Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
19. říj 2012

@maximka33 IUI je par minut- soupnou to do tebe, nelezi se muzes jit!!! Ale uz to vlastne asi mas za sebou, vid?Preji ti moooc stesticka a poradny //
@modena11 dekuji 😉 @mikolaska28 tak to urcite stihnes!!zkus si zavolat do car jestli uz neco vi od pojitovny at je popozenes 😉
@sarinka_nevesta tak to je mi lito, ze to takhle dopadlo☹
@lucido tak snad te to brzy prejde! A kdy to na tebe prislo ty nevolnosti? Ja jsem 4+3 😉

sarinka_nevesta
19. říj 2012

na druhej pokus jsem si ho pohlídala..2x jsem ho v protokolu opravila, neseděl mu datum a den v týdnu, tak teď čekám a čekám a uvidíme...nejhorší je, že to tam pak uznali a pan doktor neřekl ani "promiňte" prachy víte kde, já úplně mimo a nadopovaná hormonama vlastně zbytečně a musela jsem znova....

maximka33
19. říj 2012

ahoj holky, tak vše proběhlo podle plánu. jen jsem tam po delší době zase čekala, asi 50 minut. ráno asi bylo nějaké zdržení. ale tolik lidí jako dnes jsem tam dlouho neviděla, a hodně cizinců. byla tam dr. Slámová. vše šlo hladce, nic mě nebolelo, nic jsem necítila. jen škoda, že jsem pak nemohla chvíli ležet, aby spermie měly správnou polohu - zemskou přitažlivost. jinak mudr pochválila, že manžel má dobré spermie a že se o něj dobře starám 😉 už v autobuse mě začalo pobolívat břicho, to je znamení, že se tam něco děje. včera to vlastně začalo, to je určitě ovulka. tak přeji zdar všem!
jen mě překvapilo, že do zprávy napsali testovat až za 3 týdny!! a pak se objednat na utz. já testnu určitě už za 14 dní. to normálně dostávám menzes.

lucido
20. říj 2012

@petris82 Ahoj, nevolnosti mam od 5tydne.

segra_bruni
20. říj 2012

aktualizuji 😉
@kamino ........ 10.7.12 .... Bohumír ... kami gratulace největší k dnešnímu výročí 😉
@petula22 ...... 13.7.12 ... Sárinka ... jak se daří ????
@zuzanka26 .... 8.8.12 ... Davídek ... krásné fotoalbum "Davídek" 🙂
@luccy82 ....... 17.8.12 … Natálka ... jak se daří ???
@bruni ........... 20.8.12 … Tobiáš ... 😎
@lola22 .............. 41.tt .... neaktivní ... jak se daří ???
@papuchalk ....... 40.tt .... 2 dny do TP ♥ myslíme na Tebe a držíme palce !!!! ♥

tak holky, napište co je u Vás nového ať vědí tu nové těhulky aj čekatelky co je pak nemine 😀

kamino
20. říj 2012

@segra_bruni Nemine je nocni vstavani, asi prdiky, prvni usmevy, objeti a spousta strachu o ten uzlicek,co je na nas zavisly😉 ale je to fain😉

zuzanka26
20. říj 2012

@segra_bruni ahoj, děkuju za pochvalu.
u mě tím, že je to druhé, tak je to snažší, ale taky Davídek je moc hodný, sice taky umí zařvat, je to lev, ale jinak mě moc netrápí, spíš pořád řešíme školkové nemoci té starší.

a co je čeká? spousta starostí a radosti, za sebe ale můžu říct, že hlavně pocit naplnění a krásný pocit být mámou. 😵

briuska
20. říj 2012

@petris82 co to čtůůů???? ty máš // a já to nevím?? 😀 moc gratuluji, pořád čekám na upozornění, už jsem si říkala, že jsi se dlouho neozvala a teď takovéhle překvápko 🙂...tak tfuj tfuj tfuj, ať je vše OK a těším se na UTZ. 😵 ♥
@maximka33 držím palce 😉 😉 , já taky nikdy nevydržela 3 týdny, oni to píšou jak při IUI tak IVF, já testovala vždy po asi 10 dnech, nevydržela jsem ani těch 14 dní 😀 ....tak ať to dobře dopadne!! ♥

briuska
20. říj 2012

@lucido jak je Luci? Já jsem 14+1 a začíná mi být konečně lépe. Tak držím palce, aby se ti taky brzy ulevilo, jestli už se tak nestalo 😉 . Mě teda místo žaludečních nevolností začaly dost trápit bolesti hlavy, ale je to snesitelnější, než ten žaludek. Je mi pořád ještě trochu šoufl, kocovina, těžko, občas knedlík v krku...ale už to ustupuje.

lucido
20. říj 2012

@briuska Ahoj Lucinko, to jsem rada, ze se ti to s nevolnostma lepsi. Me je porad soufl, nejhorsi vecer, ale nezvracim.
Ted jsem nervni, mam trochu zaspinene kalhotky od krve, malinko, tak nevim...

elliem
20. říj 2012

@lucido Lucinko, v kolikátem jsi týdnu? Já taky špinila. Byl to hematom a musela jsem pak ležet... Raději zavolej do Pronatalu, určitě se tam na tebe někdo podívá.

lucido
20. říj 2012

@elliem Dnes jsem 8+6, v Pronatalu uz nejsou a ten mobil vzdy drive zvedala Mudr. Pasekova. Kdyz by se to opakovalo, radeji zajedu do Thomayerky na ambulanci. Polehavam, proste se flakam. Jsou to ale nervy. Ani mi nic nechutna, porad tezko od zaludku, vsak to znas. Jinak ve stredu mam jit na UTZ do Pronatalu. Jinak v pondeli jsem byla na UTZ u sveho gynekologa a vse bylo ok. Vzdycky vyzeru trable na vikend.
Uz planujes vybavicku? 🙂

elliem
20. říj 2012

@lucido ja myslím, ze vůbec nevadi, kdyz si vezmes ascorutin, je to vitamin, který je volne prodejny a bežné se při špinění nasazuje, je to vitamin C s rutinem a působí a pevnost cévních stěn. Pokud nemáš, nebo se ti nechce do lékárny, zkus si jen vymackat citron do vody a rutin ma v sobě banán. Termín ti určitě posunou hned na pondělí, kdyby se to ale zhoršilo, na nic necekej a upaluj k lékaři... Nic to nebude, běžně se to stava, ale jistota je jistota🙂
Občas něco koupím, ale jen tak pro radost, čekáme az nám poví, co to bude🙂

briuska
20. říj 2012

@lucido Luci, já taky měla 2x lehce špinění...jak píše elliem, Ascorutin, nemáš-li tak citron, a klid. Žádné nervy!!!! slabé špinění není nic hrozné, kdyby jsi silně krvácela, ty by bylo horší. Stres dělá hrozné věci, tak se prosím uklidni, a hned v pondělí si zavolej Dr.Bude to dobré 😉

lucido
20. říj 2012

@elliem Dekuji, jak ten Aescorutin mam davkovat?

lucido
20. říj 2012

@briuska Dekuji holky za uklidneni, uz plasim.

elliem
20. říj 2012

@lucido ja ho brala 3x denně, na letáku pisou, ze ho těhotné nemaji užívat, ale toho si nevsimej, nechtěli to certifikovat, protože vitamin je levný a certifikace draha🙂 berou ho všechny tehule s těmito problémy🙂 krev byla tmavá?

lucido
20. říj 2012

@elliem Ano byla tmava na kalhotkam, na papiru uz jen spineni.

elliem
20. říj 2012

@lucido tak to bude v pohodě, neboj nic, vím jak ti je, ale tohle se opravdu běžně stává, špatně by byla jasná krev. Neboj se nic!!!

elliem
20. říj 2012

@lucido mně dokonce doktor řekl, ze asi taky ještě trošku občas zašpinim, ten hematom tam totiž ještě mám, ale už jen maličký... Mimčo neohrozí.

lucido
20. říj 2012

@elliem Dekuji!

elliem
20. říj 2012

@briuska Ahoj kočko, jak se daří🙂 co mimísek? Kdepak máme tabulku, vůbec nemám přehled🙂)

briuska
20. říj 2012

@elliem ahojky 🙂...je mi nádherně, každý den si užívám i přes ty nevolnosti, ale jak jsem psala, pár dní už je mi o trochu lépe, tak snad se blýská na lepší časy 😉 ...denně posloucháme srdíčko přes Angelsounds, jsem klidná, že ho každý den slyším, vím, že žije.Asi je to praštěný, ale mě to udržuje v klidu 😀 . Poslouchá i syn a manžel, do přístroje se ale vejdou jen dvoje sluchátka, tak se o ně chlapci občas tahají 😀. A co ty, jak si ten zázrak užíváš?? 😀 😀

briuska
20. říj 2012

@elliem tabulka tu někde byla, ale už v ní nejsme, neb už se tu moc často nevyskytujeme, myslím, že jí psala segra_bruni 😉

elliem
20. říj 2012

@briuska to je jiná tabulka přece🙂

elliem
20. říj 2012

@briuska taky přemýšlím, že si ten zázrak pořídím🙂 já si pořádně začnu užívat asi až po sreeningu, máme ho v úterý. Snad bude vše v pořádku..

elliem
20. říj 2012

Elliem - 1IVF březen 2012 CUBE Praha (ICSI+PK, Decapetyl+Gonal), 20 vajíček, 9 embryí, zavedeny dvě blastocysty, žádný sněhuláček. TN.
2IVF srpen 2012 Pronatal Praha (ICSI+PICSI+PK, Decapeptyl+Gonal+Luveris), 15.8.UTZ, 17.8 OPU- 8 z 8 oplodněno, 22.8 ET- zavedena jedna blastocysta, 3 mrazáčci. TT 7.9.2012 - tesime se na poradne //, 7.9.2012 TT- //, TP - 4.5.2013:), 23.10 - sreening

Briuska - CAR Pronatal Praha, 2x IUI jaro 2012 neúspěšné, 1. IVF srpen 2012 (ICSI+PK, stimulace Menopur, Cetrotide), 8 vajíček, 4 embrya, zavedena jedna blastocysta po 5 PK, 3 mrazáčci , ma embryo 4,2mm a pocatecni ♥ akci! Gratulujem

Petris82 - Pronatal Pha, kveten IUI neuspesne, cerven 1. IVF( kratky protokol gonal+ cetrotide, ICSI+PK) 4 vajicka,2embrya, zavedena 1morulka,zadny snehulacek . 6.9. zacne stimulaci na dlouhy protokol

Lucido - CAR Pronatala Pha, 1.IVF duben 2012 (stimulace Gonal, Cetrotide, ICSI + PK), 22 vajíček - z toho 1 blastocysta zavedena, 9 mrazáčků. 5/2012 z toho mimoděložní. Nyní čekačka na KET, pravdepodobne 6.9 - prejeme at sliznice pekne roste

Lagusak - Pronatal Teplice, 2 neuspesna IUI. Pradepodobne v zari zacne stimulaci na IVF, prejem hodne stesti

Domca1221- Pronatal TPL - 2x IUI, 1x IVF - neúspěšné, stimulace na 2. IVF září nebo říjen

Musilka - Pronatal Pha, 1. IVF říjen 2008 (krátký protokol, ICSI, 20 vajec z toho 11 embryí, OHSS, KET 3/2009 neg, KET 6/2009 poziivní 16.3. narozena dcera Sofie, KET 6/2012 neg žádní mrazáčky už nemáme, 2.IVF září/říjen 2012 krátký protokol, PICSI

briuska
20. říj 2012

@elliem aha, ony jsou tu dvě tabulky...já jsem si to pořádně nepřečetla 😕 😉 ...tak moc držím palce na scree 😉 . Asi lepší je ten doppler od fy Luvion, ukazuje i tep a asi bude lepší na manipulaci. Tento je trochu neforemný do ruky, ale funkci poslechu plní skvěle 😎

musilka
20. říj 2012

Elliem - 1IVF březen 2012 CUBE Praha (ICSI+PK, Decapetyl+Gonal), 20 vajíček, 9 embryí, zavedeny dvě blastocysty, žádný sněhuláček. TN.
2IVF srpen 2012 Pronatal Praha (ICSI+PICSI+PK, Decapeptyl+Gonal+Luveris), 15.8.UTZ, 17.8 OPU- 8 z 8 oplodněno, 22.8 ET- zavedena jedna blastocysta, 3 mrazáčci. TT 7.9.2012 - tesime se na poradne //, 7.9.2012 TT- //, TP - 4.5.2013emoticon, 23.10 - sreening

Briuska - CAR Pronatal Praha, 2x IUI jaro 2012 neúspěšné, 1. IVF srpen 2012 (ICSI+PK, stimulace Menopur, Cetrotide), 8 vajíček, 4 embrya, zavedena jedna blastocysta po 5 PK, 3 mrazáčci , ma embryo 4,2mm a pocatecni ♥ akci! Gratulujem

Petris82 - Pronatal Pha, kveten IUI neuspesne, cerven 1. IVF( kratky protokol gonal+ cetrotide, ICSI+PK) 4 vajicka,2embrya, zavedena 1morulka,zadny snehulacek . 6.9. zacne stimulaci na dlouhy protokol

Lucido - CAR Pronatala Pha, 1.IVF duben 2012 (stimulace Gonal, Cetrotide, ICSI + PK), 22 vajíček - z toho 1 blastocysta zavedena, 9 mrazáčků. 5/2012 z toho mimoděložní. Nyní čekačka na KET, pravdepodobne 6.9 - prejeme at sliznice pekne roste

Lagusak - Pronatal Teplice, 2 neuspesna IUI. Pradepodobne v zari zacne stimulaci na IVF, prejem hodne stesti

Domca1221- Pronatal TPL - 2x IUI, 1x IVF - neúspěšné, stimulace na 2. IVF září nebo říjen

Musilka - Pronatal Pha, 1. IVF říjen 2008 (krátký protokol, ICSI, 20 vajec z toho 11 embryí, OHSS, KET 3/2009 neg, KET 6/2009 poziivní 16.3. narozena dcera Sofie, KET 6/2012 neg žádní mrazáčky už nemáme, 2.IVF září/říjen 2012 krátký protokol, PICSI. OPU 10 vajíček z toho 3 embrya, ET 28.9. test negativní. 2 mrazáčky na KET v lednu cca

lucido
20. říj 2012

Ahoj holky, trochu jsem se opravila a tak na to ještě koukněte, zda máme každá aktuální info.

Elliem - 1IVF březen 2012 CUBE Praha (ICSI+PK, Decapetyl+Gonal), 20 vajíček, 9 embryí, zavedeny dvě blastocysty, žádný sněhuláček. TN. 2IVF srpen 2012 Pronatal Praha (ICSI+PICSI+PK, Decapeptyl+Gonal+Luveris), 15.8.UTZ, 17.8 OPU- 8 z 8 oplodněno, 22.8 ET- zavedena jedna blastocysta, 3 mrazáčci. TT 7.9.2012 - tesime se na poradne //, 7.9.2012 TT- //, TP - 4.5.2013emoticon, 23.10. - sreening - DRŽÍME PALCE!!!

Briuska - CAR Pronatal Praha, 2x IUI jaro 2012 neúspěšné, 1. IVF srpen 2012 (ICSI+PK, stimulace Menopur, Cetrotide), 8 vajíček, 4 embrya, zavedena jedna blastocysta po 5 PK, 3 mrazáčci , ma embryo 4,2mm a pocatecni ♥ akci! NT screening dopadl skvěle - GRATULUJEME!!!

Petris82 - Pronatal Pha, kveten IUI neuspesne, cerven 1. IVF( kratky protokol gonal+ cetrotide, ICSI+PK) 4 vajicka,2embrya, zavedena 1morulka,zadny snehulacek . 6.9. zacne stimulaci na dlouhy protokol... a výsledkem jsou krásné // - GRATULUJEME!!!

Lucido - CAR Pronatala Pha, 1.IVF duben 2012 (stimulace Gonal, Cetrotide, ICSI + PK), 22 vajíček - z toho 1 blastocysta zavedena, 9 mrazáčků. 5/2012 z toho mimoděložní. KET 5.9.2012, výsledkem krásné // a rosteme 🙂

Lagusak - Pronatal Teplice, 2 neuspesna IUI. Pradepodobne v zari zacne stimulaci na IVF, prejem hodne stesti

Domca1221- Pronatal TPL - 2x IUI, 1x IVF - neúspěšné, stimulace na 2. IVF září nebo říjen

Musilka - Pronatal Pha, 1. IVF říjen 2008 (krátký protokol, ICSI, 20 vajec z toho 11 embryí, OHSS, KET 3/2009 neg, KET 6/2009 poziivní 16.3. narozena dcera Sofie, KET 6/2012 neg žádní mrazáčky už nemáme, 2.IVF září/říjen 2012 krátký protokol, PICSI. OPU 10 vajíček z toho 3 embrya, ET 28.9. test negativní. 2 mrazáčky na KET v lednu cca