Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

elisc
11. srp 2014

@suzik161 Ahoj, já jsem starý nedůvěřivec a horoskopům, kartám moc nevěřím, ale zase bych si asi nedovolila se tím neřídit, tak si vyber 😀 Ale znám několik holek, které na to věří a opravdu jim to vychází. I když bych to přikláněla velkému vlivu psychiky.
Ale nenech se tu námi ovlivňovat a pokud na to věříš, my Tě tu jen podpoříme 😉

@bubulina1983 Ahoj, no já mám takové divné stavy. Mám pořád hrozný hlad, tak se najím, pak mi je všelijak a pak mám zase hlad 😀 Kalhoty už nedopnu 😀 Akorát dnes mě dost píchá na pravé straně, víc u třísel, tak mě hned napadá mimoděložní a tak. Uklidňuju se tím, že prsa bolí čím dál víc, jsem víc unavená a pak ty divné stavy s žaludkem. Už aby byl příští týden. No taky jsem měla nutkání zajít si ke své dle Tvého vzoru 😀
Vidíš, ještě jsem se Tě chtěla zeptat. Tu návštěvu v Praze směřuješ podle OPU nebo dle UTZ?

debeee
11. srp 2014

@luca16 Podle utz co mi dneska dělal, neviděl nic co by vybočovalo z norem, jen ten PAPP-A tím pěkně zamotává. Bez něho bylo riziko 1:3000 a s ním 1:45. Viděl krásně srdíčko, prý takhle hezky je vidět až tak v 16 týdnu. Spíš mám strach z toho odběru. A 15tisíc na neinvazivní metodu teda nemám

bubulina1983
11. srp 2014

@debeee - ahoj Deni, ted sem si teprve musela precist co to ta trizomie je vubec je, a chci se zeptat vam delali geneticke vysetreni pred \IVF, v nejakym odbor.clanku tu pisou cosi o tom ze je to geneticky dedicny, pricemz rodice mohou byt pouze prenaseci, moc se v tom nevyznam, ale jak pise @luca 16 to neni zadne hrozne riziko, a ti 1:45 to znamena 1 postizeni na 45 zen? a ten odber se dela nejak v narkoze nebo jak? a kdy budes vedet vysledky? neboj se urcite vsechno bude v poradku a ten odber te ujisti a potom budes konecne v klidu !!!

luca16
11. srp 2014

@debeee Riziko 1:3000 je naprosto zdravé miminko. Odběr zvládneš, prochází tím dnes už x ženských a výsledek bude taky v pořádku, neboj. Jedna hodnota výsledek nedělá. Po té plodovce budete chytřejší. A co pohlaví, víš?

bubulina1983
11. srp 2014

@elisc - hihi tak hlavne ze ti chutna, ono si mimi rekne co potrebuje, kalhoty? s tema si nelam hlavi to sme na tom dost obdobne, mam ted ty nejvetsi kde jsem mela pasek zapnuty na prvni dirce, tak ted je mam bez pasku a zatim chodim v teplakach doma, ale az pujdu do prace uz to vypada na tehu rifle,koupila sem si tady na bazaru modryho konika jedny jsou moc pekny, jako novy, ale za 350,- preci nebudu kupovat novy za 1200, to by me mohlo...maji tam moc pekny veci tak se tam podivej...jinak k bolestem, to je v poradku to se ti to tam dole roztahuje, trisla a vazy, se natahuji, to je vseobecne znama bolest, tak to se nic nedeje, ostatni priznaky jsou taky normalni! prsa mam tak o půl cisla zatim vetsi, mohly by jeste trochu povyrust, at si aspon chvilku uziju 😀, chute zatim zadny nemam, akorat kdyz si nedam dopol. jedno kafe tak me poboliva hlava a porad zivu, a vecer pravidelne kolem pul 9 - 9 usinam u televize, 🙂 at davaj co chtej, a kdy mas tedy kontrolu az pristi tyden vid? vydrzis to? a jak to zvladas v praci? no hele nepocitam tu prahu podle niceho budu + - 8.-9. tyden, akorat ze pritelmuze jen v patek tak jedem v patek...co sem byla v patek na UTZ tak Mudra rikala ze sem7+3, podle OPU 7+0, takze bych v patek mela byt bud 8+3 nebo 8+0 tak si myslim ze na nejakym dnu asi nezalezi..

elisc
11. srp 2014

@debeee Ahoj, fotka je krásná a jak píšou holky, určitě bude vše v pořádku. Ta plodovka Ti to jen potvrdí, sice je to nepříjemné, ale aspoň budeš mít klid. A pokud by bylo něco v nepořádku, to už by přece na UTZ muselo být vidět, ne? A podívej, máš silného bojovníka.

debeee
11. srp 2014

@bubulina1983 Na genetice jsme byly a oba naprosto zdraví, dr jsem to říkala a prý to nema souvislost, jen kdybychom si nechaly udělat gen. vyšetření toho embrya před transférem byl by na to brán ohled. Dělají to při vědomí, tenkou jehličkou přes břišní stěnu. Já nemám ani strach že by to bylo postižené, ale ten odběr plodové vody je trochu riziko pro plod asi 1% potratu.

@luca16 Pohlaví neříkal, ale po té plodovce to budeme vědět určitě 😀

@elisc Děkuji, věříme že bude vše ok a že ten pinďa přežije i odběr, V pátek jdu ještě na krev tak se hned s dr domluvím jestli mi 14 dní po odběru pro zichr udělá utz at jsem klidnější

bubulina1983
11. srp 2014

@debeee - no tak vsechno je v poradku a jedna hodnota nic neresi, no o tom riziku pro mimi jsem slysela ale neboj oni jsou odbornici vi jak to maji udelat co nejlepe, a potom uz budete mit konecne klid a budete vedet na 100% ze jste v poradku !!

elisc
11. srp 2014

@bubulina1983 😀 Taky si říkám, že aspoň jednou bych si ráda užila větší prsa.
No já speciální chutě taky nemám, i když včera mi chlap udělal na snídani chleba s máslem a jahodovým džemem a mohla jsem se zbláznit, kdyby nedošlo máslo, láduju se ještě teď 😀
V práci je to v poho, fakt jen sedím u PC a často brouzdám po netu, máme teď míň práce. Navíc šéf odjíždí za pár dní na 3 týdny na dovolenou, tak tu bude těžké bezvládí 😀 Už mám domluvenou kadeřnici 😀
Bude to chtít silnou vůli, ale snad už to ten týden vydržím, ze začátku jsem zase měla nutkání jít na krev, jestli hcg roste a teď bych nejradši každý týden na UTZ 😀
Taky si myslím, že těch pár dní v tom testu na imunitu nemůže nic udělat

lenkas26
11. srp 2014

@lentikalena ahojky tak tě tady vítám mezi náma snažilkama 😀 🙂

debeee
11. srp 2014

@elisc Jestli si chceš užít větší prsa přijed můžeš se pokochat těma mýma a když budeš hodná můžeš si je i potěžkat 😀 😀 A o tom utz - můj názor je, že každá těhu by měla jeden dostat domů aby se mohla sama vyšetřovat 😀

ivekr
autor
11. srp 2014

@luca16 Lucinko, posílám ti srdíčko co mám, aby si mohla @debeee poslat 😀

elisc
11. srp 2014

@debeee 😀 To se někdo má 😀
Vždycky jsem si říkala, že angelsound je blbost, ale teď nad tím dost uvažuju, když nás ti doktoři tak trápí a nechávají dlouhé rozestupy mezi UTZ 😀

ivekr
autor
11. srp 2014

@debeee Ahojíky, já taky byla na odběru té plodovky u obou miminek. A musím říct, že bych to podstoupila znovu, pro klid duše. Takto by se člověk nervoval, jak to teda je a jeslti je zdravé. Byli jsme rozhodnutí, kdyby mělo mimi opravdu prokázanou vadu z genů, těhu ukončit. Sice by mě část mamin za to ukamenovala, ale já nechtěla mít život s postíženým dítetem, které z života nic nemá a je jen na přístorjích.
Jinak odběr se dá vydržet, je to spíš psychycky náročný. Ale důležité je potom opravdu ležení na lůžku. Mě v Brně řekli 3 dny "na fleku" a pak týden nic nedělat!!! A dodržela jsem to a bylo to ok. PRvní dva dny tak nepříjemně pobolívá podbříšek (teda mě, ale já měla vpichy dva, ty budeš mít jeden, tak třeba to nebude takové). Klidně se ptej. Držím mooccc pěstičky, určitě to nic nebude, ale jistota je jistota viď?

bubulina1983
11. srp 2014

@elisc - ted sem si tam jeste volala, tak sem se na to schvalne ptala, tak mi sestra rikala ze je to jedno ze nekdo prijede v 7.tt nekdo v 9.tt jak se to komu hodi, takze + - autobus, no tak mi pojedem v patek a hotovo, kdykoliv na lacno a hodneee pit.. a pro ten NT screening asi pojedem do brna ted sem si to tam na jejich strankach precetla a je to fajn ze je to pri jednom, a jeste na to prispiva pojistovna 500- tak to bude jen za 1000, jezdi se tam mezi 12+ 3 - 13+6 týdnem těhotenství , tak kdyz pan buh a malej se hezky vyvali tak budem vedet co to bude 😀 jupiii, a pritel muze jet se mnou a pokochat se nad miminkem, ja se vratim do prace pristi tyden ve stredu, uz me to doma neba a jak pises na internetu muzu byt i za penize 😀
@debee - no jo to se nekdo ma kdyz ma pekny prsa, tak mi bysme si je s @elisc nalepili 😀 tak posli obrazek 😀

luca16
11. srp 2014

@ivekr Moc děkuji, už je poslané dál 😉

lenkas26
11. srp 2014

@suzik161 čauky tak test jsme dělala včera a čárka je trošku silnější ale asi jen o odstín tak nevim.na krev jedu zejtra tak jsem zvědavá už mi to leze na mozek ještě že chodim do práce aspoň nad tim nepřemejšlim furt 🙂 Já si stějně myslam že tam bude něco špatně když to lezlo takhle pomalu nahoru no uvidíme zejtra písnu 🙂

lenkas26
11. srp 2014

@bubulina1983 čauky testík jsme dělala včera a čárka je o odstín tmavší, ale že by byla nějaká silná to neni no uvidíme na krev jdu zejtra tak vám pak písnu jak jsme dopadla

elisc
11. srp 2014

@bubulina1983 😀 Taky mě to s tou fotkou napadlo, ale nechtěla jsem vypadat divně 😀 😀
Hele, už jsem na to přišla. Po obědě mi bylo všelijak, snědla jsem větrník a je mi parádně. Takže po práci si jdu udělat zásobu čokolády 😎
Takže pohlaví si necháte říct? Obdivuju maminky, které to vydrží nezeptat se, já mezi ně určitě nepatřím 😀
Ale pohlaví mi je úplně jedno a chlapovi taky. Hlavně aby bylo zdravé.

bubulina1983
11. srp 2014

@elisc - to já klidně divně vypadat budu 🙂 jen když budou prsa 😀 aha tak je to jasný u vás bude holčička 🙂 našla sem na netu, že ženy, které mají v těhu chuť na sladké mají většinou holčičky a pokud na kyselé a slané tak chlapečky. tak co myslíš ? 😀 jo určitě pokud to půjde vidět tak to chci vědět jináč by mě kleplo...co jména máš nějaký favority?

suzik161
11. srp 2014

@lenkas26 Držím na zítra palce!!!

terezmachy
11. srp 2014

Ahoj jsem tu nová prosím o radu jsem 8.den po ET jednoho embrya po prodloužené kultivaci, chodím k panu doktorovi Kučerovi,ale ten měl dovolenou a pan doktor Škurla mi víceméně neřekl nic, od 3.dne mě bolí břicho jak před menstruací,dneska hodně, zavádím crinone, vypadávají ze mě hrudky dřív byly bílé ted už hnědé, test je negativní, myslíte že je šance?

lentikalena
11. srp 2014

@lenkas26 Děkuji

lentikalena
11. srp 2014

@elisc Ahoj promiň,že odepisuji,až ted,ale byla jsem v práci.Do Sanusu chodíme,už od února.Je to všechno velmi zdlouhavé.Museli jsme podstoupit testy na genetiku a na to jsem čekala osum týdnu a pak ještě jednou dalších osm týdnů.Ted tam jedeme v pátek mám přijít na lačno a manžel také budou nám brát krev a mě budou dělat předoperační vyšetření.A pak snad se to bude k něčemu hejbat.Chodím k p.Kučerovi a jsem s ním spokojená.Ajak jsi natom ty?

debeee
11. srp 2014

@ivekr Moc děkuji za vzpruhu ženo. Spíš mě trápí to riziko po odběru. Všude na netu jsem četla že pokud je NT víc jak 3mm je tam velmi vysoké riziko, ale já měla jen 2,5. Vedu si takový vnitřní boj jestli to podstoupit a vystavit mimčo riziku i když tuším, že je to ok. No musím se s tím nějak poprat. Snad když budu opravdu odpočívat a týden nic nedělat bude vše ok. Že se člověk ani nebojí zákroku, ale aby bylo mimčo ok 😀 A kde si na tom byla? Všude píšou výsledky do týdne a mě dr říkal 3 dny. Volaly jste si nebo Vám to přišlo poštou?

debeee
11. srp 2014

@luca16 Moc děkuji za srdíčko, už se těším až se sejdeme na našem mama mejdle a všechny vás obejmu za tu podporu.
@elisc @bubulina1983 Holky počkejte si na srázek a můžete si i sáhnout 😀

lentikalena
11. srp 2014

Je tu někdo mezi náma,které se to podařilo na poprvé.

debeee
11. srp 2014

@lentikalena Mě 😀

ivekr
autor
11. srp 2014

@debeee byla jsem nna tom v brne na veveri (tam vlastně jezdime i ted se vsim). No ja se taky trochu bala a vedela riziko,ale ta nejistota,zda je zdravé byla vetsi. Jinak základní vysledky tech myslím 5syndromu (dowsnuv,padrtuv atd) jsem mela hned ten den. Volali mi to vecer v pul 7 a zbytek genetiky bylo za 14dni,volali ze mam vysledky pod heslem na jejich www.

debeee
12. srp 2014

@ivekr No na každé klinice to bude asi jinak tak se nechám překvapit 😀 Ted nezbývá než se dát na modlení 😀
A jak jste jely? Autem? Dostaly jste nějaký doporučení jak snížit riziko, na co si dát pozor? Mám trochu strach autem aby třeba prudké brždění nějak neuškodilo.