Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

ivekr
autor
27. bře 2013

@samanta001 zdravím 🙂 No to jsem ráda, že další maminka od dr. Škurli 🙂. No já to taky budu muset zvládat v práci na wc, jen z té první injekce mám děsnej strach, že to neumím ani popsat ☹ . No nakonec asi na tom nic nebude (když t ozvládla tolik snažilek)...ale překonat to poprvé

dorotka307
27. bře 2013

@ivekr já píchala mezi osmou a půl desátou , raději bych to píchala ráno tak jak doktor určil . Nevím teda od kolika pracuješ nebo jestli máš v práci k tomu dispozici. tak jsem zvědavá jestli ti tahle stimulka bude stačit a něco vyroste 🙂 budu držet palečky. Jinak by se to odložilo zas na další měsíc už s většíma dávkama. Já taky u první injekce div neměla slzy, ale pak sem byla jak promovaná sestra 😀 ta jehlička je maličká a tenoučká ..neboj jde to samo

samanta001
27. bře 2013

@ivekr přesně tak jak píše dorotka... překonat první a pak už to je brnkačka. I já s první bojovala jako asi většina z nás 🙂 Taky od dr. Škurli? Jsem ráda, že ho mám je zlatej!!

ivekr
autor
28. bře 2013

@dorotka307
@samanta001 holky, děkuju za podporu 🙂 . No budu si to tedy píchat v práci v těch 9hod ráno. Na WC - kolegyně tam půjde se mnou, jak se tam zamču, kdybych náhodou poprvé sebou švihla, ať je tam někdo se mnou 😀.
No naštěstí za ty 3 roky snažení a braní clostíku a všeho možného mám 12kg nahoře a udělal se mi krásnej OTP 😀 a ten se na ty injekce bude hodit 😀

sunifuni
28. bře 2013

Ahojky děvčata ,tak mám výsledky z imunologie a u partnera je vše o.k. ale já mám protilátky proti annexinu což zapřičinuje krevní sraženiny v placentě a vede k předčasnému potracení :( takže vím proč jsem o to přišla v 8tt.a ted bylo biochemické těhu .p.doktorka říkala že tělo se evidentně sanží ale něco tomu brání tak už konečně víme co. ted mě čeká 12 týdnů léčby a pak hurá na další pokus .
holky vám přeju at to máte bez čekání a hned 2 // na testu 🙂)

ivekr
autor
29. bře 2013

@sunifuni ahojíky, tak to je mi líto ☹ . Ale jak říkáš, hlavně, že se podařilo v tom všem najít příčinu a vědí jak jí léčit. 12 týdnu připadá jako šílená doba, ale uvidíš, že to rychle uteče a za chvíli už budeš mit v bříšku mimisko 🙂

sunifuni
30. bře 2013

@ivekr když už jsem došla až sem a čekala vlastně už 8 rok tak nějakej ten tejden už taky dám no ne 😀 😉

ivekr
autor
2. dub 2013

@sunifuni už 8 let, ty jo a já něco málo přes 3 roky...jinak dnes jsem 1DC takže zítra mě čeká ráno v 9hod první injekce - a děsně se bojím, nevím jak to překonat

sunifuni
2. dub 2013

@ivekr ono je to s 3 letou přestávkou 🙂 .Neboj já se taky bála jako asi každá z nás ale jak jednou píchneš tak to překonáš a jedeš dál jako nic 🙂 je to o tom poprvé 😵 já jedu zítra na 9h.do Sanusu pan doktor Kučera mi bude předepisovat léky od p.doktorky Malínkové a hlavně tam máme výsledky DNA spermii tak jsem na to zvědavá jak to dopadne ale myslím si že dobře tak na tebe zítra v 9 h. budu myslet 🙂 neboj to dáš 😅

ivekr
autor
3. dub 2013

@sunifuni dobré ránko 🙂 moc děkuji, hih, pak písnu, jak jsem to zvládla...beru si s sebou kolegyni na wc, kdybych omdlela, abych tam nezůstala sama zamčená 😀 . No musím to zvládnout, nic jiného se nedá dělat....
Tak držím pěstičky, ať to dnes vše dobře dopadne 🙂 . Já tam jedu 10.4. na ult, jak ten menopur zabral.

beruska1003
3. dub 2013

Ahojky holky,chtěla bych se zeptat jak probíh aprvní návštěva v Sanusu.Deme tam s manželem v pondělí na 11 hodinu.Jak dlouho to trvá.Mám totiž odpolední,tak jestli si mám vzít radši volno na celý den.Děkuju holky 🙂

sunifuni
3. dub 2013

@beruska1003 příjdete nahlasite se na recepci🙂 pozor na sestričku někdy je na zastřelení ale až vás pozná tak je na pohodu.Pak vás zavolá k doktrovi a ten se vás vyptá co máte za sebou a tak. možná bude chtít další vyšetření jako imunologii nebo spermiogram .pak se zeptá kdy jsi měla poslední Ms a rozepíše léčbu a jedeš 🙂 snad jsem na nic nezapoměla.vše je vždy dopředu vysvětleno a i doplatky se dozvíš z předstihem🙂

sunifuni
3. dub 2013

@ivekr tak u nás zase blbě DNA vyšlo dost blbě skoro 50 procent spermii má poškozenou DNA což znamená že se třebas oplodní vajíčko ale za čas zahyne blbý tak nám doktor řekl že má muj chlap užívat 3 měsíce kyselinu listovou že to pomáhá a hlavně větrat kulky 🙂 a nepřehřívat 😵 tak snad už za 3 měsíce budem přeléčení a půjdem na 3 pokus 😅

beruska1003
3. dub 2013

Doktor mně řekl,že první 4 pokusy jsou zdarma,je to pravda?

beruska1003
3. dub 2013

sunifi ,manžel už na spermiogramu byl minulý rok,vše bylo ok akorat měl zmenšenou pohyblivost.A to je prý nejdůležitejší.

ivekr
autor
4. dub 2013

@beruska1003 ahojíky, no na 4 pokusy IVF máš nárok, pokud si necháš zavést pouze 1 emryo, ale není to zcela zdarma jak se říká, ona na to pojišťovna přispívá, ale i tak tě ten 1 pokus výjde na cca 20tis.....pan doktor mi říkal, že ten 1 pokus vychází celkově kolem 80tisíc a ty 4 pokusy ti pojišťovna přispěje, že tě ten jeden výjde kolem 20tisíc....

ivekr
autor
4. dub 2013

@beruska1003 teda ještě doplním, že v tom Sanusu Jihlava, samozřejmě každé centrum to může mít jinak....

ivekr
autor
4. dub 2013

@sunifuni Tak jsem injekci zvládla na jedničku skoro 😀 . První co bylo tak se mi klepaly ruce, pak jsem roztříštila "víčko" té skleněné ampulky, v které je ta kapalina hihi, tak to jsem si říkala a doprd....co s tím, všude sklo 😀...pak jsem to natáhla do jehly, jenže než jsem ji vyndala, tak mi ta tekutina furt vytýkala zpět - pak mi došlo že jak to natáhnu musím hned ven, protože je tam podtlak a ten mi to vrací 😀 a pak mě to tak naštvalo, že jsem řekla, já na to kašlu, vzala špek a lup to tam a než mi došlo, že jsem TO udělala, tak to tam bylo 😀 . a dneska v 9 opáčko 😀

sunifuni
4. dub 2013

@ivekr no vidíš jak si to zvládla 🙂 šikulka

beruska1003
4. dub 2013

uvidíme v ponděli co nám nasadí za léčbu.Držte palečky ať to není mooc drahé 🙂

samanta001
5. dub 2013

Ahoj tak po utz vše ok a v pondělí hurá na odsátí 🙂
@ivekr jsi šikula 😉 jako my všechny
@beruska1003 Před dvěma lety jsem podstupovala 2x IUI a 1x IVF a se všemi léky jsem se vešla do 20tis. Teď nás čeká IVF za léky už jsem dala 4tis.No a kolik budeme platit za zákrok jsem sama zvědavá. Ten minulý stál 10 500 a dnes mi sestra říkala ať si vezmu 15tis, tak nevím jestli se zdražilo nebo si nechává nějakou rezervu. Jinak dovolenou bych si nebrala, pokud nebude dr. někde poletovat tak to jistě stihneš, záleží na Vás kolik budete mít otázek. Dovolenou si šetři budeš jí ještě potřebovat 😉 Většina kontrol je ráno a když člověk chodí do práce je to komplikovaný vysvětlovat, že dvakrát do týdne přijdeš pozdě ☹ aspoň já to tak měla. Teď jsem na mateřské, ale není to o moc lepší, zase nevím jak to vymyslet s hlídáním. A hlavně v pondělí to bude oříšek vymyslet, když se musíme dostavit s manželem oba a malej tou dobou ještě spí 😒

ivekr
autor
5. dub 2013

@beruska1003
@samanta001 tak to je super!!! moc držím pěstičky ať jich tam je moocc a všichni silní 🙂 .
Jinak co se týká kontrol, tak já si v práci beru propustku, nechám si na ni dát razítko, tudíž můžu příjít, až mi to výjde...tím, že mám doktora mimo město práce, tak ta propustka platí na celý den....nejde to tak u vás taky?prostě si nečerpat dovolenou, ale využívat propustky k lékaři

dorotka307
6. dub 2013

@ivekr Tak hlásím , že je vše v pořádku a podle UTZ je to 6tt 🙂

beruska1003
6. dub 2013

Tak nakonec pondělí musim zrušit.Zemřela mně babička na Slovensku,zítra odjíždíme.Musím nás s manželem přeobjednat.Bohužel jinak to nejde,ale zas se říka,že když někdo odejde tak zas někdo přijde 🙂 Nebo tak nějak to je.Tak se nám možna s manželem zadaří 🙂

beruska1003
6. dub 2013

taky bych chtěla k dr.Škurlovi,jeho maminka mně na zakladni škole učila slovenský jazyk a literatúru 🙂 Kolik těch injekci do břicha se musí pichat?

samanta001
7. dub 2013

@ivekr u mě to tak bohužel nešlo, vzhledem k tomu že jsem pracovala s penězi. Nešlo, aby mě někdo střídal, takže buď jsem tam byla nebo nebo vůbec 😒
@beruska1003 to je mi líto, upřímnou soustrast. Určitě už se zadaří 😉

ivekr
autor
8. dub 2013

@dorotka307 Jůůjj mám radost!!!! moc gratulujíííí

ivekr
autor
8. dub 2013

@beruska1003 také upřímnou soustrast. Ale jak říkáš, někdo odchází, jiný přichází......mě a mojí sestře také zemřela babička a sestra ten den večer začala rodit, tak nám bylo líto že nevěděla kdo se narodil.....
Jinak oni ti ty dávky injekcí naordinují podle léčby...já píchám jednu denně ráno 2 - 10tý den cyklu, kde 6 a 8 mám pauzu, takže 8x

beruska1003
9. dub 2013

Holky děkuju.Do Sanusu deme příšti ponděli o pul12 🙂

ivekr
autor
9. dub 2013

@beruska1003 já jedu zítra do Sanusu na ult, zda injekce zabraly a folíci se probrali. Tak doufám, že ano. Budu teda teprve 9 den cyklu, ale snad to stačí. Včera už mě bolelo bříško a chytaly mě místy bolesti jak ledviny, tak jestli už to bude k tomu a rostou 😅 .