekla jsem ta svinskou rychlosti, ze dodneska chvalim pronatal az samyho nebe. opravdu - zkus statni zarizeni - kde jsou neochotni, jede to tam taky na bezicim pase - jen s tim rozdilem, ze jsou o malo levnejsi - a uvidis ten rozdil 🙂

ivhuska76
13. říj 2015

@tulik1 Tak to držím palce ať je to tam lepší 🙂

ivhuska76
13. říj 2015

@lloupacek Přesně...taky jsme z Prahy utekli 🙂

lillitka
13. říj 2015

@lloupacek já byla taky v pronatalu, ale v Teplicích a maximální spokojenost. Co se týká čekacky byli jsme 3 z toho jedna Němka, tak jsem si oprášila němčinu ze základky

m.aa.b
23. říj 2015

Netvrdim, že bych byla z některých věcí úplně nadsena, ale do smrti budu Pronatalu v Praze vděčná ♡♡♡

adin.ka
24. lis 2015

Ahoj holky,dochazim do Pronatalu v Pha rok a ze zacatku to bylo vse v pohode,jedine co mi prislo divne,ze hned cloveka cpou do Ivf. U nas duvod,proc druhe mimco nejde nenasli a extra po tom tedy nepatrali.Zkouseli jsme inseminace a po hormonech mi bylo blbe a zacaly se mi delat uzliny v prsou,velmi bolestive.Bylo mi Mamacentrem doporuceno nestimulovat hormony,aby nedoslo k onko problemum.To kdyz jsem v Pronatalu primari rekla,ze bych chtela nativni cyklus ivf,hned se pristup zmenil.Neprijemne jednani,citila jsem neochotu,nenadej,pak ze ivf udelame bez narkozy :-O no proc asi....uz jsem pro ne nezajimavy klient....neplatici...nativni cyklus totiz hradi pojistovna a pacient jen minimum. Absolutni nezajem bez ohledu na matku.Ja mimco chci,ale ne na ukor meho zdravi....mozna to zni sobecky,ale k cemu je nemocna,neschopna se starat maminka? Pokazde jiny doktor,kazdy rekne neco jineho. Nemluvim o tom,ze objednani v urcity cas nebylo k nicemu,vzdy jsem dost cekala a casto jsem pozorovala,ze cizince,kteri prisli i 15 min.po me brali driv i presto,ze meli kartu v recepci hluboce pode mnou.Zkratka jsem zklamana.

veronikakn
4. pro 2015

Ahoj, tak já jsem zase z Pronatalu na Praze 4 maximálně spokojená! Už jen ta příroda kolem je skvělá 🙂 Nicméně já tam chodím k panu docentovi, ke kterému se nelze přes recepci objednat. Pokud ale poprosíte dámy na recepci, kontakt na pana docenta vám dají nebo přímo na lékaře, ke kterému chcete chodit a tím se vyhnete nepříjemnostem pokaždé vyprávět své problémy někomu jinému.
Jinak já musím říct, že do IVF mě rozhodně nikdo nenutí, dokonce jsem podstoupila x vyšetření a budu postupovat i nadále než mě pošlou na IVF. Myslím, že se naopak snaží, abych mohla otěhotnět jakoukoliv jinou cestou, nejlépe přirozenou! Takže za mě obrovský palec na horu... A hlavně myslím si, že vše je o komunikaci, nic víc, nic míň 🙂

katkasturm
3. led 2016

Ahoj holky, do Pronatalu v Krči chodíme od září s tím,že jsme skoro ve dveřích panu PRIMÁŘI říkali že chceme rovnou IVF a nic jiného. Proběhlo několik vyšetření injekce a léky, než budou výsledky testů zkuste to doma a když začnete menstruovat hned přijďte a uvidíme. Nic nám o Ivf neřekl, ani o žádosti na pojišťovně. ...objednala jsem se hned jak jsem začala ,bohužel, menstruovat a vzala si nás mudr Zelenková, která nám sdělila že nemáme za žádáno na poj.a musíme čekat měsíc a jsou Vánoce a tak to vlastně bude trvat dýl protože máme 2 týdny zavřeno a......., tak zkuste inseminaci,samozřejmě zbytečné a necítila jsem dobrou péči 😕😕 Inseminaci nám dělala perfektní pí doktorka Melichárková, která nám dala injekce na stimulaci abych mohla začít i když mají zavřeno ,protože můj první DC vycházel na 28.12. A musela bych zbytečně zase čekat. No a 5.1. Jdeme na ultrazvuk před punkcí. Na 1000 % doporučuji MUDr Melicharovou a nebo pana Marděšiče pokud nespěcháte a máte čas vše řešit přes mail. Cizinců je tam hodně a přednost mají více ... Ale jinak Pronatalu až na pár nedorozumění maximálně věříme 😊

salenas
23. led 2016

Ahoj děvčata,já hlásím pronatal kolín,velká spokojenost,včera transfer embryjka

lucioperca
3. únor 2016

Ahojky, za 3 týdny nás čeká první návštěva v Pronatalu v Teplicích. Prosím o nějaké info, pokud máte někdo zkušenosti. Moje gynekoložka říkala, že zákrok hradí pojišťovna a já si budu doplácet max. nějaké hormony atd. Ze všech těch diskusí a názorů jsem fakt zmatená ☹ Prosím o jakékoli info k Pronatalu Teplice. Mám už celkem strach jít snad kamkoli, jak to tak vše čtu tak všude je asi něco.
Díky za rady 🙂

melounek89
4. únor 2016

@lucioperca Ahojky, ja mam diky Pronatalu Teplice sveho Vasicka, kteremu jsou skoro 4 mesice. Na prvni pokus IVF. Musim rict, ze ja mela dobre zkusenosti s doktory, se sestrami a celkove za me dobry...... Dochazely jsme rok, zkousely jsme vse pred ivf ale nakonec vyslo az to. Jinak ano pojistovna to hradi ale i tak nas to vyslo na necelych 20 000 ... Preju hodne stesti. Kdyby si cokoliv chtela vedet napis 😉

lucioperca
4. únor 2016

Ahojky, tak to je super, gratuluju 🙂 trochu si mě uklidnila. Takže uvidíme co a jak. Moc děkuju za info a kdyby mě ještě něco napadlo tak písnu. Nebo třeba pak v průběhu až se začne něco dít.
Díky 😉

melounek89
4. únor 2016

@lucioperca Neni problem, kdykoliv napsat 😉 Rada ti odpovim, co bude potreba 😉

lillitka
4. únor 2016

@lucioperca ahoj sice později, ale přeci. Taky jsme byli v pronatalu v Teplicích, máme za sebou 1x neúspěšné IUI (mám jeden vejcovod a silné PCO) a pak jsem chtěla rovnou IVF a to vyšlo na poprvé a dnes se připravuji na porod, termín máme za 3-4 týdny. V pronatalu jsem měla pana Lojku, super doktor, milej, ochotnej. Co se týká plateb, tak jsem platila hormony cca 4500 a pak jsem si připlácela prodlouženou kultivaci a nechávala jsem si zbytek zamrazit a to nás vyšlo na 11 000,- ( s tím, že jestli si pamatuji dobře, tak to zamražení bylo dražší 8000). Držím palce

lucioperca
5. únor 2016

Ahoj, díky za info. 🙂 to je fakt krásný, že ti to takhle vyšlo. Přeji hladký průběh porodu ( to se dá vydržet 😉 ) a hlavně hodně zdraví tobě i miminku 🙂 🙂

lillitka
5. únor 2016

@lucioperca děkuji a já držím palce, ať to vyjde

ratata
6. únor 2016

Ahoj holky, hodně přemýšlím, jesli jít do Pronatalu. Chodim do Podolí a mám smíšený pocity. Měla jsem 1 Ivf a odebrali mi jen jedno nezralé vajicko ( mám jen jeden vaječník) .Prý nezabrala stimulace. Vim, že se to může stát, ale já si myslím, že mi ho odebrali brzo. Byla jsem v patek na uz , rekli mi že mám přijít na odběr v pondělí. Nevim no, bez ultrazvuku a i bez odběru krve? Myslela jsem, že to dělají normálně. Teď jsem měla jít na 2.ivf. Zjistili mi cystu a mám prý přijít 1. nebo 2.den menstruace, jestli cysta nezmizi a kdyz tam nebude, nasadi hormony. No a jak naschvál to vyšlo na vikend a v Podolí o víkendu nefungují. Nechapu 😢

veronikakn
8. únor 2016

@ratata Cože? To jako fakt o víkendu nefungují? :( No to je na prdlačku! Mě vždy termíny IUI vycházejí na víkend, mám to štěstí 🙂 a díky bohu Pronatal normálně o víkendu funguje! Já osobně Pronatal naprosto doporučuji 🙂

ratata
8. únor 2016

@veronikakn No fakt! Jj je to naprd. Si říkám, že co když mi to vyjde příští měsíc zase na víkend😬 A jaká je v Pronatalu přibližně čekací doba na první konzultaci?

veronikakn
8. únor 2016

@ratata Já šla přímo k panu docentovi na doporučení, kterému jsem napsala email a za pár dní mě již objednal. Ale pokud si zavoláš na recepci a budeš chtít objednat, určitě ten termín dlouhý nebude 🙂 ale já bych neměnila! Jsem fakt s Pronatalem maximálně spokojená! A abys pak předešla tomu, že pokaždé tě objednají k jinému doktorovi, což se samozřejmě stává, vždy pak stačí říct, že chceš k tomu konkrétnímu doktorovi a oni tě k němu objednají nebo ti řeknou ať se spojíš přímo s ním 🙂 A určitě ti neřeknou, že tě o víkendu nevezmou, protože mají zavřeno! To se tady nestává! A hlavně jak jsem psala, mě to vždy zatím vyšlo na víkend 🙂)))

tess007
23. únor 2016

Holky,prosím,jak probíha první návštěva?

lucioperca
24. únor 2016

Ahojky, my byli na první návštěvě teď v pondělí. Vše bylo v pohodě, byli jsme u paní dr. Rešlové, byla příjemná. Na té první návštěvě jsme jen probírali zdravotní problémy atd. Ale já měla nějaké problémy se špiněním a paní dr. mi třeba hned udělala ultrazvuk aby zjistila co a jak. Což sem nečekala a byla sem mile překvapena, že to nenechala na příště. Hned mě doporučila na imunologii v ÚL a teď v pátek jdeme s manželem na krev. Jela sem tam dost nervózní ale po návštěvě to ze mě všechno spadlo. Nevím jak to bude dál ale po první návštěvě mám dobrý pocit 🙂