Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

janinav
29. bře 2011

@bruni tak to mám o víkendu co dělat, máme velkou rodinu, takže než vyzjistím podrobnosti od sourozenců rodičů a jejich dětí, tak to bude mazec ☹

lizardka
29. bře 2011

@bruni Jj dali nám ceník a je tam i PICSI,dokonce nám ho navrhli,ale pak si uvědomili,že manžel je na vozíku,tak to hned zamítli. Jinak stojí 15 000kč. A každý oocyt nad 10 je za 1500kč.

lizardka
29. bře 2011

@janinav Zase až tak do důsledků jít nemusíš,my jsme na genetice byli a vůbec jsme netušili co po nás budou chtít,takže jsme se vůbec na to nepřipravili a nakonec jsme to tam sesmolili,oni když to nevíš,tak z toho vědu nedělají,vzpomeneš si,vzpomeneš,nevzpomeneš nic hroznýho se nestane,byli jsme tam cca 20minut i s odběrenm krve.. 😉

marlenee
30. bře 2011

@sedmitecka - bez narkozy to bylo super za 10 minut jsem odcházela.Vůbec to nebolelo jen trošku tlak a pak jsem vyděla dělohu za obrazovce já být mimi tak jsem tam hned 😀
No právě,že špiním stále takový tmavě hnědý výtok tak si říkám,že to může být ze sliznice.Čekám na MS a pak jdu na 2IIUI .

sedmitecka
30. bře 2011

@marlenee to asi bude k tomu zákroku, trošku tu to tam "rozšťourali" 🙂 já byla srab a nechala se uspat, bála jsem se, když jsme se dozvěděla, že dělohu naplňují tekutinou a pak ti tam strkají docela tlustý hysteroskop, bleee ☹ ☹
moc držím palce na IUI 😉 😉

marlenee
30. bře 2011

@sedmitecka - po tom co mi trhali osmičky na křesle bylo tohle procházka růžovou zahradou 😀
No právě,že celý zákrok trval sotva 3 minuty zavedl mi hysteroskop 2,9mm pouštěl tam před ním vodu aby bylo lépe vidět koukl na dělohu pak nalevo a napravo na vejcovody vyfotil a šup ven.Fakt pohoda,ale je možné že tím hysteroskopem se na sliznici neco narušilo.Budu se muset na to zeptat až tam půjdu.

i tobě přeji štěstíčko ať se konečně zadaří 🙂

eyael
30. bře 2011

@bruni - ahoj babuško 😉 díky za optání, ta kontrola byla dost podivná, už jsem to psala sedmitečce do uzavřené diskuze, nechci to tu rozepisovat 😉
ale dnes jsem byla u Slámové, mám jí jako gyn a skvěle jsme se domluvili na další KET, mám se na ní v Pronatalu vždy odvolávat a pokud možno jít na vyšetření k ní. Dohodli jsme další medikaci, vybrali nejvhodnější, udělala mi kontrolní cytologii, udělala mi UTZ, mám z toho dobrý pocit.

bruni
31. bře 2011

@eyael ahoj, tak to je dobře. 🙂 To je moc důležitý. Takže jdeš za měsíc na další KET? Držím pěsti. Potřebujeme tady nutně nějaké těhu. Už je to dost dlouho tady a pořád nic. To už není možný 😕

saraher79
31. bře 2011

Ahoj holky, tak dneska mi volali z Pronatalu, že máme schváleno pojišťovnou 🙂 Teď už si jen 14 dní počkat na MS a jde se do toho 😀

bruni
31. bře 2011

@saraher79 😉 super, tak je to na dobré cestě 🙂

saraher79
31. bře 2011

@bruni Děkuji, doufám, že ano 🙂

vodourova
31. bře 2011

Tak MS přichází v plné parádě.Jsem z toho trošku na nervíčky.Nevim jak se k tomu postavit .Měla bych jít ještě na jeden Ket a ten je poslední .To bude 4 tý pokus.Fakt už nevim co uděla taby to vyšlo .

vodourova
31. bře 2011

@eyael Doktorka Slámová je perfektní .Mám jí z Pronatalu nejradši.Ona má v pronatalu i soukromou gynekologii?Jako gynekoložku bych jí brala.Držim palce at se daří .

eyael
31. bře 2011

@vodourova - v Pronatalu neordinuje jako gyn, dělá v GynFemu, jen jednou týdně a to jen v čase od 17 do 19hod, je u ní vždy totálně natřískáno. Není výjimkou čekat hodinu a půl než přijdeš na řadu a to se musíš objednávat na den a hodinu asi měsíc dopředu 😖

eyael
31. bře 2011

@bruni - to mi povídej, nějaké těhu by to chtělo 🙂 ani by mi nevadilo, kdybych tu smůlu protrhla já 😅 😉

eyael
31. bře 2011

@vodourova - to už jsi zkušená KETařka - četařka 😉 probíhal každý KET stejně nebo byly jiné? Mě čeká teď druhý a taky nervuju 😒

bruni
31. bře 2011

@vodourova jo, to znám. Taky nevim co dělat, když sex nepomáhá 😀 ta beznaděj je příšerná 😠 o to víc, když někdo otěhotní ani neví jak. Nedá se na to takhle myslet, to by se člověk zbláznil. Mě občas pomůže jen vědomí že nejsem sama v takovém srabu a že jsou na tom lidi někde na světě mnohem hůř. Je fakt, že mám výhodu, že kolem mě většina kamarádek ještě není těhu ani nemají děti, přestože jim je jako mě 33let. Nemají ani přítele. Tak se to trochu líp snáší. Ale to nebude trvat už moc dlouho. Stačí že se pak rozhodnou a jsou do měsíce těhotné. To je pak teprve rána kladivem 😝 přesně mezi voči 😠

vodourova
31. bře 2011

@eyael Vlastně všechny až na ten poslední probíhaly stejně .Dělají me ho v nativu takže na přenos 17 den .Ted ten poslední byl až 19 tej jelikož na utz pro zjištění ovulace jsem byla 15 tej den a už bylo asi po ovulaci takže jestli proběhla ovulace zjištovaly z krve .Nasadily mě utrouš ještě před přenosem.Jinak vždycky až po přenosu .Po každym ketu ležim teda jinak jednou na břiše jednou na zádech ,ale to oni určujou podle plnosti močového měchýře.

vodourova
31. bře 2011

@bruni jo jo to moc nepřidává.Kolem mě to zase začíná všechno těhotnět .Představa toho že pujdu do všeho zase od začátku od stimulace ,odběr atd včetně tý finanční náročnosti to je fakt na hlavu .Kolikrát si z toho musím dělat legraci a říkam že máme dítě na splátky . 😀

vodourova
31. bře 2011

@eyael kDY JDEŠ?

eyael
31. bře 2011

@vodourova - taky mi dělali zatím jen nativ a ten druhý asi taky bude nativ jen s Pregnylem na ovulku a pak Utroušem a Prednisonem. Ještě nevím, kdy přesně půjdu, čekám na MS. A pak se mám objednat na 11. den cyklu na UTZ. Mám delší cykly, takže to snad časově zvládnou...

vodourova
31. bře 2011

@eyael To čekání je nejhorší .Zjištuji že stejně klid který doporučují je asi na prd takže příště si ani nevezmu neschopenku .Já čekám až se mě rozběhne mrcha na plno a pak taky objednat na 11 den .To zas bude peklo. 🙂

bruni
31. bře 2011

@vodourova jo já když jsem při prvním IVF neměla žádné mrazáčky, tak jsem si říkala, že si nedokážu představit že když se to nepovede že do toho jdu znova a to jsem snášela stimulku moc dobře. Chudáci holky které mají hyperstimulák. No a už mě to čeká po třetí. Tedy až v září. Pokud dopadne imuno dobře. Jinak třeba ještě dýl. Když není jiná šance tak se zase nějak vzchopíme a jde se znovu že 😉

eyael
31. bře 2011

@vodourova - já jsem tedy na neschopence víc v pohodě. Nemusím v práci tahat balíky zboží na poštu a po krámě a nemusím složitě zajišťovat hlídání dcerky, protože do školky jí vezmou až v říjnu 😒

vodourova
31. bře 2011

@eyael Já sedim v práci v kanclu takže to je docela v pohodě.A malá ve školce je i když s mim štěstim při všech Ketech byla se mnou doma a nemocná .

janinav
31. bře 2011

Ahoj holky,

nemáte reference na genetické vyšetření v Gennetu? Házím si korunou, jestli Mudr. Břešťák a nebo radši Gennet. Břešťák je kapacita, dříve prý dělal v Gennetu, ale Gennet má prý větší zkušenosti. Díky za jakékoliv info

luccy82
1. dub 2011

Ahoj, tak jdu zíra na první injekci decapeptylu a začínám stimulovat 🙂 Tedy doufám, sesřička na recepci byla nějaká vyjevená, že není ještě schválení od pojišťovny, ale doktora minulý týden to řekla dost jasně, že mám druhý den MS přijet... Tak snad to budu mít připravené.

sedmitecka
1. dub 2011

@janinav ahojda, my jsme zrovna na genetice byli, u Mudr. Břešťáka ve screeningovém centru v Modřanech a super. Břešťák ale genetické konzultace pro neplodnost nedělá, mají tam svého genetika a byl fajn. Vyrobil nám genealogický strom našich rodin a jejich chorob, pokecali jsme a nabrali nám krev, výsledky budou za 4-5 týdnů.
a pošlou je přímo do Pronatalu. doktor byl pečlivý, vyptával se a manželovi udělá i nějaká speciální vyšetření z DNA.

sedmitecka
1. dub 2011

@luccy82 určitě to bude připravené, držím palce ! 🙂

sedmitecka
1. dub 2011

@vodourova je to náročný, nejen psychicky ale i finančně, co si budem povídat 😝 a kolem mě teď taky všechno těhotní, až neskutečně 😕 😕 to nepřidá na pohodě 😉