Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

missuttka
1. dub 2016

@veervit ty tam zustanou. jen kdyz je akutni operace endo cyst a lozisek,tak je tam prorezou,ale uz par hodin po operaci se zacnou tvorit...

veervit
1. dub 2016

@missuttka ty jo, to je šílené a ty bereš nějaké léky na to? Vždy si říkam, proč ja musim mit vše, ale toto zaplať pánbůh nemam. Takže se s tim jakoby nic neda dělat, když to samo ihned narůstá.

andreee86
1. dub 2016

@missuttka tak to je pěkně na prd, a kdy budeš mít výsledky? My si musíme "užít" opravdu všechno. Proč to mít jednoduché, když to můžeme mít složité, že.

andreee86
1. dub 2016

@veervit se vůbec na tu imunologii nemůžu dovolat 😠

veervit
1. dub 2016

@andreee86 no prosim te! To je divne☹ A jak ti je?? Dobrý?

andreee86
1. dub 2016

@veervit zkoušela jsem to už asi čtyřikrát a nic 😒 jj, dobrý, v noci jsem se krásně vyspala, ani pes mě neotravoval 🙂 břicho mě nebolí, už ani nekrvácím, jen špiním. Tak snad dobré 😉

veervit
1. dub 2016

@andreee86 tak dobrý, hlavně když to nějak netrápí! Už jsi se dovolala??

missuttka
1. dub 2016

@andreee86
@veervit tak bylo potvzeno ze me boli ty srusty. Drzi me nad vodou ze at ted dostanu menses,tak mi budou davat tu prvni injekci v sanusu a ta by mela tu mrchu trochu uspat,aby mi dala pokoj a v lete pak mohla na ivf.

andreee86
1. dub 2016

@missuttka tak držím palce, ať to máš rychle už za sebou. A oni ti teď nic nedali na to?

andreee86
1. dub 2016

@veervit dovolala. Vzala to nějaká nepříjemná sestra, dostala jsem vynadáno, proč volám na mobil, že neví, co má zvedat dřív a ať si zavolám na pevnou. Tak jsem říkala, že volám na to číslo, co jsem dostala na doporučence. Termín máme 20. 5. Na krev máme dorazit nejdéle tři týdny před tímto termínem. Tak jsem se tak dívala, že nejlépe vychází krev 19. 4. To je pěkně dlouho od prednisonu i měsíc před kontrolou u té Dr.

missuttka
1. dub 2016

@andreee86 nic mi nedali.

veervit
1. dub 2016

@andreee86 no prosím tě! Tam jsou všichni tak příjemný! Holt se špatně vyspala.. Ale koho to zajímá že? Aha, tak 3 týdny. Tak 5 týdnů byla genetika..

andreee86
1. dub 2016

@veervit asi jo, všichni nemáme pokaždý dobrý den. Možná jak už je pátek, tak se viděla doma 🙂 Pak už byla v pohodě. Ještě se musíme objednat na tu genetiku, ale tam jsou prý jen v úterý a ve čtvrtek. Nejraději bych se ale objednala do ČB k Čutkovi. Musím to promyslet. Byla jsi v Jihlavě spokojená?

andreee86
1. dub 2016

@missuttka tak to vydrž do MS a pak hurá do Sanusu na injekci, pak už to snad bude lepší. A nechceš v pondělí raději do Sanusu zavolat a zeptat se Škurli?

missuttka
1. dub 2016

@andreee86 uvidim jak o vikendu to bude. je pravda ze jsem klidnejsi ze to neni zanet. My jsme holky statecny,tak to vydrzim 🙂 Vzdy si vzpomenu kdyz manzel byl spatny z te me operace endo,tak se ptal doktorky,jestli mi to nekdy da pokoj. odpoved-az v prechodu. no nevim jestli to chci snaset jeste dalsich min 20let. az se zadari mimi tak to budu asi resit.. na brufenech nechci byt a cpat se hormonama do prechodu taky nechci...

andreee86
1. dub 2016

@missuttka no to právě ty injekce ti vyvolají uměle přechod a mělo by to pomoci na tu endošku, ale na jak dlouho, to nevím. Já jsem měla poslední někdy v říjnu a jak se mi to pořád posouvalo, ten KET, tak jsem měla strach, aby se to pŕavě nerozjelo znovu, ale prý se nemám bát, že tak rychle to nejde. Tak s tou statečností s tebou naprosto souhlasím, včera říkal manžel, když mně vezl domů, že pokud by to mělo být na něm, tak děti nemáme, protože by to vzdal s první injekcí 🙂

missuttka
1. dub 2016

@andreee86 a kdyz to vyvola prechod,tak i tak clovek ma menses?

andreee86
1. dub 2016

@missuttka nee, já dostala menses akorát po té první injekci a to asi 14DC, místo ovulace jsem odmenstruovala a pak už ne.

missuttka
1. dub 2016

@andreee86 aha,takze pak budu bez menstruace.. uz se toho zacinam bat. to telo dostane zabrat ☹

andreee86
1. dub 2016

@missuttka jj, je to hrozný všechny ty hormony pořád dokola. Jsem zvědavá, jak dlouho se že všech těch hormonů budu vzpamatovávat. Po těch injekcích mi nejvíce vadily ty návaly, ale každý reaguje jinak, třeba tobě nic nebude a ani nemusíš vědět, že na nějaké injekce chodíš. To bych ti přála. 😉

missuttka
1. dub 2016

@andreee86 dekuji jsi moc hodna 🙂 clovicek si rika ze porad je vse spatne,ja endo,bez vejcovodu,manzel neplodny,ted ty srusty,jestli to neni znameni se na to vykaslat.. ale zase nezkusit to a pak si to v pozdejsim veku vycitat,to nechci. pro me zatim neni prestavitelne ze bych nemela ani jedno dite.. je to velka zkouska pro nas oba. jeste pred 3 mesicema jsem netusila co nas vse ceka a jak se to vse zvrtne.. ze budem jezdit do sanusu a porad samy doktori a nervy. ted pujdem na genetiku tak doufam ze nas zase necim neslozi na kolena.. my holky jsme silny a statecny ale ty chlapy.. jsou podpora,mam uzasneho manzela ale tohle ho hodne trapi..

veervit
1. dub 2016

@andreee86 nemůžu si stěžovat. Dr je moc hodna. Ve výsledku záleží na výsledku krve.. ne na doktorovi. My tam měli ještě medika, nebo jak se jim říká tem učícím doktorům a v pohodě. Jen nás trochu dostali při sestavování rodokmenu. Ten jsme mohli mit připravený. Máme moc složité a rozvetvene rodiny, tak jsme museli mit mamku na telefonu... vím, že to zní blbě, ale nedala jsem to dokupy.. Jinak vše v pohodě a výsledky přišly vlastně do tří týdnů. Takže taky dobry.

andreee86
1. dub 2016

@missuttka tak to je dobře, musíme si těch chlapů vážit 🙂 teď jak jsem byla doma, tak musím uznat, že se vzorně staral. Tak ho chválím, kudy chodím. To aby věděl, jak je pro mě důležitý. 🙂 všechny si to miminko zasloužíme a pevně věřím, že se ho i dočkáme.

andreee86
1. dub 2016

@veervit no toho se hrozně bojím, já toho moc dohromady nedám, asi jen z mojí strany, ale z manželovy vůbec 😒 tchýně se ptát nechci, ta o ničem neví, tak se úplně bojím, jak a co tam budu vymýšlet. Jediné štěstí, že tchýně i tchán jsou oba jedináčci. Prosím, a do které generace to asi tak chtěli?

missuttka
1. dub 2016

@veervit a to chteji vedet nemoce tech clenu rodiny? taky si to musime nachystat

veervit
1. dub 2016

@andreee86 no do jake si vzpomeneš. Chteli jeste meho dědy rodiče a to uz jsme nedali dokupy. Neb mamina ne nejmladší z 8 deti ale to už pak nevadilo. Chtěli přesně vědět jak šli kluci, holky, jejich deti kdo byl 1. (Kluk, holka), jejich deti. Mazec. Tak k tomu sednete a zkuste to dat dohromady. Ptali se, jestli někdo měl nějaké vady a na co popr.zemřeli. co dáte dáte, vůbec to nehrotili. Ja bych se někde nejradši viděla, ale doktorka byla skvěla!

veervit
2. dub 2016

@missuttka no na co zemřeli. A vyložene nemoci u každého ne. To by asi nebylo ani reálné. No my koukali jak blazni. Vubec jsme to necekali a taky to tak dopadlo. Musel byt přítel na telefonu..

veva1211
3. dub 2016

@veervit no prave z toho nejsem moc nadsena ☹.Nevim jesli mam jeste pockat jesli priroda zapracuje nebo do toho jit.Taky si rikam ze uz jsme cekali dost dlouho.V hlave mam poradnej chaoz..Nikdo o tom nevi ze jezdime do Sanusu ted uz nevime co si mame vymyslet jak v rodine tak v praci.Ted kdyby nastali vedlejsi ucinky tak taky co rict ze jsem v nemocnici.Ach jo mam nejakou depku:'( vubec nevim co mam delat.

veervit
3. dub 2016

@veva1211 hlavu vzhůru! My si taky říkali, ještě ne, ale je to na jednu stranu týrání každý měsíc s ms ta beznaděj. Neboj, v Sanusu vam pomohou! Jo, to je věc, když to nikdo neví. Ja to teda v praci řekla, hned se mi s tím lip žilo. No a v rodině jsme řekli ze jezdíme kvuli me, ze mi hrozi tromboza.. Jestli to žerou nebo ne nevim, ale nikdo se nás na nic neptá. No a kdybyzačali komplikace, ktere určitě nebudou, tak říct, ze máš cysty, že musí ven... To ja mam pripravene pořád. A nikdo neví, jestli jo, či ne.. 😉

veva1211
3. dub 2016

@veervit Vim ze neni na co cekat.Kdyby mi aspon manzel rekl jak chce on ale vsechna rozhodnuti jsou na me(vymysleni,casy kvuli praci (od nas to trva 2 a2 hodiny zpet).Uz si nekdy rikam jestli neni pohodlnejsi.Prosim jeste o radu ted v dubnu me ceka preventivka pockala by si na vysledky nebo by si spis sla na IVF?A tve IVF bude prvni?