Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

andreee86
9. bře 2016

@cucito také na tebe myslím.

cucito
9. bře 2016

@veva1211@ veervit Ahoj holky, tak už jsou jen 2. Jsou nadělení na 7, dnes by měli dohnat na 8, takže snad dobré. To třetí už ten vývoj nedožene... Budu si volat ještě zítra. Jak to bude v předpokládaný den transferu? Ještě si v pátek budu volat a domluvíme se podle aktuální situace? Nebo už mi to řeknou zítra? Já jen kvůli práci, jak si to mám zařídit, dovolenou mi nikdo ve školství nedá...

cucito
9. bře 2016

Tak mě napadá - teď už by snad měli vydržet, ne? Nejvíce "odpadají" po 48 hodinách, ne? Zvažuji, zda si nedát obě dvě naráz - pokud vydrží...

cucito
9. bře 2016

@andreee86 Děkuji moc! Ani, holky, nevíte, jak ta slova podpory na dálku pomáhají... Dnes už jsem ale klidná, smířená s tím, že stát se může prostě cokoli...

kacka49
9. bře 2016

@cucito Ahojky, to bude dobré ... už to vydrží a zítra je budeš mít už u sebe ... Já už jsem se s tím taky srovnala ... Stejně s tím nic nenadělám, takže uvidíme, co bude ... Buď tam 21.3. bude nebo ne, stejně to už neovlivním 😉. Dělá si co chce už takhle malinkatý 😉, to bude mít asi po tatínkovi ... bohém to je 😉. Tak všem krásný den přeji a Tobě zítra držím moc moc pěstičky 😉

lenik33
9. bře 2016

@cucito Zítra už ti určitě řeknou, jestli transfer bude, nebo ne, protože na vklad se většinou chodí kolem 9 až 10 ráno, tak abyste nemuseli do Jihlavy hnát jako zběsilí. Ti dva už to určitě dají 😉... Rozhodnutí, zda si dát vložit jenom jedno, nebo obě je samozřejmě na tobě, ale asi bys měla vědět, že pokud chceš, aby ti pojišťovna přispívala i na 4. pokus (samozřejmě, že doufám, že jich tolik potřebovat nebudeš), tak je podmínkou, aby při prvních dvou IVF bylo vloženo jen jedno embryo... Jinak, když jsem se Kučery ptala, zda je rozdíl v úspěšnosti IVF, pokud si necháš vložit jedno, nebo dvě, tak povídal, že v současné době už je ta úspěšnost stejná... Nicméně mě nabádal, abych si to dobře rozmyslela, protože je potřeba počítat s tím, že se z rizikového těhotenství při vkladu jednoho embrya stává extra rizikové těhotenství při vkladu dvou 😉 .

cucito
9. bře 2016

@kacka49 Na transfer bych měla jít až v pátek... Ty se nenervuj... Když čtu, co se všechno děje za zázraky, tak tam malinký u Tebe určitě bude! Včera mi volala ségra - její neplodná kamarádka se stala již potřetí matkou - všechny děti přirozeně. A kolikrát se to i děje - IVF nic a pak to příroda zařídí sama... Vy jste vkládali jedno? Já přemýšlím o dvou... Manžel má v práci kolegu, mají z 2. IVF dvojčátka a prý je to mazec, taky i finanční zápřah....

cucito
9. bře 2016

@lenik33 Ahoj díky za info. Vím, že pojišťovna poté 4. pokus nehradí, ale já chci jít max. 2x. Už jsme se o tom s manželem bavili. Já jsem to se Škurlou vůbec neprobírala... Při odběru jsme řekli 1, nějak automaticky jsem si říkala, že ještě zbydou i mrazáčci... Ty sis nechala zavést jen 1?

lenik33
9. bře 2016

@cucito Jj jen jedno, nejsem si jistá, že bych zvládla dvojčata 😀. Asi třeba při třetím, nebo čtvrtém pokusu už bych si nechala vložit dvě, ale při prvním jsem chtěla rozhodně jen jedno. Taky s ohledem na ty prďolky, který už takhle mají stížený ten svůj životní start (u dvojčat je potřeba počítat s předčasným porodem, větší náchylností k alergiím, atd.)

kacka49
9. bře 2016

@cucito Jo, jo, jak se těším na ty hory, tak to mám tento týden posunuté a mám dnes čtvrtek 😉. Budu držet pěsti v pátek 😉. Taky jsem zvažovala 2 embrya, ale když jsem to s embryologem řešila, tak mi řekl, že měli teď v Sanusu i případ, že z jednoho embrya mají jednovaječná trojčata 😉. A to manžel naznal, že napoprvé jsou tři moc 😀. Je pravda, že jsem se Sanusu byla včera dost vyděšená, pak jsem si prošla spoustu diskuzí, kde jsem si moc nepomohla a odpoledne, až jsem byla trošku klidnější, tak jsem hledala dál a psali tam, že se občas embryo schová ... Teta mi říkala, že je v 6.tt ještě brzy, že většinou se dělají ultrazvuky až 8. tt, což vychází toho 21.3. Možná mě jen Škurla chtěl připravit i na to nejhorší ... Prostě to stejně nezměním, neříkám, že mě to netrápí, ale stejně to neovlivním 😉. Takže si pořád povídáme, pořád hladíme a pořád doufáme, že tam je 😉

veervit
9. bře 2016

@kacka49 určitě tam je! Neboj se nic! Oni doktoři musí si myslím vždy říct i to špatné kdyby nahodou! Ale ty se neboj. Mrně tam jistě je😉

veervit
9. bře 2016

@cucito tak dobrý! To už dají! Neboj se nic, v pátek máš bojovníčka u sebe!

veervit
9. bře 2016

@andreee86 a co ty a kašel? Už je líp? ?

cucito
9. bře 2016

@lenik33 Já si nejsem jistá, jestli zvládnu 1 😀 Jsem nejmladší ze sourozenců i vnoučat, k dětem jsem nikdy vztah neměla a v práci jich mám cca 120... Já vím, že dvojčata jsou rizikovější...Taky jsem v neděli řekla jasně 1, teď ale přemýšlíme...

cucito
9. bře 2016

@kacka49 Kéž už by byl čtvrtek, nejraději bych hodiny posunula. Jsem ráda, že jsem po OPU šla do práce, doma bych se zbláznila... Teď ho "hledáte" a aby tam pak nebyli 2 😀 Přesně tak, chovej se tak, že tam je. Vím, nejde na to nemyslet, ale rozhodně vyžeň zlé myšlenky typu: nevyšlo to... Psychika dělá opravdu hodně!!! Hory Ti prospějí, budeš v jiném prostředí, čas Ti také uteče a 21. se budeme těšit na pozitivní zprávy!... Trojčata? To je na provaz 😅

kacka49
9. bře 2016

@veervit děkuju za podporu, i já jsem v tomhle ráda, že tato skupinka je 😉

kacka49
9. bře 2016

@cucito no právě jsem si říkala, když ten Škurla s tím ultrazvukem tak jezdil, zda tam nejsou dvě ... pak mi to začalo být divné, zatlačil mi na močový měchýř, že jsem měla strach, že se počůrám ... a pak už i jemu došlo, že jsem vyděšená ... uvidíme, proto říkám, že to nezměním, tak nemá smysl se tím ještě více ubíjet ☹. Těším se na hory, až trošku vypnu 😉. Trojčata by mi asi taky nevadila, hlavně že by byla zdravá 😉. U nás to bylo naopak ... já od začátku chtěla děti a manžel se stále cítil moc mladý (a to je o 16 let starší) a teď, když už jsme chtěli oba, tak to nešlo ... Ještě že máme Sanus 😉

veva1211
9. bře 2016

@cucito Ja bych si zavolala zitra aoni ti reknou.Dvojcatka by nebyli spatny😀.Ale asi bych sla do jednoho nebo ( si rekni ze by si chtela slyset nazor od Skurli.)

cucito
9. bře 2016

@veva1211 Asi jo. Počkám na ráno. Teď si to můžu plánovat, ale bude to jinak... Se Škurlou jsem se o variantě zavedení 2 vůbec nebavila - on se vlastně nebaví o ničem, že? 🙂 Každopádně díky za názor...

andreee86
9. bře 2016

@veervit ahoj, díky za optání. Dopoledne už to bylo lepší, kašlala jsem míň, odpoledne zase víc, tak doufám, že zítra už to bude zase o něco lepší. A co ty, jsi nervózní kvůli zítřku? Držím palce!

missuttka
9. bře 2016

Tak tam jdu zitra volat a objednat se na krev a manzilek na spermio. Jsem to dostala tak hura na to. Manzel hned vtipnej tak to bych mel zacit jist zeleninu 😀 y

andreee86
9. bře 2016

@cucito no, Škurla moc nemluví, sice se vždycky ptá jestli mám nějaké dotazy jenže v tu chvíli kolikrát taky nevím, na co se zeptat. Ale co mi opravdu vadilo, stalo se mi to dvakrát, že jsem přišla na kontrolní ultrazvuk a Škurla povídal, že se podíváme na ty cysty, jak to vypadá, tak jsem na něj koukala jako puk, protože mi asi teda minule zapomněl říct, že mám cysty. A pak jsem byla na kontrole, protože se mi udělal OHSS a potřeboval se podívat na vaječníky, jak se stahují, a to se dělá ultrazvuk přes břicho, nedělá se ten vnitřní, jenže mi zapomněl říct, že nemám chodit na záchod, že musím mít plný močák a já vždycky přijdu do Sanusu a jdu jako první na záchod. Takže mi musel udělat ultrazvuk vnitřní, jenže jsem zrovna měla menses a to bylo opravdu nepříjemné, cítila jsem se hrozně trapně.

andreee86
9. bře 2016

@missuttka tak držím palce!

pavlina1976
9. bře 2016

@andreee86 Ahoj, tak kdy jdeš na kontrolní hcg? Myslím, že ta hodnota byla super a v pohodě! 😉 . Moc ti držím pěsti!

andreee86
9. bře 2016

@pavlina1976 ahoj, to se chodí na kontrolní hcg? Tak to nikdo nic neříkal, jdu 23. na ultrazvuk.

veervit
9. bře 2016

@andreee86 no tak snad už budeš v pořádku!! To víš že jsem nervózní. Bojím se, co nám řeknou, ale bez těchto výsledků se nehneme z místa.. Doufám, že to nebude tak zlé.

veervit
9. bře 2016

@missuttka Hurá na to! Alespoň se u vás bude něco dít 😉 pohne se to! Tak jestli manžel nemá rád zeleninu, tak bych mu ji s radostí naservírovala 😀

pavlina1976
9. bře 2016

@andreee86 Aha tak to jo, tak utz 🙂. Tak to budeš mít už s obrázkem 😉

andreee86
9. bře 2016

@veervit určitě, hlavně ale budete vědět, na čem jste a odrazíte se z místa. Hlavně ti kdyžtak nasadí léčbu a pak hurá do dalšího úspěšného pokusu 🙂 a do Sanusu se budeš objednávat podle výsledků nebo už jsi objednaná?

andreee86
9. bře 2016

@pavlina1976 no taky jsem původně myslela, že půjdu na kontrolní krev, hlavně abych věděla, že hcg roste a asi by mě to uklidnilo. Takhle se budu nervovat zase dalších 14 dní 😒