Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

luist
24. lis 2015

@lenik33
@fofidi holky vám vyšlo hned první IVF?

lenik33
24. lis 2015

@luist Mně ano 😉. Ale neměla jsem klasické IVF, ale metodu PICSI a prodlouženou kultivaci 🙂

fofidi
24. lis 2015

@luist mě taky vyšlo první IVF (ICSI), předtím jsem jen 3x podstoupila neúspěšně IUI

luist
24. lis 2015

@lenik33 PICSI to je ta drazší metoda? Prodloužená je těch 5 dní bo si měla déle.. nám první nevyšlo nevím proč.. mě bylo řečeno že jsem zdravá problem je v muži tak jsem bylo zklamaná kde se stala chyba. :(

lenik33
24. lis 2015

@luist Ano, PICSI je z nich nejdražší (myslím, že oproti klasickému IVF se připlácí kolem 4000 až 5000Kč), protože při ní dochází k selekci spermií a k vajíčko je oplodněno zralou spermií, která nevykazuje žádné vady. Muž má špatné štěpení chromozomů a špatnou vazbu spermie na vajíčko, na což se ze základního spermiogramu nepřišlo, zaplatili jsme si další vyšetření (dohromady to stojí asi 5500Kč - testy právě na štěpení chromozomů a vazby na vajíčko). A kultivaci jsem měla 5 dní 😉.

luist
24. lis 2015

@lenik33 nám nabídli oplodněn8 samovolně cca 7800kč bo že se dají spermie do roztoku a tu nej vpychnou do vajíčka cca14500kč což ksme si vybrali kultivace 5 dní a stejně nic..genetiku máme vpořádku. Teď jedem ještě do immunie. Tak sem zvědava. Nebylo nám řečeno proč to třeba nevyšlo bo tak.. jen nám dr. řekl že teď musíme stejně čekat tak at si zajedem na imunologii ale že to bude asi dobrý tak jak chceme. Co si o tom mám myslet :(

berustik
24. lis 2015

Ahoj holky,můžu se zeptat kolik stojí v Jihlavě Sanusu IUI? A počítá se to do pokusů IVF?

fofidi
24. lis 2015

@berustik ahoj, IUI se nepočítá do IVF. IUI myslim můžeš absolvovat 6x za rok

fofidi
24. lis 2015

Joo a doplácí se za IUI 1000,- (+léky cca 200,-)

lenik33
24. lis 2015

@luist Pokud vybirali spermii,tak to je PICSI.pokud vybrali libovolnou a tu napichli,tak to je ICSI...tak uvidite,co vam reknou na imunu,treba na neco prijdou...navic uspesnost IVF je jen 50% a nekdy se na duvod neuspechu nemusi prijit vubec.nevzdavej to,vsak ono to vyjde 😉.

konik_mischel
25. lis 2015

ahoj holky, založila jsem si nový profil , na Mk se pohybuje hodně mých známých a já opravdu nechci, aby všichni věděli o našem soukromí. Doufám, že mě pochopíte a nebude vám to vadit. Myslela jsem si, že je to bůhví jak anonymní, ale bohužel ne. 😖

luist
25. lis 2015

@lenik33 díky snad to opravdu příště výjde

konik_mischel
25. lis 2015

@luist neboj se, to bude dobrý, vyjde to příště, třeba budete mít dáreček pod stromkem

pavlina1976
25. lis 2015

Ahoj, tak hlásím, že screening dopadl dobře. Všechny výsledky OK 🙂. Holky mě se tak ulevilo 🙂 . Tak teď už jsem opravdu těhotná....Dnes jsem dostala také průkazku a konečně fotečky 🙂. Jo a na 90% to bude klučík, takže Vojtík 😉 .

luist
25. lis 2015

@konik_mischel to ne jdeme na dalsi pokus leden ci unor takze kdyz to vyjde tak pod stromecek ale pristi rok🙂

fofidi
25. lis 2015

@pavlina1976 supééér 🙂

konik_mischel
26. lis 2015

@luist ale to už by na ty další vánoce bylo hotové miminko

konik_mischel
26. lis 2015

holky, má cenu dělat si test dřív jak po termínu MS po UIU? Vím, že bych měla vydržet, ale to čekání je na hlavu 😨

fra001
26. lis 2015

Ahoj holky, dneska jsem se zaregistrovala, protože potřebuji vedět pá věcí. Musíme s mužem podstoupit IVF s darovaným embryem, nebo oocytem. četla jsem, že pár z vás to tu podstoupila. Mužu mít pár otázek ? 🙂
Jak dlouho se čeká na dárkyni? Kolik celkově stojí darované embryo/darovaný oocyt? Nechat si dát více embryí nebo jen jedno?
Děkuji moc za odpověď. Lenka

pavlina1976
26. lis 2015

@fra001 Ahoj, máme toto za sebou, mám u sebe darovanýho drobečka 😉 . Nečeká se vůbec, je to vlastně KEt- rozmražený embryjko. Nechala jsem si dát dvě a chytlo se jedno 😀 . Vzhledem k tomu, že je to KET, tak se neberou ani hormony, takže je to fajn. Celkem mě to stálo 18.800,-Kč.

fra001
26. lis 2015

@pavlina1976 Moc ti děkuji za odpověď. A nemáš náhodou informaci, jak to je když by jsme nechali darovaný oocyt s manželovu spermii? Mysláš že by jsme taky nečekali? Že by proste vzali zmražené vajíčko a oplodnili ho - jde to vubec?

pavlina1976
26. lis 2015

@fra001 To myslím, že nejde, to nevím přesně ☹. A hlavně to stojí kolem 80ti tisíc.

fra001
26. lis 2015

pane jo :( to je slušný

konik_mischel
27. lis 2015

ahoj holky, vím, že jsem děsná, mám 7 dní po UIU a nevydržela jsem s testem - samozřejmě negativní, je nějaká možnost, že by to mohlo ještě klapnout? MS mám dostat až 5.12. 😒

fofidi
27. lis 2015

@konik_mischel jasně že jo, vydrž. Zkus test za 2dny (v neděli) ráno, třeba na tebe koukne duch 😉 držím palce

luist
28. lis 2015

@konik_mischel jeste je brzy si myslim... ja zacala krvacet 4 dny pred planovanym testem krve.. tak nesmutni a jeste vydrz ;)

lenik33
28. lis 2015

@pavlina1976 Gratuluji... já ti hned říkala, že s těmi jmény bych ještě nezačínala 😀... U nás taky vše OK, mimi sebou šije jak malý čertík. Mě tedy pan doktor Kučera ještě neřekl, co to bude, ale ve 12. týdnu je asi ještě brzy. Třeba se to dozvím na triple test screeningu, který bychom mohli zvládnout ještě do Vánoc, protože na krev k triple testu jdu 17.12. ...

pavlina1976
28. lis 2015

@lenik33 Ten 12tt je ještě brzo....Ale další utz už by to mohlo být vidět 😉 . Já jdu taky příští týden na druhou krev a 10.12. ještě na genetický utz. Tak doufám, že potvrdí, že je vše OK! Věřím, že ano 😀 . A co ty? Mě už naštěstí není tolik špatně, už se cítím lépe 😉

konik_mischel
29. lis 2015

@fofidi
@luist moc děkuju holky, třeba už to vydržím do konce týdne, mám hodně práce v týdnu, tak třeba nebudu mít čas přemýšlet nad blbostmi. 🙂

konik_mischel
29. lis 2015

@pavlina1976 určitě bude všechno v pořádku!