Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

missuttka
8. dub 2016

@kacka49 tohle je nejlepsi kdyz ti kazdej rika neco jineho. pak si vyber ☹

andreee86
8. dub 2016

@kacka49 přesně jak píšeš, každý doktor na to má jiný názor, někde jsem dokonce četla, že něktěří doktoři radí, že není na co čekat a hned po šestinedělí že se můžou začít snažit. Podle mě jsou ty dva měsíce (dvě proběhlé menstruace) optimální, děloha se krásně zregeneruje a pak bude zase připravená na příjem embryjka. Ale kdyby to byla cysta, tak by jí snad Škurla viděl, ještě jdeš k němu na kontrolu příští týden, ne? tak uvidíš, co ti poví. Já snad cystu nemám, alespoň nic neříkal. Měla jsem jí akorát po tom OHSS, ale to jsem dostala Duphaston a vstřebala se sama. Ale pokud by to byl folikul, tak to by bylo dobré, alespoň by se to pak blížilo už k menstruaci 🙂 nechápu, proč všichni tlačí do antikoncepce, pro tělo to není nic dobrého a já už nikdy brát nebudu, je to pěkné svinstvo podle mě, každý měsíc to zblbne tělo, protože v něm vyvolá pocit těhotenstvi. Jinak já když přestala brát antiko, tak jsem první menstruaci dostala až za třičtvrtě roku. Já bych se u mě žák nebála, nevěřím tomu, že bych otěhotněla přirozeně, když do teď to nešlo. Vím, že se říká, že pak to jde lépe, ale u mně tomu moc nevěřím.

andreee86
8. dub 2016

@kacka49 budeš určitě přede mnou, já budu muset čekat na výsledky z imuno a genetiky, takže myslím, že se mi to přitáhne na víc než dvě MS.

andreee86
8. dub 2016

@missuttka pak bysme si mohli dát někde sraz na kávu, až to dobře dopadne a budeme všechny těhulky 😉 předtím to holky tak dělaly, tady ze skupinky a bylo to fajn 😉 tak ho nech, ať si zavrčí, stejně se tomu nevyhne 😉 a kam jdete na genetiku? K Mudr. Hořínové?

missuttka
8. dub 2016

@andreee86 ano k pi. hořínove 🙂 to je super napad s tim srazikem

andreee86
8. dub 2016

@missuttka a kdy jdete? Já jsem tam volala tento týden a jdeme právě až v červnu. ☹ tak mám takové nutkání zkusit ještě ČB, jestli by nás nevzali dříve. Tak počkáme, až budeme všechny těhotné a pokud s tím budou ostatní souhlasit, můžeme něco naplánovat. 🙂

missuttka
8. dub 2016

@andreee86 ted v dubnu myslim 26.4

veva1211
8. dub 2016

@andreee86 Dik za optani😉.Depky trochu presli..tak snad nacerpam sil a v kvetnu se na to vrhnem kdyz nebudou nejake prekasky..Ach jo ty nervy to je sila☹.

andreee86
9. dub 2016

@veva1211 budu ti moc držet palce!! Určitě to dobře dopadne. A domluvila sis nějaké to vyšetření? Taky jsem chvíli v klidu a pak je mi vždycky tak nějak smutno ☹ ale neboj, všem nám to tu vyjde a budeme maminky, každá z nás, akorát si musíme různou dobu počkat. A co manžel, jak to zvládá, podpoří tě trochu?

andreee86
9. dub 2016

@veervit ahoj Veru, prosím tě, když jsi byla na imunologii, jak to bylo dlouho, cos předtím vynechala prednison a Estrofem? Já budu 21 dní, myslíš, že to stačí?

veervit
9. dub 2016

@andreee86 stačí 14dni. A jestli mohu poradit. Jeďte brzy rano. My šli na řadu 1.a za 10minut jsme odjížděli. Pak tam bylo dost lidi.

andreee86
9. dub 2016

@veervit díky, já jsem teď někde četla, od jedné paní, že jde na imunologii a řekli jí, že musí až za dva měsíce, aby byla čistá. Tak mě to zase tak nějak vyděsilo. Koukala jsem, že jsou tam v sedm, tak vyrazíme na sedmou, ale už to vidím, jak se manželovi nebude chtít vstávat. 🙂

veervit
9. dub 2016

@andreee86 já tam kvůli tomu volala 2x a ono jim jde jen o ten prednison. Ten pry jediný jim v tom muže delat binec. Jinak ostatní jsou pry na neco jiného, to jim nevadí. My vyjeli před pátou a byla nádherna cesta. Ono okolo te pul osme už je Praha zacpana.. Nas teda pustila ta recepční nahoru malinko dřív, tak manžel šel ihned na te chodbě na wc a hned jsme nesli jeho vzorek sebou. Tak koukali, že už to máme, ale pak se alespoň nečeká. A tu nádobku jsme měli z Jihlavy, tak paráda.

andreee86
9. dub 2016

@veervit jo tu jsme taky dostali, ale z domu to nepřevezeme, máme to daleko. Tak manžela bude taky čekat wc. Někde jsem četla, že tam na to nemají speciální místnost. Nechá se tam blízko někde dobře parkovat? Tak toho prednisonu nebyla nějak extra vysoká dávka, tak se to asi do těch 14ti dnů vyloučí. To budeme také muset vyjet před pátou. A jaká je ta doktorka? Také jste byli u Šetinové?

veervit
9. dub 2016

@andreee86 no my taky slyšeli, že tam je pouze wc, ale manžel říkal, že je to tam lepší jak v Jihlavě.. Není to pouze holý zachod. Je to jako na to uzpusobene. On má problem aby vubec mu to šlo a tam byl za 5minut zpatky... My byli u primářky Daňkové a naprostá spokojenost. Parkování úplně v pohodě! Jak podel silnice, tak ihned v te ulici je parkoviště. My jeli podle navigace a úplně v pohodě

andreee86
9. dub 2016

@veervit tak díky za informace 🙂 dívala jsem se na stránky, že nabízí za 1500 dna fragmentaci spermií, tak si to taky necháme zkusit. Nedávali jste si to?

veervit
9. dub 2016

@andreee86 to ne, to jsem ani nevěděla..

veervit
9. dub 2016

@andreee86 teď nad tím přemýšlím, proč nám to nenabídli.. Holt o co si člověk neřekne, to nemá.. a ono i když je toto špatné, tak diky PICSI by se to mělo podařit.. My už chceme pouze toto! Vy jste měli ICSI??

andreee86
9. dub 2016

@veervit no, my jsme měli ICSI. Moc jsem nad tím nepřemýšlela, nechali jsme si udělat to, co nám nabídl embryolog. Po pravdě mi bylo tak špatně po narkóze, že bych mu odkývala cokoliv. Byla jsem ráda, že jsem se podepsala. Nechápu, proč takovéhle věci s námi nikdo neprobral dříve, proč to nechávají až po OPU.

veervit
9. dub 2016

@andreee86 ty jo, to ti vážně bylo zle. A přitom je to slabá narkóza.. To jo, když člověku neni nejlíp a oni chtějí odpovědi.. s námi to probirali před zakrokem! Dr Kučera se nás ptal, do čeho pujdeme. Akorát jsem nějak o PICSI nevěděla. Teď už je člověk chytřejší, asi bohužel.

andreee86
9. dub 2016

@veervit taky mi to tak přijde, že pokud si sama informace nezjistíš nebo nenačteš, nemáš moc šanci. S námi to právě probíral až embryolog, Škurla tam nebyl a OPU mi dělal Kučera, tak jestli proto? Nevím. Taky bych chtěla udělat maximum pro to, aby se to podařilo. Takže teď bych šla také do PICSI, dali jsme si i AH. Do toho bych šla určitě zase.

veervit
9. dub 2016

@andreee86 přesně! Už toho mám tolik načteného, že to už není snad ani možné🙂 Ah jsme měli taky. Tak teď už budeme vědět vše na 100%, tak už to bude mít určitě 100% dobrý výsledek😉

andreee86
9. dub 2016

@veervit Jasný, teď už si to nadiktujeme samy, co všechno budeme chtít 🙂 za chvíli z nás budou odborníci v oblasti asistované reprodukce 🙂 ještě jsem někde četla, že na některých klinikách využívají takový gel, který se zavádí s embryem a funguje to jako lepidlo a potom i jako výživa v prvních dnech, ale myslím si, že v Sanusu to asi nenabízí, nikde jsem to u nich neviděla.

karkab
9. dub 2016

@andreee86 Mělo by se jednat o Embryoglue nebo tak nějak 🙂 Ale myslím si,že v Sanusu to nenabízejí.

veervit
9. dub 2016

@andreee86 o tom jsem neslyšela.. Ono toho je tolik, že už jsem z toho blázen.. Mě by klidně vyhovoval i hřebík, hlavně aby to bylo k něčemu😉 Než jsme šli do Sanusu, tak by mě v životě nenapadlo, kolik věcí okolo bude třeba a potřeba a těch informací..

andreee86
9. dub 2016

@karkab
@veervit jj, přesně, myslím že Embryoglue, ale v Sanusu jsem to právě nikde neviděla. Ale můžu se zeptat příště, až tam půjdu. já už bych pomalu byla ochotná souhlasit s čímkoliv, jen aby se to povedlo a dobře to dopadlo. Sanus má nové stránky, tak jsem se docela pobavila. Píšou tam, že genetické vyšetření by mělo být jedním ze základních vyšetření před léčbou poruchy plodnosti. Já bych si ho udělat nechala, kdyby mě na něj někdo poslal 😠

anickaa87
10. dub 2016

@andreee86 my jsme tam byli s manzelem byla to prvni vec ktetou nam dr. doporucil, nechapu ze vas tam tez neposlaly.

missuttka
10. dub 2016

Nas na genetiku posilaji az kdyz zjistili ze ma manzel spatny spermiogram. Jinak by nas tam taky neposlali.

veva1211
10. dub 2016

@andreee86 Nikam jsem nevolala nybrz musi clovek mit zadanku jinak si to sam financuje.Ale jak tu ctu tak kamaradku ktera chodi do CARU v C.B.tak ji tam poslali jeste pred prvnim IVF.Ale okolnosti kolem nevim (nechci se ji vyptavat).Manzelova podpora no nevim jednou tak podruhe jinak kdo by chtel dokola poslouchat fnukajici zenskou☹. Nema nekdo z Vas zkusenost se snizenou bunecnou imunitou?Ma ji manzel tak jen me ted napadlo jestli by na poceti to mohlo mit vliv.

kacka49
10. dub 2016

@missuttka tak u nás byl špatný spermiogram a na genetiku nás stejně neposlali ... ☹