Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
14. čer 2011

@eyael fakt takhle ti to řekli? tak jooo, dík, ráno tam pro jistotu brnknu 🙂

eyael
14. čer 2011

@sedmitecka - jj, taky mi to minule vycházelo po poledni 😉 jinak když jsem v pondělí byla na UTZ, čekali tam na mě jak na smilování, byla jsem tam široko-daleko jediná pacientka 😅 všichni totiž odvolali kvůli stávce a tak se tam sestřičky a doktoři dost nudili 😀

bruni
15. čer 2011

@eyael 😀 to je dobrý ta odvolaná stávka a prázdný Pronatal.
@sedmitecka já taky slyšela že když je to po 13h tak se počítá až druhý den.

Jinak jsem dnes byla na krvi na test na trombofilní mutace. Dost mě překvapilo, že mě sestřička zkumavku vložila do obálky, a řekla ať jdu na poštu a pošlu to doporučeně. To jsem nevěděla že i toto je možné 😀 Výsledky až za 3-4 týdny. Ale to mi je vcelku jedno protože to na nic nepotřebuju, jedině kdybych byla těhu 😉 Ale dnes opět ms dorazila takže zázraky se zatím nedějí 😒 Asi jsme oba moc zdraví 😀 já už ani nevěřím že tak banální funkce těla jako je otěhotnět je u mě vůbec vrozená. Mám pocit že ne 😠

eyael
15. čer 2011

@bruni - to je zajímavý s tou krví! A byla to alespoň nějaká bublinková obálka? A to se to nezkazí když to takhle v teple cestuje bůhví kde bůhví jak dlouho? To teda zírám 😨
Chápu, že jsi už otrávená, ono to ale není vůbec banální otěhotnět 😉 je to zázrak života 😵 určitě se taky jednou dočkáš, moc ti to přeju!

bruni
16. čer 2011

@eyael no taky jsem právě byla překvapená že je to možný poslat poštou, když ani na poště nevědí co v tom je. Jo byla bublinková ale i tak 😨 fakt divný. Ale snad vědí co dělají. Jinak bych asi musela někam jet a to mi doktor ani nenechal vybrat. Prostě mi vzali krev a pak ať si to pošlu 😀 Stejně zvláštní jako že dnes se mi podařilo koupit dva banány za korunu 😀 říkala jsem prodavačce že to už snad nic ani nestojí ani to lízátko 😀 byly ve slevě, už trochu černý ale moc dobrý 🙂

sedmitecka
16. čer 2011

@bruni tak ten samý pocit s otěhotněním už mám taky....kdekdo do toho vlítne ani neví jak, a my po dvou a půl letech usilovné snahy kde nic, tu nic 😀 😀 😀 😀 😀 ...snad to děláme dobře 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀

sedmitecka
16. čer 2011

jinak tedy dneska jsem zahájila stimulku a už mám v sobě 300 jednotek gonalu 😉 , zítra zase 300 a pak 225 denně, od šestého dne přidáváme cetrotide a ještě jednu injekci navíc, jmenuje se luveris a má způsobovat kvalitnější vajce, tak uvidíme, co zmůže za zázrak 😉 😉 😉 😉 a za týden na ultrazvuk 😕

ankava
16. čer 2011

@sedmitecka tak zlomte vaz. ten Luveris to je nějaká novota? to za mě nebylo, nebo mi to vůbec nenabídli

sedmitecka
16. čer 2011

@ankava děkujuuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂 já vůbec nevím, co to je, ale novinka to určo nebude, jen to patrně dávají jen ženským, který mají problém s vejci, což já tedy nemám ,ale paní doktorka je strašně hodná a chce udělat maximum, tak mi ho nabídla, že ublížit nemůže , tak uvidíme 😉

bruni
17. čer 2011

@sedmitecka tak už stimuluješ 🙂 ten Luveris taky neznám. Mě by se to zrovna hodilo, protože já mám asi vejce naprd 😒 To máš dost vysoký dávky, já měla taky 300 a pak hned 225. Taky vysoký. Poprvé 13 folíků a podruhé 8.

sedmitecka
17. čer 2011

@bruni jj, včera a dnes 300 a od zítra 225..minule jsem při dávce 225 denně měla 14 folíků a z nich 10 vajuch, tak uvidíme 🙂

bruni
17. čer 2011

@sedmitecka a budeš muset dokupovat nějaký Gonal?

sedmitecka
17. čer 2011

@bruni to ještě nevím, ale je to dost možný...i když já minule reagovala rychle a dostatečně, tak možná to bude stačit.....

bruni
17. čer 2011

@sedmitecka kolik je prosímtě v balení Gonalu? Já to nikdy nekontrolovala ale další už si chci zkontrolovat protože se mi zdá že mi to dávají různě. Neboli v tom mám zmatek. Kolik tam máš jednotek gonalu a kolik Cetrotide a kolik Pregnyl? a kolik jsi platila? 😀 to je otázek.

sedmitecka
17. čer 2011

@bruni mám zatím 4 pera gonalu, jedno pero má 450 jednotek, LE ASI SE DĚLAJÍ I PERA S JINOU DÁVKOU.....cetrotide mám normálně 4 injekce a pregnyl teprve dostanu 😉

bruni
17. čer 2011

@sedmitecka aha tak to asi má každá jinak. Spočítala jsem že jsem měla 1950 jednotek Gonalu (4 pera po 450 j. a 2x injekce po 75 j.) a 6x Cetrotide a Pregnyl 10 000 j. a platila jsem poprvé 5600Kč a podruhé za to samé 4960Kč. Já myslela že všichni dostanou ten kufr a v něm je to samé. A když potřebuješ víc tak si doplatíš. Tak to nechápu 😨 Já si právě ani nezjištovala na co mám nárok a prostě brala co dali 😀

sedmitecka
19. čer 2011

@bruni nene, kufr sice dostane každá, ale nacpou ti do něj dávku, jakou potřebuješ. já dostala 4x pero po 450 a 4 x cetrotide....to mi vyjde do středy a ve čtvrtek jdu na kontrolní UTZ, podle toho se uvidí, jestli si ještě něco nafasuju navíc.....v těch perech vždycky zůstane zbyteček, tak si ho kdyžtak nechám ze všech per vytáhnout d ostříkačky a zbyde ještě na jednu dávku 😀 😀

bruni
20. čer 2011

@sedmitecka a jak to vytáhneš z toho pera? to rozděláš? 😨

sedmitecka
20. čer 2011

@bruni eventuálně mi to vytáhnou v pronatalu doufám.....šupneš tam spodem jehličku ve stříkačce a natáhneš to do ní 🙂

bruni
20. čer 2011

@sedmitecka aha, no já to vždy vše vyhodila 😒 tak už to nebudu vyhazovat když se to může hodit 🙂 A už je ti líp?

petula22
20. čer 2011

@sedmitecka Ahoj, tak já už taky nafásla hormony a ted čekám až to dostanu, počítám, že zítra. Dostala jsem Puregon, mám si píchat 200 jednotek. Nafasovala jsem 2x po 900 jedn. s tím, že mi jedno balení vyjde na 5 dávek, protože je sice psáno 900 jed., ale je jich tam 1000 jedn., tak jsem zvědavá.

zuzanka26
20. čer 2011

Ahoj holky,
omlouvám se, že sem lezu, jste tady už asi takové ustálené, ale chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s hormonální stimulací u inseminace.
Mám za sebou 1.IUI v Pronatalu ( 8.6.), měla jsem si udělat test po 3 týdnech ( 29.6.), ale dostala jsem to po 11 dnech ( dost brzo !!!), ale moje mestrauce trvala jen 24 hodin, což je divný, každopádně test negativní.
No tak jsem myslela, že se objednám zase na injekce a budu pokračovat, jenže mě sestry sprdly, proč volám tak brzo, když jsem měla test dělat až příští týden, že až podle jeho výsledku se mám objednat. Trvala jsem na tom, že tam chci přijít, tak mě nakonec objednaly na pátek a to jen proto, že někdo vypadl.
Tak jsem teda nepochopila, proč říkají, že IUI můžu jít klidně hned další měsíc, když takhle se dostanu na kontrolu až tento pátek, to už budu 6 den cyklu, takže na píchání pozdě a budu muset zase měsíc čekat než to dostanu a pak jít na IUI.

Máte někdo podobnou zkušenost?Díky.

bruni
21. čer 2011

@petula22 tak super, držím pěsti 😉 to máš asi bonus ty jednotky navíc ne? 😀
@zuzanka26 já nemám zkušenosti s IUI v Pronatalu, zrovna jsem šla na IVF. Je fakt že v Pronatalu doporučují testovat hodně dlouho. Pravděpodobně můžeš na IUI další měsíc ale třeba bez stimulace 😕

zuzanka26
21. čer 2011

@bruni děkuji, no je mi ten postup divný. Já právě nevím, jestli mám bez injekcí ovulaci, tak to se asi tento měsíc ukáže. 😖

bruni
21. čer 2011

@zuzanka26 a ty jsi nebyla na folikulometrii zda máš bez injekcí ovulaci? nebo byla a víš že ji nemáš? já když potřebuju vědět zda jsem měla ovulaci a kdy tak si koupím testy na ovulku a změřím si to. to je nejjednodušší. Taky můžeš zkusit IUI bez stimulky ale to musíš na utz aby viděli zda rostou foliky a pak na Pregnyl a načasovat to. Ale to v pohodě stíháš, když ti v pátek udělají utz ta musí vidět zda rostou nebo ne. Podle mě. 😉

zuzanka26
21. čer 2011

@bruni zatím to ještě nevím, jestli mám ovu bez injekcí. Měla jsem ji určitě dřív minimálně jednou, ale teď od doby, co mě sledují, tak zjistili, že neovuluju a to ani po Clostiku, takže se nasadily injekce poprvé.
Kéž by to šlo i bez stimulace, to by mi ke štěstí stačilo 🙂

bruni
21. čer 2011

@zuzanka26 aha tak to jo. Tak držím pěsti 😉

petula22
21. čer 2011

@bruni taky jsem na to chvíli koukala, ale říkal dr., že to tak je, že sice píšou 900, ale jich tam 1000, to je to, jak vám vždy zbyde 🙂

petula22
21. čer 2011

@zuzanka26 Ahoj, mě po IUI řekli testovat po 12.dnu....

sedmitecka
21. čer 2011

@bruni nevyhazuj, vše se hodí, když je to tak drahý 🙂 🙂 jse říkala mužovi, když jsme si odnášeli minulý týden ten kufr s píchadlama a na účtu pro pojišťovnu bylo 21 tisíc, že to je naše letní dovča 😀 😀 😀