Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

ivekr
autor
29. dub 2013

@beruska1003
@samanta001 holky, tak můj výsledek je negativní ☹ Ach jo

ivekr
autor
29. dub 2013

@beruska1003@samanta001 tak jsem volala do Sanusu a prý dokavaď není ms tak to ještě není ztracený, že u IUI někdy 14 dní bývá i brzo, takže mám sečkat, zda ms příjde nebo ne. Tak ještě malinká naděje by snad byla, ms má dojít zítra.......tak uvidíme.

beruska1003
29. dub 2013

@ivekr jaj tak neklesej na mysli...když to nevyjde teď příště určitě jo.Povede se to určitě.Ja přišla před chvilkou od doktora tak jsem v 6tt.Za měsíc du krev na vyšetření vývojovych vad.Dnes to musím říct mistrovi.Aby mně dal na jinou práci a jenom na jednu směnu.Tak uvidíme jak tam dopadnu

ivekr
autor
29. dub 2013

@beruska1003 tak to určitě dobře dopadneš 🙂 Mistr tě předělí jinam. No a já budu čekat a doufám, že taky donesu dobrou zprávu. a co @samanta001, co ty, jak ti dopadlo dnešní datum? 🙂

samanta001
29. dub 2013

@ivekr já dopadla blbě ☹ ale vzhledem k tomu, že jsem v soboutu dostala ms jsem s tím počítala, ale i tak mě to nějak vzalo. HCG jsem měla pozitivní,ale s hodně nízkou hodnotou, takže mimi se sice chytlo, ale když jsem to v sobotu dostala tak zase odešlo 😢 Proto jsem měla i pozitivní tt. Tak nás teď čeká KET, ale to až v červnu ☹ Ty zatím nestrácej naději...
@beruska1003 veliká gratulce mamino 🙂
@bubulina1983 vítej mezi náma 🙂

ivekr
autor
29. dub 2013

@samanta001 jejda tak to mě moc mrzí ☹ Proč, když už se člověk dá na takovej "zákrok" to nevýjde, nehledě i ty finance. Toho se taky bojím, zrovna moc při penězích nejsem (nestěžuju si, jsou na tom i hůř) a bojím se, že kdyby to IVF nevyšlo, tak nebudeme mít na více pokusů......tak se drž, myslím na tebe.

bubulina1983
29. dub 2013

@samanta001 - také se přidávám jako psychická podpora. My tě můžeme podpořit alespoň takhle na dálku, když se čeká na něco, co si člověk moc přeje, tak se to vleče jako šnek, každej měsíc má tak 100 dní a pak to rozhodne jeden okamžik. Nic si z toho nedělej, ale aspoň víš, že v tom nejsi sama, že jsme tu s tebou 🙂

bubulina1983
29. dub 2013

@ivekr - neboj nic není ztraceno, naděje umírá poslední ...držím pěstičky. Je to děsný, když to člověk takhle musí řešit ...dřív chlap zaklepal trenkama nebo vypli proud a bylo to a dnes? ...

bubulina1983
29. dub 2013

@beruska1003 - gratuluji moc, aspoň jedné množilce se zadařilo 🙂)

ivekr
autor
29. dub 2013

@bubulina1983 děkuji. No je to děsný, člověk se xx let cpal antikoncepcí a defakto zbytečně. Nikdy by mě nenapadlo, že to takto budu řešit (asi jako každou z nás). Vždy jsem si myslela, že se to tam pustí a je to. Stejně furt nechápu, co je na tom, aby doplavali k tomu vajíčku 😀 . No uvidíme, ale myslím si, že tím, že se mi otevírá už čipek (jak jsem zaváděla tabletku, tak jsem nahmatala už dírku na čipku....) že ms se ukrutně blíží ☹

ivekr
autor
29. dub 2013

@bubulina1983
@samanta001
@beruska1003 holky, změna tématu: kam se letos chystáte na dovču? Máte rádi moře nebo spíš přírodu, tůry 🙂 . My každý rok jezdíme na 4 dny na Slovensko na Podhájskou do termálů a pak na týden s partou lidí a psama na chatu na hory do Šumavy.....to tak většinou srpen - září.

samanta001
30. dub 2013

@ivekr no i my to tak s penězma máme, tenhle pokus vyšel na 20tis. naštěstí máme tři zamražené. Rozmražení+ kultivace by měla vijít na cca 3tis. plus nějaký léky na sliznici, ale to už je prý otázka pár korun, ale pokud nevyjde ani tento pokus a budeme muset jít do celé procedury IVF znovu tak teda nevím 😖 Jinak co se týče dovči měli jsme jet jako loni s partou na Pálavu, ale rozhoupaly jsme se pozdě a bungalovi už jsou zabraný a do chatky nebo do stanu kde není vlastní sociální zařízení se mi s malím moc nechce 😒 takže si asi letos udělám čistě rodinou dovču ve třech, pokud teda teď ještě něco seženem ☹ Do zahraničí s malím zatím jezdit nechci, špatně nám snáší cestování autem. Tak kdyby jste měla některá nějaký tip na dovču něco mi navrhněte budu ráda 🙂

vysocanka
30. dub 2013

Nechodim,ale mame odsud krasneho chlapecka 😀
Pokud si to budu pamatovat,rada poradim 😀

ivekr
autor
30. dub 2013

@vysocanka ahojíky 🙂 Tak to je super zprávička, že je na světě další malý Sanusátko 😀 . Já dnes očekávám MS po IUI, tak jsem hodně nervozní, včera tt negativní, ale údajně ještě není vše ztraceno, dokavaď ms nedorazí...bojím bojím. A dělali ti v Jihlavě IUI nebo IVF?

beruska1003
30. dub 2013

@samanta001
@bubulina1983
@ivekr holky děkuji,budu na vás myslet a modlit se aby vám to taky už vyšlo.S tou dovčou jsme to měli furt jasné.Jezdili jsme na SK,jelikož tam odsuď pocházim.Ubytování a strava zdarma a občas nějaký výlet.Minulý rok jsme byli u moře v Chorvatsku,letos jsme chtěli taky,ale už nám to asi nevyjde.Jedině,že by k něčemu došlo a potřebovala bych se psychicky spravit.To snad se nic nestane.A rozhodla jsem se jít marodit protože v práci mně síce vyšli vstříc s jednou směnou,ale co se týče práce tak žadna pořadna uleva.Už včera když jsem to tam řekla tak mně stejně nechali tahat veľké a ne moc lehké bedny.Takže jsme si večer promluvili s manželem a du na neschopenku.Doktor mi ji chtěl napsat už včera,ale to jsem si myslele,že v práci to dopadne trochu jinak.Ale když mi mistr řekl,že: "Budu se snažit vám dávat lehčí práci".Tak co si o tom jako mám myslet??? Radši nebudu nic riskovat.A jelikož doktor nemá problém aby mne tu neschopenku napsal.Tak proč nejít,že? Jaký máte vy na to názor?

ivekr
autor
30. dub 2013

@beruska1003 ahojíky, tak určitě bych na tu neschopenku šla, pokud to máš v práci takhle. Já třeba pracuju v kanceláři jako asistentka obch. odd. a ředitele a je to spíš zase psychycky náročný (no buzerace, pořád něco špatně, špatné chování a zachezní - ale to je kapitola sama pro sebe).....Ale jestliže taháš těžký bedny a nevím co všechno, tak určitě bych šla marodit bez váhání....nač to riskovat......
Jen je na prd, že dnes dostaneš vycházky na pár hodin a jinak musíš být doma ☹ To jediné mě na tom štve, že si nucená kedět doma mimo vycházky...nebo říkal ti doktor, jak se to dá udělat?

vysocanka
30. dub 2013
vysocanka
30. dub 2013

Tri Iui dve ivf s icsi

beruska1003
30. dub 2013

@ivekr Ve čtvrtek si du pro neschopenku tak se na to zeptam 🙂

ivekr
autor
30. dub 2013

@vysocanka ty jo, tak tady složitá cesta za miminkem, ale nakonec jste se dočkali 🙂

ivekr
autor
30. dub 2013

@beruska1003 tak dej určitě vědět, co ti poví 🙂
Já to v práci už taky nadřekla, že to řeším, kvůl propustkám (razítko caru) a udělala jsem pěknou chybu, prosila jsem ředitele o diskrétnost a za měsíc jsem tu najednou měla slečnu na zaučování za mě za mateřskou.....no tak slečna už tu není, přeřadili ji jinam, protože jsem fakt vysvětlila, že to mám "na dlouhý lokte". A pak jsem dostala kázání, že jako až se zadaří, tak nesmím jít na neschopenku, protože za sebe musím někoho zaučit a není to tu tak jednoduchý a ředitel s tím nechce mít žádný potíže a práci navíc......takže já jsem zase postavená do blbé situace. Prvně jsem to řešila jako ježiši marja, co budu dělat, kdyby mě bylo zle a nemohla bych v práci sedět....ale už na to co? Už na to prdím 😀 Miminko je to jediný o co bych měla obavy a nějaká práce...je až na druhé místě, i přes ty psychonátlaky

samanta001
30. dub 2013

@beruska1003 nejlepší řešení, taky bych zůstala doma a při prvním těhotenství jsem taky celou dobu doma byla. Vycházky jsem měla od 12-18hod. což mi vyhovovalo. Ale co vím tak byli i těhule který žádný vycházky neměly a chodily si kam chtěly. Ale pozor jednou na mě kontrola byla 😒 naštěstí jsem doma byla, protože jinak jsem to moc nedodržovala 🙂

beruska1003
30. dub 2013

@ivekr Ty jjo,něktrí se chovají tak bezohledně.Vůbec nemají tůšení čím ta žena prochazi.Že je psychicky vyčerpaná a do toho ješte tady to.Hlavně aby ředitel chudáček nemusel nic řešit.Děsný to je v dnešní době 🙂 Moc Ti držím pěsti ať všechno zvládneš bez problému.A nestresuj se.Jak se říka : "Boží mlyny melou pomalu,ale spravedlivě" nebo tak nějak to je.

beruska1003
30. dub 2013

@samanta001 jo říkala mi jedna starší pani,že někdy nechodily kontroly na těhotné,ale pak že to zavedli taky.Blbost podle mně.Ale taky si myslím,že vychazky každý den od 12 do 18 postačujíci.A jak píše ivekr,miminko je teď na prvním místě

bubulina1983
2. kvě 2013

Ahoj holky, tak máme za sebou návštěvu v IMMUNIA Praha. v úterý ráno krevní odběry nalačno, já i přítel, ten ještě navíc dávku spermíků - prostředí pro odběr - to se tu snad ani nebudu zmiňovat ☹(( Je to tam jak na běžícím páse, přijdeš z ulice do místnosti, kde sedí sestra koukne na doporučení, zaregistruje tě, mrkne na kartičky pojišťovny, vytiskne štítky na odběr.zkumavky, berou krev 2 sestry po 2 lidech, vyplníš formulář choroby, nemoci co se týká dědičnosti, tvoje onemocnění v dětství a nyní a je to. Výsledky 7.6. zase osobně do Prahy, k Dr. Šetinové. Jinak tenhle měsíc to vidím s bledě, vzhledem k tomu že jsme byli na dvou odběrech, přičemž je nutná 3 denní sex.abstinence, takže ani nebylo z čeho 😉

bubulina1983
2. kvě 2013

@ivekr - nenaděláš nic, oznámit se to musí, když potřebuješ odejít, s tou diskrétností je to už jiná věc, ale je obecně známo že chlapi jsou daleko větší drbny než ženský 🙂 já už tady šéfa tak nějak připravuji delší dobu, takže mi snad s pouštěním dělat problémy nebude a vzhledem k tomu že nás tu je na kanclíku pět a půl, tak to stejně všichni ví. Práci neřeš, nařídit ti stejně nikdo nic nemůže, a když tam prostě nebudeš, tak se to taky nepos...
@beruska1003 - taky se přidávám k holkám, pokud je tvoje práce o tahání tažkých věcí, prď na to, ať si to tahají chlapi nebo jiná kolegyně co není ve stavu. Když tě nechce přeřadit ne jinou práci, kde se nic netahá, tak alou na neschopenku. JJ, dřív to bylo bez vycházek, že těhotná mohla kdykoliv a kamkoliv, ale teď je to nějak nově zpřísněný, že už ti to žádná Dr. nenapíše, nebo aspoň jsem se s tím ještě nesetkala - viz. níže: Vycházky- Vycházky, jejich rozsah a dobu může ošetřující lékař od 1.1.2012 povolit pouze v rozsahu, který odpovídá zdravotnímu stavu dočasně práce neschopného pojištěnce a který nenarušuje stanovený léčebný režim.
Ošetřující lékař může vycházky povolit nejvýše v celkovém rozsahu 6 hodin denně, a to vždy v době od 7 hodin do 19 hodin. Ošetřující lékař vymezí konkrétní časový úsek nebo časové úseky těchto vycházek.
Jiný rozsah (neomezený) vycházek může ošetřující lékař povolit či stanovit v případech, kdy mimořádně náročný léčebný plán, probíhající intenzivní léčba, nepříznivé vedlejší účinky léčby nebo celkově závažný zdravotní stav neumožňují pojištěnci, aby využil pevně stanovenou dobu vycházek(časté třeba u onkologických pacientů) nebo též na žádost dočasně práce neschopného pojištěnce a po předchozím písemném souhlasu příslušného orgánu nemocenského pojištění uděleného na základě žádosti ošetřujícího lékaře . Změnu místa pobytu dočasně práce neschopného pojištěnce z důvodu pobytu v zahraničí může ošetřující lékař povolit jen po předchozím písemném souhlasu příslušného orgánu nemocenského pojištění; o souhlas orgánu nemocenského pojištění žádá tento orgán pojištěnec.

Stejným způsobem lze umožnit aby práce neschopný pojištěnec volil dobu vycházek podle svého aktuálního zdravotního stavu. Takto povolit vycházky lze nejvýše na dobu 3 měsíc s tím,že takto lze vycházky povolit i opakovaně.
To znamená, že vycházky při PN z důvodu rizikového těhotenství jsou 6 hodin denně, jak výše uvedeno nebo na Vaší žádost a po předchozím písemném souhlasu příslušného orgánu nemocenského pojištění uděleného na základě žádosti ošetřujícího lékaře Vám lze povolit"neomezené vycházky".
Takže zůstante v PN, dokud Váš lékař neusoudí,že jste práce schopna a můžete si požádat o změnu režimu vycházek ,jak je popsáno výše.
Právní předpisy:
Zákon č . 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění

samanta001
8. kvě 2013

@bubulina1983 ty bláho vyčerpávající odpověď na téma vycházek 🙂 Přeji hodně štěstí ať výsledky dopadnou dobře a hurá do boje!
@ivekr a jak jsi dopadla ty, bylo IUI k něčemu?

beruska1003
8. kvě 2013

holky mám hnědy výtok... je to běžné v těhotenství?Máte zkušenosti? Mám strach.Zítra asi navštívim doktora

ivekr
autor
9. kvě 2013

@samanta001 ahojíky, nene k ničemu, nedopadlo to. a teď už týden marodím s teplotama. Mám antb. tak teploty už nemám, ale měla jsem 6dní v kuse 38. Tak mám neschopenku a chtěla jsem ji jít už zítra ukončit, ale jsem pořád ko. Už jsem se dnes převlíkla do domácího, ale jen ležím na gauči a pospávám a jsem jak praštěná pytlem. Tak asi ještě přes víkend uvidím, jeslti v pondělí už budu zralá jít do práce

@beruska1003 tak to vůbec netuším, kolikrát jsem četla, že je to normální špinit, ale nesmí tam být čirá krev. ale určitě bych zašla k doktorovi......Já osobní zkušenosti nemám. A neboj, nic to nebude 🙂

samanta001
9. kvě 2013

@beruska1003 ani já osobní zkušenost nemám, ale určitě bych navštívila lékaře.
@ivekr tak to je škoda, že to nevyšlo, ale zase pokud jsi na tom teď zdravotně takhle je to i dobře, kdyby jsi byla těhotná nebylo by to dobré, asi to tak mělo být. 😒 Tak hlavně se z toho brzy dostaň. A kdy teď půjdeš do Sanusu a co vás čeká dál?