Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

unkarka
28. kvě 2014

@andreee86 a kdepak je ta firma??

unkarka
28. kvě 2014

@ivekr no to jsou bobešovéééé jééé jakou já mám radost že je vše tak jak má být 🙂

unkarka
28. kvě 2014

@bubulina1983 😀 ty mě bavíš fakt 😀

romanan
28. kvě 2014

Ahoj holky, dneska jsem byla na ET, zapomněla jsem se zeptat doktora, jestli si můžu utrogestan večer (2 tabletky) zavést nebo ho mám raději dneska polknout a zavádět až zítra?

elisc
28. kvě 2014

@romanan Ahoj, já jsem normálně zaváděla. Ale určitě se nic nestane, pokud je spolkneš. Akorát mně se pak hrozně motala hlava.
A držím palce, aby to vyšlo 🙂

romanan
28. kvě 2014

@elisc děkuji - za radu i za podporu 🙂 jsem totiž nějaká nesvá a nervozní.......

elisc
29. kvě 2014

@romanan Ahoj, to je úplně normální, že jsi nervozní, kdyby ses potřebovala na něco zeptat, stačí napsat 😉
K tomu Utrogestanu, ono je všeobecně lepší ho zavádět, jednak působí na místě, kde je potřeba, a pak nehrozí vedlejší účinky jako při polykání. Také jsem párkrát polykala, ale motala jsem se jak po flašce kořalky 😀

raniha
29. kvě 2014

@bubulina1983 Já vůbec nevím..teďka řešíme všechno kolem víkendu tak není čas ňák o tom přemýšlet. Začneme příští týden..nejdříve to oznámíme doma a pak až budeme jednat..a je to jen a jen na tý paní jak se rozhodne..může nám říct hned jak se rozhodla může to taky chvilku trvat, potom zažádat o hypo..čekat na vyřízení..projekt by neměl být problém se stavebním povolením a zaměřením, takže snad ňák tak. Teď bydlíme u manželový babičky, je to tam fajn, je tam klid..ale zase musíš říkat kam jdeš kdy přídeš, když už teda přijdeš tak ohlásit že jsi doma..což já tohle neznám, já tohle nikdy rodičům nemusela říkat a ani tak vychovávaná nejsem..prostě jsem zvyklá si žít svůj život jak mě se to líbí a ne se omezovat, což mi dělá teďka problémy. Dřív jsme byli u jeho rodičů ale pak se tam nastěhovala jeho segra s manželem a synovcem tak to bylo čím dál tím víc strašný, pak ještě si pořídili druhý dítě takže jsme řekli dost..hlavně nás to oba dva strašně svíralo, manžel jak slyší brečet mimi tak začne být z toho..nevím jak to říct, prostě mu to je děsně líto že brečí. Takže jsme se odstěhovali tam a jsem strašně ráda. V plánu bylo to že až postaví jeho segra tak že si to nahoře předěláme k obrazu svému, ale já mám artitidu a problém s koleny a abych na starý kolena nebo i s malým dítětem pořád lítala dvoje schody, to prostě ani nejde. Hlavně tam by jsme mohli mít jen tak jedno dítě, víc by se nás tam nevešlo. Psa velkýho nemůžeme mít, slepice u baráku nemůžou být, atd atd... A hlavně já prostě s tchýní mám odlišný názory, obě jsme tvrdohlavý takže by to prostě nefungovalo. Nemám ráda když mi někdo řídí život, též nemám ráda když si ani prdel nemůžu utřít sama (s prominutím). Jako přechodný bydliště ano, ale doživotně ne...jako oni jsou oba fajn lidi, mám je ráda. Ale čeho je moc, toho je příliš 😉 No a oni právě že počítali s tím že se tam teda vrátíme, takže jim to ňák musíme šetrně říct. Hlavně od tý doby co jsme u babi (tři baráky vedle) tak nás nepřišli ani navštívit, ani se zeptat jak se máme, přijdou jen když něco potřebují a nebo když máme narozeniny. Jo a to chodí k babi každý den jí zkontrolovat inzulín nebo aspoň jednou za dva dny, těžký vyjít tich pár schodů nebo na nás cinknout 😉 Ale to je jiná kapitola 😉

elisc
29. kvě 2014

@raniha Ahoj, doufám, že nevadí, že se Vám vtěrknu do diskuze 🙂
Z vlastní zkušenosti - od tchánovců co nejdál. My s nimi bydlíme ve dvougeneračním domku a kdyby jsme do přestavby nenasypali tolik peněz, dávno bych tam nebyla. Jak píšeš, nejsem zvyklá hlásit odchody a příchody
a tady jakmile bouchnou dveře, hned letí odkud nebo kam jdu 😠 Když přijde návštěva, hned se letí podívat, hlavně tchýně. Pokud to jsou kamarádky, zase odejde (občas), ale pokud to je někdo z rodiny, celou dobu sedí s námi. Už i moje mamka říkala, že si nemůžeme ani pokecat. Jednou jsem slyšela, jak říká sousedce: "Naše mladá přišla v 5, pak o hodinu později odjela, ale zase se za hodinu vrátila a teď kouká na TV."
Nejvíc se děsím toho, že až bude mimčo, bude neustále u nás a radit.

bubulina1983
29. kvě 2014

@raniha - hmm, tak to si dovedu představit, to je přesně jako kdybys mi to vzala z pusy, já mám taky tchýni v baráku, sice se nějak neprudíme, každá si hledíme svýho, dovnitř si nelezem, já tam mám ale jen kousek záhonku a zbytek prostě není můj... i když to všichni tvrdí jak je to tam všechno tvoje a společné a bla bla, tak si nejsem jistá jestli to tam budu cítit někdy jako domov ☹ jak říkám není nad to když si člověk dělá na svým. To o tom hlášení že kam kdu kdy přijdu, tak to měli u přítele taky tak zavedený, a já z města na nic takovýho zvyklá nebyla, co jsem odešla od našich tak sem si prostě žila po svým, ale tohle hlášení co jsem u přítele nastěhovaná, jsem nezaváděla a ani zavádět nebudu, protože mi to přijde krajně debilní, mě to nezajímá kdo, kam jde a kdy přijde, ať si každej dělá co chce. Tak uvidíš s jakou odezvou se setkáte, snad to bude v klidu a pochopí vás!! Přeji aby vám to vyšlo co nejdříve a abyste mohli začít s manžou řešit svoji společnou budoucnost 😉
@romanan - osobně si myslím, že je utrouš lepší zavádět, jednak kvůli účinku, že je to tam kde to má být 🙂 a mě se potom taky trošku motala hlava a strašně se mi chtělo spát 🙂 držím pěstičky abyse miminko pěkně zavrtalo, tak ti teď začíná krušný čekací období viď...to je hrozný tohle čekání, holky, kdyby to tak člo přepnout dálkovým ovladačem

bubulina1983
29. kvě 2014

@elisc - ježišmarjá, no to by mě kleplo, a vy máte asi jak koukám taky společný vchod, takže je jasný kde se co šustne ☹ mě se teda do společný bydlení s tchyní taky nechtělo, ale jaksi sem neměla na výběr protože mohamed k hoře jít nechtěl, tak musel hora k mohamedovi, já jsem celej život bydlela v 2+1, pak chvilku ve větším, takže sem ráda že tam máme teď takovýho prostoru, ale prostě to nikdy nebude tak jak já bych si přála, vršek máme předělanej to jooo, no ale společný prostory, zahrada, skleník i ty blbý slepice, tak co kdybys milé babičcce naznačila že prostě chceš mít na návštěvu klidu a věnovat se jí o samotě? jak si to holky uděláte hned na začátku tak to budete mít, pak už se to bude považovat za samozřejmost, vím že se to lekho říká, když se musím maminka od manžela poslat slušně do prdýlky, ale je to pro naše dobro, protože pak už bude pozdě... sice se jí to nemusí líbit, ale musí tolerovat to že je to prostě náš život!

elisc
29. kvě 2014

@bubulina1983 Přesně - společný vchod. I když to je v poslední době to nejmenší zlo, prostě řeknu, že jdu pryč a nerozvádím a taky jsem se naučila chodit jako myška 😀 Hrozně mě třeba štve, že jak slyší přijít chlapa, okamžitě mu cpe svoje jídlo, i když ví, že jsem vařila. No a pak už je to taková ponorka, že mě štve úplně všechno 😀 Co se týče zahrady a zvířat, má 100% vládu. Ale to nevadí. Za mě je nejlepší zahrada vybetonovaná zahrada, no možná udržovaný trávník. 😀
Ale obávám se, že na nastavování pravidel je trochu pozdě. Bydlím s chlapem cca 7 let. Problém bude v tom, že jsem s přítelem od 16, on je o trochu starší, a tak mě pořád berou jako nesvéprávnou 😠
Ale jakmile bude prcek, budu tvrdě dodržovat svá pravidla 🙂
Ale obdivuju Tě, že sis sjednala pořádek 🙂

raniha
29. kvě 2014

@elisc
@bubulina1983 Obávám se že takhle by to bylo i tady..když přijede švagrový tchýně taky sedí všichni spolu a nikoho nezajímá že ona přijela si užít vnoučátka když k nim nejezdí nebo jednou za měsíc max a někdy ani to ne a ani jim je nechtějí půjčovat a hlavně mi vadí jak tchýně hned začne jak se o ně strašně stará a jak je vychovává atd (ona asi na tom něco pravdy bude, ale tohle bych já nevydržela). Naši se s ní moc nemusí..nemají si co říct, že prý mluví jen o dětech od švagrový a nebo o švagrový, s tchánem to už je jiná s nim vycházím aji já dobře..mám ho nadevšechno ráda a vždycky se domluvíme, manžel je jeho věrná kopie 🙂 S těmi pravidly asi máte pravdu, ale jak jim to říct když oni tam bydlí x let a prostě mě by to nedovolila výchova, asi bych radši dobrovolně trpěla než abych cekla, což mě děsí. No my to máme jasný..tam se nevratíme..dokonce když jsem řekla manželovi že bych ráda šla do svýho domečku tak se mu rozzářili oči, on se bojí jenom zadlužení, proto chtěl jít bydlet k rodičům tam by ta rekonstrukce vyšla přece míň, ale nakonec jsme zjistili že to vyjde úplně nastejno pokud postavíme pasivní dům, no možná o něco víc ale pořád to není taková pálka 😉 Holky a víte čeho já se bojím..že jednou budu ta dotěrná tchýně já 😀

romanan
29. kvě 2014

@bubulina1983 děkuju za radu, nakonec jsem ho zavedla. Bála jsem se, abych nedrkla do prcka 😀 ale to je asi hloupost. Jo jo, normálně dny letí, jak blázen, ale mám pocit, že toto bude mých nejdelších 14 dní v životě. Nejlepší je, když všichni okolo ti říkají nemysli na to a vyjde to uvidíš. copak na to nejde myslet? Už jenom to, že člověk musí pořád něco užívat, tak se na to všechno nedá nemyslet.

romanan
29. kvě 2014

@bubulina1983 teda nejde nemyslet jsem chtěla napsat 🙂

bubulina1983
29. kvě 2014

@romanan - neboj se nic,tak dlouhy prsty urcite nemas😀 jo,tohle je snad nejdelší doba v zivote,ležís,cucis do stropu,a pocitas dny,kdo nezažil nepochopí! Pekne odpocivej,zkus si najít nějakou zabavu pro dlouhou chvili,a klidne si treba vymalovavej kostičky za každý den 🙂

bubulina1983
2. čer 2014

Ahoj holky moje,tak jak se mate po víkendu,někdo něco nového, u me to vypada,ze je po OVU,s přítelem jsme se snažili,co kdyby náhodou....v pátek byl na krvi,dnes mi odjíždí na 14 dní pryc,pristi pondeli jedu na krev a UTZ ja,zaciname dl.protokol.

suzik161
2. čer 2014

@bubulina1983 ahoj, tak u mě to vypadá na OVU, už jsme se snažili a ještě budeme 😀 . Jinak já jedu příští týden na UTZ, pak MS a šup pro mrazáčky. Holky prosím nevíte jak se Škurla tváří na dvojčata, teď bych chtěla dát dvě embrya, jen nevím jak se na to bude tvářit 😉

andreee86
2. čer 2014

Ahoj holky, mám také dotaz. Od kdy jste po IUI zaváděly Utrogestan? Mně řekl Škurla, že stačí od pondělí, a to jsem na IUI byla ve středu. A co tak pročítám různé diskuze, tak holky většinou zavádějí buď od druhého dne nebo od večera. Tak jestli jsem neměla zavádět dříve....
@bubulina1983 - no to víš, snažení není nikdy dost 😀 A kde manžel pracuje, že se 14 dní neuvidíte? Jestli se tedy můžu zeptat.
@suzik161 - ahoj, ráda bych poradila, ale popravdě nevím. Jsem u něj teprve krátce, předním jsem byla u Kafky a přešla jsem k němu teď.

suzik161
2. čer 2014

@andreee86 já jsem taky od Kafky, taky jsem zaváděla až za několik dní a povedlo se. Nedopadlo to dobře, ale to nebyla vina Utroše!!

andreee86
2. čer 2014

@suzik161 - já jsem byla docela překvapená, že tam není. Byla jsem k němu objednaná minulé pondělí a když jsem tam přišla, tak tam seděl Škurla. Nejdříve jsem si myslela, že jsem si spletla den, ale on pak říkal, že Kafka končí a že si mě převezme on. Nevíš náhodou, proč odešel? To mě mrzí, ale určitě to příště vyjde!

suzik161
2. čer 2014

@andreee86 Nevím, proč odešel, mě to taky ani neřekl.Sestra mi dala na vybranou jestli chci Škurlu nebo Kučeru, tak jsem zvolila jeho, dělal mi již IUI a byl super!!!

andreee86
2. čer 2014

@suzik161 - jo, to je, akorát musím vždycky špicovat uši, abych mu dobře rozuměla 😀

bubulina1983
2. čer 2014

@suzik161 - nevím jak škurla, ale Kučera moc nechce, je proti tomu, protože je to rizikové těhotenství a on je PRO těhu bez komplikací, ale nevím jak kolega, ale pokud je to tvoje rozhodnutí neměl by ti v tom nikdo bránit..

bubulina1983
2. čer 2014

@andreee86 + @suzik161 - ja sem utros zavadela vzdy az nějak od 5.dne,protože dřív by to mohlo způsobovat potrat,mám pocit,ze někdo rikal,no nevim teda holky,jak chcou takovy mnozstvi páru pokryt ve dvou,mozna budou muset přijmout ještě někoho.pritel jel do zahraničí,jsou to takové narazovky,jinak ho mám doma 🙂 pod kontrolou,no uvidime jak to tento cyklus dopadne mám jet pristi pondělí pro injekci na zastaveni funkce vajecniku,ale když bych byla tehu,tak ze to zjistí a tato injekce nevadi a neohrožuje.potom asi za 14 dní začínám stimulaci na 1.ivf,ale to uz byse snad vedelo z krve,ale ja uz s tím ze byse nám to povedlo prirodne ani nepočítám 😢

suzik161
2. čer 2014

@bubulina1983 no uvidíme, snad to nebude mít vliv na naší péči. Taky se s manželem snažíme přirozeně, ale šance je asi malá, když se nám to nedaří při IVF. Hlavně aby se to povedlo při IVF, když né normál 😉

andreee86
3. čer 2014

@bubulina1983 to máš pravdu, také se mi zdá, že je to nesmysl, aby to pokryli ve dvou. Uvidíme. Myslím, že párů tam chodí dost, pokaždé, když jsem tam, tak se nepotkám s někým dvakrát. Pokaždé jsou tam nové tváře. Vždycky si říkám, jak bych reagovala, kdybych se tam potkala s někým známým nebo s někým z okolí 🙂 už se vám to stalo?
Kamarádka byla také na laparce, měla hrozné srůsty a endometriózu jí také našli, a pak, když byla nějaký čas po operaci se jí podařilo otěhotnět. Takže nikdy neříkej nikdy a rozhodně stojí za to to zkoušet.
A to už ti tam píchnou, tu injekci na to zastavení, nebo to vyfasuješ domů a musíš se píchnout sama?

bubulina1983
3. čer 2014

@andreee86 - no uvidime,co tam vymyslí,ale jako vem si,ze by si chtěl vzít 1 dovolenou,tak se z toho ten druhej pos...jeste jsem tam nikdy nikoho znamyho nepotkala,ale co i kdyby,tak předpokládám,se tam budem se stejného důvodu,ne? No ja nevím vůbec,myslím,ze mi to asi pichnou,a asi se to uvolňuje v průběhu těch 14 dnů.moc bych si přála,abychom to podstoupit nemuseli a tento měsíc me to zachránilo🙂 ale co uz...rozhodli jsme se,tak deme do toho.člověk si porad myslí,veri a doufá a celej měsíc ceka a pak dostane při MS takovou ranu,ze padne totálně na dno a otázka zní,jak dlouho je ten ci onen jedinec ochotny a silny cekat.
A jak ty se máš,dnes si kolik po IUI? Kdy zkusís testik,jak se citis?

bubulina1983
3. čer 2014

@romanan - tak ja brouku,dnes tyden po vložení,jak se citis,něco nového,zmena pocitu?
@unkarka- ahoj cokoladovy bonbónku,jak se ti dari v nové práci,2 dny mas za sebou,jak to zvladas,jaký byl vikend s manzou a autama😉 ?
@luca16- tak jak maminko,co nového u tebe,kdy další kontrole,uz blinkas🙂 ?

bubulina1983
3. čer 2014

@debeee - dneska mame 3.6.,huuu za tyden krev,budes zkouset testik,jak se mas,co se děje v bříšku? 😉