Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

sedmikraska17
8. lis 2017

Ahojky holky 🙂take dojizdim do sanusu mam za sebou 3x neuspesne iui pote me mudr. Poslal na imunologii kde me nasli protilatky na obalu vajicka tak sme museli do ivf et nevysel a ted jsem 5 dni po ket. Chci se zeptat je tu nektera ktera mela problem take v imunite a presto se ji povedlo? Kdyby to nahodpu opet nevyslo tak si chci vyzadat jeste vysetreni genetiky a premyslim jestli nejit i do hysteroskopie co myslite?

kacka49
9. lis 2017

@sedmikraska17 Ahoj, já měla z imunologie zjištěné zvýšené NK buňky, dostala jsem Prednison - nic, Medrol - nic, pak hormonální náplasti a Intralipid a od té doby jsem si užívala těhotenství 🙂, užívám si téměř tříměsíční dcerku 😉. Takže určitě můžeš otěhotnět, jestli nemáš ještě nějaký jiný problém 😉

sedmikraska17
9. lis 2017

@kacka49 tak to je super zprava🙂tak uzivej miminka🙂a chci se zeptat kam si jezdila na imunologii poslali te ze sanusu taky do prahy do immunie? A vzdycky kdyz ti ivf nevyslo tak si jela zase do prahy a tam ste se domlouvali co a jak? Ja prave ze pokud nevyjde ani ted ket tak premyslim co mam pro to dal udelat 🙂

kacka49
9. lis 2017

Děkuji, nás poslal Škurla hned po 1. ET do immunie do Prahy - jsou tam moc hodní 😉. Můj 1. ET skončil vloni v lednu v 8tt revizí (zamlklé těhotenství) - proto nás tam poslal. V červenci proběhl 2. KET - negativní a pak mi nedorůstala sliznice ... Až v prosinci to bylo připraveno na vklad a naše poslední embryo se krásně chytilo 😉. V Immunii jsem pak byla až v těhu na kontrole kvůli těm NK buňkám, ty byly ještě trochu zvýšené - následovala další kontrola, kde už byly NK buňky v normě ... Ale měla jsem zvýšené D-dimery, takže mě poslali na hematologii 😉. Píchala jsem si na ředění krve až do šestinedělí a teď už je vše OK 🙂

sedmikraska17
9. lis 2017

@kacka49 joo tak a v ty imunnologii ti doporucili kety az kdyz ty nk bunky byli v norme? Nebo ti proste nasadili nejaky ty prasky a zkusilo se a kdyz nic tak si tam zas jela udelala kontrolni testy a napsala ti neco jinyho.?a myslis ze staci kdyz doktorce napisi email a domluvim se s ni co a jak kdyz ivf nevyslo tak si me posle zase na kontrolu a zkusi s tim neco udelat?

kacka49
9. lis 2017

@sedmikraska17 ne, ne - v Immunii mi napsali léky, které jsem měla začít brát pár dní před KETEM až do 12tt a v tom 12 tt jsem měla přijet na kontrolu ... jednou KET nevyšel a podruhé už ano, takže to jsem jela ... napsat jí můžeš, ale budou chtít určitě žádanku. Nebo už jsi tam byla? To že to nevyšlo, mohlo ovlivnit spousta faktorů ... ☹

sedmikraska17
9. lis 2017

Joo to ja sem taky mela brat urcitou dobu pred etem medrol... A ten si psala ze se ti ani pri Prednisonu Medrolu nepovedlo a pak ze si mela hormonální náplasti a Intralipid. To ti menil kdo ty prasky? Nebo ti to vse doporucili na immunii. My uz sme jednou na immunii byli prave tam zjistili ty protilatky tak si myslim ze uz by nebylo potreba ne? Nebo prinejhorsim bych jeste rekla doktorce o zadanku... No jestli to ted nevyjde tak bych prave chtala udelat vse abych mohla jit naproti tomu mit moznost otehotnet trrba prirozene pac do dalsiho ivf by sme sli zas az treba za rok. Aby sme si od toho odpocli a taky nasetrili penizky🙂

koudulinka
10. lis 2017

@sedmikraska17 ahoj ja mam za sebou 2neuspesne kety a mame jeste 1embryjko tak sem rikala kucerovi ze bych chtella imunologii a rekl mi ze u nas neni potrebna kdyz jsem 2x otehotnela s pregnylem ikdyz to nedopadlo ale ze imunologie je na otehotneni.. ..

sedmikraska17
10. lis 2017

@koudulinka to se mi zda teda divny😕co si pisu s jednou holcinou tak taky jednou nebo dvakrat otehotnela ale vzdy o to prisla a taky ji normalne na tu immunii poslali a nasli ji tam celkem dost protilatek. Takze se take snazite o prvni mimco? A jak dlouho? Co vsechno uz ste podstoupili?

koudulinka
10. lis 2017

@sedmikraska17 ja otehotnela s pregnylem 1.bylo zamlkle a 2.melo genet.vadu genetiku mame ta je v poradku 1x js me zkusili iui a ted 2x ket a ceka nas 3.snazime se 5 let....no nevim me kucera rekl tohle😔ale jestli nevyjde ani to 3.tak si o to proste reknu ze to chci

misickajerry
10. lis 2017

@sedmikraska17 Ahoj, já jsem měla 3transféry (1x ET, 2xKET) a nic,brala jsem prednison.. nepovedlo se, pak mi dal žádanku na imunologii, tam mi vlastně zjistili že mám protilátky a moje tělo nepřijme embryo.... místo prednisonu změněno na medrol. pak jsem šla na 4ket a vyšel, měla jsem tedy medrol a ještě k tomu AH (asistovaný hatching), doma mám 14měsíční holčičku

koudulinka
10. lis 2017

@misickajerry no ja prave pred tim otehotnela proto asi kucera rekl ze imunologie neni potrebna kdyz vi ze otehotnet slo tak nevim no....

sedmikraska17
10. lis 2017

@koudulinka aha takhle. No tak uvidis jestli to ted vyjde a pokud nic tak si to normalne vydupej🙂nevim o co jim jde dyt ien vytisknou papir😀a pritel je uplne v poradku nebo tam mate taky nejaky mezery? 🙂

sedmikraska17
10. lis 2017

@misickajerry tak to patris mezi stastlivce🙂ja taky brala medrol ale et nevysel ted cekwm na kysledek ketu ale spis to taky vypada na neuspech 😔

misickajerry
10. lis 2017

@sedmikraska17 jsem rada ze se povedlo..uz jsem v to ani nedoufala tehda... Ty 3neuspesne transefry mi daly zabrat .. Hlavu vzhuru bude to dobre😉 a kdy jdes na krev po ketu?

sedmikraska17
10. lis 2017

@misickajerry snad jo🙂no mela hych jit pristi ctvrtek ale jestli nepojedu uz driv uvidime protoze vcera aji dneska ze me tekla chvili krev. A to sem myslela ze pri brani estrofemu krvacet nemuzu... Uvidime jaky budou vysledky a pak se uvidi co dal🙂

koudulinka
10. lis 2017

@sedmikraska17 pritel ma spermie celkem ok nejaky pokulhavaj ale jinak ok ja mam pcos...

misickajerry
11. lis 2017

@sedmikraska17 neboj😉 Ja si pamatuju ze sem taky zaspinila...a vubec potom i kdyz byla tehu tak krvacela....takze hlavu vzhuru a zkus nato nemyslet

sedmikraska17
11. lis 2017

@misickajerry jojo ted uz sem v klidu🙂i kdyz si myslim ze nic nenasvedcuje ze tehu vyslo, zadny priznaky nic... Ale kdyby to vyslo tak bych byla zas na druhou stranu hodne mile prekvapena🙂

kacka49
12. lis 2017

@sedmikraska17 já jsem taky neměla žádné známky těhu neviděla a taky jsem špinila - měla jsem hematom v děloze ... Tak uvidíš, určitě to vyjde

misickajerry
12. lis 2017

@sedmikraska17 příznaky přijdou až dýl.... to není hned.... vem si to kolik dní jsi teprve po transféru, to je krátka doba aby si měla jakékoliv příznaky...

misickajerry
16. lis 2017

@sedmikraska17 drzim palce!

koudulinka
7. pro 2017

Ahoj holky prosimvas nemohla byste mi nektere doporucit dobreho gynekologa co ma v nemocnici v jihlave ambulanci a pribira klientky??

amynka89
17. led 2018

Ahoj holky, přidávám se k vám. Už jsem z toho unavená. V dubnu jsem byla na prvním IVF které se zadařilo, ale v 10 tt zamklé těhotenství, v říjnu jsme šli na další pokus u kterého se nezadařilo oplodnit vajíčka. Poté mi byla doporučena laparoskopie, která proběhla s verdiktem, že je vše v pořádku. Teď v lednu další IVF, kde se opět nezadařilo oplodnit vajíčka. Jsem z toho na dně. Nevím co dál?

lucahv
7. únor 2018

Ahoj holky, začínám koukat po nějakých CAR prosím napsali byste mi klady nebo zápory k Jihlavskemu? Proč Prave tu jste si vybrali nebo proč byste do ni znova nesli nebo na co si dávat pozor? Dekuju moc!!!

lidaadil
7. únor 2018

@amynka89 To je mi líto. Moc bych Ti to přála. Je-li to možné pokračuj. My zkoušíme osvojení...

lidaadil
7. únor 2018

@lucahv Po té, co se nám v Jihlavě nedařilo, mi kamarádka zdravotnice radila přejít do Brna, ale už si nepamatuji, které centrum to bylo...

lucahv
7. únor 2018

@lidaadil Dekuju za info. A jak je to tam a péči? Udělají všechny vyšetření? Nebo jen zkouší prášky?

lidaadil
8. únor 2018

@lucahv V Jihlavě dělají spermiogram, hormonální profil ženy a běžné gyn vyšetření s ultrazvukem. Po 2-3 neúspěšných pokusech zjišťují průchodnost vejcovodů metodou HyCoSy (pěnou). Chodily jsme tam rok a nic víc nezjišťovali. Když jsem se sama na něco zeptala, tak odpověď zněla: "Z ultrazvuků víme, že ovulace probíhá, takže je to zbytečné." Díky této odpovědi mě ani partnerovi žádné prášky nezkoušely. Jen injekci na podporu ovulace (tu dávají všude a všem)...

lidaadil
8. únor 2018

@lucahv Uf, omlouvám se za hrubky...