Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
24. čer 2014

@elisc - ahojky, zvladla sem to v pohode, uz sem se ani neklepala, pichla sem si to rano v 7.15 doma v klidu, muzu se vyprdnout tahat to sem do prace a tady se nervovat, jestli je to vsechno cisty, vcera teda v 9.15, ale tak na rozpisu mam mezi 6-10, tak v rozmezi jsem, nerekli mi ze se stridaji strany, jenom se me ptala jestli sem pravak nebo levak kterou rukou se mi to bude lip delat, dneska sem to pichla zase do pravyho speku 😀 to ma nejaky smysl to stridat, aby to lepsi doteklo i na druhou stranu? vcera vecre uz me tam trochu popichovalo, tak doufam ze to nebude horsi abych mohla vubec chodit, tesim se v patek kolik tam bude foliku.
A to OPU se dela pod celkovou narkozou, spodem jehlou, boli to? a jak vidi ty foliky, pres UTZ ti jezdi po brise? jak ses po tom citila, neco boli? a kdy se dozvis kolik bylo ve folikach vajicek a to je hned napichaji? to je dotazu jezismarja 🙂

elisc
24. čer 2014

@bubulina1983 Hele klidně se ptej, jsem sice v práci, ale přístup na net bez omezení 😀
Mně říkali, že je lepší střídat strany, aby se ta látka dostala rovnoměrně k oběma vaječníkům. Musím zaťukat, že jsem ty injekce snášela opravdu dobře, nic mě nebolelo. Neboj, OPU je brnkačka 😉 Samozřejmě každá můžeme reagovat jinak. Jsi v plné narkóze cca 20min. Ano, myslím, že folikuly sleduje přes břicho a jehlou vycucne folikuly 🙂 Zní to hrozně, viď. Mě vůbec nic nebylo, po zákroku jsem ležela cca 2 hodiny, aby si byli jistí, že jsem ok. Mezitím jsem se najedla a koukala na Tv. Sestřička se pořád chodila ptát, jak se cítím, jestli třeba nechcu čaj nebo kafe. Než odcházíš vytáhnou Ti ze spodku takovou obvazovou ucpávku, valila jsem oči, kolik se tam toho vejde, byly toho metry 😀 Jak píšu, nic mi nebylo, tak hned odpoledne jsem řídila a klid jsem fakt nedržela.
Hned po zákroku za Tebou přijde embryolog, řekne Ti kolik bylo vajíček a domluvíte se na způsobu oplodnění. Druhý den si voláš, tam mi řekli, kolik vajíček bylo zralých a kolik se jich podařilo oplodnit a jaké jsou kvality. A pak si voláš každý den a nervuješ se, jestli se vyvíjí.

elisc
24. čer 2014

@bubulina1983 Se mi to najednou nevešlo 😀
Už jen napíšu, že automaticky doporučují prodlouženou kultivaci 5 dní. Den OPU se počítá jako 0 den a na ET jdeš pátý den kultivace. Za to se myslím doplácí 3.800
Jó, ještě mi říkal, že vajíčka by se měla oplodnit do 4 hodin, pak ztrácejí na kvalitě.
A pokud by měl partner zájem, může si sperma dovést z domu, stačí nádobku držet u těla a do cca hodiny předat embryologovi 😉

bubulina1983
24. čer 2014

@elisc - hehe, to stejný, tak když nemám moc do čeho píchnout tak tu taky čumákuju...aha, tak to mě jaksi nikdo neřekl, tak sem ráda za info, díky zítra píchnu do levýho špeku ať má taky něco ten levej 😀 no byla sem v dubnu na laparce, takže 1.narkozu v životě už mám za sebou, tak to snad nějak zvládnu a kdo by to kvuli mrňouskovi nevydržel, viď? No já tam pojedu s přítelem, on musí jít s tebou nějak na ten odběr spermíků a ty si mezitím na odebírání asi ne? a pak může jít za tebou na pokoj..ty si to zvládla sama a kdy byl manžel byly jste tam na etapy? no jsem zvědavá jak na to budu reagovat a jaký budou vejce, doufám že alepsoň jedno bude to vajo s velkým V 😉 a byla si na neschopence? a od kdy?
A opravdu to nechávají těch 5 dní kultivovat, někde sem četla že tam vkládáají už po 3 dnech a že když se to takhle udělá že se za ty 3 dny nemusí poznat jestli roste dobře a jestli se bude vyvíjet dál...

elisc
24. čer 2014

@bubulina1983 Já jsem byla na laparce loni touto dobou. Dělali mi průchodnost. Mám trochu nižší tlak a po narkóze se mi zbytek dne motala hlava a břicho bolelo cca 2 dny.
Ano, při OPU partner odevzdá sperma, zatímco jsi na sále. A pak může být s Tebou na pokoji. Ono stejně pokud bys neměla doprovod, Tě asi nepustí. Přítel přišel trochu dýl, ale odcházeli jsme spolu. Celou dobu mi opakoval, jak jsem skvělá a statečná 😀 Fakt je dobře, že Ti chlapi vidí, co podstupujeme 😀
Neschopenku jsem neměla, od ET jsem byla na dovolené týden. 4 dny jsem ležela a pak jsem chodila na krátké procházky. Ale jak už tady někdo zmínil, když se Ti chce na velkou, je to fakt dilema 😀
Po týdnu jsem normálně nastoupila do práce, dělám v kanceláři a stres taky nehrozí, tak jsem si říkala proč ne. Teď teda uvažuju, že půjdu na neschopenku, abych neplýtvala dovolenou, jen nevím jak to udělat, aby neviděli razítko Sanusu. Možná zkusím svoji obvoďačku. A Ty plánuješ neschopenku?

bubulina1983
24. čer 2014

@elisc - no jsem taky ráda že jezdí se mnou občas, ať si to trochu pozná, že to není pro nás žádná sranda....no pokud mi bude OPu dobře chci ještě chodti do práce taky sedím v kanclíku, teď už jsem tu dvě tak že většinu práce přepinknu na kolegyňku, a doma budu až od ET těch 14 dní si vezmu neschopenku, prdím na to ono se tu tu nepokaká, a já si udělám jako dovolenou...u nás v práci to všichni tudíž razítko neřeším, ale buď se můžeš domluvit se svou gynekoložkou, prostě máš zánět a hotovo, každýmu je potom hovnajs, a nebo pokud je obvodacka trochu soudná klíďo ti to napíše, je úplně fuk kdo ti to napíše...

debeee
24. čer 2014

@bubulina1983 Kultivovat to nechávají 5 dní v případě že máš dost embryjek, pokud jich máš málo jako já tak jen 3 dny.

Holky dneska kontrola u svého gyn. a super. Bylo vidět srdíčko. Ten pohled je neskutečnej. Málem jsem se tam rozbrečela 😀 Už máme skoro 8mm a termín 12.2. 2015.

bubulina1983
24. čer 2014

@debeee - no já jsem právě četla, že když je jich míň že ti ho vkládají dřív, ale že potom se nepozná zdá se dobře vyvíjí, že když by se nechali obě až do 5 dne takže se to pozná lepší... a nevysvětlovali ti důvod proč to dělají už 3.den, že jako proč ještě nepočkají? možná protože by jako už potom asi možná nebylo co vkládat...nevím moc tomu nerozumím, když chtějí odhalit příčinu možného problému nemělo by to být ve stejných podmínkách? Krásný, srdíčko tluče to je důležité, a teď už bude vaše fazolka jen a jen bobtnat 🙂 jak je ti co žaludeční problémy, nějaké příznaky, jak to zvládáš v práci? máš klidnou práci?

debeee
24. čer 2014

@bubulina1983 - To mi nevysvětlovali 🙂 Ale bude to asi z důvodu které si tu napsala 🙂 Já jsem vždycky ze všech těch informací co tam na tebe vychrlí tak hin, že se na spoustu věcí nezeptám 🙂

Žádné příznaky jsem až do dneška nepociťovala, krom bolení v podbřišku. Ale dneska je mi zle jak psovi - od žaludku, tlak, pocit na omdlení no běs. Doufám, že je to jen tím, že jsem se na lačno napila rozpustného magnesia a že se asi žene bouřka 😀

Holka já už jsem od února doma. Co jsem šla na laparku jsem se do práce nevrátila. Mám bohužel dost stresovou a fyzicky náročnou práci, tak jsem raději zůstala doma v klidu. Už mi to trochu leze na mozek, neznám tu moc lidí, bydlím tu jen 2 roky a trochu víc se už nudím 😀

suzik161
24. čer 2014

@bubulina1983
@elisc prosím, prosím s největší pravděpodobností jsem prěd hodinkou dostala MS a mám začít se stimulací na KET, jen nevím zda mám dnešek již počítat jako první den, nebo až zítra??

bubulina1983
24. čer 2014

@suzik161 - ahojik,ja nevim,jak je to s krátkým protokolem,ci stimulaci na Ket,ja mám dlouhý,ale pokud mas začít stimulovat 1.den cyklu,tak se jako první den povazuje,kdyz dostaneš MS do 12 hod,dopoledne,tak to asi nech na zítřek,ale koukni se jeste na net raději..

elisc
24. čer 2014

@suzik161 Ahoj, mně to Kučera vysvětlil takto: pokud zatim jen špiníš, musí to trvat celý den, aby se to dalo počítat jako 1DC, ale pokud krvácíš - musí být vidět čerstvá krev, už dnešek počítej. Snad to z toho pochopíš, kdyžtak se pokusím napsat to srozumitelněji

suzik161
24. čer 2014

@elisc naprosto chápu a byla to jasná krev 😉 téda radost z MS jsem snad ještě neměla. Doufám, že mě nechtěla jen nalákat a budu zase špinit, snad to už vydrží

elisc
24. čer 2014

@suzik161 a Ty musíš začít 1DC s léky? Nechci Ti v tom dělat zmatek, ale setkala jsem se u různých doktorů s různými názory co se týče začátku MS. Moje předchozí gynekoložka třeba ani 2 denní špinění nepočítala

suzik161
24. čer 2014

@elisc ne, druhý den. Já to mám jasnou červenou krev. Která se poprvé objevila v 17:30. Takže to beru za MS a zítra začínám brát. Děkuji moc

elisc
24. čer 2014

@suzik161 tak to bych taky počítala, nanejvýš si můžeš ráno zavolat, sestřičky by Ti poradily 🙂
Ale znám sama sebe. Taky jsem takový plašan. Vždycky jsem o něčem přesvědčená a když na to dojde, musím se někde ujistit. Přece jen, člověk by nerad něco zkazil.

suzik161
24. čer 2014

@elisc přesně tak, to jsem já 😀 uvdím jak to bude vypadat v noci a bude jasno. Moc děkuji!!!

elisc
24. čer 2014

@suzik161 Ještě budu otravovat 🙂
Koukala jsem na netu a jak jsem psala, byly tam různé názory např.:
jakékoliv špinění se počítá nebo lékaři první den nepočítají pokud to není opravdu hodně silné a pak jsem se dočetla, že se to počítá, pokud se krev objeví do 17.hod.
Vím, že Ti akorát pletu hlavu, ale nerada bych Ti špatně poradila, možná radši opravdu ráno zavolej.
Hele vidíš, jak jsem psala, začínám zviklávat sama sebe 😀

debeee
26. čer 2014

Hele ženy, myslíte že je normální mít v 7tt návaly? Já si spíš přijdu jak v přechodu.

bubulina1983
26. čer 2014

@debeee - ahojky, co by ne v těhu je všechno možné, návaly, přívaly tepla, kil a hormonů 😀 buď ráda že nemás hlavu v záchodu 😀 a jak se jinak máš maminko? co tě teď čeká za vyšetření?
Já jinak holky začínám být trošku nervózní, dnes píchám 4.den zítra kontrola v 7:45, kolik jsem zatím snesla vajíček 🙂

beatax
26. čer 2014

Ahoj holky,
byly jste některé v SANUSu v JIhlavě na prvotrimestrální screeningu? myslela jsem, že se to v Jihlavě vůbec nedělá 🙂 tak mě to překvapilo, já jen jestli jsou dostatečně certifikovaní 😀

bubulina1983
26. čer 2014

@beatax - ahojky, ráda bych to na tvůj dotaz odpověděla, ale vzhledem k tomu, že jsem ještě bohužel těhotenství nedočkala, tak za mě ...nevím

beatax
26. čer 2014

@bubulina1983 tak to moc drzim palecky, at se co nejdrive zadari !! 🙂

suzik161
26. čer 2014

Ahoj holky, tak od zítra stimuluji na KET 😀

debeee
26. čer 2014

@bubulina1983 - Tak ten záchod bohužel dneska proběhl 😀 Asi v 5:20 mě to vytáhlo z postele 😖 Už třetí den mi není dobře, jako bych snědla něco těžkého a můj žaludek to neuměl strávit ☹ Do toho ty návaly, cítím se fakt skvěle 😀 Přestalo mi chutnat kafe 😠 Pila jsem stejně šílenou hrušku, ale i tak. Byla to taková ranní oblíbená činnost 😀
Ve středu jdu naposledy ke Kučerovi a pokud bude vše ok přenechá mě už jen mému gynekologovi.
Dej hned vědět jak pilná nosnice jsi 😀 Já měla jen 2 a měla jsem z toho fakt mindrák, ale pak jsem si řekla, že přeci nejsem nějaká slípka 😀

@beatax - Taky vůbec nevím, ale zajímalo by mě jestli se tento platí? Slyšela jsem že není úplně standartní a tudíž není hrazený, tak až to budeš mít za sebou písni kolik prosím. A bez specifické certifikace to žádné středisko provádět nemůže, takže v klidu 😀

@suzik161 Gratulace holka, držím palečky at ti to vyjde k maximální spokojenosti a k 100pro úspěchu 😀

beatax
27. čer 2014

@debeee ahojky, dostala jsem leták a cena je 1450 Kč, dobrý vejvárek 🙂 ale tuším, že pokud k tomu existuje důvod, měl by ten screening být placený ... 🙂

debeee
27. čer 2014

@beatax - To v celku je, ale po tom všem co už jsme v Sanusu zapaltily to je pakatel 😀 😀

suzik161
27. čer 2014

@debeee Děkuji moc.

bubulina1983
27. čer 2014

@elisc + @debee + @suzik161 - Ahoj holky moje, tak dnes jsem po KO u Kučery, a hlášní je takovéto: na pravé straně cca 5 folíků největší 8,4 mm na levé straně cca 7 folíků, největší také kolem 8 mm, sliznice 7,4, minimálně musí být alespoň 8, co už skoro mám 🙂 takže rostě mi to všechno krásně, hyperstimulák vypadá že nehrozí, další kontrola v pondělí v 7:15, dnes zůstává puregon 900jednotek: 200 jednotek, zítra také 200, v NE 175, a vpondělí se uvidí, zatím to vypadá výhledově na OPU STŘ - PÁ, ale až podle pondělka
@debee - já to nechtěla přivolat..... 🙂 jéé promiň, ty začátky jsou nejhorší, musíš to nějak vydržet, doporučují se ty zázvorový lízátka proti nevolnost, někomu to pomůže zkus se zeptat v lékarně .. takže se ve středu rozloučíš s Kučerou, tak to budou slzičky viď 😀 snad to bude všechno v pořádku a pak už se budeš koulet jenom ke své gynekoložce, abys nemusela tolik jezdit
@suzik161 - čím se stimuluje na KET, máš asi jen něco na sliznici viď? a kdy budou rozmražovat a kolik? a kolikch si jich dáte?

suzik161
27. čer 2014

@bubulina1983 Ahoj, to je krásný počet!!! mě jich tam viděl 8 a nakonec jich bylo 11, tak tam třeba ještě něco najde 😀 Jj, stimuluji sliznici, Estrofemem, ještě zobu Prednison. Na UTZ jedu 7.7., to budu 12DC a KET se dělá kolem 19DC, tak počítám s transferem 14.7., ale uvidíme, jak poroste sliznice a vajíčko 😀 Budeme rozmražovat dvě, ptala jsem se Škurly a ten říkal, že je to možná lepší.