Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

suzik161
11. črc 2014

@bubulina1983 já PN nepotřebuji, mám prázdniny, takže v pohodě. Taky budu połehávat, mám nakoupený ananas, tvarohy(dneska ráno byl se šnitlíkem), cottage sýr a kefíry. Taky mevím co víc udělat 😉 vyjde to 100%, mě dneska embryoložke říkala, že je ráda, že si nechávám jen jedno, že je fakt krásný. já vím, že budu používat jednorázové plenky asi, tak na 90% jsem rozhodnutá. Já jdu na krev až 28., Škurla má dovolenou. Vydržíš netestovat??

bubulina1983
11. črc 2014

@suzik161 - ahoj těhulko 🙂 ahaa, tak to je fajn, že to nemusíš řešit přes neschopenku, sice jew to fajn být doma v klidu, ale penízků pak na výplatu nebude nic moc ☹ a tolik by se hodily,No mám tu taky tvaroh, cottage, anas.džus,kefíry jsem měla k svačine, a teď si půjdu udělat tvarohovou pomazánku, a ještě mám navíc ten Protifar - to je rozpustná bílkovina. Můžu se prosím na něco zeptat? možná se ti nebude chtít odpovídat, klidně nemusíš, ale nevíš proč vám to minule nedopadlo, něco doktor říkal nebo si něco třeba zvedla, je to blbý se takhle ptát? promiń ☹

suzik161
11. črc 2014

@bubulina1983 no peněz po tom nebylo opravdu moc. Já jsem snídala tvaroh se šnitlíkem a před chvílí jsem vypila kefír. Manžel mi nakoupil cottage ještě. Klidně se ptej, já s tím problém nemám, nikdo mi neřekl, proč se to stalo a nikdo mi to ani neřekne, prý se to takhle brzo stává a neřeší se proč. Minule jsem měla Crinone a ten mi nedokázal udržet MS, tak asi proto. Já nic nedělám, takže ani nic nenosím. Teď mám utroš a estrofem, tak snad to bude lepší. Ten prolifar se dá koupit v lékárně??

bubulina1983
11. črc 2014

@suzik161 - no to je dobře, papej bílkoviny, ať se mimís má jak v balvnce. No jo je to blbý přece jen je ta pravděpodobnost kolem 50%, a to není moc, když všechny tak moc chceme aby to vyšlo na 100 % ☹ jámám taky utrouše, do zásoby ale na 20 dní, tak snad pomůže, jo normálně v lékarně je to rozpustná bílkovina do vody nebo o jídla, já si to dávám do džusu 1 odměrku/1 denně, je to takovej kyblík od nutricy nebo jak se to jmenuje ta firma za ca 300,- tak to můžeš zkusit
Kdy budeš dělat testík? nebo nebudeš a počkáš na krev?

suzik161
12. črc 2014

@bubulina1983 já to určitě nevydržím netestovat, uvidím jak mě to chytne 😀 minule jsem měla krásnou čárku 7.den od ET, tak uvidíme. Tentokrát jsem neměla Pregnyl, tak to nebude zkreslené

bubulina1983
12. črc 2014

@suzik161 - nech toho, ty mě lákáš k hříchu 😀 jak dlouho ti pregnyl vydrží v těle já sem byla na injekci ve středu večer, v pátek 4.7. bylo OPU, tak týden víc asi ne, měla sem 7.500 takže dnes už by to mělo být zhruba pryč ne? to teda znamená, když říkáš 7.den, že teď už ve středu?? 😀 a ty pátek? cítila si něco? já vůbec nic, jen po transferu v noci mě hrozně dloubalo v bříšku ve vnitř, tak sem si říkala, že se mimík zavrtává...kéž by, td mě akorát občas trochu bolí bříško a bolí prsa, ale to sem měla někdy i v normálním cyklu

suzik161
12. črc 2014

@bubulina1983 já jsem měla vždy 10 000 jednotek a to se drželo tak 10dní. Nevím, nevím každá to máme jinak, třeba tam teď ještě nic nebude. Nevím kdy budu, zatím na to ani nemyslím, koukám na pohádky a tak. Nic jsem necítila, jen mi tam nějak bublalo, ale to se určitě zavrtával 😉 uvidíme, já jsem si tentokrát zjistila, že když utroš zavádím, tak nemám citlivá prsa, takže když je trochu ucítím, tak snad to bude dobré znamení. Hlavně se nijak nepozoruj!!!!!!!! Když jsem měla nějaké příznaky, tak to nedopadlo dobře. U tebe už je rozhodnuto a u mě už skoro taky, 5-ti denní embryo se zavrtává 1-3dny.

bubulina1983
13. črc 2014

Ahoj děvčátka moje, hádejte co....? dnes dopoledne jsme měli neuvěřitelný ornitologický úkaz nad naším komínem .. kroužilo tam 12 čápů 😀 sice jsem neviděla jestli jeden z nich nedržel v zobáku zavinovačku, ale jen doufám, že ji nedrželo v zobáku všech 12 😀 😀

luca16
13. črc 2014

@bubulina1983 No výborně, to je dobré znamení 🙂 Dvanáct snad ne, ale jeden schovaný tam určitě zavinovačku držel 😉

suzik161
13. črc 2014

@bubulina1983 Téda, 12 čápů, to je dost 😀 to je skoro na fotbalovou jedenáctku 😀 Okolo nás letěl ve středu odpoledne, toho jsem viděla já s maminou a manžel viděl černého čápa ve čtvrtek 😀

ivekr
autor
13. črc 2014

Holky ja hned na začátku tehu koukám z obýváku z fr.okna (v druhem patře) a asi 3m před oknem se nam otočil čáp, malem nam do toho vrazil :D. A manžel ještě "lež do hajzlu čape,my chceme vránu :D) no a hadejte co,vyslo to a navic kluci hihi...jaaa na tohle veriimmm,protože jakteziv u nas na zahrade cap opravdu nebyl :D

elisc
14. črc 2014

Ahoj holky, tak v sobotu mi odsáli 7 vajíček, všechna byla zralá a 5 se jich oplodnilo. Tak snad se jeden bojovníček udrží a ve čtvrtek se k Vám přidám @bubulina1983 @suzik161

suzik161
14. črc 2014

@ivekr na to si pamatuji, to jsi psala 😀 doufám, že to vyjde, teda ono už to určitě vyšlo 😉
@elisc no super!!! To víš, že tam jeden bojovník bude, 100% 😉

bubulina1983
14. črc 2014

@elisc - ahojik, takze zadny vely narust vajuch nebyl, ale to nevadi hraje se tu na kvalitu a né na kvantitu koukej na mě já jich měla 19 a zbylo 1 na vložení a 4 do mrazáčku, takže to nic neznamená, a jak bříško bolí? zvládla si to? těšíme se na tebe ve čtvrtek, vezmeme tě do klubu, ještě honem hlídej ty čápy 😀 který lítají kolem.
My včera nakonec dopadli tak že dopoledne 12 nad komínem, 1 s náma letěl nad autem když jsme jeli z výletu a 7 jich bylo naŁouce když jsme přijížděli domů lovili žáby, to je holky znamení jak prase 😀 už nevím, co jinýho leda by mi musl vlízt do postele
@suzik161 - jak se máš maminko ? 😀
@ivekr - dívala sem se na to video s plínkama, je to dost zajímavý, akorát kde to budeš kupovat aby ses na to podívala? nebo to objednáš přes internet? akorát bude dost praní viď 🙂

suzik161
14. črc 2014

@bubulina1983 Jde to maminko, docela cítím prsa a mám takové divné pnutí v břiše. A ty mamčo??? Téda, tak to je jistota, tolik čápů na jednou 😀 pošli aspoň jednoho k nám, ať to mám taky pojištěné 😀 V posteli bych ho teda nechtěla 😀

bubulina1983
14. črc 2014

@suzik161 - no já ti nevím, celkem nic necítím, akorát prsa mám takový jako nateklý, a břicho sem tam ale nic zvláštního, no říkám si kurník takovejch čápů to musí klapnout ! Tak kdy budem testit 😀
a co děláš, já sem tam něco udělám, nádobí, trochu uvařím, včera sem pekla borůvkovec, byli jsme na malém výletě, ležet se furt nedá děsně mě bolí záda a uháčkovala sem medvídka dle návodu na mimibazaru, ještě ho dodělávám tak pak sem dám foto 😀

luca16
14. črc 2014

@bubulina1983 @suzik161 No holky vy nás teda napínáte. Kdo to má vydržet? Ještě než zešedivím zvědavostí a nedočkavostí, chci slyšet, že jste našly sílící //. Tak šup šup.
K těm čápům mám taky svou historku. Nevím, jak dlouho v Sanusu jsou na recepci ti dva plyšový čápi, ale NIKDY jsem si jim nevšimla a až když jsem tam byla na IUI, tak říkám při odchodu sestřičce Jéééééé, ti jsou krásní, to je tu máte pro štěstí, že? ... No a vidíte, nebyli živí a stačilo to. Takže pokud já viděla dva neživé, vy se nemusíte vůůůbec čeho obávat 😉 😀

suzik161
14. črc 2014

@bubulina1983 Já jsem ležela a chodila po bytě. Jinak jsem nic nedělala, ani venku jsem nebyla, bydlíme v druhém patře a nemáme výtah, tak jsem to nechtěla riskovat. Dneska už budu vařit oběd a chodit po bytě. Ale zítra už mám v plánu jít ven 😀 Prsa mám taky nateklý a ty citlivý bradavky mi dávají zabrat 😀 já nevím, já to asi vydržím do pátku, to budu 7.den. Minule tam něco bylo, tak uvidíme, každopádně, když tam nic nebude, tak je ještě brzy a já cítím, že tam je 😀 jéééé, ty háčkuješ?? Dej ukázku pak, prosím!!
@luca16 U mě je ještě brzo, jsem dneska 3.den od KETu, nevím, zda je KET to samé jako ET, nebo bude výsledek vidět až déle 😒 Děkuji, já věřím, že tam prcek je a už se pěkně zakousl. Jak se máš ty????

Přijde mi to divný, ale ani na to nemyslím, ležela jsem, koukala na pohádky a hrála hry. Jestli jsem si na to vzpoměla asi 5x, tak je to hodně 😀 Jen večer když usínám, tak mě tlačí prsa, jinak si to užívám 😀

luca16
14. črc 2014

@suzik161 To bohužel taky nevím, ale ty prsa by mohly být dobré znamení, že jsi těhu 😉 Já se mám dobře, dnes si půjdu odp. na zahrádku natrhat listy maliníku (bohužel nebudou trhané za květu, ale za plodu) a listy ostružiníku (ten naštěstí ještě kvete) a usuším si je. Prý takový čaj ulehčuje porod a i kdyby ne, obsahují spoustu jiných vitamínů apod., které se budou v zimě hodit. Rozhodně to bude účinnější čajík než ten drcený kupovaný. No stále něco vymyšlím, abych se zabavila, jak vidíš 🙂 Jahodový džem letos už máme za sebou a už začínám plánovat švestková povidla a jeblečnou přesnídávku - prvně si ale musím nastudovat, jak se to dělá 😀 Vždycky jsem milovala zimu, ale asi změním názor 😝

suzik161
14. črc 2014

@luca16 jéééé, ty jsi akční 😀 takže marodíš?? Já přemýšlím, jestli bych se vracela do práce nebo pak zůstat doma. Nevím co bych dělala, ukousala bych se nudou. Asi bych musela zase začít plést šály 😉

luca16
14. črc 2014

@suzik161 Jj, ani jednou jsem nezvracela, i když nevolnosti byly pěkné, ale bolí mě pořád docela dost podbřišek. Nevím, jestli je to normální, ale v kanclu bych celý den sedět nedovedla. Pořád se kroutím, vstávám, chodím, ležím... Příští týden už jdu konečně k dr., tak se uvidí, jestli mě pošle do práce. Moc se mi nechce, budu začínat 4. měsíc a už se mi to zdá zbytečné 😀 Když ale nebude zbytí, tak půjdu. S tou nudou je to jednou tak, jednou tak. Musíš se naučit zabavit. My bydlíme sice v bytě, ale máme zahrádku a tak vymýšlím co se dá. Plést budu asi až v zimě, až nebude co dělat venku. Jsem začátečník, takže to opravdu vypadá, jak říkáš na ty šály, čepice, bačkůrky , ponožtičky apod. jednoduché věci. Jinak pořád vysím na koníkovi. Ani jsem netušila, kolik je tu užitečných věcí, našla jsem tu pár super videí na protažení/cvičení v těhotenství, různé recepty, domácí výtvory... Určitě by ses nenudila, časem by sis nastavila režim a užívala si těhotenství bez stresu, dobře bys spala a jedla 😉 Si říkám, že toto jsou poslední chvilky, kdy si můžu odpočinout, než děti vyrostou a já půjdu do důchodu 🙂

suzik161
14. črc 2014

@luca16 já jsem učitelka a nevím jak bych to zvládala i psychicky, občas mě děti štvou a občas jsem na ně nevrlá. Nevím jak by to vypadalo tam. To už tě nechá doma, ne?? Proč by jsi šla do práce na pár měsíců. Máš pravdu musí se využít poslední volný a klidný čas. No tak to já jsem úplný začátečník, začínám a končím u šál. Ale třeba bych se ten zbytek naučila 😀 my s manželem doděláváme barǎček, tak bych vymýšlela asi věci tam 😀

bubulina1983
14. črc 2014

@suzik161 + @luca16 - nevím jestli nezkusti testík už zítra, když budu počítat středu vložení jako 1.den tak zítra to bude 7.den, tak jen tak pro srandu 🙂 co myslíš? medvídka vám sem dám jakmile ho dodělám ještě přišít uši a pacičky a je hotový 🙂 můžete se inspirovat a začít taky vyrábět hračky, budou se hodit, návody jsou na mimibazaru.
JInak koukám @luca16 jaká je holka šikovná, to je dobře že se dokážeš zabavit sama, já se teda taky nenudím když mám být sama, jsem zvyklá a zabavím se. Já jsem doma ani ne týden a už se mi po práci trochu stýská, ale člověk si zvykne, když by měl zůstat doma, já spíš kvuli penízkům, abych ještě něco našetřila protože z mateřský no nic moc ☹
@suzik161 - podle mě je ET stejný jako KET, prostě ti vloží embryjko a hotovo, takže ty můžeš zkusit čtv/pá 🙂 hihi ať v tom napětí nejsem sama, no práce s děckama je super, ale já bych to nemohla dělat by mě z nich kleplo a oblezly mi všechny vlasy, musí tobýt někdy strašný stres, co? ale ve který práci není

lenkas26
14. črc 2014

Ahoj holky jsme tady nová.Ve středu jdu na OPU a v pondělí mi ho tam zavedou zpátky 🙂 máte pro mě nějaký rady na těch 5dní co budou vajíčka zrát abych se doma nezbláznila 😉

bubulina1983
14. črc 2014

@lenkas26 - ahojky,pokud jdeš ve středu na OPU tak vajíčka už musí být zralá, pak už budeš spíše čekat jako porostou potencionální embryjka, no já jsem chodila normálně do práce akorát na OPU jsem měla dovolenou, ale vyšlo mi to zorvna na pátek tak jsem přes víkend mohla trochu odpočívat, ale nic mi nebylo akorát v pátek bolelo bříško a neschopenku mám až od vložení. Jinak doporučujeme, co mi tu tak děláme, číst, čučet na filmíky, pohádky, ruční práce, procházky, zahradničení apod...

suzik161
14. črc 2014

@bubulina1983 středu počítat nemůžeš, ta se nepočítá!!!!!!!!! Taky se nějak zabavím, toho se až tolik nebojím, ale zima budehorší 😀

bubulina1983
14. črc 2014

@suzik161 - achjoo já už bych počítala i středu 😀 tak 6 teda nooo 😀 a tak co myslíš jo nebo ne? 🙂

suzik161
14. črc 2014

@lenkas26 než ti embryjka vrátí, tak si užij věcí, které máš ráda a které se pak v těhotenství nesmí. Já jsem si dopřávala posezení s kamarády u vínka, teplou koupel a nějakou opalovačku 😀 těch 14dní je pak dlouhých

suzik161
14. črc 2014

@bubulina1983 to nechám na tobě, já to zkusím asi v pátek. Pokud si vzpomenu, mám s tím pak problémy, chodím na záchod v noci, protože se budím abych si vzala euthyrox a jak jsem rozespalá, tak na to zapomenu 😉

luca16
14. črc 2014

@suzik161 Vždycky jsem chtěla být učitelka🙂 Ale teď jsem ráda, že jsem do toho nešla 😀 Obdivuji všechny učitele/ky, protože to není vůbec žádná legrace vychovávat a učit tolik dětí najednou.
S tím pletením si nelam hlavu. Nic na tom není. Najdi si na mimibazaru nějaký návod na čepičku, kterou si myslíš, že zvládneš a zkus to. Pokud nic nenajdeš, tak dej vědět a něco ti pošlu. Věřím, že by jsi zvládla i bačkůrky, které mám v blogu, protože je to jen hladce/obrace a pak podélně splést dohromady🙂 Až nám teda oznámíš tu radostnou novinu a budeš se doma někdy nudit, ráda pomůžu, když budeš potřebovat 😉 Žádný učený z nebe nespadl a kdyby jsi věděla, kolik jsem toho musela vypárat..... 😎

@bubulina1983 Děkujuuu. Určitě by sis odvykla brzo vstávat a myslet na práci. Doma je tolik různých věcí a radostí, které si můžeš dopřát. Ty penízky mi taky docela vadí. Tento měsíc jsem dostala o 6tis. míň, což není malá částka. Když si představím, co všechno bych za to mohla pro prcka pořídit.... Furt si opakuju, že ty stresy a vstávání, resp. za ten klid a pohodu a bezpečí co prckovi dopřávám, to stojí.